מחזור 5 באלופות: מבטיחים את ראשות הבית אחרי 3:1 מול דורטמונד (סוארס, מסי, גריזמן)

הסגל למשחק -

לנגלה, ארתור ורוברטו חוזרים לסגל, יחד עם וואגה וטודיבו.
מחוץ לסגל: פיקה (מושעה), סמדו ואלבה (פצועים), פרס ואלנייה.

באמת מקווה שהמגנים יהיו רוברטו וג’וניור.
לא, זה לא המגינים היותר טובים שלנו, אבל זה עדיף על רוברטו בשמאל (נוסה כמה פעמים) ומוסא בימין (מתי בכלל הוא שיחק בבוגרת? במשחקי סוף עונה אחרי שהבטחנו את האליפות או בקדם עונה, אם אני זוכר נכון ).

לא חושב שיש מה לקוות פה, צריך לקרות משהו בקנה מידה היסטורי כדי שזה לא יהיה המצב.
למעשה, חוץ מ"עמדה" אחת, ההרכב די סגור -
מאטס
פירפו לנגלה אומטיטי רוברטו
ארתור בוסקטס דה-יונג
דמבלה/גריזמן סוארס מסי

כל דבר אחר יהיה הפתעה ענקית.

אני מחזיק את האצבעות בכל הכוח להפסד היום. אני בכנות מקווה שנעוף לליגה האירופית.

א. יתן לקולב דה אמיגוס את החותמת על כך שהם חייבים לחזור להתנהל כמקצוענים.
ב. יזעזע את המערכת, יעיף את וואלורדה, ויתן לנו סיכוי אמיתי להתחרות על האליפות.
ג. ימנע מצב שבו קומאן מגיע בסוף השנה כדי להרוס את שנה הבאה.
ד. ימנע מאיתנו מפח נפש נוסף בליגת האלופות.
ה. יתן לנו סיכוי לזכות בתואר אירופי כלשהו.
ו. תמחקו את ה אם וואלורדה ימשיך.

לא חושב שזה בהכרח ימנע את קומאן. כבר רואה מצב בו גם אם ואלוורדה איכשהו, במקרה, כן מפוטר, קומאן יגיע כבר העונה.

קומאן הודיע לבארסה שהוא לא מוכן להגיע לפני יורו 2020. יש לו נבחרת טובה שיכולה לרוץ עד הסוף אם הוא לא ישים לה מקלות בגלגלים.

קומאן הוא שחקן עבר חביב, מבחינתי בתור מאמן הוא ואלורדה ב, רק יותר מעניין ויותר כריזמיטי.

אני יחזור בפעם המאה, בהנחה ששלושת המאמנים הטובים בעולם פפ קלופ ופוטיצינו לא יגיעו. אז מלבדם אין שום מאמן בעולם שמתאים יותר מאריק טן האח לברצלונה. נאדה. אם היתה לנו הנהלה נורמלית, הוא היה השנה כבר מאמן של ברצלונה. לא שנה הבאה.

אני מוכן לסבול את ואלורדה, לעזאזל אני מוכן לסבול ליגה אירופאית השנה רק בשביל שהוא יגיע.

לטעמי, השנה אם הוא יגיע לשלבים המאוחרים של ליגת האלופות , זה היה הישג יותר גדול משנה שעברה. בלי שלושה שחקנים מרכזים שעזבו אותו במכה. וזה לא משפיע על איאקס. יש כאלו שאומרים שאיאקס משחקת אפילו יותר יפה משנה שעברה…

קומאן בתור מאמן פוטר גם מולנסיה וגם מאברטון. אין לו שום תואר משמעותי. ואני לא מבין את ההתלהבות ממנו. מניח שאם הוא לא היה שחקן עבר, הוא בכלל לא היה נחשב מועמד לברצלונה.

וואו.
למה בכזאת קיצוניות?
ואלורדה יעזוב בסוף העונה גם אם תזכו בטרבל, מפה ועד לאחל לקבוצה שלך להופיע בימי חמישי בערב בהשפלה שאין כמותה, המרחק גדול ורב.
נצחונות יביאו נצחונות וכדורגל טוב ידביק את הסגל כולו,
אה,
ויש לכם את מסי. אליפות אתם כנראה תקחו עם ובלי ארנסטו.

ההשפלה היחידה היא שאני מדלג על משחקים של ברצלונה העונה כי אני מעדיף לעשות כל דבר אחר שמציעים לי באותם ערבים, מאשר לסבול 90 דקות מול המסך.

