מחזור 6 :: 2-0 ברזילאי על אוסאסונה

דווקא התחושה שלי מיוביץ’ זה שצריך להמתין ולתת לו את הזמן, אני כן חושב שיש שם בסיס טוב לעבוד איתו. החיסרון שלו שהוא חלוץ מהסגנון של פעם ולא ממש רואים הרבה כאלה בכדורגל היום. אם הוא יראה יכולת סיומת כמו החלוצים ההם, ניתן להשתמש בו ולהרוויח לא מעט גולים.

מה שכן, אני ספקן אם הוא מסוגל להיות יום אחד חלוץ הרכב מובהק. כרגע נראה כמו תוספת טובה לסגל. בכל אופן, זה עוד מוקדם.

לא יודע מה התלונות לואזקס. לדעתי זה אחלה של דבר שיש לנו שחקן כזה כחלק מהסגל הרחב, והוא נותן המון ערך מוסף.

יש שחקנים שיודעים גם ללחוץ טוב ולעזור בהגנה וגם לעבור קונוס,כמו וויליאן/קוודראדו למשל.
איזה ערך יש לשחקן בעמדה התקפית עם כמעט 0 תרומה התקפית לקבוצה שתוקפת 90% מהזמן?
גם בעמדת הקיצוני המחליף שתורם בהגנה אנחנו ראויים ליותר מואסקז שאני באמת חושב שהוא מתאים במקרה הטוב לקבוצת תחתית בליגה וגם זה רק כי הוא נולד בספרד.

לא מסכים בכלל שיש לו אפס תרומה התקפית. ברור שהוא לא מספיק טוב להרכב אבל כשחקן סגל רחב הוא מספיק טוב ולרוב הוא נמצא באזור כשדברים טובים קורים.

קודם כל לשים את הכל בפרופורציה - אוססונה היתה זוועה הן בהגנה והן בהתקפה.
ועדיין אנחנו כבר הכוחנו שאין לנו בעיה לספוג נגד יריבות כאלה ואתמול שמרנו על שער נקי שזה הכי מעודד אותי באופן אישי.

כואב לי מאוד על חוסר המזל של יוביץ’. הוא חלוץ 9 קלאסי מהסוג שאני מאוד אוהב, כזה שמבקיע בעיניים עצומות את השער שנפסל לו. בנוסף במעט הכדורים שהוא קיבל מחוץ לרחבה רואים שיש לו בהחלט מושג מה עושים והוא יכול בקלות לעזור לשטף ההתקפי ולא רק לסיים.

יוביץ׳ יהיה בסדר. מגיעה לו הזדמנות כשהזאר, בייל וחאמס מזינים אותו בכדורים, ולא רק עם ויניסיוס את ואסקז. בסה״כ מדובר בילד שמראה שיש לו כדורגל ברגליים, ושכל שזה הכי חשוב.

אני לא באמת מכיר את רודריגו ולא ראיתי שום סרטון שלו, אבל בדקה וחצי הוא עשה את מה שויניסיוס לא הצליח לעשות במשך המון זמן.

משחק ההגנה שלנו עדיין לא מספיק טוב, וקבוצה פחות גרועה מאוסאסונה הייתה כובשת. אבל בהחלט יש מגמת שיפור שזה מעודד. בסה״כ משחק סביר, בטח כשרואים את ההרכב.

אה וחייב מילה על אראולה, שבתכלס לא הייתה לו עבודה יותר מדי, אבל היה נחמד לראות אותו. יצא טוב לכדורים (גובה + היה איזה 1 על 1 שהוא לקח). מקווה שהאפודה הראשונה לא מובטחת אוטומטית לקורטואה, והיא תינתן על סמך יכולת.

זה לא עניין של הסכמה אלא של עובדות. בשתיים וחצי העונות הראשונות של זידאן הוא היה שווה מספר דו ספרתי של מעורבות בשערים.

לי ברור לגמרי שגם הגברים הקשוחים בינינו התקשו לחנוק את הדמעות כשויניסיוס התפרק ומירר בבכי. הוא הצליח לבעוט למסגרת למען השם! התרגשתי בשבילו כאילו היה הילד שלי שבעט פעם ראשונה בכדור.

