מחזור 6 :: שוב מובשים בפיחואן עם 3-0 מהדהד

המצב הוא פשוט מאוד,
עם כל האהבה הכבוד והערכה לאוסף השחקנים הגדול ביותר (אולי) שידע המועדון ורץ יחד - באם לא יעזבו אותנו אחר כבוד מסה גדולה של שחקני מפתח דבר לא ישתנה.
מרסלו, מודריץ’ , קרוס, בנזמה וכו’ נתנו הכל, זכו בהכל, טעמו הכל, הם ושכמותם חבורת מדושני עונג, יהירים שחצנים שלא בכבוד שלהם להגיע בחדות מספקת למשחקי הליגה מלבד הקלאסיקו.
כל עוד עדיין רצים אצלנו ב11 השחקנים הכל כך שבעים הנ"ל הסיכוי לקחת תואר בריצה למרחקים ארוכים היא אפסית, לא ניתן כבר לגרות אותם בשום דרך, הם את שלהם עשו, על הצד הטוב ביותר.
חייב דם חדש.
זה לא מקצועי, לא מי מוסר טוב יותר או מדויק יותר, או מי יורד לגליץ’ חזק יותר ומדויק יותר, גם לא מי כובש יותר, זה הרבה הרבה מעבר, הסגל הזה, ועל אחת כמה וכמה ה11 הזה עשה את שלו.
חייב דם חדש, מרענן, רעב, עם אש בעיניים גם נגד לבאנטה.
פשוט חייב.

• יום אחד יכתבו ספר על הקבוצה הזאת. על היכולת המדהימה לבוא לכל משחק במוד שונה לחלוטין. בהחלט כישרון.
  • בייל (ואולי מודריץ’) היחיד שהגיע למשחק הזה. חבל שהכושר המצוין שלו מתבזבז.
  • עברו כאן כל סוגי המאמנים ב-15 שנה האחרונות, מבובות, דרך טקטיקנים אפורים ועד בעלי כריזמה. אף אחד לא חשב לרגע לתת ניעור בחדר הלבשה הזה ולהגיד “חלאס עם הבית זונות”?
  • ההפסד של ברצלונה בהחלט היה מנחם אם הייתי מאמין לפני העונה שיש סיכוי לאליפות.
  • מזל שחצי מהרכב השנה של פיפ"א משחק אצלנו, חס וחלילה שלא נצטרך חיזוק.
  • שמישהו יבדוק אם מריאנו עדיין בנבדל.
  • שאלוהים יהיה איתנו בשבת.

בלי קשר למשחק עצמו, אני מאמין שהטיסות התכופות של אותם שחקנים שהיו בערב הגאלה השפיעו על היכולת. ככה זה כשמערבבים פוזה בכדורגל ובמיוחד בקבוצה הזאת. כזה מיותר הערבי פרסים האלה.

למשחק, בינתיים לופטגי באמת לא משתמש בסגל כמו שצריך, אבל אני לא מאשים אותו- אין לו שחקנים להכניס. מצד שני, זה נהיה חרוש נושא השחקנים. זה לא תירוץ. אי אפשר להעלים עין במשך כמה עונות.

אני רק אניח את זה פה:

תצוגה מביכה, וחוששני שהגרוע עוד לפנינו.

האמת שאני לא מסכים עם הטענות שבייל היחיד שהגיע למשחק, לדעתי המצטיין היה בכלל וראן שהחזיק את כל ההגנה על הרגליים שלו, בלעדיו זה עוד היה נראה הרבה יותר גרוע. דווקא בייל נתן משחק טוב במובן שהוא עוד ניסה והיה מעורב, אבל היו על שמו בערך 3 החמצות שהוא לא אמור להחמיץ בשום צורה, בכל ערב אחר הוא היה נצלב פה על הופעה כזאת.

וראן מעולה, בייל מעורב, אסנסיניו, קורטואה ומודריץ’ בינוניים - וכל השאר פח אשפה. כולל כולם.

