מחזור 8 :: מנצחים 0-1 קטן את חטאפה עם שער נקי ראשון העונה

לקראת חטאפה| ריאל מדריד תתארח מחר (שבת, 22:00) בקולוסיאום שם הפסידה אשתקד, בחזרה גנרלית אחרונה בליגה לפני הקלאסיקו. וזה יהיה לא פשוט ללא הקפטן בנזמה שמחוץ לסגל בשל עומס. מודריץ’ וקמאבינגה צפויים לחזור להרכב. ומה יהיה בהתקפה? הכל לקראת המשחק - כאן

image

סטטוס אלופת אירופה:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר שחזרה לנצח עם 1:2 על שחטאר דונייצק באמצע השבוע בליגת האלופות בתוצאה שמאוד מקפחת אותה ויש היגידו שחוסר היכולת לנצל את המצבים – מדאיג מאוד (36 איומים אל עבר השער). כעת ריאל נכנסת כבר לכוננות קלאסיקו (עוד תשעה ימים) והיא חייבת לצלוח את החזרה הגנרלית בליגה כדי להגיע למפגש עם ברצלונה, אם לא מהפסגה – אז לפחות בשוויון נקודות. וזה יהיה מוקש לא קטן מחר, במגרש בו ריאל הפסידה אשתקד לחטאפה כשזו הייתה שרויה במשבר (“אנחנו זוכרים היטב את המשחק הזה”, אמר קרלו אנצ’לוטי), והיא כבשה רק פעם אחת בארבעת הביקורים האחרונים שלה בקולוסאום אלפונסו פרס. אנצ’לוטי רמז כבר אחרי המשחק נגד שחטאר כי יהיו רוטציות לאור הלו"ז הבלתי אפשרי, אך ספק אם הוא התכוון לקארים בנזמה. הקפטן, שאיים לא פעם על השער בשני המשחקים האחרונים ונותר מתוסכל מאוד כשלא הצליח לכבוש וזו לא העונה שלו בינתיים – סובל מעומס אחרי ששיחק 180 דקות לאחר הפציעה, לא התאמן ולמרות כל מה שאמר אנצ’לוטי שערבב אותנו במסיבת העיתונאים - נותר מחוץ לסגל מחר כאמצעי זהירות.

בינתיים בנזמה נעדר משניים משבעת מחזורי הליגה בעוד אשתקד הוא שיחק ברציפות עד למחזור ה-11. קרלו, שיכול כן ליהנות מרודריגו ומוויניסיוס בכושר פנטסטי (וב-AS נכתב גם על “הבוסים הצעירים” יחד עם פדה ואלוורדה, כשהשלושה היו מעורבים ב-55% מהשערים שלנו) – ניסה להרגיע. “הוא סובל קצת מעומס. אם הוא יהיה בסדר מחר הוא ישחק, לא נסתכן”, אמר. הוא הוסיף: הפציעה קצת עצרה אותו אבל הוא אותו קארים הנפלא כמו תמיד". לא רלוונטי, בקיצור. עוד אמר: "השחקנים תמיד רוצים לשחק, הם תמיד אומרים שהם בסדר, אני מעדיף שיהיו כנים כי זה יכול למנוע פציעות. ב-30 השנה שלי כמאמן רק שניים אמרו לי שהם עייפים – פפה לפני גמר ליגת האלופות וקלארנס סיידורף. הצרפתי לא ישחק. ובכל מקרה, על אף ‘המרמור השקט’ של אדן הזאר שלא שותף בארבעת המשחקים האחרונים (והעדיף שלא ליזום פגישה עם קרלו ולחפור בנושא)– נראה את פדה בכנף ימין, רודריגו בשפיץ ו-ויני בצד שמאל. לוקה מודריץ’ שהיה מאוד חסר, יחזור להרכב כדי לעשות סדר. הוא נח לחלוטין נגד שחטאר ברביעי.

