מחזור 7 :: 0-0 ביתי חלש מול ויאריאל

מסכים עם הצינון לגבי קמאבינגה. לא הראה עד כה משהו שאמור לגרום להתלהבות יתר. אבל זה עדיין מאוד מוקדם והוא מאוד מאוד צעיר. לא צעיר בן 22 שרק מתחיל לראות הרכב ומחכים לפריצה אלא צעיר שעוד לא חגג 19 (!) שיכול להיות שימצה את מלוא הפוטנציאל רק לקראת סוף העשור הנוכחי. נוסיף למשוואה גם את ההתרגשות המובנת ואת זה שהוא מצטרף לקבוצה שלא סגורה על עצמה כרגע. יש לו מספיק ימי חסד לפניו לפני גזר דין סופי.

נאצ׳ו בשמאל זה בילתי נסבל במצב הנתון החדש כשקבוצות מתחילות לזרוק גופות על ויניסיוס. שלא לדבר על הפריחה האוטומטית שמגן עם רגל הפוכה עושה לי. מולוארדה מצופה לתת יותר בימין אבל ההתקשות שלו בצפיפות וההתפזרות שלו עם הכדור פוגעות בו בעמדה הזאת יותר מהרגיל. אנצ׳לוטי עדיין ממשיך לחפש את הנוסחה. כשהפצועים יחזירו גם ככה יהיה שאפל מחדש אז שום הרכב נוכחי לא יחזיק לאורך זמן.

תיקו זו תמיד תוצאה מאכזבת בברנבאו ובטח שלא מול אחת הגדולות אבל בדיוק כמו שצריך לקחת בפרופורציות את החמישיות והשישיות שלנו כך צריך גם הפעם.
בסך הכל תיקו אחרי 5 נצחונות רצופים ומול קבוצה מאורגנת שעשתה חיים קשים גם לאתלטיקו, אטאלנטה וצ’לסי, הקבוצות הקטנות של אמארי תמיד נראות טוב.
מקווה שאנצ’לוטי ילמד מהמשחק הזה, אי אפשר היום לשחק כדורגל בלי מגנים טבעיים ונהיה חייבים למצוא פתרונות.

חשוב לי להוסיף עם כל הביקורת שגם שנה שעברה ויאריאל הוציאה מאיתנו תיקו וגם לפני שנתיים. בכל אחת מהשנים ניצחנו אותם במשחק השני של אותה שנה (שני לא במובן של מי קדם למי) ושני הניצחונות היו מאוד קשים.

הכעס הוא על ההרכב ועל ההתעקשות להמשיך עם מה שלא עבד, אבל בנוגע לתוצאה ולזהות היריבה בהחלט אפשר לקבל זאת בהבנה.

אגב, פדה זוכה להמון מחמאות על כל חצי פעולה טובה שהוא עושה, אבל הוא כבר לא ילד חסר ניסיון ואפשר לשפוט אותו יותר בחומרה.
אין לו מספיק רכות בטיפול בכדור. כמגן צריך נגיעות רכות הרבה יותר כשמשחקים כל כך קרוב לקו ובצפיפות שיש באגף. גם ההגבהות שלו לא משהו בכלל, הוא טוב בכדורי רוחב ובכדורים חדים וחזקים.
גם הגנת ה1 על 1 שלו לא טובה בכלל. מה שכקשר עובד לו, לא עובד לו כמגן.
היתרונות שלו הן בעוצמה, בפריצה, ובפסים חדים. יתרונות
שבאים לידי ביטוי כשהוא משחק בקישור, שם יש לו יותר שטח.

מקווה ממש שזו הייתה הפעם האחרונה שלו כמגן. אם קרבאחל פצוע אז ואסקז, ואם גם ואסקז לא זמין, אז נאצ׳ו בימין (לא בשמאל!).

אני דווקא מעריך לטובה את הניסוי בהרכב. הוא אמנם נכשל אבל לפחות מראה שבניגוד לאווירה הכללית אנצ’לוטי יודע שהתוצאות עד כה לא תואמות את מה שקורה על המגרש, ובאופן קיצוני. הוא גם מדבר על זה במסיבות עיתונאים.

מקריאה זרירה נראה שההתייחסות היא פרסונלית לנאצ’ו ופדה כאילו הם הסיבה שויאריאל עשתה לנו בית ספר, כאילו שעם לוקאס ומיגל זה לא היה קורה. איפה מודריץ’ וקאסמירו? מישהו ראה אותם העונה? לפני שהולכים להחיות את אסנסיו כדי שייתן משחק טוב פעם בחודשיים, עדיף לעשות הכל כדי למקסם את היכולת של השחקנים הכי טובים שלנו.

