מחזור 5: מביסים 4:1 את ג'ירונה בחוץ (לאמין 2X, אולמו, פדרי [אדום לפראן])

ימאל לא כובש מספיק.
אולמו לא כובש מספיק.

סבבה.

תסכלו כמה שחקנים מהלה מאסיה מחזיקים אותנו מעל המים בשנים האחרונות ושמישהו יעיז להגיד לי פה עכשיו שאני “רומנטיקן” מידי בקשר לשחקני בית…

נגרירה חזר

גם ביטלו פנדל בצדק וגם הרחיקו את פראן שתי דקות לסוף שפליק לא יחשוב אפילו לתת לו דקות.

תודה שופט!

7 שחקנים חסרים, ורובם הגדול לא פתאום. חלקם שחקני הרכב, חלקם מחליפים ראשונים, חלקם פרמין, וחלקם טומטומים. פרנקי, פאטי, כריסטנסן, אראוחו, פרמין, ברנאל, גאבי. 7.
3 חודשים בתפקיד, כשחודש וחצי מהם, בהכנה לעונה, בלי כמה שחקנים שהיו עם הנבחרות.

ומה יש לנו לפחות כרגע? תענוג. עוד יהיה קשה, עוד יהיו ירידות ונפילות, ומשחקי תלישת שערות. אבל אחרי 5 משחקים, ושנייה לפני הצטרפות ליגת האלופות לערימת הילדים של ברצלונה - הדברים מתקתקים. כל הדברים הולכים נגד הקבוצה והמאמן, והדברים מתקתקים. פדרי פורח יותר מאחורה, קונדה ממשיך את השיפור של 2024, לבנדובסקי לא תוקע את המשחק, ראפיניה משוחרר, אסאדו מחלק אסיסטים חלומיים ולבאלדה אשכרה יש התקפות שהוא יכול להרוס. מי דמיין?

אבל עזבו את מה שאני כותב, פשוט תסתכלו על חלוקת השערים ב-5 המשחקים האלו -

לבנדובסקי - 4
ראפיניה, לאמין, אולמו - 3 כ"א
פדרי - 2
קונדה, פראן - 1 כ"א

איזון. זה הכל.

נ.ב. אני אחד האחרונים שיתלונן על אדום לפראן, אבל אם זה אדום, איפה היה האדום לעבירה על פדרי מול ראיו? אחידות בבקשה.
נ.ב.2. אם כבר לספוג, אז מסטואני.

הלאה לצ’מפיונס.

ראפיניה מוכיח כמה צאבי לא מאמן.

מצטט חבר:

מדהים כמה הטביעת יד של פליק באה לידי ביטוי כזה מהר.

כושר גופני, משחק לחץ ותנועה בלי כדור.
שלושה דברים שלא היו בבארסה כבר לפחות 5 שנים.

כיף לראות

כמה משחקי חוץ כבר יותר קשים בספרד בוודאות יותר מג’ירונה ובטח בתחילת העונה כשיש לה עוד אוויר? כרגע ברצלונה וריאל מדריד זה שמיים וארץ. ברצלונה לא רק מנצחת אלא רוקדת על המגרש ובקלות והופכת משחקים לטיול. שוב, כרגע. המוטיבציה, השיטה, העבודה המדהימה של המאמן. לאמין ימאל כבר אמרתי - הוא מתקרב להיות שווה חצי גול או בישול בכל משחק. אין שום קשר בינו לבין אנסו פאטי. שיהיה בריא

הכל נראה קל כשהקבוצה מתחילה להיות מכונה. מדהים מה שפליק עושה בזמן כל כך קצר.

קסאדו היה מעולה. נראה כמו קשר אחורי אמיתי.
הוא כבר בן 21, היה בן 20 שנה שעברה, לא בן 16. לא מבין למה צ’אבי לא השתמש בו, עוד נקודה לחובתו.

אולמו נראה יותר טוב מהחלומות הורודים שלי, אם ימשיך ככה עשינו פה גניבה מטורפת.

אדום מוצדק לחלוטין לפראן. זה ששחקן ראיו לא קיבל אדום על העבירה על פדרי זאת שערוריה.
אני ראיתי את המשחק במיוט, ולא הבנתי למה פסלו את הפנדל של ז’ירונה. תסבירו לי.

בדיוק.

לא מכיר את החוקה, אז לא סגור על האם זה נכון.

זה החוק היבש

הסעיף השני ניתן לפרשנות השופט. כנראה שכאן החליטו שתנועת היד מתאימה לתנועת הגוף.
מצד שני, לריאל נתנו פנדל כשכדור פוגע במרפק של שחקן שהרים ידיים כדי להגן על הפנים.
אני לא רואה הרבה הבדל מבחינת החוקה, או ששני המקרים הם פנדל או ששניהם לא.
אבל פסיידר, נגמר ב 4-1, זה ויכוח אקדמי שלא מעניין אף אחד.

זה ההסבר של barcatimes שזה בערך אותו הסבר של “עדו מעדכן”

https://x.com/BarcaTimes/status/1835338155467137059

𝐑𝐅𝐄𝐅 𝐫𝐮𝐥𝐞𝐬 —

Handball from teammates clearance: It is not a penalty if the ball comes directly from teammates clearance and unexpectedly touches a fellow teammate’s hand / arm.

בסופו של דבר וזה לסיום כל דיון אקדמי על הסוגיה, שופטים שורקים מה שבא להם על עבירת יד. אין שום אחידות. שופט אחד היה מאשר יד שופט שני פוסל עבירת יד.

די מוזר שלהתאחדות הספרדית יש חוקים משלה.

תגיד תודה שהחוק שלהם לא אומר את המשפט הבא:

“אבן נייר ומספרים” אם זה אבן זה פנדל אם זה נייר זה לא אם זה מספריים זה אדום לצאבי"

אני רואה את בארסה של פליק וזה רק מחדד די בקלות איך קיבלנו שמינייה מבאיירן של פליק…
קבוצת סוסים עייפים מול מכונה משומנת ומאומנת.
כדורים חותכים לשטח ששחקן תוקף, לחץ אינטנסיבי לאורך 90 דקות ברצף ולא במקטעים והמון תנועה ללא כדור. כמה פשוט ככה כיף.

לא נכנס לשיימינג על צ׳אבי שרץ בכל מקום בתקשורת הקטאלונית אבל בפעם הראשונה מאז ארנסטו ואלוורדה שיש תביעת יד של מאמן (גם אם באותה תקופה היה כיף להסתלבט על זה שהשיטה של ואלוורדה היא להרדים את היריבה והצופים עד לניצחון)

כל ה״תגליות״ של הנוער ושחקנים שממציאים את עצמם מחדש הם תוצאה של איזון, תוכנית ברורה ומאמן אחד שמאמין בשלושת העקרונות שכבר ציינתי.

איכשהו יש לנו מזל שהפייר פליי המעפן הזה גרם לקבוצה לחזור להסתמך על שחקני בית בלית ברירה ובינתיים פשוט כיף לראות את הקבוצה.
כן, אני כותב את זה אחרי שכבר חשבתי לוותר על כדורגל ממיליון ואחת סיבות. אבל הקבוצה של היום פשוט מסקרנת וכיפית, אז אפשר רחמנא ליצלן להינות ולצפות.

עוד יגיעו נפילות, משחקים פחות טובים ופאדיחות.
אבל עד כה תודה לפליק והתזמורת עליה הוא מנצח שהחזירו לי לפחות את הציפייה וההתרגשות ממשחקים.
אשרי המאמ(י)ן.

@SantiagoBernabeu
בהקשר לדיון שהיה לנו לא מזמן.