וברצינות, אם רק ישפר בצורה משמעותית את קבלת ההחלטות, הסיומת, המסירה, הדיוק, היעילות, הדריבל, הטכניקה וראיית המשחק, הוא יכול להיות אחלה שחקן.

עם כל המגרעות שלו, הוא עדיין עובר על בסיס קבוע שחקנים כאילו היו מים. זה מרגש, לא היה לנו שחקן כזה בקבוצה מאז רונאלדו של לפני ההתפתחות.

קודם כל, יש לך שחקן אחר בקבוצה שבאמת עובר שחקנים כמו מים.

דבר שני, ונעזוב בצד את העובדה שיש לו את המחלה הברזילאית השכיחה של התאהבות בכדור וראש בקיר, זה דריבל חסר תועלת ברובו. קודם כל, הוא לא מבטל את השחקן היריב לחלוטין מהמשך המהלך כי יש לו אפס פיזיות לשמור על הכדור. בנוסף, הוא נורא שקוף כי אין לו שמאל ולכן ברוב המוחלט של המקרים יתעקש בכוח על הימין. וגם כשהוא יגוון וילך על השמאל, זה מהלך מת כי היא רק למדרגות אצלו.

בקיצור, גם באספקט שהוא כנראה יקבל בו הכי הרבה נקודות בפיפ"א הוא לא עילוי. פשוט התרגלנו לכל כך רע בחוליה הקידמית, שכל דבר טיפה שונה מדליק את האוהדים. מובן ומקובל, אבל ככה זה לא יחזיק לאורך זמן.

אם אתה מדבר על הזארד אז רגע, הוא עוד לא התחיל לעבור אף אחד, בנתיים הוא מסתבוב סביב עצמו והבטן שלו כמעט כמו איסקו. אם אתה מדבר על בייל אז הוולשי הפסיק לעבור שחקנים כבר לפני שנתיים.

ויני עוד צעיר עם המון פוטנציאל ומקום לשיפור אבל כבר אתמול ובעונה שעברה הוא ביטל שחקנים בדריבל שלו המון פעמים, הוא מהיר ולרב משאיר אותם מאחור (לא כמו איסקו למשל). כל מה שהוא צריך לעשות זה למצוא את החברים שלו טוב יותר והוא שווה מס דו ספרתי של בישולים בעונה. בקשר לרגל החלשה זה לא אינדיקציה לכלום, כבר היו שחקני על שאפילו לא משתמשים ברגל החלשה שלהם כדי לרוץ (הממ הממ רובן)

בייל צריך מגרש פוטבול אחרי המגן שלו כדי לעבור אותו.

נשים רגע בצד את זה שהזאר עשה כמה דריבלים יפים בדקות המעטות שלו עד כה, הוא דריבליסט מוכח ויותר טוב ממה שויניסיוס אי פעם יהיה. מהבחינה הזו הוא בליגה של הגדולים.

“למצוא את החברים” זה ביטוי שטומן בחובו הרבה דברים שחסרים במשחק שלו. אם ריאל מדריד הייתה נבנית כמצופה הוא היה מקבל פירורים ולא על תקן חצי מושיע.

מסכים אבל זה לא משנה את מה שכתבתי, ויניסיוס הוא פנטזיונר והיה חסר לנו כאלה בשנים האחרונות, הזארד לא אמור להיות משווה לויני ולא בא על חשבונו, כשהבלגי יסיים את הקריירה שלו הברזילאי יהיה בשיא ולשם אנחנו צריכים לשאוף.

לא יותר מידי, יש לו טכניקה וראיית משחק סבירה לגיל שלו (הוא לא אמן בזה אבל עדיין יכול לספק המון). אני לא רואה משחק עם הראש בקיר כל כך, יותר שחקן התקפה שמנסה ליצור דברים. השאלה היא באילו אחוזים הוא יצליח (אני חושב/מצפה/מקווה שגבוהים) הוא לא צריך להשפט על תקן מושיע (לפחות לא בשנים הקרובות) בשביל זה יש את הזארד.