זה ברור ששניהם לא יכולים להחזיק קישור לבד מול יריבה טובה מבחינה טכנית (שזה חצי ליגה ספרדית), הרי גם בשלישיה עם קרוס זה לא הספיק ולכן הגענו ליהלום. זה גם ברור שהם לא מהירים ואתלטים מספיק כדי לבלום התקפות מתפרצות. הבעיה היא לא האגף של נאצ’ו או פדה/לוקאס, אלא בגישה של הקבוצה למשחקים והאם השיטה מתאימה לסגל. אין לנו לא הגנה חזקה, לא קישור אתלטי ולא שחקני התקפה מספיק קטלניים בשביל run & gun. הדרך היחידה לזכות ככה באליפות היא היעדר יריבות כמו שזה נראה כרגע.

אגב לגבי הזאר שעדיין מהווה נושא שיחה - בעיניי הבנאדם לא כדורגלן מאז הפציעה ואולי אפילו קצת לפניה. ראינו את זה קורה עם קאקא, בייל, איסקו ובעבר גם עם פיגו וראול. חבל על המלל, צריך להמשיך לאכול את הלקרדה בפה סגור עד שיסתיים החוזה.

מבחינתי לפחות לפני תחילת העונה היה מקום לדון אם הזאר באנקר גם לפני ויניסיוס והמטרה מספר אחד היא להשתמש ולהפיק ממנו משהו כל עוד כשיר. כמובן שהשתכנעתי אחרת. אבל נניח שמשחקים עם שלושה שחקני התקפה - רודריגו הוא השלישי מבחינתך? לא נותן מספיק לדעתי. בייל לא פנסיונר? מסוגל להבקיע רק בנגיחה או להרים פה ושם. אולי אני מחפש בכוח משהו טוב אצל הזאר וסיבות ללבוש את החולצה שלו שקניתי ב-19/20 ומעלה אבק - אבל אין שחקן התקפה דומיננטי נוסף. אסנסיו בטח לא נספר. אין אלטרנטיבות לכן אני איתו.

הפסדנו את פדה הפיזי באמצע והייתי שמח אם אנצ’לוטי היה מעביר את נאצ’ו לימין ומכניס את מיגל נניח דקה 70. אולי הוא גם היה מרים כדור מעניין לבנזמה. אין לנו אמצע, נכון. בעיקר קאסמירו. מודריץ’ גם בינוני אבל טוני הגדול חוזר.

אצל ראוליטו בעיניים הכנראה לא הכי אובייקטיביות שלי - ראיתי גלדיאטור באליפות מספר 30 עם גולים במשחקים גדולים וקצת ניצוץ מחדש באליפות עם שוסטר כשרוד היה פצוע

מעדיף את פדה או קמבינגה בהרכב לפני הזאר, ואם זה משחק צ׳מפיונס אז גם את רודריגו. הזאר ובייל נותנים רק תקוות שווא

בימים שזידאן כבר איבד אמון באיסקו ועדיין רצה לשחק יהלום, הוא היה מציב את מודריץ’ בשפיץ היהלום. יכול להיות מעניין לדעתי גם העונה, משהו כמו:
------קסאמירו
ואלוורדה — קרוס/קמבינגה
----- מודריץ’
– ויני/הזאר בנזמה

הייתי צריך התנתקות מוחלטת מכדורגל לאיזה 48 שעות כדי להירגע מהמשחק הזה.

בניתוח קר של המשחק, ויאריאל ניצלה את החולשות שלנו בצורה מושלמת והתאימה את עצמה לסיטואציה בצורה הטובה ביותר.

הגישה של אמרי היתה, מהרגע הראשון של המשחק, להפעיל עלינו לחץ עם מריחת המשחק. אתם לא יוצאים ללחוץ? אין בעיות, הכדור ישאר ברגליים של השוער עד סיום המשחק, בסדר גמור מבחינתנו. לחץ עם 2-3 שחקנים רק הצחיק אותם, והיה צריך להשקיע 5-6 שחקנים כדי שלהחץ יהיה אפקטיבי. ברגע שיצאנו עם כמות כזו של שחקנים, אז אין לנו מגינים נורמליים, ולהם היו שני סילונים באגפים. ברגע שהתחלנו להפעיל טיפה לחץ הכדור טס אליהם והם כבר ייצרו את המצבים שלהם.

