מחזור 7: ניצחון 1:0 קטן על מאיורקה בסון מוש (לבנדובסקי)

אז אסביר את עצמי יותר טוב -

ההחלטות הבסיסיות של צ’אבי, לדעתי כמובן, הן מנוחה לפדרי, ראפינייה, רוברטו, ואחד מהצמד כריסטינסן-אריק גרסיה.

מכאן והלאה, אני חושב שזה שילוב של לשמור על שחקנים מסויימים, והתאמה של ובין שחקנים. ברגע שגם קונדה וגם אראוחו נפצעו, לצ’אבי נשארו 3 בלמים בסגל, ובהתחשב במעמד של פיקה השנה, הגיוני שהוא זה שיפתח נגד מאיורקה, במשחק שפחות נחשב. פיקה פותח? אחלה, עכשיו זה עניין של ציוות, ופה יש מצב שצ’אבי מעדיף לידו את הדני.

לגביי באלדה ואלבה נדע עוד 2 דקות, אבל יכול להיות שברגע שאין מגן ימני כשיר, ואפילו רוברטו לא 100%, אז באלדה ואלבה פותחים, כדי לכפר על האיטיות של הבלמים, ואולי גם כהכנה לאינטר בשלישי.

קישור? ברגע שהתקבלה ההחלטה לתת לפדרי לנוח, ולדעתי היא התקבלה מראש, וביחד עם זה ששחקני ההגנה בצדדים הם שחקנים מהירים שמרבים לעלות - צ’אבי אולי בחר לעבות את מרכז הקישור, גם פיזית וגם מיקומית.

למה דמבלה כן ופראן לא? כי פראן כרגע במצב שהוא לא יוצר כלום, ואם פאטי ימשיך לשמור על עצמו - צריך מישהו באגף שיעשה משהו.

כמובן ש -
א. זה ניסיון להצדיק את המערך בדיעבד (ביחס לפרסום ההרכב), ולא מראש. וברור שאני בעיקר מנחש למה התכוון המשורר. אבל לא חושב שצ’אבי סתם זרק את המגנטים עם השמות של השחקנים על הלוח, ומה שיצא יצא. אנחנו תמיד יושבים וכותבים פה את מה שנראה לנו שהתכנון אמור להיות, אז מה חדש?
ב. נראה איך מתנהל המשחק, ואיך יתבצעו החילופים, מתי ומי.
ג. לא חושב שאפשר לשפוט את ההרכב ואת המערך היום ביחס למשחק הזה בלבד, כי באופן מובהק (גם אם צ’אבי יגיד אחרת) יש פה חשיבה קדימה, לעבר שלישי בפרט, ולעבר אוקטובר האיום ככלל. במינימום של המינימום, הם צריכים להישפט אחרי אינטר השבוע. אולי גם זה לא.
ד. יכול להיות שאני ממציא לגמרי, ומחרטט את חיי כרגע. זו האפשרות הכי סבירה, בד"כ.

אני ממש ממש חושש לפאטי. זה כבר לא לשמור על הבחור בכפפות של משי, הוא פשוט בפחד אימה מהכדור.

אחלה גול שבעולם של לבנדובסקי, אבל עשית לפאטי נאחס הפוך - דווקא הוא זה שנתן לו את הכדור, אחרי שדווקא כן דחף קדימה ועבר שחקן.

אולי הוא צריך שחרור מנטלי, בנוסף לפיזי, ומהלך כזה יכול רק לעזור.

שרק ימשיך ככה.

בדיוק. ואיזה סיומת של הפולני, מכלום עשה גול.

אנחנו נראים חושך, זו האמת. כיף אדיר עם לבנדובסקי

כרגע במצב הפציעות שלנו ומה שמצפה לנו בחודש אני פחות מצפה ליכולת אלא יותר לתוצאות.

30 דקות, ואני לא מבין למה הכדור שלנו לא מגיע להתקפה. ואז אני רואה את האהבל קסייה עומד בשורה אחת עם לבנדובסקי פאטי ודמבלה ואני מבין שאנחנו משחקים 10 מול 11.

עדיף את ריקי כבר…

הצלה גדולה של טר שטגן, אבל חבל שהציל את החור ה584654 של אלבה. אם אפילו ב1 על 1 אתה לא מצליח למנוע מהשחקן שלך להוציא רוחב מדוייקת אז אין לך מקום בשום קבוצה. ממש עינוי לראות אותו משחק כדורגל.

30 הדקות הראשונות אמנם היו נטולות תאכלס אבל הן היו בסיס המשחק הברסאי שאני על כך מתגעגע אליו. פיקה אלבה ובוסקטס האלוהי ניהלו את המשחק ביד רמה. אח"כ נהיה קצת בלאגן ואיבדנו שליטה על המשחק. אם זה התוצאה של וירוס פיפא אז תביאו פגרת נבחרות כל שבוע.

