מחזור 7 :: 0-0 ביתי חלש מול ויאריאל

אם אין לנו מגנים אנחנו לא צריכים לשחק עם מגנים!! מפדה לא קיבלנו לא הגנה ולא התקפה, נאצ’ו לא באמת יודע לתמוך בהתקפה והוא חלש מדי נגד ירמיי. לא יודע מה הפיתרון אבל מה שקורה עכשיו על המגרש לא עובד.

ואסקז אולי לא מגן כמו שצריך, אבל כמגן פדה לא מגן כמו שצריך ולא תוקף כמו שצריך, וגם אנחנו לא נהנים ממנו בקישור.
פשוט lose lose situation.
הייתי עושה את השינוי הבא:
ואסקז לעמדת המגן, פדה לקישור ואסנסיו החוצה.
מיגל במקום נאצ׳ו.

או ללכת על מערך של 5 מאחורה עם ואסקז באגף אחד ורודריגו בשני. הייתי מוציא את אסנסיו שלא מאוד מורגש.

הם מסתכנים בהנעת הכדור כל פעם שהכדור מגיע למגינים שלהם ובסוף מצליחים לשבור את הלחץ ולצאת להתקפות מתפרצות די מסוכנות. פדה ו קמאבינגה בקישור והם לא היו מצליחים להשתחרר והיינו מגיעים למצבים מהלחץ שלנו.
אלאבה לא חשוב מה הבטיחו לו חייב לשחק מגן שמאלי כי עם נאצ’ו זה לא זה.
פדה ממש מבוזבז כמגן, ובנוסף שני המצבים שלהם עליו.

המצ’ אפ באגפים בהגנה סיוט. נאצ’ו לא מצליח להתמודד עם המהירות של פינו ופדה לא יודע איך להסתדר עם הדריבלים של דאנז’ומה.

פעם ראשונה אולי שאבי נמני אומר משהו ראוי - הלחץ שלנו לא אפקטיבי ולא מסודר בעליל, סתם מעייף ומוציא מהמקום את כל השחקנים שלנו בהתקפה ובקישור. ויאריאל בקלות יכולה להניע את הכדור ללא בעיה, וכשהיא מוצאת את הדרך לצאת קדימה ההגנה שלנו פרוצה לגמרי בלי עזרה מהקישור.

מודריץ’ כבר לא בגיל להפעיל לחץ גבוה ולחזור בזמן להגנה, אסנסיו בכלל לא יודע מה זה להגן וקאסמירו לא בתקופה טובה.

יאללה איפה החילופים.
ואסקז המגן התוקף הטוב בליגה, להכניס אותו ולשים את פדה בקישור במקום קאסמירו (צריך שער וקאסמירו נראה רע)
להכניס הזאר במקום אסנסיו
נשתלט על הקישור ונהיה טובים יותר בהתקפה.

נאצ’ו וקאסמירו עלו לנו במשחק מהצד שלנו.
ויאריאל שיחקה יפה במחצית הראשונה, מחצית שניה הם לא עלו לשחק כדורגל בכלל.

עצירת פתע(?)| ערב מתסכל הייתי אומר, מילא שהחמצנו הזדמנות לפתוח פער נחמד - גם המשחק עצמו היה ממש תצוגת נפל, חשבתי שאפילו עם מערך שהפריע לנו לשחק - נוכל לייצר קצת יותר. לא זוכר דאבל פס מעניין, מצב אמיתי לשער או כדור אחד שחטפנו באמצע, פשוט כלום, וכן, אכלנו חר מהאגפים שוב ושוב. זה היה מבחינתי חטא היוהרה: באים למשחק בגישה של “כמה נותנים היום”. ואנחנו לא הקבוצה של 2012 וסוף סוף אולי נפסיק לקרוא עוד כתבות במארקה על ממוצע השערים. אסור לנו לזלזל באף אחת. הנה עם ה-0:0 הזה הממוצע ירד. לפחות טיבו קורטואה מחייך עם שער נקי, רשם הצלה אחת ענקית במחצית הראשונה. אז מסתבר כצפוי שוויאריאל גם בהרכב חסר היא לא מאיורקה או סלטה ויגו. וגם אם כבשנו חמישייה ושישייה בברנבאו - ההתקפה שלנו לא מנייה בטוחה, ממש לא.
אגב הדבר הכי מביך בכדורגל העולמי זה משחק הלחץ הגבוה שלנו. זה אף פעם לא מתואם. אולי עם קרבחאל וכשפדה באמצע זה נראה טוב. כל אחד רץ קצת מתי שמתחשק לו.

