מחזור 6 :: מפסידים בבית לקאדיס בתצוגת אימים (0-1)

צריך… בפועל אנחנו נלחמים על כל גול כבר שנתיים.
זה היה נכון ללפני 4 שנים שעל הספסל היו לנו שחקנים שנכנסים להרכב של כל קבוצה באירופה וההרכב שלנו היה בשיאו.

קח אותו לליברפול.

ראמוס בן 34, מודריץ בן 35, שניהם שיחקו השבוע בנבחרות…
מיליטאו וואלורדה בני 20 ומשהו יושבים על הספסל.
איפה ההיגיון?

ויניסיוס וקורטואה בלבד אינם שייכים להרכב הזה משנת 2016, רק שהיום קרוס מעז לבעוט ליציע מכל חצי מצב כי נותנים לו פריבילגיה.

כואב כפליים לראות שם את אשרף חכימי (ואפילו את תיאו הרננדז)

מה אני מפספס בקייס של ויניסיוס&רודריגו?
אני באמת ובתמים מאמין שהם לא שווים כלום.
מה לעזאזל הולך פה?

מי עדיף? בנזמה? נכון להיום בהרכב יש שחקנים בודדים שמסוגלים לייצר מצבים מסוכנים ו-ויניסיוס הוא בראש הרשימה הזו.

השחקנים האלה כל כך שוועים שזה משגע… אין בכלל תנועה אצלנו בהתקפה… הקישור שלנו לא יכול לייצר כלום ושחקני ההתקפה שלא לא שווים כלום בשיט.

עדכן אותי שויניוסיוס ייתן 20+ שערים בעונה.
יודע מה אני סוגר איתך עכשיו על 10+.

הקורונה זה הדבר הכי טוב שקרה לפלורנטינו וזידאן… עם קהל ביציעים הם לא היו מצליחים לממש את התוכנית התלת שנתית ע"ש אמבפה.

אף שחקן התקפה בריאל לא יתן לך 20+ כמו שזה נראה העונה. שאלת מה ההתעקשות על ויניסיוס ואני הסברתי לך.

topicACadiz-H20-21

אתם בפנסיה? יצא לי החשק לראות אותנו משחקים, זה לא קרה אף פעם (אמנם גדלתי על הגלאקטיקוס ונהניתי מכריסטיאנו אבל היה גם חרא של שמינית גמר כמה שנים ברצף), וזה הדבר הכי גרוע שאוהד יכול להגיד. משחק כזה אתה מצפה להשיג איזה 0:1 דרדלה ויאללה Next קלאסי, גם בהרכב חוטבי העצים הזה, ואפילו את זה אנחנו לא מסוגלים. ועצוב לא פחות שאני מסכם בדקה ה-80, הרי לקחנו כל כך הרבה תארים בדקות האחרונות אבל אין אמונה.

יש גם גבול כמה אפשר לשחק חרא, אחרי רבע שעה התוצאה יכלה להיות 3:0. הפסד בתזמון הכי גרוע, לפני מרתון המשחקים, כשליגת האלופות נפתחת, כשהקלאסיקו מעבר לפינה.

שקופים, איטיים, שבעים, משעממים. זידאן נפל בפח וחבל שהוא לא מרגיש את הברנבאו והמטפחות הלבנות. אם ראמוס ייעדר בקלאסיקו זה חד וחלק עליו, לא הייתה שום סיבה שהוא ישחק היום. גם כל ארבעת החילופים במחצית לא הועילו בכלום. אסנסיו מבוהל ולא קרוב לתת גול.

אנחנו באמת מעוררי רחמים. חבל שהוורוד לא היה הדבר הכי גרוע בקבוצה היום. וגם אין אור בקצה המנהרה. אנחנו לא קיבלנו את אדן הזאר של צ’לסי אלא שחקן שיכול להיפצע בבית, שמפחד מהצל של עצמו.

האם אי פעם היינו צריכים גול, בנזמה קיבל כדור עומק והוא לא היה בנבדל? שואל בשיא הרצינות.

זה יותר באנקר מעבירת תוקף של ראמוס במצבים נייחים.

בעולם שבו הסמארטפון מנצח את הכל ריאל מדריד הייתה הרגע האינטימי הזה שהצליח להשכיח את המכשיר המוזר הזה ל90 דקות.
לצערי היום כבר לא.
והדבר האחרון שקשור לזה הוא מספר הנקודות שהשגנו היום.
פעם נהגתי לצטט בביקורת את הטענה שעדיף למות יפה מלחיות מכוער. היום זכינו לעשות היכרות עם מוות מכוער.

חמישים גוונים של אפור.

בגדול יש לנו רק 2 בעיות

1. אין לנו מי שייצר מצבים.
  2. אין לנו מי שיתרגם מצבים לשערים.

אי אפשר לשחק באינטסיביות, לעשות משחק לחץ ואפילו לא לחזור להגנה בזמן עם הרכב שכולל כ"כ הרבה שחקנים איטיים, עצלנים או סתם תשושים. איסקו ומרסלו שחקני עבר. די. מיצינו. אין להם שום יכולת אתלטית לשחק ברמה הזאת. שיילכו לסין, לקטאר או לMLS. היגואין מחכה להם. תוסיפו אליהם את האיטיות של קרוס ובנזמה ותקבלו הרכב שיתקשה לעשות משחק לחץ גם בליגת הותיקים.