האמת שללא קשר לציניות בהודעתי הקודמת, עדיין לא התייאשתי ממנו. הוא עוד ילד וזה ניכר מכל פעולה שלו. אי-השקט, הרצון הנואש להוכיח את עצמו ולעשות איזו פעולה וירטואוזית כל פעם שהכדור מגיע אליו, המפגעים האלו אמורים להצטמצם עם הזמן. לפני הפציעה הוא שיחק נהדר, גם בלי קשר לעליבות ההתקפית שלנו. אני חושב שעוד יכול לצאת ממנו משהו בטעות, עם הכוונה נכונה (ועם “מזל” של פציעות – בכשירות מלאה זידאן מושיב אותו בכושרו הנוכחי על קצה הספסל), כי כשרון יש שם. לאן ייקח אותו, ימים יגידו, אבל לפחות כרגע יש מקום לעשות בו שימוש, וכשלעצמי תמיד משמח אותי לראות אותו מתחמם מאשר את מיודענו לוקאס. אנחנו פה הרי גם בשביל לראות קצת כדורגל, לא?

תסלחו לי, אבל אם לא מדובר ביכולות דריבל טובות ומהירות אז איך אתם מסבירים את כל הריבים שלו? לא מדבר רק על מה שעשה לברסה שנה שעברה אלא באופן כללי.
מדובר בשחקן מאוד לא מלוטש, זה נכון. אבל אל תקחו לו את מה שכן יש לו - דריבל, מהירות, ויצירתיות.
אם ישפר את הדיוק שלו (מסירה ובעיטה), ואת הכוח לטעמי יהיה מדובר בשחקן מצוין שבהחלט יהיה שווה הרכב בכל ריאל מדריד שלא תהיה.

הלוואי. מצד שני, יש משהו שאני לא יכול להתכחש אליו- כשאתה צופה בילדים כמו פאטי (16) רודריגו (18) ואפילו ברהים (19), אתה רואה מהנגיעה הראשונה שלהם בכדור שיש להם את זה. לויניסיוס יש בעיטה ומסירה אחרונה מזוויעה באופן קיצוני. אני חושב שבמהלך העונה יתברר שרודריגו (לשמאל) וברהים (לימין) הם אופציות טובות יותר לחילוף ראשון מהספסל כשצריכים גול, ושלא נדבר על העומס בעונה הבאה אם חלק מהילדים יחזרו (ומישהו זוכר את אסנסיו? אולי אמבפה?).
אם היינו במצב יותר טוב מבחינת הסגל בתחילת העונה, הוא היה חייב לצאת להשאלה. נראה איך תתפתח העונה, אבל אם זידאן יהיה הוגן עם הילדים שתחתיו בהיררכיה, אני רואה אותו נדחק הצידה ואולי בדרך להשאלה בשנה הבאה, שתעשה לו טוב.

רק להיות הוגן, אחרי כמות הדקות שרודריגו שיחק ויניסיוס היה לא הדבר הגדול הבא אלא הדבר הגדול הנוכחי, ומה ברא ים עשה שויניסיוס לא?

שוב לא טוען אחרת, גם אני תופס מהם יותר, אבל בואו נהיה הוגנים ש200 דקות לא אומרות הרבה.
ואגב, עם טאצ’ לא מלוטש (שלדעתי מאוד קשור לבעיות ביטחון) ויניסיוס עדיין מראה יכולת גבוהה מאוד, זה כי הדריבל שלו כל כך איכותי שהוא יוצר מצבים מכלום. לא טוען שהוא צריך לפתוח לפניהם, אלא שעם קצת עבודה וליטוש הוא בהחלט עם פוטנציאל לא נמוך משלהם.
טאצ’ מסירה בעיטה כוח אלה תכונות שיחסית קל לשפר. מהירות, דריבל וכו פחות בעיני

ויניסיוס של אחרי הפציעה עוד לא חזר ליכולת של ויניסיוס של לפני הפציעה, שהיה מצוין.
הבעיה שאנחנו מצפים שהרמה שלו כבר עכשיו תהיה יותר גבוהה ממה שהוא הציג שנה שעברה רק כי הזמן עבר והוא גדל בשנה, בזמן שהוא רודף אחרי עצמו הישן. הציפיות לא כל כך במקום לטעמי. גם הביטחון שלו ברצפה וזה בולט בכל מהלך, יעבור. מאמין שיש לו עוד הרבה לאן להתפתח.