ההשפלה היא שהקבוצה שלי משחקת כל כך מגעיל, שאני לא מוכן להיות בעדה בשום מירוץ לשום תואר.

תמיד כשעלה דיון על כדורגל טוב מול תארים אמרתם שאנחנו צבועים. אני לא חגגתי את האליפות של שנה שעברה, כי אנחנו זבל של קבוצה, והכדורגל שלנו דוחה אותי. גם במועדון עצמו הבינו את זה וביטלו לראשונה בהיסטוריה את חגיגות האליפות.

אני מקדיש מעצמי 90 דקות פעמיים בשבוע כדי לראות כדורגל, לא כדי לשמוע שהקבוצה שלי לקחה תואר או לא לקחה תואר. בשביל זה יכולתי להיות אוהד ריאל, ולהתפרק על היסטוריה מלאת גביעים.

בעונת 2011/12 של פפ, כשלקחנו רק גביע מסכן, הייתי יותר גאה בקבוצה שלי מאשר כל עונה אחרת שבאה אחריה עם אליפויות, דאבלים ואפילו עונת הטרבל.

אאוץ’

בדיון הזה יש כמה הודעות. בקושי הודעה אחת בקשר למשחק הלילה וזה משחק שבשנה רגילה צופים בו יחד עם פופקורן ובירה ויודעים שהולכים להנות ולא משנה התוצאה… זה הפשע הכי גדול של ברתומאו וואלורדה. הם גזלו מאיתנו את ההנאה של לראות את הקבוצה האהובה שלנו משחקת כדורגל. וזה לא רק תחושה תבוסתנית בפורום הזה או משהו שקשור לבארסה מניה וישראל (אני יודע שזה הולכת להיות הטענה הניגדית של אוהדים מסוימים) אני מסתובב בלא מעט בלוגים וטויטרים של אוהדים ברחבי העולם. תחושת היאוש הזאת מהקבוצה זה תחושה שמאפינת הרבה אוהדים בארץ ובעולם. זה ממש עצוב.

כמו שכתבתי פעם. פעם הינו קוצצים את הציפרונים לפני משחקים ורק מחכים למשחק שיתחיל כבר. היום אני רק מחכה שהשופט ישרוק לסיום, רק בשביל להגיד “עוד משחק למנייק” עוד מעט גם זה יגמר… בכתב האישום נגד ההנהלה הנוכחית והמאמן הנוכחי, זהו סעיף האישום הכי כבד נגדם. הם “גנבו” לי את הקבוצה.

אני כותב את זה בצער רב וביאוש יותר גדול, אבל אוהדי ריאל וצלסי שקראו לנו בזמנו צבועים. צדקו במאה אחוז. הרוב המוחלט של אוהדי ברצלונה בעד כדורגל יפה רק שזה מביא תארים יחד איתו. שיש סכנה וחשש לאיבוד התואר, כל המילים היפות נעלמות .

מאוד “מחמם את הלב” ש99.99 אחוז מאוהדי ברצלונה עכשיו מבינים את הנזק של ואלורדה וברתומאו. איפה הם היו שזכינו באליפות ? אני זוכר טוב מאוד את מחנה “צבא האמת של ואלורדה” (אפשר להחליף ברותמואו ורוסל) עד לפני כמה חודשים. הטיפו לנו טוב מאוד הרבה מאוד מוסר , על להיות פרגמטים. וקרויפסטה זה מילה גסה.

לא שוכח את כל אלו שהגנו פה על ואלורדה שזה היה נוח להם. את התוצאה הסופית יכולנו להריח שרוסל זכה בבחירות ואחריו ברתומאו ואחריהם כל מיני מאמנים בינונים הגיעו. התהליך הזה הוא ארוך. זה לא משהו שהתחיל אותו ואלורדה. טאטה התחיל ואחריו לוצו . ואלורדה הוא רק “הקברן”.
עוד מעט מסי יעזוב. ואז נראה מה יקרה.

לא בקטע של לנבא שחורות, אבל הייתי ממליץ לך להסתכל על ריאל מדריד מודל 18/19 ולהכפיל בערך פי מיליון. תיאלצו להסתגל למציאות קשה מאין כמותה, להערכתי גם מספר לא קטן של שנים.

ההרכב -

טוב, אז טעיתי…

ראקיטיץ’ יוצא מהמקפיא היישר להרכב מול דורטמונד, ויפתח בקישור יחד עם דה יונג ובוסקטס.
בהתקפה - דמבלה במקום גריזמן.
בהגנה - צרפתיאדה, רוברטו ופירפו.