אנצ’לוטי הזהיר את השחקנים שלו מפני משחק מאוד אגרסיבי של חטאפה ודרש גם לתקן את הליקויים (החוזרים) בהגנה וממש להימנע מטעויות. בעונה שעברה שגיאה בדקות מוקדמות עלתה לנו במשחק, לך תרדוף אחריהם אחרי זה. “לעתים אנחנו קצת עצלים, השחקנים הוכיחו שכאשר הם מרוכזים – הם מגינים בצורה טובה מאוד. טעויות בהגנה הן משהו שקורה בכדורגל”. אנדריי לונין ינסה לשמור לראשונה על שער נקי כשחקן ריאל אחרי שלא עשה זאת בשבעת המשחקים הקודמים וריאל נזכיר ספגה בכל משחקי הליגה שלה, מה שלא קרה לה מאז עונת 1999-00 וגם קרלו יודע שזה קריטי. “המשחק נגד חטאפה תמיד מסובך. זו קבוצה שנלחמת, שמאורגנת היטב מאחור והשאירה מאחור את פתיחת העונה הלא טובה שלה. ההיבט ההגנתי חשוב מאוד, המחויבות הקולקטיבית. לא הגנו מספיק טוב עד עכשיו, כולם מסכימים על כך”. קרלו הרגיע לפחות ואמר שטיבו קורטואה מרגיש טוב יותר ואולי יהיה כשיר למשחק ליגת האלופות באמצע השבוע. “הוא בוודאות ישחק בקלאסיקו”, אמר.

בלי קשר למאזן הספיגות המתסכל, קרלו מתכנן שינויים בחלק האחורי. לפי המארקה, גם נאצ’ו וגם אנטוניו רודיגר צפויים לפתוח, ואם לא אז הייתי מהמר על אחד מהם במקומו של דויד אלאבה ולוקאס ואסקס על חשבון דני קרבחאל. אם אדר מיליטאו ישחק היום הוא ירשום את הופעתו המאה במועדון - ציון דרך מרגש “רודיגר שחקן הגנה ברמה עולמית (כמו האחרים), הוא יודע שהוא שחקן חשוב. התחרות גדולה, אנחנו שקטים עם כולם ומרוצים מהאיכות שלנו מאחורה. לפעמים אחד נח ולפעמים האחר. נכון שנאצ’ו משחק פחות אבל זה עשוי להשתנות”. עוד נראה כי אדוארדו קמאבינגה יחזור גם הוא להרכב. קרלו נשאל על הלחץ הגבוה שעבד מצוין נגד שחטאר בדקות רבות וענה: “לריאל אין זהות אחת. לפעמים צריך ללחוץ גבוה ולפעמים עדיף לחכות מאחור. אנחנו יכולים לשחק מעולה עם הכדור וגם להתנגד. אני לא אוהב קבוצה עם זהות אחת בלבד”. בכל מקרה, בינתיים, הזהות של ריאל של אנצ’לוטי היא קבוצה מנצחת. והיא חייבת להמשיך כך גם מחר. אם ריאל תנצח, אגב, היא תגיע ל-22 נקודות בחלוף שמונה מחזורים – מה שלא עשתה כבר 31 שנה. אשתקד הפסד הבכורה הגיע במחזור השמיני בליגה, נגד אספניול. אסור לחשוב על זה אפילו…

זו לא העונה שלו בינתיים. בנזמה

ריאל מדריד – הרכב משוער: אנדריי לונין| דני קרבחאל (לוקאס ואסקס), אדר מיליטאו, דויד אלאבה (אנטוניו רודיגר), פרלאן מנדי| אורליאן טשואמני, אדוארדו קמאבינגה, לוקה מודריץ’| פדה ואלוורדה, ויניסיוס ג’וניור ורודריגו.

מה המצב חטאפה?

חטאפה של קיקה סאנצ’ס פלורס שנשארה אשתקד בליגה אחרי מאבק קשה מאוד – יודעת שתיאלץ לסבול גם השנה ככל הנראה על אף השיפורים בסגל. האחות הקטנה ממדריד מגיעה למשחק אחרי הפסד ביתי מאכזב 3:2 לוויאדוליד שנמצאת בקלחת הרותחת יחד איתה – שלוש נקודות בלבד מעל הקו האדום (מדורגת במקום ה-14), וזה קרה דווקא אחרי מגמת התאוששות עם שני ניצחונות. לחטאפה ההגנה הגרועה בליגה עם 15 ספיגות – יותר משני שערים בממוצע למשחק – להוציא את אלצ’ה האחרונה בטבלה וזה מדיר שינה מעיניו של קיקה. “ויאדוליד שלטה בטירוף שהתפתח על הדשא והכריעה את הקולוסיאום. חטאפה טבעה עם בעיות רבות בהגנה”, נכתב בסיקור המשחק במארקה. חטאפה פתחה עם תבוסה ביתית 3:0 לאתלטיקו מדריד, שיא השפל הגיע עם חמישייה במאסטייה נגד ולנסיה (5:1) והיא מחפשת יציבות. מדובר בקבוצה שעושה את מספר העבירות השלישי הכי גבוה בליגה העונה - 163. מאוד אופייני לה.

