גביע המלך: מעפילים לחצי אחרי 5:3 משוגע על גרנאדה (אלבה 2X, גריזמן 2X, דה-יונג)

קשה לסכם משחק כזה, צד שני רמונטדה ונחישות וגריזמן שבדרך לגרום לנו למחוק פוסטים שלילים שכתבנו עליו בעבר פה, בצד שני , עם הגנה כזו , זה רק עניין של זמן עד שנקבל שוב איזה שחיטה בצמפיונס.

אלבה דפק גולאסו אבל יקח הרבה יותר מזה בשביל שאני ישנה את דעתי עליו.

נ.ב אומטיטי נראה יותר כמו בלם של מכבי פ"ת מאשר בלם של קבוצה אירופאית בכירה.

נ.ב2 נו יכול להיות שפרנקי דה יונג לא פחות טוב מפרננדו גאגו ? :wink:

וואו, איזה משחק.
הגיע לנו לנצח, אין בזה ספק. 5 שערים, 3 קורות, ו 12 הצלות של השוער של גרנאדה.
בהגנה היינו טובים. שני השערים נכבשו מטעויות פרסונליות של אומטיטי, לא מאיזושהי התקפה טובה של היריבה.
אבל בארסה חייבת לעשות את זה הכי קשה שאפשר, וכמעט הפסידה.
ירדתי על גריזמן כמעט 90 דקות. לא עשה כמעט כלום, החמיץ צ’אנס או שתיים שהכינו לו, והיה רע מאוד. ואז נתן בעיטת מספרת, הבקיע שער מזליקי, נתן אסיסט לאלבה, והיה אלוהי בהערכה. אני חייב להחמיא לו.
אלבה כבר תקופה בכושר מצוין. הפעם זה בלט במיוחד, אבל הוא כבר תקופה מתרוצץ על הקו, נותן אסיסטים, והאגף שלו לא פרוץ במיוחד. חלק מהקרדיט מגיע לבלמים מהירים , אבל גם אלבה השתפר.
דה יונג ופדרי זה גם הווה וגם עתיד. דה יונג מצדיק את הכסף ששילמנו עליו ואת המשכורת, ופדרי זאת גניבה גם אם בסוף יעלה לנו 30 מיליון.

אומטיטי - אני לא יודע מה עדיף לבארסה, שיהיה פצוע או שיהיה כשיר.
ריקי פוץ’ היה מאכזב. קיבל צ’אנס נדיר לשחק 45 דקות, אבל אני לא חושב שהכניס כדור עומק אחד אפילו. הפעולה הבאמת טובה היחידה שלו שאני זוכר הייתה בלימה של התקפה מתפרצת של גרנאדה. משהו שפדרי ודה יונג עושים כל יום.

אני הולך להעלות נקודה עליה אוהבים להתווכח ולהציג סתם: “עד כמה המאמן מעורב בניצחון?”

ככלל? תוכנית המשחק של קומאן לא הייתה טובה. שיתף את רוברטו לפני שהיה כשיר במאה אחוז, המשיך לטחון את פדרי ודה יונג עד העצם, ובקלות מידי שחקני גראנדה לחצו את בוסקטס לעוד משחק פרסונלי חלש שלו יחד עם אומטיטי שהיה ביום זוועתי. אגדיל ואומר, שגראנדה לא הייתה ביום טוב בכלל, אבל הם עבדו בצורה נכונה ולחצו את בארסה במקומות הנכונים (אומטיטי, בוסקטס יחד עם ניצול החורים של סרג’י רוברטו), כך שביום בינוני של גראנדה הם הצליחו להגיע להובלה של 2-0.

מה בכל זאת קרה? התעלות פרסונלית. כדורים לא הגיוניים של מסי, חדות מפתיעה של גריזמן, סיומת מצויינת של אלבה יחד עם עוד הופעה של דה יונג שהיה על כל המגרש מול גראנדה שמתקשה לשמור על רוטציה בריאה בכל המסגרות בהן היא נמצאת. אפילו ריקי דחף יותר את המשחק קדימה.

מבחינתי קומאן הפסיד את המשחק כמאמן שעלה ללא מוכנות ליכולות של גראנדה, אך ההבדל בא לידי ביטוי הפערים ברמה הפרסונלית בין הקבוצות. או בקיצור, כך נראה ניצחון בזכות השחקנים ולא בזכות המאמן.

מסכים.
אוסיף ואומר שבדקה 62 (נדמה לי) כשהתחיל שוב עם חילופי הפאניקה והוציא שחקני הגנה בתמורה לשחקני התקפה, הייתי בטוח שהוא גמר לנו את המשחק.