באופן יחסי לאיך שאנחנו נראים העונה, להרכב הזה יש סיכוי לא רע להראות סביר.

מעדיף את דמבלה על פני גריזמן.
ראשית, לא הייתי בעד להביא אותו. שנית, למרות שאני נוטה לתת חסד לשחקנים חדשים בקבוצה, עד כה הוא דיי למל"מ לטעמי.

בקישור לא בטוח שאני מעדיף את ראקי, אבל הוא שחקן שתורם ולא מאכזב גם אם הוא לא יפה לעין או מעניין. יש לו מוסר עבודה גבוה, ואולי הוא לא מהנדס, אבל כרגע הקבוצה דיי שבורה. צריך רוח ועמידות עוד יותר ממה שצריך משחק יפה. מבחינתי אם הוא או בוסקטס מאכזבים, יש מקום להכניס את וידאל שיתן קצת מרץ וישגע את המשחק (לכן אני בסדר שהוא לא פותח, שיהיה סופר-סאב).

ממשיך לא להבין מה קורה עם ארתור ולמה הוא לא משחק. במיוחד לאור הדברים האחרונים שואלוורדה אמר עליו. יתכן שיש שם בעיות מקצועיות? מישהו יודע אם יש קשר ל"אופי הברזילאי"? אולי סתם הוא החליט לעשות ממנו שעיר לעזאזל כי בקלוב דה אמיגוס אסור לו לגעת?

ויסקה בארסה
ובבקשה בבקשה תנסו שאני לא ארדם תוך כדי משחק מצ’עמום…

היתי רוצה לצלם את הפרצוף שלך שדמבלה יאבד כדור בפעם המילארד את הכדור ונספוג שער בגללו. (:slight_smile: ) חטפנו שער מהאחרונה בטבלה מאיבוד כדור שלו.

גריזמן גם בתור למל"מ עדיף עליו במצב הנוכחי, כי לפחות אצלו יש מוסר עבודה והוא יורד להגנה. ואלורדה בתור מאמן שאמור לדעת את זה, מפתיע אותי שהוא בוחר בדמבלה.

צריך רוח ועמידות יותר ממשחק יפה, אל תיקח קשה, אבל הגישה הזאת זה הבעיה שלנו.

ראקי, מיובש שנה שלמה ונזרק להרכב במשחק הכי קשה. הגיוני בסה"כ.

אני חושב שיש קשר לשיתוף של דמבלה וקלאב דה אמיגוס יותר מהיבוש של ארתור. אבל אני ישקר אם אני אומר שאני לא חושב על זה וזה לא עובר בראשי. קונספרציה.

אין מה להתאכזב או לכעוס. הציפיות בריצפה מקווה למשחק יותר טוב מהרגיל. ואולי נקום בבוקר מחר ליום חדש…

נ.ב אני לא חושב שוידאל או ראקי צריכים לפתוח, אבל אם שואלים אותי, והבחירה היא בין ראקי לוידאל, אני הולך על וידאל , הוא כרגע בכושר יותר טוב ונותן אופציה התקפית . כמובן שזה רק בבחירה בין שתי השחקנים האלו.

הבעיה שלי עם גריזי היא שהוא לא ממש שחקן התקפה אצלנו. מוסר עבודה וכל זה, אבל הוא יותר נראה כמו קשר.
אולי זה כי ורדה תוקע אותו בשמאל, אולי הוא לא רגיל (כמו שהוא עצמו אמר), אולי כי הוא לא יודע לעשות דריבל (כמו שהוא עצמו אמר) וזה סופר קריטי לשחקן התקפה בברצלונה. ככה או ככה, בהתקפה הוא לא תורם מספיק.

דמבלה “ראש בקיר” אולי מאבד כדורים, אבל לפחות כשהוא על המגרש המשחק נעשה מעניין.
ואגב, אני לא מאשים את איבודי הכדור שלו בכך שאנחנו סופגים שערים. גם מסי מאבד כדורים. שלא לדבר על בוסקטס שבמשחק הקודם הציל לנו את התחת מאיבוד כדור במרכז הרחבה, רק בשביל לאבד אותו למקום טיפה יותר רחוק ויותר צדדי אבל עדיין מסוכן.

מצדי שדמבלה יאבד כדורים, כל עוד הוא מאיים וגם יוצר פאניקה בהגנה של היריבה.
אם הם יהיו עסוקים בלהתגונן ולפחד מלאבד את הכדור בעצמם, אולי הם לא יזיינו אותנו כל כך מהר.

