מחזור 6: מסיימים ב-0:0 מול קאדיס בחוץ (פרנקי וקומאן הורחקו)

נגרדו לא יהיה בלם, גם אם ישחק בגומלין חצי הגמר נגד ברצלונה, אחרי שמוטה מורחק.

אני מאוד רוצה להבהיר משהו על המשחקים האחרונים, הואיל ועוד אפשר להטיל ספק בנושא הזה. מאוד קל להאשים את השחקנים והסגל המצומצם ונטול מסי, אבל ברצלונה יכולה לעשות הרבה יותר ממה שראינו מול קאדיס ומול גראנדה. נכון, זה לא בהכרח סגל שאני מהמר שיקח צ’מפיונס, או שיהיה עקבי וטוב מספיק עבור אליפות ספרד, אבל למען השם, לא הגיוני שקאדיס משתקת לנו את המשחק. לא הגיוני שאין לנו פתרונות מול קישור מרכזי אנמי מאוד גם של קאדיס וגם של גראנדה. בהינתן שיטה טובה, וניהול סגל נכון, אנחנו שווים יותר מול קבוצות שלדעת רבים הן קבוצות תחתית שצפויות להילחם על חייהן בליגה.

אם קומאן בוחר להאשים את הסגל שלנו במשחקים כאלה, אין שום סיבה שישאר.הבעיה היא קומאן, ולא אף אחד אחר.

קצת מעצבן לכתוב עכשיו הודעה, כמו ילד שיבכה יום אחרי שנפל. עם זאת, ליאור ועיניי הנץ תוך כדי משחק בצ’אט איתי זעם שאין לנו אגף ימין. קפצתי למים לבדיקה קצרה, תראו את זה.

מול קאדיס הכיוון ממנו אנו בועטים לשער היריבה (כשזה כבר קורה)

קאדיס

לפני כן מול גראנדה -

גראנדה

ומול באיירן…

באיירן

ולפני כן מול חאטפה

חטאפה

מישהו שם לב למוטיב החוזר על עצמו?? אגף ימין נפקד.

המשחק היחיד שכן באו בעיטות לשער מהכיוון הזה - המשחק הראשון מול בילבאו. ואם אתם חושבים שאז כן היה לנו אגף ימין, אז ממש לא.

דסט מול בילבאו (גריזמן פטרל בין האמצע לכל המגרש. לא צירפתי)

דסט

ומול אגף מתפקד של אלבה וממפיס - כדי שתראו איך אגף אמור להראות.

אלבה+דפאיי

וקומאן אומר לי סגל חלש. הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו.

אני נתתי לקומאן להנות מהספק מול גראנדה בגלל הבונקר הטוטאלי שלהם והיעדר מחץ בהתקפה.
אבל קאדיז נתנו לנו לשחק. ובכל זאת לא ידענו לשחק. מחצית ראשונה הייתה חושך מוחלט, לא נראה לי שבעטנו לשער אפילו. במחצית השניה עד ההרחקה היה שיפור, אבל לא מספיק כדי שזה ייקרא אפילו סביר, וגם קאדיז הגיעה להזדמנויות.
מול גראנדה אמרתי שההגבהות זה הדבר היחיד שאפשר לנסות מול בונקר כזה. מול קאדיז זה לא היה, ואז נשאלת השאלה, מה לוק דה יונג עושה על המגרש? אם אין הגבהות, למה הוא טוב?

מה שקומאן אמר על הסגל זה לא בסדר. אמנם הוציאו את זה מהכשרו, כי הוא התכוון שיש הרבה פצועים, אבל עדיין להגיד על מי שבריא שמקום 4 איתם זה הצלחה , זה חוסר אמון וחוסר מוטיבציה. אפילו אני איבדתי את הסבלנות איתו.

פרסונלית, דסט מסריח את האגף השמאלי ולא באשמתו. הוא לא מגן שמאלי.
גאבי שיחק בעיקר לרוחב, פחד לאבד כדורים, וזה בסדר בשביל בן 17 במשחק הראשון בבוגרים. איך RAC1 בחרו בו בשחקן המשחק רק אלוהים יודע.
דמיר היה חסר מחץ ורעיונות לחלוטין. אבל הוא לא בלט בזה על רקע כל השער. אני מקווה שלא ייבהל שהוחלף במחצית, סה"כ עצם ההשתייכות שלו לסגל הראשון צריכה למלא לו את הבטחון.
ניקו היה מעולה במעט דקות ששיחק, וריקי איבד כדור שכמעט נגמר בגול ולא עשה הרבה מעבר. אבל הוא נלחם ולא נראה שהוא חלשלוש פיזית כמו שזכרתי אותו לפני שנה.