במחצית השניה אנצ’לוטי עשה שינויים. הוא פינה את האגף לואלוורדה כשהוציא משם את רודריגו והכניס את קמאווינגה. פדה שלא ידע מה לעשות עם עצמו במחצית הראשונה קיבל הוראה לתקוף, וכך קיבלנו עוד שחקן במרכז המגרש בדמות קמאווינגה, ואת פדה חזרה במשחק. תקפנו, אבל ויאריאל התגוננה בצורה מושלמת. כדורים לרחבה התקבלנו בברכה על ידי אלביול ופאו טורס (כמה שהוא יכול לעזור לנו!!) ולנו לא היה כבר את היכולת המנטלית לשחק רגוד ולנסות מהלכים קצת יותר חכמים.

בסיכום המשחק, אמרי אולי לא שיחק יפה, אבל הוא חשף את כל החולשות של ריאל מדריד במשחק אחד.

הראשונה, מאמן פחות טקטי. ה"ניצחון" היה קודם כל ברמה הטאקטית. אנחנו לא חשפנו שום חיסרון של ויאריאל, הם חשפו את החסרונות הטאקטיים במערך שלנו והראו שאין לנו את היכולת לעשות לחץ במערך מסודר.

השניה, עצבים רופפים. כבר במחצית הראשונה כשהכדור בילה איזה חצי דקה ברגליים של רולי ראינו תגובות עצבניות של שחקנים. לא הצלחנו לבצע פעולות ראויות בגלל חוסר סבלנות, הרבה מאוד כדורים לרחבה.

האחרונה, החסרונות בהגנה. ברור לי כשמש בצהריים שמנדי היה אוכל את פיקו בלי מלח, ושקרבחאל היה מתמודד הרבה יותר טוב עם דנג’ומה. אבל החסרונות שלהם, בנוסף לחוסר התיאום ולבינוניות של מיליטאו, הופכים את ההגנה שלנו לרעועה כשהיא לא מקבלת עזרה מהקישור. הרעיון של למשוך אותנו קדימה ואז לרוץ קדימה בהתקפה מתפרצת עבד בצורה מושלמת.

עם זאת, ראוי לציין שלמרות כל זה מדובר רק בתיקו, מול ויאריאל, שמאמן אותה אונאי אמרי. כל זה רק כדי להוציא תיקו. אין עוד הרבה קבוצות בליגה עם הגנת ברזל כמו של ויאריאל ביחד עם שחקני אגף מסוכנים כמו שיש להם ועם מאמן טקטי כמו שלהם. בכל זאת זה היה רק תיקו.

אני עדיין מאמין בקבוצה. למרות הפאנצ’ר הזה, אנחנו ראינו כמה הכנות והתאמות צריך כדי לשחק מולנו. שחקנים חוזרים לחיים שזה הכי חשוב, יותר מכל תואר כרגע. בנוסף, ברור לכולנו שנצטרך שני שחקני הגנה טובים בינואר. בלם ומגן ימני. אני מאוד מקווה שלפחות יעשו ניסיונות להשלים את החסר, כי עם הגנה קצת יותר טובה אנחנו יכולים להיות קבוצה מעניינת.

אהלה מדריד.

לא ממש עם האימרה שהם הגיעו מוכנים אלינו, זאת פשוט בשיטת משחק שלהם, לא סתם יש להן כבר 4 תוצאות 0-0, הם הקבוצה הכי מגעילה בליגה.

לא יודע איך זה ישרת אותם כי ככה הם לא יגיעו רחוק…

ויאריאל זכתה בליגה האירופית, אי אפשר להגיד שהם לא יגיעו רחוק. רק התחילה העונה והם עדיין בלי הפסד.

וניצחון אחד.

כמעט ניצחו במטרופוליטנו, אבל זה לא האישו. מול קבוצות גדולות הם נראים טוב יותר מאשר נגד הקטנות, זה אונאי אמרי. להגיד שהם הקבוצה הכי מגעילה בליגה ושככה הם לא יגיעו כלום, קיצוני מדי.

אגב, בשבת בברנבאו, ברביעי באולד טראפורד, בראשון נגד בטיס. שבוע קשה בשבילם.

ערוץ 55, עכשיו, מוזמן לפתוח…

אכן ויאריאל מתגלה כיריבה מאוד קשוחה. שם בפרופורציות את המעצור הקטנטן שקיבלנו השבוע.

ויאריאל קבוצה נהדרת, קשוחה מאד שקשה מאד לשחק נגדה, קבוצה טיפוסית של אמארי.
המשחק היה אתמול היה זהה למשחק שלנו נגדם בשבת רק עם פרט אחד קטן ששונה- הפעם כריסטיאנו רונאלדו לא לבש את החולצה שלנו אלא את של יונייטד.

דאנג’ומה היה טריק שעבד לשני משחקים שכולם צפו בהם ועכשיו יפקחו עיניים עליו. בראשון הם מול בטיס, נראה מה הם יעשו…