ברור. אבל כרגע שחקנים עולים למגרש עם רוח נכאים שממשיכה בקו ישיר את רוח התבוסה של אנפילד. ככה אי-אפשר לשחק. לא יפה ולא בכלל. השחקנים נראים כמו מי שעושים במכנסיים בהרבה מדי משחקים.
וידאל וראקיטיץ’ נראים פחות מושפעים מהלך הרוח הזה. לדעתי זו תרומה שיש להם עבור המשחק והיא חשובה.

אתה כל הזמן רוצה לתת את סרט הקפטן לטר-שטגן. למה? הוא מהנדס? הוא עושה את המשחק שלנו יותר יפה? (כן בגלל משחק הרגל המשובח באופן כללי, אבל זה בטל בששים).
לא, אתה רוצה לתת לו את סרט הקפטן בגלל הרוח והמנהיגות. כרגע זה נראה לי קודם להכל במצב הנוכחי של הקבוצה.
צריך לדעת ללכת לפני שלומדים לרוץ…

אחרי שמסי יוריד את הפרצוף תשעה באב שהוא סוחב כבר כמה חודשים וההגנה תתחיל להראות כאילו שבאמת אכפת לה אם אנחנו סופגים; אז יהיה מקום לדבר על לשחק עם שחקנים מעניינים.

בעצם, אין לנו שחקנים מעניינים להכניס לקישור מלבד ארתור, וגם זה עניין לא ברור. :weary:

לא סותר את מה שכתבתי, אני רוצה משחק מעניין אבל משחק מעניין שיבוא לכיון שלנו. משחק מעניין שנפסיד בו בגלל שדמבלה חושב שהוא עדיין בשכונה זה לא מה שאני קורא לו תענוג.

דמבלה מאבד כדורים באזורים שבהם ישר יוצאים למתפרצת וההגנה פרוצה . תדמיין שתי בלמים איטים שלא כשירים במאה אחוז. וזה מתכון לחלום בלהות.

שדמבלה יעשה 10 אחוז ממה שמסי עושה. אני יתן לו רשות לכדרר כמה שהוא רוצה. לגבי בוסקטס. בריאיון שעשו איתו לפני כמה שנים, הוא אמר שהוא מבין שכל איבוד כדור שלו במרכז המגרש זה חצי גול ליריבה. זה אחד ההבדלים בינו לבין הילדון. בוסקטס גם שהוא טועה מבין את זה. דמבלה מאבד ומשחרר חיוך שגורם לך לרצות לשבור את הטלויזיה. והתקפה אחרי, כאילו שום דבר לא קרה, הוא חוזר על אותו דבר פעם אחר פעם. לא יודע מי אשם בזה יותר, ואלורדה או דמבלה, אבל זה מעצבן אותי רצח.

כן, אני רק לא מבין מה ראקיטיץ קשור לזה. שנים קודמות סילסן היה ספורטאי למופת. שוער נהדר, אבל אף פעם לא חשבתי שמגיע לו לפתוח על חשבון טר שטגן. זה בערך מה שואלורדה עושה בין ארתור לראקי.

בכלל, לדעתי, אם דורטמונד יעלו בלי פחד הם ינצחו אותנו. אינטר עשו את זה מחצית שלמה וכמעט הביסו אותנו. אם הם יעלו בגישה שרוב הקבוצות באות לקאמפ נואו. אז המצב שלנו ישתפר.

מחצית בקאמפ, ובהתחשב במה שאני רואה, אני די בעד שפיקה יישאר במדריד כדי לישון יותר מ-4-5 שעות בלילה.

נ.ב. דמבלה. 150 מיליון על שילוב של מיליטו, ורמאלן ואדריאנו. אחלה.

ההגנה של דורטמונד מצליחה להיות יותר גרועה מהגנה של ברצלונה. זה הישג.

למרות ה2-0 ראקיטיץ מאבד כדור וטר שטגן ואומטיטי מצילים לו את התחת. התקפה אחרי דמבלה מעמיד אותו במצב טוב . מתברבר עם הכדור. מוסיף עוד איבוד מסוכן בחצי לקראת הסוף. אם הוא ימשיך, דורטמונד יכולים לעשות לנו רמונדטה במחצית.

דמבלה אין יותר מילים. למרות שהוא התחיל טוב את המשחק. . לשחרר אותו בינואר למרבה במחיר.

אתה עושה לרובם עוול, כולם היו ספורטאים למופת עם מזל מאוד רע. דמבלה הוא לא. זה לא מזל רע או גנטיקה. בדורטמונד ובראן לא היו לו בעיות. פשוט שחקן שלא משקיע מספיק.