מחזור 7 :: 3-2 על אלאבס

1. למישהו יש מידע על כמה ספרינטים ג’וד רץ במשחק? למה הוא תמיד נראה גמור?

2. ברור לכם שמה שקרה אתמול יגרום לזה שאנצ’לוטי לא יעשה רוטציות גם בדקה ה85 כשמובילים 6-0?

3. שופט מעצבן, אבל השחקנים שלנו יצטרכו ללמוד להפסיק להגיב ככה לשריקות של השופטים.

מזל שנגמר| דיברנו על הקושי לכבוש במחצית הראשונה והנה גם האופטימיים ביותר לא חשבו שריאל מדריד תבקיע אחרי פחות מדקה, התקפה נהדרת שהיה בה הכל - כדור ארוך אדיר של פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור במוד בלון ד’אור וגם הצטרפות פנטסטית של לוקאס ואסקס בשער ברגל שמאל, לא רגיל לחדות הזו בשניות הראשונות.

במקום שהשער המהיר יביא לתנופה פשוט הלכנו לישון וזה היה מזעזע, כל “האפקט” מלבד אולי הירידה בלחץ והבוז של האוהדים - התמוגג לו. גם את 50 הדקות הראשונות צריך לשים בפרופורציות כי לא היו הרבה מצבים, זה היה כדורגל סביר וזהו. וגם כן אם היה נגמר 0:5 או 0:6 זה מייצר הרתעה לטעמי, זה גורם לקבוצות בסדר הגודל הזה אולי לחשוש.
כנ"ל לגבי רצף הניצחונות שלנו שמתנפח. האתגר היחיד שלנו במשחקים האלה היה משחק חוץ נגד ריאל סוסיאדד. אנחנו מובילים 0:3 על אלאבס ובמקום לתת מאניטה - מסתפקים ב-2:3 דרד’לה עם התקפי לב בזמן שברצלונה עם חמישייה בלה סרמיקה שזה מגרש לא פשוט ובהרכב חסר.

זה ממש הזוי, כמו הפנים חסרות האונים של קרלו אנצ’לוטי (שוב נדבר על ההבדל בין המאמנים? למה ברצלונה בלי כל כך הרבה שחקני מפתח נראית קבוצה בטוחה ועם זהות ברורה) - אלאבס באה לסנטיאגו ברנבאו ועושה רוטציות בגלל העומס - וברור שבשידור הגזימו וזה לא שיש לה על הספסל את סורלות’, יאגו אספאס וטאקה קובו (בכוונה לקחתי שחקנים כאלה), הפערים בין השחקנים שם מינוריים - וריאל מדריד עולה בהרכב מלא, אפס מנוחות, אפס דם חדש.

אם במשחק נגד אלאבס בברנבאו, תקראו את זה שוב - אנחנו לא יכולים לתת לפדה ואלוורדה מנוחה של 20 דקות במצב של 0:3 יתרון או לחסוס ואייחו הזדמנות להצדיק את זה שהוא רשום במועדון ומקבל שכר? - אז מתי כן. כשיש תלות כל כך גדולה בכוכבים על הדשא זה מראה עד כמה המאמן לא עושה כלום. עדיף את ג’אקובו ראמון על ואייחו אבל לא אפיל הכל על הבלם הספרדי שהוא בטח אחלה בחור ואת זה אומרים על מי שאין מה להגיד עליו. כל השחקנים שהיו על כר הדשא וכולל לוקאס ששכח להגן - היו חלק מהחרפה הזו.

אמנם אדוארדו קמאבינגה יחזור - לטעמי לא לדרבי כלומר אולי גג מהספסל - אבל פדה הוא חצי קבוצה. האנרגיות, זה שהוא אף פעם לא מוותר ולא מחפף, גם ב-0:3 הוא היה מתאבד על כל כדור. מספר ‘8’ שלנו תופס מנהיגות ומצד שני החברים שלו מתבטלים.

הדבר הכי גרוע זה שקרלו יבין שאי אפשר להשתמש בספסל שלו ולא נראה יותר חילופים מוקדמים. מעניין מתי בפעם הבאה גם נוביל 0:3.

השער השני זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לראות ואולי השילוב בין ג’וד לאמבפה עוד יוליד הרבה רגעים כאלה. אמבפה עשה גול קלאסי של אמבפה, סוף-סוף שער גדול, כל כך מהיר וקטלני עם הפנים. פרט לכך לא הרשים. עוד נקודת אור - רודריגו ומצד ימין - שוב כובש בליגה, מהיר, ובטוח, אם נגד שטוטגארט היה פעיל אבל היה חסר השער שלו אז עכשיו זה היה הפוך - משחק די מאופק ושער שטוב לביטחון.