אנצ’לוטי אשם כי הוא גם העלה הרכב גרוע, גם שידר פאניקה וגם לא תיקן בזמן. זו הייתה תמונת המצב במחצית. ממש לב ש את חליפת פרק א’ - מאמן שרוצה לרצות את כולם (למשל בקלאסיקו, זוכרים? ראמוס בקישור, בייל כחלוץ ובנזמה סופסל). אז מה אם אסנסיו כבש שלושער, הוא לא צריך לשחק על אוטומט ופחות התאים, ומילא שפתח אבל היה נכון להחליף אותו ולא את רודריגו המהיר. לבסוף הוא חזר לשחק בכנף שם הוא ממש לא מועיל והמשכנו להרים אינסוף כדורים.
חבל שהזאר עלה רק ל-20 דקות, אנחנו כן צריכים אותו, זה לא יעזור, כל עוד הוא בריא הוא צריך לשחק יותר. הלוואי והוא היה מנצח לנו את המשחק הזה, אפילו בדרד’לה כמו שער השיוויון הפוקוס הזה נגד סביליה, כמה הוא צריך את זה. רציתי שיעלה בטירוף כשנכנס אבל זה לא קרה. אולי ביום שלישי באמצע השבוע נגד שריף יהיה כיף. את בנזמה אי אפשר להאשים אחרי מספרי הפלייסטיישן שלו. גם ויניסיוס זכה לשמירה צמודה וכדורי הרוחב שלו לא טובים. התרגזתי רק בתוספת הזמן עם הבעיטה האומללה הזו מעל השער כאילו כלום לא השתנה העונה, זה היה ויניסיוס 2019.
לא מצליח להבין גם את חוסר השקט בקבוצה וזה בא כמסרים מהספסל. מה הטעם של הפרצופים המיואשים האלה כבר בדקה ה-50, אחוזי פאניקה כולם. זה אותו המאמן הרי, קרלו, שזכה בדסימה ונמנע מפיטורים בדקה ה-NoventaYRamos. רק העונה ניצחנו בסאן סירו ברגע האחרון וביצענו מהפך נגד ולנסיה. איך במשחק בית השחקנים לא מאמינים שאפשר לנצח…

לא מבין את המחמאות לויאריאל. הם באו לשחק כדורגל ציני, בונקר מודרני. מבחינתם שהדקות יעברו כל עוד הכדור ברגליים של רולי.

לא מאשים אותם, עדיף מלקבל שישיה, אבל מחמאות לא מגיעות להם על המשחק הזה.

כל קבוצה עם מעט איכות ויכולת להניע כדור שלא באה להתבנקר מולנו עושה לנו צרות.
אפשר להמשיך לאונן על אנצ׳לוטי מפה ועד הודעה חדשה, ושלא תבינו לא נכון - מגיע לו המון קרדיט, אבל שלושת המשחקים נגד אינטר, ולנסיה ו-ויאריאל הן נורות אדומות להמשך.
ולא, מנדי זה לא ״הפתרון״.

כמה שואסקז היה רע במשחקים האחרונים, הוא הרע במיעוטו (כשקרבאחל פצוע).
כמה שמיגל היה רע במשחקים האחרונים, הוא הרע במיעוטו (כשמנדי פצוע).
קאסמירו משחק נורא מתחילת העונה. באמת לא מבין מי החליט שבלעדיו אי אפשר להגן. כלומר ברור שאיתו עדיף אבל גם כשהוא בכושר יש לו חסרונות.
כל הזמן מזכירים את תקופתינו עם קרוס כקשר אחורי, אבל קישור של מודיץ׳, פדה וקאמבינגה הוא הרבה יותר הגנתי ופיזי מקרוס, מודריץ׳ וחאמס.

אפשר להריץ טיפה קישור של וואלוורדה, קאמבינגה ומודריץ. בטח בכושר הנוכחי. נראה לדעתי הרבה יותר טוב.

אני מאוד אוהב את אנצ׳לוטי, אבל המשחק היום לגמרי באשמתו.