מוזר מאוד, אני רואה את זה:

אין כל כך הבדל בין בעיטות מאגף שמאל וימין.

יותר מזה, בעיטות זה לא הכל. הנה למשל קרוסים מוצלחים לרחבה.

כולם באו מימין דווקא. תעודת עניות לדסט.

ופה אגף שמאל נראה יותר טוב מאגף ימין, אבל ימין לא יורד ל 0%.

וזה מוסבר על ידי כך שדסט בעצם היה קיצוני ולא מגן. זה המיקום הממוצע של השחקנים.

שימו לב שדסט בקו של קוטיניו ולפני ריקי ובוסקטס.

כל הנתונים מכאן:

מול גראנדה כמעט כל הבעיטות לשער היו מהמרכז כי כולם היו נגיחות מתוך הרחבה. היו יותר הרמות מצד ימין מאשר משמאל. גם סטטיסטיקת התקפות מראה שוויון בין האגפים.

התייחסתי לנתון ספציפי - בעיטות. למה? כי הוא מעיד על הסיום של התקפה מאגף מסוים. סרג’י רוברטו נמצא באגף יפה וגם דסט, אבל כל כדור או חוזר לאחור או מוגבה לקיבינימט.

פה הבעיה. אנחנו לא מסיימים מצד ימין. הסטטיסטיקה שהבאת היא כוללנית מדי, היינו איפה החבר’ה מעבירים את הכדור, זה פחות משנה לי לפואנטה.

סליחה, לא הבנתי.
מה הפואנטה? להוכיח שההתקפות מאגף ימין פחות יעילות מההתקפות מאגף שמאל?
אם הבנתי אותך נכון, אז בעיטות מאותו אגף לא מוכיחות כלום. אני לא מבין מה הקשר בין שני הדברים.

או שהפואנטה היא להוכיח שאין התקפות בכלל מאגף ימין? אז אחת התמונות שהבאתי מפריחה את הטענה הזאת.

לא מצב כזה יוצא דופן. אם תחתוך אחורה גם בשנים טיפה יותר טובות ככה נראה גם המיקום של אלבה. כשהכדור אצלינו המגינים בברצלונה רוב הזמן מתפקדים כשחקני קו. שוב, זה לא כזה יוצא דופן.

הנקודה לגביי הסיומת היא גם נכונה, שכן זה שבעטו מימין לא אומר שההתקפה הגיעה משם,אבל ישבאמת קצת יותר חוסר התאמה שזה נוגע לקרוסים.

אין לי מושג… אני ראיתי את הבעיטות הכוללות פה. אין שום איום מימין. אני נשען על אתר ספציפי לא מתיימר להבין לעומק כל תרשים. אין התקפות מצד ימין. מגיעים עד לקו המקביל ל 16 או פחות ומחזירים לאחור ‘לבנות’ התקפה חדשה. (או מגביהים, אם זה נקרא התקפה)

חשבתי שאתה וליאור אומרים שאין התקפות מצד ימין בכלל, ומנסים להוכיח את זה על ידי סטטיסטיקה ותרשימים. לא?
אז אני לא מסכים שמה שהבאת מוכיח משהו.
אני כן מסכים שהלכו שמאלה יותר מאשר ימינה, כי דסט מתופקד יותר גבוה ממינגסה. ואני מנסה לומר שזה לא הביא כלום. ירדתי על דסט בגלל זה.

נכון, לא יוצא דופן. אבל שונה מהתפקוד של מינגסה.
דסט לא הצליח להעביר מסירת רוחב מדויקת אחת אפילו, וזה כן יוצא דופן.
אני מנסה לומר ש"אין אגף ימין" קצת מעוות את המציאות כי אין אגף שמאל גם. בוא נגיד את כל האמת, לא רק חצי אמת.