בכל מקרה היה גם דבר אחד טוב במהלך ההפסד האחרון – האקס בורחה מאיורל שנרכש הקיץ על ידי המועדון במהלך לא שגרתי– כבש שער בכורה (574 דקות, רביעי בחטאפה) ובקבוצה בטוחים שזה ייתן לו ביטחון ויקפיץ את הקבוצה קדימה. אשתקד בחצי עונה כמושאל הוא כבש שישה שערים והיה חשוב מאוד במסע ההישארות. כרגע מלך השערים הוא החלוץ אנס אונאל שהפגיז 16 אשתקד והעונה הוא עם שני כיבושים וכך גם לבלם גסטון אלברס, כך שישנן בעיות רבות גם בחלק הקדמי (שמונה שערים בלבד). פורטו שהצטרף מריאל סוסיאדד אמור לתרום ואסור לשכוח את חואנמי לאטסה מהקאנטרה שלנו. לאטסה קיבל פירורים עד עתה, 18 דקות בלבד, וספק אם ישחק. בכל מקרה, בריאיון במארקה הוא הבטיח שגם אם יכבוש – לא יחגוג נגד ‘המועדון שנתן לו הכל’ והוסיף שהוא אוהב את האווירה במגרש וישמח להחליף חולצות עם קארים בנזמה. גם מוניר אל חאדדי לפניו בהיררכיה כמובן וישנו חאיימה מאטה הוותיק. מתחת לצמד החלוצים משחק קרלס אלנייה וחטאפה עם מערך שלושה בלמים.

בקבוצה זוכרים היטב את הניצחון בעונה שעברה (אונאל ניצל שגיאה של מיליטאו) וחולמים על עוד אחד כזה. הקהל כבר בטירוף, ועוד ביום שני בספרד הודיעו על ‘כמעט סולד-אאוט’. העונה חטאפה רק עם ארבע נקודות בארבעה משחקי בית, הניצחון היחיד היה 1:2 על אוססונה במחזור החמישי. הקשר לואיס מילה יחזור להרכב לאחר שריצה עונש השעיה והוא זכה גם למחמאות מהמאמן במסיבת העיתונאים, ומתוכנן גם שינוני אחד בהגנה. בקבוצה מקווים שהקשר האחורי מאורו ארמבארי יהיה כשיר והעניין יתבהר לאחר האימון המסכם של הקבוצה. בינתיים הבלם דומינגוס דוארטה, שלא החמיץ אף דקה העונה וחולם להיות בסגל פורטוגל למונדיאל - מחמיא לוויניסיוס: “הוא שחקן טוב מאוד, אחד הטובים בעולם. קשה מאוד לעצור אותו באחד על אחד”. הוא אומר כי חטאפה רוצה לסבול כמה שפחות אלא גם ליהנות מכדורגל וסומך על האקס כריסטיאנו רונאלדו שייצא מהתקופה הקשה. “נצטרך להיות מרוכזים ב-90 דקות נגד ריאל ולשחק עם ביטחון”, הוא אומר. אשתקד חטאפה הצליחה לא לספוג נגד ריאל, העונה היא שמרה על שער נקי רק פעמיים במשחקי הליגה.

המאמן קיקה אומר לקראת המשחק: “אנחנו תמיד מתמודדים עם משחק כזה בהתלהבות, האווירה נהדרת לקראת משחק נגד ריאל מדריד. חשוב תמיד להשתפר בהשוואה למשחק האחרון ויש לנו מה לתקן. אנחנו מאמינים שאין דבר כזה שלמות אבל מנסים להתקדם ורוצים לתת לאוהדים את הקבוצה הכי טובה שיש. אני אוהב את ריאל, היא מאוזנת, מצליחה בכל הרכב, זה לא מקרי שהיא מנצחת וזוכה בכל כך הרבה תארים. יש להם הרבה אנרגיה ובכדורגל של היום זה חשוב”. קיקה מבהיר שהוא לא חותם על תיקו: “השאיפה שלנו היא תמיד לנצח”. הוא מפרגן לבנזמה: “הוא יזכה בכדור הזהב הקרוב ואם לא – נצטרך לפקפק במקבלי ההחלטות. כמובן שהוא עושה את ההבדל אבל אנחנו לא נתמקד רק בו”. לסיום הוא מדרבן את הקהל: “בעונה שעברה לא ביקשנו מהם דבר, רק הודינו להם. הם היו חיוניים מאוד. יש לנו חובה לתת להם משהו. אנחנו צריכים אותם”.