קשה לשחק כדורגל בלי מגינים שיודעים לתקוף, נאצ’ו הוא בכלל בלם מחליף שיכול לשחק מגן ימני, בצד שמאל זה מאוד בעייתי. פדה היה חלש הגנתית אבל בניגוד לציפיות גם לא תרם התקפית מעמדת המגן.
משחק בינוני מאוד שלנו ולא הגיע לנו יותר מנקודה.

הפסדנו שתי נקודות אבל אני מקווה שנרוויח כמה לקחים.

הכדורגל ההתקפי של אנצ’לוטי הוא דבר מבורך. כיף לראות את ריאל מדריד אבל היום אפשר להבחין טוב יותר שבמצב הנוכחי זה יותר ביטוי של משחק משוחרר ודינמי ופחות של שיטת משחק מסודרת.
משחק הלחץ מחפיר וכך גם העמידה הקבוצתית.

ברמה הנקודתית:
נאצ’ו לא מגן. הוא מסרס את ויניסיוס. הברזילאי לא היה ביום מוצלח אך זה היה נראה לגמרי אחרת עם מגן שיעזור לו.
קמאבינגה מוכשר מאוד אך עדיין זקוק לליטוש. משחק פחות טוב שלו.
הזאר חייב להיות על המגרש כשהוא כשיר.

מקווה שהתיקו הזה יוריד את השחקנים לקרקע.

אני לא מבין את ההתעקשות להשאיר את אלבה בלם כשברור כשמש ששום דבר טוב לא יצא מצד שמאל של נאצ׳ו בהתקפה. נראה שקרלו שרף את ואסקס מאז לבאנטה.
חצי הכוס המלאה היא שפתחנו פער במקום הראשון למרות המעידה.
אגב, הדשא היה רטוב בהגזמה וזה היה נראה כמו הוקי קרח לא כדורגל. זה סירס את השחקנים שנרתעו מלבצע פריצות בגלל זה (היה לטובתנו בצד ההגנתי).

אני לא אוהב את קו המחשבה של אנצ’לוטי, נראה שזה מה שהולך לו בראש: מיגל צעיר אז הוא לא יפתח בהגנה מול יריבות חזקות; הבטיחו לאלאבה לשחק בלם אז הוא לעולם לא יוסט לשמאל; אסנסיו כבש משחק קודם אז נסיט אותו לאגף ונוציא את רודריגו, שהרבה יותר יעיל ממנו שם.

הכי מטריד זה שהוא ראה שהמגינים היו מסורסים לגמרי, והוא לא שינה. כל החילופים היו ראש בראש.

מהצד החיובי, איסקו נראה מועיל והזאר נראה מעולה. חייב חייב לפתוח, גם על חשבון וינסיוס

איזו הגזמה.
הזאר עלה טרי וגם במשחק הכי טוב שלו והכי גרוע של ויניסיוס לא היה ביניהם הבדל כזה גדול בתרומה.

כלומר אין לי התנגדות שיפתח יחד עם ויניסיוס, אבל בגלל 2 דריבלים והרמה טובה שלא נגמרו אפילו בשער הוא צריך לפתוח על חשבון שחקן שכבש 5 ובישל 3?!?

הזאר וויניסיוס הצדיקו העונה את ההיררכיה ביניהם. התחרות של הזאר צריכה להיות מול רודריגו ובייל כרגע ואולי גם מול אסנסיו בקישור.

מסכים איתך בנוגע למיגל, אבל אני דווקא אוהב את ההתעקשות על בניית התיאום בין מיליטאו ואלאבה, כבר היום זה נראה טוב בהרבה.
פשוט שידע שצריך להתמודד עם החור באגף שמאל, ואם לא רודריגו במערך של 5 בהגנה אז לפחות מנדי. אין שום סיבה שנאצ׳ו ישחק שם.
גם השריפה של ואסקז איומה בעיני