בנזמה מצליח להיראות יותר עייף אפילו ממודריץ’ בן ה-35 ששיחק 90 דקות פעמיים השבוע.

זידאן פרש שטיח אדום לקאדיס עם ההרכב הזה, ניצלנו מתבוסה היסטורית. הרכב מזעזע מבחינה טקטית. מזכיר את ההרכב מול מיורקה בעונה שעברה ומראה שזידאן לא לומד מטעויות.

צריך לבצע רוטציות. אבל איך מכל הקשרים שלנו דווקא ואלוורדה וקאסמירו ששיחקו ביום שלישי על הספסל ומודריץ’ וקרוס ששיחקו ביום רביעי בהרכב. אי אפשר לעלות בלי אחד מבין קאסמירו או ואלוורדה בהרכב, בכל מקרה. זידאן זילזל בגדול היום. אומרים שזה כפיות טובה לבוא בטענות לזידאן שהביא לנו 3 זכיות באלופות ושתי אליפויות. אבל משחקים כאלה גורמים לי לרצות שהוא יפוטר.

לא הייתה טיפת רעב או תשוקה במשחק שלנו היום. מעבר לטקטיקה הכושלת נראה שהקבוצה גם לא הייתה מוכנה מנטאלית.

אגב, אם כבר לעלות עם הרכב משני היה עדיף מול שחטאר. במילא אין לנו סיכוי בליגת האלופות, בליגה אולי היינו יכולים לגנוב עוד אליפות.

זוכרים את השבוע הנוראי עם סולארי שאיבדנו גם את הגביע וגם את ליגת האלופות בשבוע אחד? השבוע הקרוב יכול לגמור אותנו גם בליגה וגם באירופה. מה שהכי עצוב שזה בכלל לא יהיה בגדר הפתעה.

אם בקיץ אין מהפכה ברמת קיץ 2009 לפחות - פלורנטינו יאבד כל מה שבנה ב2 עשורים.

אנחנו קבוצת וותיקים שבעים (מרסלו, מודריץ’ נאצ’ו איסקו לוקאס ובנזמה),
מחוזקת בשבעים (ואראן, קרוס),
שמחוזקת ב"פוטנציאלים" מביכים להפליא (ויניסיוס, רודריגו, אסנסיו),
נשארנו עם פדה קאסה והכרזימה של סרחיו,
ככה לא בונים חומה.

בסימן שאלה - שחקני הרכש של קיץ 2019 - מנדי, מיליטאו, יוביץ’ והזאר.

ועדיין לקחנו אליפות בשנה שעברה כי ניצחנו המון קבוצות כמו קאדיס. זה ניצחון שאני לא רק מצפה לו אלא רוב הסיכויים שהיה קורה. הרי יחס ההימורים לא באמת היה לטובתם

הקבוצה בלתי נסבלת על זה אין חולק. גם לא כיף לראות את המשחק. בעבר, גם בתקופות רעות, תמיד ראיתי באדיקות מנסה לא לפספס שום דבר במשחק. היום היכולת נחלשת בעקביות. מבאס.

ועדיין אפשר לעשות אליפות

גם אני מצפה לניצחון על קאדיז, גם היום. אבל להגדיר משחק כלשהו של ריאל מדריד 2020 כ-“ניצחון קל” זו פשוט אמירה מנותקת מהמציאות. לא היה לנו ניצחון קל בערך מאוקטובר שעבר ב 5-0 על לגאנס, או אם תרצה הניצחון בצ’מפיונס על גלאטסראיי.

לא רק שאפשר, צריך. היריבות שלנו גרועות בערך כמונו והתחרות תהיה על מי יותר גרועה.
אבל כמו שאמרתי בתחילת שנה לאוהדי בארסה, לדעתי הסיפור מאוד צמוד ויכול ללכת לכל כיוון, להגיד שריאל פייבוריטית ברורה השנה עם איך שהיא נראית זה פשוט לא נכון.

מה שהכי מתסכל במצב הזה היא התחושה שנהיינו סתם עוד קבוצה. שגם את האליפות של עונה שעברה כל קבוצה מהטופ 4-5 יכלה לקחת ואנחנו פשוט היינו שם. שום הפסד כבר לא מפתיע או מזעזע את המערכת, לא משנה איך הוא מגיע. וגם כשמנצחים, זה עוד ניצחון, כי מישהי צריכה לנצח וכל קבוצה מנצחת מדי פעם.

אין בקבוצה הזאת טיפת “ריאל מדריד”. לא ברמת הכדורגל, לא ברמת השחקנים, לא בגישה למשחק, לא בהרתעה של יריבות. חוסר יכולת מביך לחזור מפיגור או לכתוש יריבה. והכי גרוע, אין בה שאיפה למצוינות. בינוניים וטוב לנו. זה כבר לא מרגש אף אחד שאיסקו זז כמו רונאלדיניו במשחק ותיקים, שויניסיוס מחטיא מול שער ריק, שראמוס צריך טרמפ כדי לתפוס את החלוץ ושקרוס לא מסר מסירת עומק מאז הפעם האחרונה שבנזמה לא נכנס לנבדל מספר דו ספרתי של פעמים במשחק.

או אולי בעצם יש בקבוצה הזאת הרבה “ריאל מדריד”. אין מצב שלוקחים את הקבוצה הנוכחית, שמים לה סמל אחר על החולצה והיא מצליחה לגרד את אותם הישגים.