מחזור 7: ניצחון 1:0 קטן על מאיורקה בסון מוש (לבנדובסקי)

הסגל החסר שצ’אבי לוקח איתו -

קונדה, אראוחו, פרנקי, ביירין וממפיס - פצועים, בזכות פיפ"א/אופ"א והשטויות שלהם.

דמבלה נכלל בסגל בסופו של דבר, וכך גם סרג’י רוברטו. בתקווה ששניהם לא יראו דקה מחר, ויישמרו לאינטר (כן, כולל רוברטו. כן, אני יודע שזה מוזר שאני כותב את זה. דספרט טיימס וכאלה).

פבלו טורה ומארק קסאדו ישלימו את הסגל החסר.

הרכבים משוערים -

אס -

מארקה -

ספורט -

FB_IMG_1664604527505

מוזר שאצל כולם פאטי פותח. כבר כשיר ל 90 דקות?
אלומסו יכול להיות מגן ימני? לא ידעתי.

אולי כדאי לנתח את הסבירות של כניסה של שחקנים קצת אחרת:

• שחקנים במחלימים מפציעות וקיבלו אוקיי למשחק: רוברטו ודמבלה.

• שחקנים שחזרו אחרי ששיחקו הרבה בפגרת הנבחרות: קסייה, פראן, ראפיניה, לוונדובסקי, כריסטיאנסן ובאלדה.

• שחקנים ששיחקו אבל לא את כל הדקות עם הנבחרת: בוסקטס, פדרי, גאבי ואריק.

מפה אפשר להניח ששלישיית הקישור שלנו דיי ברורה לקראת המשחק: בוסקטס, פדרי וגאבי.

בנוגע להגנה, בהינתן המצב הנוכחי, אני לא פוסל בכלל שנראה את אריק יחד עם פיקה, אם כי אני לא בטוח שהצימוד הזה יחזיק טוב, גם נגד מיורקה, אבל בגלל העומס הקרוב גם פיקה וגם אלבה הם שחקנים שאני לוקח בחשבון נגד מיורקה, כשהשאלה הגדולה היא מה יהיה באגף ימין. אלונסו כמעט בטוח ישחק, לא בטוח שאת כל ה90 דקות כי יש אלופות, וגם לא בטוח שלא יפתח אפילו כבלם שמאלי במערך שלושת הבלמים בשלב הזה. שאלת מיליון הדולר היא התכנון לאגף ימין- או ילד מבארסה אתלטיק, או רוברטו, או אילתור דרך מערך 3 בלמים, או אלתור נוחלט לעמדת המגן הימני. (לדעתי נראה אילתור במערך עם שלושה בלמים).

בהתקפה אין מנוס מזמן פאטי.המצב של דמבלה זאת אות אזהרה, ראפיניה ולוונדובסקי טוחנים, ואולי דווקא כניסה של פראן יכולה גם להקל על הרוטציה, ולתת לספרדי עוד הזדמנות להראות שהוא לא לגמרי נטל על הקבוצה.

כעיקרון כללי, כמו שראינו עד כה מצ’אבי, הוא ינסה לשאוף לגמור את המשחק במחצית הראשונה עם הרבה אנרגיה, כדי שיהיה מרווח לחילופים ורוטציה במחצית השניה. הבעייה היא שמדובר על משחק חוץ לא קל בכלל מול יריבה מצויינת ושחקנים שנתנו תצוגות לא רעות כמו חוליית ההגנה בראשות ראיו ו-ואליינט, יחד עם האיש שהיה השמיכה האנושית של מסי מפאו שנותן גם עונה לא רעה, כשלי קאנג אין ומוריקי נותנים אחלה סטטיסטיקה עד כה (הקוריאני עם גול אחד ושלושה בישולים, השני עם שלושה שערים).

יש לציין שמאיורקה כרגע במקום העשירי עם שמונה נקודות, אבל פגשה עד כה לא מעט קבוצות מאוד חזקות כמו בילבאו (הוציאו תיקו אפס בסאן ממס), בטיס (הפסד), ראיו (ניצחון בחוץ), ז’ירונה (תיקו), ריאל (תבוסה) ואלמריה (ניצחון). צפויה להיות קבוצת אמצע טבלה.