אסנסיו?
אם היה ציון מתחת ל0 זה מה שהוא היה מקבל אתמול, מלבד הכדור למודריץ’ הוא לא הופיע בכלל.
נחכה ונראה מתי יבינו כולם שהמקום שלו לא באגף, הוא לא ווינגר ולא יהיה כזה.

המועדון פשוט משדר שהוא מוותר על הליגה. מקבלי ההחלטות פשוט אומרים לנו “לכו לישון ותתעוררו בפברואר לשמינית גמר האלופות”. לי בתור אוהד זה כואב כי הליגה חשובה לי יותר מהכל.
השיא אתמול היה דוקא מה שבא מהספסל. ריאל פשוט ויתרה על המשחק בדקה ה-70 כשסביוס נכנס.
זה היה מיקרוקוסמוס של המצב שלנו:

1. חילוף שלישי שלא ברור מה הוא דחוף אחרי שכל שחקני המפתח נחו בשבת (ונדפקנו על הפציעה של מרסלו).
  2. העולב של הסגל שלנו השנה.
  3. חילוף שאין בו שום ניסיון לעשות בלאגן ולשנות משהו בטקטיקה. מעין “הכל סבבה רק ניתן למודריץ’ קצת לנוח”.

אנחנו בבעיה

ואראן הרע במיעוטו ובטח לא מעולה. קרוס התחיל לשחק ב-3:0 ומודריץ מעולם לא נע כלכך יפה לרחבה וחבל שהשיר נפסל אבל זה קרה בצדק. איבדתי אמון בקישור הזה ממזמן.

אסנסיו ברח יופי מהמשחק איך הוא מסיים בלי אף איום לשער? זה בנזמה קלאסי. הציפיות ממנו השנה אחרות. לגבי בייל אין מה להעביר ביקורת. הוא בנה את כל המצבים לבד, בעיקר הקורה ובעט 7 פעמים. הוא היחיד שניסה והאמין. הייתה לו החמצה באחד על אחד אבל כל דבר אחר שאפשר להגדיר כהחמצה זה כבר בגארבץ’-טיים.

ממש לא מסכים, כמעט בכל מצב שהגענו אליו אתמול אסנסיו היה מעורב, הוא בינתיים מראה יכולות מסירה מאוד מרשימות ואם בעבר התלהבנו מהדריבל שלו, כיום אני מתחיל להבין שדווקא הבעיטה והמסירה זה הצד החזק. דריבל הוא יודע רק כשיש לו שטחים.

אני כן מסכים אגב שהוא חייב לשחק במרכז.

לא מסכים גם כאן, אף שער לא באשמתו, והוא כן הציל עוד כמה מצבים מעולים. הוא היחיד שאשכרה היה טוב אתמול, מבין כל 11 השחקנים.

מסכים עם הניתוח של דוד. אני אוסיף שבשביל שניים מהשחקנים הפחיות של אתמול היא המשך של מגמה: קסמירו וראמוס. המעמד של קסמירו חייב להיפגע משמעותית, אפילו שבמשחקים כמו הפיחואן התפקיד שלו קריטי. בטווח הארוך זו הדרך היחידה להרוויח אותו חזרה אולי, ואם זה לא עובד צריך לחשוב ברצינות על רכש של קשר אחורי - מפה לשם קסמירו לא מזכיר את עצמו פרט להבלחות כבר כמעט שנה שלמה.

עם ראמוס כמובן שזה לא אפשרי וכנראה שגם לא יעזור.

מודריץ’ (לצערי), מרסלו, קרוס ובנזמה חייבים לעזוב אותנו כבר בקיץ הזה.
נכון, זה מזעזע לשמוע ולקרוא את זה, ואיזה כפוי טובה אני, ואוי ואבוי לדבר ככה על השחקנים האלה שנתנו לקבוצה הזאת הכל מהכל, אבל, וזה אבל חשוב - גם אם נזכה בטעות בטרבל עם אותם שחקנים העונה - זמנם תם.
חייב ניעור מסיבי של המערכת, ורק עזיבתם של שחקני מפתח סופר משמעותיים ובואם של קראקים רעבים להצלחה תביא את המערכת הזו למקום טוב יותר.
נ.ב חשוב מאוד:
עם כל האהבה לסרחיו ראמוס, החוצפה שלו לקחת כדור חופשי שעל הדשא נמצאים בייל, אסנסיו וקרוס במצב של 3-0 לסביליה כל כך הרגיזה אותי עד שאפילו בפעם הראשונה גם יצאה לי קללה עסיסית עליו מהפה.