אני חושב שההגדרה המדויקת יותר היא שהקבוצה כן צריכה את הזאר, אין לנו לוקסוס לוותר עליו, בשלישי יש יריבה נוחה כמו שריף שהוא ‘חייב’ להבקיע או לבשל מולה ולקבל כל כדור, לתפוס ביטחון בחזרה. ומנגד העייפות משפיעה גם על ויניסיוס. רק שחקן אחד בסגל הזה צריך לשחק את כל הדקות שהוא לא קורטואה - El Nueve שלנו. ויניסיוס גם עם פתיחת העונה הנהדרת שלו - לא במעמד הזה של אחד שלא נוגעים בו.
חושב שכתבתי את זה על הזאר גם לפני הגומלין נגד סיטי ב-2019/20 ונצא מנקודת הנחה שהוא לא היה כשיר וגם בגומלין נגד צ’לסי - רוצה לראות את הזאר מרגיש שהוא בצ’לסי. שייאבד עשרה כדורים אבל משום שניסה לעשות דריבל ואפילו מוגזם. שייקח על עצמו ויגיע כבר. תבוא.

מבין כל ביקורת שנאמרה כאן על נאצ’ו, אני חושב שהוא בכושר קטסטרופה. זה לא שהוא תמיד היה ככה. כלומר כשכולם בריאים אין בעיה שיפתח על הספסל אבל הוא היה סותם חורים נפלא כבר מספיק פעמים. כמגן בימין הוא ‘שיתק’ את ניימאר בזמנו לא?

לא אמרתי שהזאר צריך להיות על הספסל. רק הגבתי על הטענה שהוא חייב לפתוח לפני ויניסיוס. אני לא מסכים איתה.
ויניסיוס שחקן ההתקפה הכי טוב שלנו אחרי בנזמה. בכל מערך עם יותר משחקן התקפה אחד הוא צריך לפתוח, זה מאוד פשוט.

ויניסיוס מתעייף וחייב לנוח, בהחלט, אבל יש הבדל בין לפתוח על הספסל בשביל מנוחה לבין להיות שחקן ספסל.

גם בהרכב שלי הזאר פותח, לצד ויניסיוס ובנזמה.
מאחוריהם קאסמירו מודריץ ופדה, כאשר קאמביגה יכנס במחצית השניה כדי לרענן. (בכושר הנוכחי. הייתי מחליף בין קאמבינגה וקאסמירו).

במשחק הזה אני מקווה שאנצ׳לוטי למד את חשיבותם של המגנים.
פדה לא מגן. נקודה.
נאצ׳ו לא צריך להיות מגן כשמיגל וואסקז כשירים (אולי כדי להתמודד מול איזה ניימאר)

אנצ’לוטי פשוט לקח פה הימורים לא ברורים בכלל.
זה המשחק לנסות את פדה כמגן? נגד יריבה חזקה שכל שנה עושה לנו צרות?
זה המשחק לשים את רודריגו בהרכב? ועוד על חשבון האזר?

אני מתחיל לא לחבב בכלל את קמאבינגה. איבודי הכדור שלו הם תוצאה של הסתבכויות מיותרות, חוסר הרמת ראש. דברים שמעצבנים אותי מידי לשחקן בעמדה שלו.

קמאבינגה נראה ככה עד כה גם בכל המשחקים אצלנו. זה יכול להיות כמובן כתוצאה מהתרגשות יתר (בכל זאת, ילד בן 18) ולהסתדר עם הזמן, אבל זה גם יכול להיות בעיה יותר אקוטית. אני אמרתי את זה עוד לפני המשחק שאני בינתיים עוד לא לגמרי מבין מה ההתלהבות ממנו, ככה שזה לא רק המשחק החלש הזה.

כמובן שזה עוד מאוד מאוד מוקדם ושאין לי עדיין שום דעה מגובשת לגביו. נחכה ונראה.

אני חושב שההתלהבות מקמאבינגה נבעה באופן טבעי מהיותו שחקן חדש, צעיר מאוד, מוכשר מאוד וגם לא מעט מהתשוקה שלו במגרש. תמיד מבקש את הכדור ובכלל מרגיש בעל הבית.

לסיטואציה הזאת יש גם היבטים בעייתיים. בעיקר דברים שקשורים בפזיזות. התוצאה היא לא מעט איבודי כדור.
אני מאמין שמדובר בענייני ריגוש, ליטוש והתאקלמות.
רואים שהוא לא מבין לאן ללכת במגרש. בעיקר כשאנחנו מגנים.
אני עדיין חושב שמדובר בפוטנציאל עצום. עבודה נכונה ומעט זמן וזה יעבור.