לדעתי נראה מערך שלושה בלמים כי צ’אבי לא יחשוש מיתרון מספרי של ההתקפה של מאיורקה, אלא ינסהל התמודד עם היתרון המספרי בקישור. ההרכב שלדעתי יפתח:

טר שטגן

אלונסו- פיקה- אריק

באלדה פדרי- בוסקטס- גאבי

אנסו- לבנדוסקי- דמבלה

במסיבת העיתונאים, צ’אבי אישר שרוברטו עדיין לא 100%, אבל דמבלה כן.
אני מניח שרוברטו לא יפתח, וכנראה גם לא ישותף.

נדב, למה הוספת את באלדה לקישור ולא את קסיה?
מה באלדה יכול לתרום אם יש הגנה מאחוריו וקיצוני לפניו? אם כבר 3 בלמים, עדיף קשר אמיתי שישחרר את פדרי מלחזור אחורה.

אני לא חושב שפאטי נחשב קיצוני. כרגע. ככה שאם צריך מישהו שיכול “לשרוף את הקו”, צריך מישהו בנוסף אליו.

א. קסייה הוא תחת הקטגוריה של “מי ששיחק הרבה עם הנבחרת” אז הוא כבר עם פחות סבירות שיעלה.

ב. קסייה הוא לא שחקן שאתה יכול לגמור איתו משחקים מוקדם, הואיל והוא לא ממש עם אוריינטציה התקפית וכשבוסקטס ישנו בכלל אין סיבה לראות אותו על המגרש.

ג. כמו שאיל אמר, אנסו לא בדיוק קיצוני, הוא יותר inverted עם כניסות פנימה, ואני לא חושב שבסטייט אוף מיינד שלו הוא יכול לעשות ריצו אטרף על הקו, ולכן באלדה יכול להשלים אותו באספקט הזה.

ד. הימצאותו של באלדה יכולה לעזור באפשרות בה בכל זאת מיורקה רוצה לצאת עם הרבה שחקני התקפה קדימה ולייצר קו של ארבעה בהגנה כבלאדה עושה Track back לשחקן בצד שמאל ואריק שומר בקו ימין. זה מין הסתם לא אידאלי, אבל זה נותן לך מרחב כלשהו לדינאמיות.

כן, 2 משחקים בנבחרת, אבל הוא נח חודש לפני כן. באלדה גם הוא שיחק הרבה בנבחרת, ויותר מקסי לפני כן.

דווקא צ’אבי שיבח את היכולת הטכנית של קסיה, והוא עצמו הראה שהוא יותר מסתם גרזן.
בנוסף, לא התכוונתי שהוא עצמו ישבור את הבונקר של מיורקה, אלא ישחרר את פדרי , ואולי גם את שחקני התקפה מעבודה הגנתית, מה שיתן להם יותר כוחות להתקפה.

מסכין עם ג ו ד, אבל גם לקסיה יש יתרונות.

אני ממש צריך שמישהו יסביר לי איך להעלות גיפים פה כדי שאוכל לשלוח גיף מגלגל עיניים כזה או אחר.

סבבה שצ’אבי אמר, לא ציפיתי שהוא יגיד “כן כן, אני קניתי גוש שידפוק לכולם מכות במרכז המגרש”, אבל אני חושב שחושב שציוות שלו יחד עם בוסקטס קצת מוציא מאיזון את אחוזי ה"הגנה- התקפה" של מרכז המגרש. יש לו יתרונות, ואני בטוח שהוא יעלה, פשוט לא כאלו שיעזרו לנו לגמור את המשחק בשלב מוקדם.

אני מעביר הדרכות בתשלום למתקשים.
במידה ונדרש, אתה יכול לשלם באמצעות חולצה של RFA, או פדרי, במשלוח מיוחד מברצלונה.

אם אני זוכר נכון, לא משכו את צ’אבי בלשון, לא שאלו אותו האם קסיה הוא יותר מגוש בשר וצ’אבי אמר שכן.
הוא שיבח אותו מיוזמתו. אז אני מתיחס לזה יותר מסתם פוליטקלי קורקט חסר משמעות.
לגבי מי יעזור יותר לגמור את המשחק, הוא או באלדה, אני לא יודע. העליתי אפשרות שנראית לי טובה, כמו גם האפשרות שבאלדה יפתח.

ההרכב של ברצלונה -

הרכב ומערך מעניינים של צ’אבי.