אז הבנו שעדיין לא קיבלנו משחק שלם של ריאל מדריד וחויית הצפייה נראית כמו הטלוויזיה שלי ב-Next TV וזה כל הזמן נתקע. בואו נדבר על השופטים וכדומה. מה שאני לא אוהב לעשות.

תפסיקו להתעסק בקקה - פונה לשחקנים, פונה ללב שלכם. מה שוויניסיוס עשה זה חוסר אחריות. מה שאנדריק עשה זה חוסר אחריות. כן זה מעצבן והשיפוט לא תמיד הוגן ואלאבס יכלה לכסח חופשי. אבל אתם לא ילדים. שום סיבה להגיע למצב כזה במשחק נגד אלאבס. אם אלה החוקים עלינו להתכופף ולקבל את זה. מספיק למחות על כל כרטיס צהוב. ג’וד נהיה עצבני והולך בדרך לא טובה, גם אותו די קל להוציא משיווי משקל. שוב אני חושב שאנחנו לא יכולים להתלונן. חבל שזה האירוע שנזכור מאנדריק. אני עדיין מחכה לריאל מדריד. מי ניצח במירוץ למיליון? האללה מדריד.

לא בדיון של בעד/נגד קרלו בהיבט של החילופים אתמול (כנראה שמשהו לא נעשה טוב אם זו התוצאה, אם כי יש כאן חוכמה בדיעבד) - אבל זו אינדיקציה לא רעה לשלב שבו אנחנו נמצאים. ההרכב הראשון רק התחיל להראות ניצוצות של להבין איך לשחק ביחד. המעגל השני של השחקנים עוד לא הבין עד הסוף איך הוא משתלב כשארדה הוא הדוגמה הבולטת לכך: רוצה מאד, מתאמץ בהגנה אבל עדיין לא בעל עמדה ותפקיד ברורים.

אין מה לעשות, צריך לחכות קצת. אצל קרלו כמו אצל קרלו אנחנו כבר יודעים שנראה מיעוט רוטציות. אתמול, סוג של חזרה גנרלית לדרבי ובהינתן ומה שצריך יותר מכל דבר אחר הוא דקות משחק - אני מבין אותו. לאט לאט זה יבוא.

עוד כמה נקודות טקטיות:

ההדגמה הכי טובה של הנקודה הזאת:

רודיגר, ואסקז ומיליטאו (מנדי כאמור לא באמת חלק מהמשחק), עם משמעותית יותר מסירות יותר נגיעות בכדור מאשר בלינגהאם, שלא לדבר על שני הקשרים האחרים שלנו או על שחקני הכנף. זה פשוט לא יכול להיות מצב תקין, בטח במשחק בית מול קבוצה חלשה שאנחנו שולטים בו בכדור 70% מהזמן.

והנה מה קורה כשלא חוליית ההגנה היא זו שאחראית על השליטה בכדור ועל קידום המשחק, אלא הקישור האיכותי שלנו:

למרות שהשער זכור בעיקר בגלל הדאבל פס ו-3 המסירות האחרונות במהלך, הוא הגיע אחרי עבודה סבלנית של חוליית הקישור, שהניעה כדור בסבלנות עד למציאת הפירצה קדימה. כפי שאפשר לראות בתרשים, אחרי הנעת הכדור הקבועה מאחור, נעשה ניסיון אחד לפריצה מצד ימין, וכשהוא לא צלח החזירו את הכדור לעבר הקוסמים בצד שמאל, עד שאמבפה מצא את השטח המת ונכנס אליו. ככה אנחנו צריכים לשחק.

השאלה מה היו אחוזי השליטה בכדור בדקות האלה. זה כנראה סימפטום לזה שאלאבס לחצה אותנו.

אחד הדברים המגעילים שויניסיוס סיגל לעצמו זה להדליק את הקהל שלנו במשחקי בית על השופט כדי להפעיל עליו לחץ ולהשניא אותו. כל כך גובל בכרטיס אדום שזה מדהים.
לצערי נהיה פער עצום בין הילד הצנוע והחרוץ שהתחיל בריאל לילד יוטיוב שהוא הפך להיות. מבאס רצח… אחד השחקנים הטובים בעולם לא יכול להתנהג ככה. עם כדור הזהב שבפתח אני לא רואה את המגמה הזו משתנה לטובה, להפך.
הקלאס של אמבפה, רודריגו, בלינגהאם וואלוורדה פשוט עשר רמות מעליו.