מסקנות מהמחצית הראשונה:

1. זו רק מאיורקה, אבל אולי טוב שזו רק מאיורקה בשביל ניסוי ראשון. ובניסוי הזה - באלדה די סבבה בעמדת המגן הימני. עוד חזון למועד, אבל אולי ממנו תבוא איזושהי ישועה.
  2. ברצלונה באה בגישת נקסט, שזה הגיוני, אבל זה רק שער אחד יתרון, וזה לא שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לאבד נקודות.
  3. מילה טובה למאיורקה, על עמידה הגנתית טובה. ברצלונה עוזרת לה עם משחק לא מדויק, אבל מאיורקה גרמה לפחות לחלק מהבלאגן של הקבוצה בפיג’מה המרוקאית.
  4. מאוד מאוד בולט שאין קונדה, ואין פדרי, ואין פרנקי, ואין ראפינייה. המשחק מאוד תקוע, וחסרים השחקנים שיעשו תנועה בין הקווים של מאיורקה, ויצרו יתרון מספרי על שטח מסוים. הכל תלוי בפקשוש לטובה של דמבלה, ובמתי נמאס ללבנדובסקי והוא פשוט כובש.
  5. כל השאר תחת. אם כי בחלקים לא קטנים מהמחצית זה היה תחת כי לא הלך, ולא כי לא היה רצון, ואת זה אני כן מעריך.
  6. זוכרים ששנים התלוננו שקסאמירו לא מקבל צהובים? אז גאבי.
  7. אם לטאטה הייתה חולצה ירוקה חרושה, לצ’אבי יש את השחור לבן.

זה משחק גרוע של ברצלונה, יותר ממה שציפיתי לו בהתחלה… לפחות טר שטגן שבר שיא של דקות ללא ספיגה…

לדעתי בארסה מניה צריכים לשנות את השם שלהם לבארסה דיפרסיה

אם שיחקנו ככה כי היריבה הסתגרה, וכי הראש באינטר - יאללה. בסדר. העיקר ניצחנו.

אם זה סימן להמשך - קצת…אמממ…פחות בסדר. אבל לא נותר אלא לחכות ולראות מה יקרה בשלישי.

מגיעות מחמאות, יחסיות, לחברי ההגנה. אולי בעיקר בגלל שחברי החוליות האחרות לא היו משהו היום.

זה שלבנדובסקי מנסה להקפיץ מעל השוער מ-3 מטר, ופדרי מנסה עקב אחורה במקום להפציץ את השער זה כאילו נחמד ומגניב ויפה, אבל אתם זוכרים את באיירן? יופי. אז קודם כל תבקיעו, ואז תעשו שטויות.

הלאה לאינטר. ביום כיפור.

לא השתכנעתי עדיין לגבי באלדה. הוא יכול לתרום בהתקפה, אבל פעם אחר פעם עושה לי התקפי לב בהגנה: בשמאל וימין כאחד.

גוי! תלך לבית כנסת ותזכיר אותנו בתפילה שם!

אני שונא את קסייה, ואני שונא את זה שהחבר דמבלה יום חצי מסי ויום חצי ערן לוי.

מה קרה לראפיניה איני יודע, התחיל כל כך טוב ופתאום נהיה כזה דמבלה, לא יודע מוזר.

עדיין, 3 נקודות ונקסט בלי פציעות, השבח לקל.

התפילה, גם זו של ערב יום כיפור עם כל נדריי וקונמיי וכינוסיי, תיגמר לפני 22:00. אם, במקרה, בטעות, מישהו ידליק טלוויזיה מול העיניים שלי, בול על הלינק המתאים - אעמוד במבחן רציני.

מהיום הזה לא הייתי לומד הרבה. גם בקושי שיחק, וגם חזר מצמד משחקים (בהם היה אחלה לגמרי) בנבחרת ברזיל. כנראה יפתח בשלישי, בתקווה שירשים אותנו יותר.

בהחלט נקודות האור העיקריות, וכנראה היחידות היום. ולא צריך להקל ראש גם בהן.

מה טר שטגן צריך לעשות בשביל לקבל פאקינג פעם אחת איש המשחק ? לעלות להתקפה לתקוע גול מחצי מגרש?

שלוש נקודות ואפס פציעות זה הכי חשוב. לטוב ולרע אי אפשר לקחת כלום מהמשחק הזה.

https://twitter.com/FCBarcelona/status/1576305430426705921

עצוב לראות את פאטי ככה. מפחד ממגע, מפחד להילחם על הכדור. האסיסט שלו זה לא באמת אסיסט, זה גול של לבנדובסקי בלי אסיסט.
קסיה במשחק גרוע, לא עשה שום דבר ממה שציפיתי שיעשה. אשכרה גוש בשר מתרוצץ ומרביץ.
בוסקטס וכריסטנסן במשחק פנטסטי, אלבה ובאלדה פחות. היו יותר מדי התקפות של מאיורקה מהאגפים.
תיקו היה משקף יותר, אבל צריך לפעמים גם מזל.

שלבנדובסקי לא יבקיע? לעצור 3 פנדלים? לא יודע למה יש סיכוי גדול יותר.

https://twitter.com/i/status/1576546999628812289

קולולולולו

זה פשוט לא נכון. הרגע שעושה את המצב הזה הוא המסירה של פאטי, הוא הפך את זה מסתם פוזשן מהצד לבור עם אפשרות בעיטה ללבה. הבלם שהיה על לבה יצא ללחץ על פאטי וככה לבה מצא את עצמו לבד ובאיזור כזה מסוכן עם כ"כ הרבה שטח.

המסירה של פאטי מאוד קריטית למהלך, היא יצר את המצב המסוכן למעשה.

כריסטינאסן או שהוא לא יודע שאלבה זה זבל, או שהוא לא הבלם האמיתי שאנחנו מחפשים. הכדור רוחב הזה שהגיע לשחקן אוססונה? אני הרגשתי שהוא היה צריך לקחת את זה. על אלבה ברור לי שהוא מלווה ולא באמת שחקן הגנתי.