בנוסף לפיקה וכריסטינסן, גם אלבה וגם באלדה פותחים בהגנה.

בקישור, פדרי מקבל מנוחה לקראת אינטר, ובמקומו פותח קסייה, יחד עם גאבי ובוסקטס.

בהתקפה - רוב ההשערות היו נכונות, ופאטי יפתח יחד עם לבנדובסקי ודמבלה.

מה הסיכויים שבאלדה פותח בעצם בצד ימין של ההגנה?

כי זה או זה, או שהוא ואלבה ידרכו אחד לשני על הרגליים, בסוג של 3:4:3, כשהילד יהיה הקדמי יותר.

ההרכב של מאיורקה -

צחוקים @dmitrys שנינו צדקנו :smiley:

אתה איש הטקטיקה פה. יש לך הסבר לשני בלמים + שני מגנים שמאליים?
אריק גרסיה לא שיחק במשחק האחרון של הנבחרת, אלונסו לא שיחק בכלל, ושניהם על הספסל. זה לא עייפות, זאת איזושהי הפתעה טקטית של צ’אבי.
אולי קסיה מגן ימני?

אני אף פעם לא אבין מה הבעיה בלנסות להחליף למגן צדדים, הרי מי זה המשוגע שנתן לאדריאנו ורגלי החרסינה לנסות את זה? ואז ראו שהוא אשכרה טוב אותו הדבר בשני הצדדים.

מאמין שפדרי, ראפינייה, ואריק (בנוסף אולי לפרנקי ורוברטו) נשמרים לאינטר. לפחות בתכנון.

בדיוק כתבתי לאהוד שבפיפא העברתי את באלדה לעמדת הימני והוא פרח שם, אז אולי צ’אבי ראה ויישם.

טוב, אז צ’אבי השתגע. אין לי הסבר אחר לחוליית ההגנה המוזרה הזאת. אם כבר לעלות עם שני מגנים שמאליים, אז באלדה ההתקפי ואלונסו שיצטרף לשני בלמים.

נאמר לנו שאריק שוחרר מהנבחרת משיקולים מקצועיים, מרגיש לי שקצת עבדו עלינו.

@dmitrys אלא אם פיקה יוחלף במכוון דקה 30, אז מצבו רחוק שנות אור מזה של גריזמן ששוב נכנס דקה 61.

דבר אחד מאוד משמח לראות - שלישייה של השחקנים הכי חזקים שלנו מבחינת הבקעת שערים. זה די עלוב שדמבלה הוא הגולר השלישי שלנו מבחינת איכות (בחוליית ההתקפה, לא כולל שחקני קישור) אבל זה מסקרן הציוות.

חח אחראיות כבדה שאני מקבל פה.

בכל מקרה אני באמת חושב שצ’אבי הולך מאוד ALL OUT על היתרון המספרי. בעוד שישנם מוריקי ולי קאנג אין שפורץ קדימה, צ’אבי כנראה חושב ששני בלמים יסיקו, יחד עם הצטרפות להגנה של קסייה ואלבה. באלדה ישאר גבוה במשחק הזה על האגף ויעסיק לא מעט את מפאו שיהיה מנוטרל התקפית במשחק הזה עם ה OVERLOAD שעושים על האגף שלו.

כמו שזה נראה כרגע, פשוט אין לנו מגן ימני עכשיו, ושום כיוון לאשכרה למצוא לזה פיתרון אלא פשוט לשחק אסימטרי.

אני חושש מבאבה דווקא, הוא יכול לנצל את החור הזה באגף ימין שלנו.

אריק נשמר ובאלדה לא? ואלונסו נשמר כי היה לו קשה באימונים בזמן שהיתר חילטרו בנבחרות?
אנחנו מנסים להסביר לעצמינו את ההגיון של צ’אבי, אבל ההרכב לא הגיוני.
אם זה 3 בלמים, אז למה הבלם השלישי לא פתח?
אם זה לשמור שחקנים לאינטר אז למה אריק כן וכריסטנסן ובאלדה לא? פראן כן ודמבלה לא? לבנדובסקי ששיחק כמעט כל דקה מתחילת העונה?
אם זה עייפות, אז אלונסו צריך להיות באנקר, וגם פראן.

לא מוצא הגיון, אני מצפה לאיזושהי הפתעה. כמו הפעם הראשונה שלוצ’ו פתח עם רוברטו מגן ימני.