מהמשחקים האלה שכאוהד אתה מבין די מוקדם ששום דבר טוב לא יצא מהם. כולם היו זוועה, שובע, הכל לא הלך, וכו’. זה נכון, לא טוען שלא.

אבל - אנחנו עושים טעויות בצורת המשחק ומשלמים עליהן. קו ההגנה שלנו גבוה בצורה שערורייתית. כל חטיפת כדור זה הגעה למצב הבקעה. קאסמירו בכל המחצית הראשונה לא שיחק את התפקיד הרגיל שלו. אפשר להאשים אותו, אבל אלה הוראות של המאמן. טענתי אותו דבר גם אחרי לגאנס - ברוב המקרים זה יעבוד כי אנחנו איכותיים יותר. השאלה היא רק כמה נקודות אנחנו נאבד. אז מתוך עשרות משחקים נפסיד 2-3 יותר, זה לא ישנה את הרושם הכללי על הקבוצה - הרי רוב הזמן תקפנו וניצחנו - אבל בדיוק על זה מוכרע תואר האליפות.

לגבי ההתקפה, אני עדיין לא רואה מספיק רעיונות חדשים. יש לי סבלנות, מקווה שעובדים על זה

לגבי קו ההגנה - בהחלט, יש כאן הרבה יהירות מצד לופטגי. אולי המשחק הזה יפקח אותו קצת. מהרבה בחינות המשחק הזה (בשתי המחציות) הזכיר את ה-5-0 מול הפפ-טים - כול כדור בחצי שלנו הזדמנות להבקעה. אין לנו את הכלים ללחוץ כל כך גבוה מול קבוצה נורמלית.

עם זאת - קסמירו כבר תקופה רע ולא משנה איפה הוא עומד על המגרש. גם במשחק הנוכחי היו לו הרבה טעויות שלא נבעו מחזרה מאוחרת אחורה/לחץ גבוה גרוע, אלא פשוט חוסר אחראיות עם הכדור ועמידה מזעזעת בלעדיו.

וזה אפילו יותר מקו ההגנה. אלה גולים של טעויות קבוצתיות ולא רק של חוסר אחריות אישית.

עוד דוגמאות:

1. הגולים של סאול וקוקה בסופר קאפ, שניהם מאותה משבצת (אזור הפנדל). אנחנו סופגים הרבה כאלה - יש שחקנים ברחבה אבל השמירה לא מאורגנת.
  2. הירידה להגנה - למה בשני הגולים הראשונים אפילו לא רואים את קאסמירו?
  3. איך יכול להיות שאחרי קרן יוצרים נגדנו כזה יתרון מספרי? ריבאונד מהקרן זה דבר מאד סביר, איפה הארגון?

יכול לתת עוד…
אז מודריץ׳ עוזר אבל כבר לא עוזר, מרסלו קוטף תותים איפשהו, נאצ׳ו איטי, לקרוס יש פתק מהרופא וקאסמירו עושה גליצ׳ים במקום ובזמן הלא נכון. מעל לכל זה יש מישהו שאמור לסדר את הבעיות האלה. יש לך בעיה ברורה מאד באגף שמאל ובירידה להגנה - תקן אותה.
(היחידים שאני בא אליהם בטענות ׳אישיות׳ הם ראמוס ומרסלו. נסחפו לחלוטין)

במארקה נכתב הבוקר שמדריד הפסידה את כל אחד משלושת המשחקים שלה מיד אחרי טקס ‘דה בסט’ של פיפ"א: לסביליה, ז’ירונה ושוב סביליה.

אתה מבין? אבל העיקר לעלות תמונות באינסטגרם של השחקנים עם גביעי שוקו. בחיי, זה כזה פתאטי.