סומך על פרז שיידע להיפטר ממנו בזמן,כרגע התועלת עולה בהרבה על הנזק.

מה לדעתך הבעיה/הפיתרון?

ויני הדליק את הקהל, אבל ראית מה אנדריק עשה? פי כמה יותר חמור. מיותר לציין שהגיע לו אדום

אתה בטוח שלא ויני המבצע, ואנדריק רק השליח (אחרי שמוריניו דרך עליו בגסות ללא תגובת שופט)?
וברצינות - נקווה שהוא יקרא לסדר באופן מיידי, ואפילו שמחתי שהמגן פרע חלק מהחשבון בהמשך המשחק כשפגע בו ונקווה שגרם לאנדריק להבין שמכות מכוונות אינן חלק מהמשחק

יותר חמור אבל כרגע זה מקרה חד פעמי עד שיוכח אחרת. ויניסיוס כל משחק בית בתקופה האחרונה מטריף את הקהל על השופט, לא קול. מתישהו הוא יורחק על זה במשחק חשוב.

גם אני לא אוהב את ההתנהלות של ויני מול שריקות אבל האם גם להטריף את הקהל יהפוך להיות לא חוקי או פוגע ברגשות השופט?

בדיוק מה שליאור מתלונן אצלכם כבר 3 שנים בערך - שהקשרים שלנו יבואו יותר אחורה לקבל את הכדורים ולדחוף אותם קדימה, בדומה למה שקרוס ומודריץ’ בשיאם היו עושים שהיו יורדים ממש עד לקו הבלמים לצורך כך. ו/או - שתהיה לנו חוליית הגנה טכנית יותר, ככה שלא יפחדו לדחוף את הכדור קדימה גם בעצמם - מה שיעזור לנו גם בכל מה שנוגע להתמודדות עם לחץ של היריבה.

לשם המחשה, כשאני מדבר על דחיפת הכדור קדימה אני מדבר על זה:

מדובר כאן על סך המרחק שהשחקנים מכסים עם הכדור (בעמודה השמאלית), ומתוכו סך המרחק שהם קידמו את המשחק קדימה (העמודה הימנית). יש מן הסתם לא מעט הבדל בין עמדה לעמדה, ולכן הכי נכון להשוות לשחקנים באותה עמדה.
כך, לדוגמה, בולט מאוד שדווקא המגן השמאלי המחליף שלנו עושה עבודה יפה בהקשר הזה, כשיותר מ-50% מהכדרור של פראן גארסיה הוא כדרור שמקדם אותנו קדימה (גם ואסקז עם אחוזים דומים), לעומת מנדי וקרבחאל הנגרים הפחדנים (ובצדק), עם בקושי 40%.
באופן דומה, ניכר שטשואמני ופדה עושים עבודה יפה יחסית בקידום המשחק קדימה, כאשר באופן מעט מפתיע מי שלוקה בחסר בתחום הזה הוא דווקא בלינגהאם. במקרה הזה, זה לא נובע מחשש או מנגרות מן הסתם, אלא מתקשר ישירות לנקודה שלי, רק מכיוון אחר - ג’וד מקבל את הכדור בעמדה קדמית מידיי, ולכן לא נשאר לו הרבה לאיפה לקדם את הכדור עוד (בדומה לאמבפה, שגם הוא עם אחוזי קידום נמוכים יחסית. במקרה של הצב זה כמובן מוצדק, בשל התפקוד שלו כחלוץ, בעמדה הקדמית ביותר במגרש). הייתי רוצה לראות את ג’וד אוסף את הכדור מוקדם יותר, נמוך יותר, ודוחף את כל המשחק שלנו קדימה באמצעות כושר הכדרור המעולה שלו (לצד מסירות חכמות כמובן).

הרבה יותר רחב מזה.

השופטים, כנראה בגלל איזה חוק מטומטם חדש מוציאים צהובים על תנועות ידיים ומחאות.
זה פשוט הזוי. אי אפשר לתכנת בני אדם בשיא הלחץ. זה כל כך מטומטם והורס את המשחק.

לדעתי זו ההוראה שרק הקפטן מדבר עם שופט, ויש לתת צהוב לכל שחקן אחר שפונה לשופט.