נכון, אומטיטי היה מזעזע ובוסי חלש. אבל לזרוק את כל הקאדר ההתקפי לתוך המגרש כשאתה צריך לפחות שני שערים בשביל לעלות לשלב הבא זו לא תכנית משחק. זה נטו הסתמכות על כישורים פרסונאליים ולקוות לטוב.

מצד אחד, יש לו ביצים לעשות מעשה מטומטם שכזה, למרות שבפעמים אחרות שניסה זה לא עבד לו.
מצד שני, הייתי מעדיף מאמן שמצליח להחדיר בשחקנים שיטה וטקטיקה. עובד איתם על מהלכים מפתיעים, על מצבים נייחים (נדמה לי היו אמש איזה 11 קרנות או יותר, ואף אחת לא תורגמה לשער). מאמן שיודע בפיצנטה להחליף שחקן אחד בשחקן אחר שמשחקים באותה עמדה ונותנים לו וורסאטיליות קצת שונה שיכולה להוציא את היריבה מאיזון ולנצח את המשחק.

גילוי נאות -
ההולנדי כבר התלונן בעבר על קצב המשחקים העונה, וטען שאין לו זמן להכין את השחקנים כי הם כל הזמן עסוקים באימוני שחרור ואימוני הכנה לכושר משחק.

בתקופת פפ אני זוכר את סרגל המאמצים המפורסם. גם ברור לי שאצל פפ אין כזה דבר ״אין זמן לאימונים טקטיים״. לא ברורה לי האמירה הזו של קומאן, אבל אני מקבל אותה כתירוץ חלקי.

עדיין, חסרה לי מאוד עבודה טקטית.
מבחינתי אנחנו עדיין בתקופת וואלוורדה (צנון #3.0) מהבחינה הזו.

אמנם ההולנדי שינה קצת את צורת המשחק ואת המערך, אמנם המשחק שלנו היום כבר לא מתנהל ע״פ ״תמסרו למסי ויהיה טוב״, אבל עדיין חסרה לי טקטיקה והכנה למשחקים. דברים שאני בטוח שכן נעשים, אבל בתוצאה הסופית לא מורגשים טוב מספיק.

לא מצדיק או תוקף את הטענה של קומאן, אבל אפשר לבדוק את זה בקלות. פשוט לבדוק כמה משחקים היו מתחילת העונה עד עכשיו, ולהשוות את זה לעונות קודמות.

צריך לזכור שהעונה הזו התחילה מאוחר מהרגיל, ואחרי הכנה ומנוחה קצרות מהרגיל ביחס לעונות שעברו. ככה שבניחוש לגמרי ניחושי - יש מצב שבאמת היו לו פחות ימי הכנה (לפני העונה, בין המשחקים עצמם, ובמצטבר), עד ל-3 בפברואר, ביחס בעונות קודמות.

לא יודע, ואני גם לא מהאנשים שבודקים את זה בקלות… (יש אחרים שטובים ממני בסטטיסטיקות).

כתבתי ״גילוי נאות״, כי הוא נתן תירוץ ובאמת יש הרגשה שמשחקים המון משחקים ברצף של ׳משחק בכל שלושה ימים׳.

אני לא יודע מה זה אומר על האימונים שלנו ואם באמת אי-אפשר לעשות יותר מהבחינה הטקטית.

אתמול השוער של גראנדה תפס מולנו חתיכת יום. נתן הרבה הצלות בנוסף לכדורים שפגעו בקורה ובמשקוף. בבירור היינו יותר טובים לכל אורך המשחק.

אבל, ומבחינתי זה אבל רציני, הבעיטות שלנו לשער הן לא איכותיות. הן צפויות ולא קשה לעצור אותן. מסי עם אחוז ניצול מצבים מחפיר. אין לי טענות על זה שהוא מנסה מכל מצב ומכל עמדה, יש לי טענות על זה שהוא לא מגיע למצבי הבקעה טובים מספיק פעמים לאורך המשחק.

צריך לעשות משהו בקשר לזה שאנחנו צפויים מאוד. יותר דאבל-פסים, יותר שינויי מקומות, יותר עבודה של החלוצים שמושכים את ההגנה ומפנים שטחים לאחרים.

מסי ״ראש בקיר״ לא יכול להיות היחיד שמנסה להכנס לרחבה מהאמצע. זה תקוע ולא יעיל. אני לא זוכר עונה עם כל כך הרבה איבודי כדור שלו (הרגשה, שוב, לא בדקתי סטטיסטית).