מחזור 6: מסיימים ב-0:0 מול קאדיס בחוץ (פרנקי וקומאן הורחקו)

הסגל שלוקח איתו קומאן למשחק -

בפנים - ניקו.
בחוץ - פאטי, אלבה, פדרי, וואגה, אגוארו, באלדה, דמבלה ברייטווייט. כולם בגלל פציעות.
יהיה בנבדל - לוק דה-יונג.

הסגל של אלבארו סרברה -

קומאן, בינתיים, מחליט לשעשע את כולנו, ובמסיבת העיתונאים של לפני המשחק הוא הסתפק בלהגיע, למסור הצהרה לתקשורת שקרא מדף, וללכת ללא מתן מענה לשאלות העיתונאים.

וכנראה שההנהלה לא מרוצה מהעניין -

https://twitter.com/barcacentre/status/1440636548618219527?s=19

https://twitter.com/barcacentre/status/1440649040530604039?s=19

https://twitter.com/barcacentre/status/1440653108871237634?s=19

לפי אין מסיבת עיתונאים של קומאן . יש סימן שאלה אם ברצלונה תיקח את קומאן למשחק…

עוד מופע בקרקס של קומאן. הוא זוכה מידי שבוע לרגעים יפים בסיכום קריירת האימון שלו. כשאני משתדל להסתכל על המאקרו, קצת כואב לי לראות מישהו שהיה מזוהה כסמל במועדון מתבזה ככה. זה לא סתם מאמן כושל, או אחד שהוא שנוי במחלוקת, זה נהיה מגוחך בקטע לא סביר.

פה אי אפשר לעבור על סדר היום על ההתנהלות של לאפורטה. הוא מאפשר לו את הקרקס הזה.

שום מועדון שמכבד את עצמו לא היה נותן לקומאן בשלב הזה להגיע למשחק מחר. לאפורטה צריך מהר להתעורר…

וקומאן לא חכם במיוחד. אוקי הוא רוצה פיטורים ולקבל את הפיצוים הכל טוב ויפה, אבל אם הוא רוצה לאמן במועדון יותר בכיר מביתר ירושלים הוא צריך לזכור שההתנהלות הנוכחית שלו מכתימה לו את הקרירה. בספק אם הוא ימצא מועדון בינוני שירצה להתעסק איתו אחרי ברצלונה…

קריירת האימון? כי הוא ב 90% נכשל כשלון חרוץ ובשאר ה10% גם לא היה חגיגה.

ואז מספרים לך שהוא נושם קרויף… נראה שהוא שחקן הגנה טוב פלוס בועט בעיטות חופשיות מעולה - וזה הכל. כדורגל קצת גדול עליו

אני מניח שהוא לא מתכון לפרוש. הוא מאמן את ברצלונה . יכול להגיע ולאמן את סלטה ויגו. בהתנהגות שלו הוא די גורם לבעלי קבוצות פחות חשק לחשוב עליו בתור אופציה.

לקומאן כבר יש נכדים, הוא שיחק כדורגל בשנות ה90, אימן ברחבי העולם כולל בהולנד ובברצלונה. יש סיכוי שהוא פשוט מתכנן מענק פרישה יפה והתודות לברתומאו.

מה כל כך מרתיח בהודעה של קומאן , מלבד העובדה שהוא לא קיים מסיבת העיתונאים?
הוא אמר שהקבוצה לא במיטבה, שיש לו תירוצים ושיש תהליך בניה שלוקח זמן. מה חדש בזה? למה מועדון צריך להגיב?

כנראה שמה שיותר מפריע להנהלה זה אופן העברת ההודעה, ולא התוכן שלה.

דימה אתה קצת מיתמם על קומאן, אולי אנחנו נמתח ביקורת עכשיו על כל דבר שיעשה, זה כנראה חלק מאיזשהי לקיחת צד בדעה, אבל כרגע אתה ממש מגן מהצד השני על כל פעולה שלו.

צורת ההודעה היא חסרת כבוד, עיתונאים שהגיעו לעשות את עבודתם נותרו חסרי מענה.
נראה שקומאן די בסוג של אני אעשה כרגע מה שבזין שלי מקצועית ולא מקצועית ומקסימום יפטרו אותי.

זה לא מראה כבוד לו ולמועדון

יכול להיות שאני מיתמם. אני פשוט לא אוהב שכולם חושבים שקומאן אידיוט מוחלט , אכפת לו רק מהפיצוים שלו, וכל דבר שהוא עושה זה רק נזק.
אני חשבתי שמצאו משהו במילים שלו שדורש תגובה מהמועדון או שוב הדליק את האוהדים. לא הבנתי מה זה, אז שאלתי.
אם הכעס הוא על העובדה שהוא לא קיים מסיבת העיתונאים והכך לא כיבד את העיתונאים, אז הכעס מוצדק.

הנקודה זה לא רק מסיבת העיתונאים האחרונה שלו. אלא שורה שלמה של ניסיונות שלו בלהתגרות בלאפורטה. בשלב הזה מי שלא רואה את זה פשוט קובר את הראש שלו בחול.

כן, אבל מצד שני אפשר להגיד שזה לא שלאפורטה כזה תמים פה. לקומאן תמיד היה אופי לוחמני, וכשמערבבים את זה יחד עם העובדה שכל העולם יודע שאם רק היה כסף ו/או מחליף נורמלי, אז קומאן היה אורז את חפציו כבר במאי - זה מתכון להתנהגות לא לגמרי ממלכתית של ההולנדי. אני לא בהכרח לא מבין את זה.

בסופו של דבר בעל המאה הוא בעל הדעה. לנשיא יש לוקסוס שלמאמן אין.

אפילו מוריניו לא התנהג בצורה כזאת לנשיאים שלו. וכולנו יודעים איזה פה יש למוריניו.

קומאן לא אוהב את היחס? שיתפטר.

חלילה קומאן לא אידיוט, הוא יודע מה עושה טוב מאוד.
ברמה המקצועית הוא פשוט לא מאמן טוב מספיק או רב גוני בשביל הלבל שברצלונה דורשת.

אין לי שום דבר נגד האדם הוא פשוט משחק את הקלפים שלו כרגע בצורה שמבחינתו היא נכונה, חרא קלפים מבחינתו אבל נכונה

ואז אנחנו חוזרים לדיונים בסוף ימיו של ואלוורדה - למה שיתפטר, אם הוא יכול להיות מפוטר ולשפר עוד קצת את העו"ש?

ההבדל הגדול הוא שוקמאן פשוט יותר…חמום מוח, שקצת קשה לו לתת לאחרים לדרוך עליו (גם אם דורכים עליו בצדק).

אם לאפורטה מנסה לדחוק אותו לפינה כדי שיתפטר, שזה מה שאני חושב שקורה, לגמרי הגיוני שקומאן יעשה את אותו הדבר.

אני לא יועץ של קומאן. וזה זכותו.

אבל אם הוא בוחר להיות מאמן של קבוצה מקצוענית וזה לא רק ברצלונה הוא צריך לשמור על אמות מידה בסיסיות של מקצענות.

בקיץ כולם ידעו שקומאן לא מתאים להיות המאמן. הוא ידע שהוא לא רצוי פה ובחר להישאר וזה זכותו המלאה. אבל יש לזה מחיר. אולי לאפורטה לא צדיק ומן הסתם הוא לא. אבל הוא עדיין הנשיא.

לי זה לא אכפת אם קומאן מחבב את לאפורטה או לא ומין הסתם הוא אוהב את לאפורטה כמו שאני אוהב את ברתומאו. אבל כל עוד הוא המאמן מחובתו לשמור על אתיקה ומקצוענות. חמום מח או לא. זה יפגע גם בו.

ההרכב של ברצלונה -

גאבי פותח לראשונה בהרכב.
דמיר ממשיך לקבל קרדיט, ופיקה מחליף את אריק גארסיה.

קוטיניו חוזר לכיסא שלו בספסל, שעוד לא הספיק להתקרר.

לוק דה-יונג ינסה להגיע לאיזושהי הגבהה.

ההרכב של קאדיס -

שוער
בלם-בלם-בלם-בלם-בלם-בלם-בלם-בלם-בלם-בלם