פרננדו אלווארדו. EFE

חטאפה – הרכב משוער: דויד סוריה| דמיאן סוארס, דומינגוס דוארטה, דג’נה, גסטון אלברס (סטפן מיטרוביץ’), חואן איגלסיאס| קרלס אלנייה, מאורו אראמברי, לואיס מילה| בורחה מאיורל ואנס אונאל

היסטוריה ומפגשי עבר:

במשחק שנעל את הסיבוב הראשון אשתקד ריאל איכזבה עם הפסד 1:0 בקולוסיאום. אדר מיליטאו טעה, קארים בנזמה החמיץ פנדל. הבעיה ששנה קודם לכן הגיע גם כן פאנצ’ר רציני, 0:0 מתסכל עוד יותר במחזור ה-33 שפגע לנו קשות במירוץ האליפות. הניצחון האחרון, אם כך, היה במחזור ה-19 בעונת 2019-20 ואז זה הלך טוב יותר. רפאל ואראן כמעט כבש מהגבהה של מנדי אבל השוער דויד סוריה הבקיע שער עצמי. בדקה ה-53 הצרפתי כבר כבש בעצמו ועל הקינוח היה אחראי פדה עם ספרינט מטורף ופרגון למודריץ’ שדחק לרשת החשופה – 0:3 ממש בתוספת הזמן, ממש-ממש (90+6). אז בשנים האחרונות ריאל מתקשה שם וכך היה גם בשנים הראשונות. ריאל נכנעה 2:1 במשחק הבכורה שלה בחטאפה, איי שם עם לושמבורגו ב-2004-05. סולארי הצליח לצמק בלבד בשער ענק בדרך ל-2:1. כעבור שנה – תיקו 1:1 בקושי, ובעונת 2006-07 שבוע לפני הקלאסיקו זו הייתה חרפה אמיתית, הפסד 1:0 משער של אלכסיס רואנו ורונאלדו-פנומנו הורחק. אין דבר, הסתדרנו בלעדיו.

Football: Varane powers Real to win at hard-nosed Getafe | The Star

מודריץ’ מודה לפדה על האסיסט. הניצחון האחרון שלנו בקולוסיאום

סרחיו ראמוס, הוא ולא אחר, עשה 0:1 קטן-גדול בעונת 2007-08 אחרי ספרינט של אריאן רובן, וריאל ניצחה בפעם הראשונה במגרש הזה – רק כדי להפסיד 3:1 מוכת פציעות בעונה אחר כך. כשחאבייר סביולה, הוא ולא אחר, כבש שער מצמק. בעידן כריסטיאנו זה היה כבר יותר קל עם צמד ב-2:4 בעונת 2009-10 למשל (כנ"ל פיפיטה היגואין) וגם ב-2:3 לאחר מכן. חטאפה הקטנה העזה לאמלל את ז’וזה מוריניו עם 1:2 במחזור השני של 2012-13 כשמוריניו הימר והוציא בלם במצב של שיוויון ועבד אל בראדה כבש את שער הניצחון. לאחר אותו הפסד יצאה ריאל לרצף של ארבעה ניצחונות חוץ רצופים על חטאפה שזה השיא שלה. פעמיים 0:3 עם קרלו על הקווים, הן בעונת הדסימה והן ב-2014-15, ב-2017-18 היה ניצחון דחוק של 1:2 בזכות כריסטיאנו, והניצחון הגבוה ביותר של ריאל היה 1:5 במחזור ה-33 בעונת 2015-16, במירוץ האליפות הקשה מול ברצלונה של לואיס אנריקה. בנזמה, איסקו, בייל, חאמס וכריסטיאנו הבקיעו. המאזן ב-17 משחקי החוץ בחטאפה עומד על תשעה ניצחונות לריאל (53%), שלוש תוצאות תיקו (18%) ועוד חמישה הפסדים (29%), יחס שערים 16:29 לטובת ריאל. בסה"כ משחקי הליגה המאזן עומד על 24:6 לריאל בניצחונות ועוד ארבע תוצאות תיקו.

לפחות מהצד שלי קיים קצת לחץ מהמשחק מחר, חטאפה היא ‘אתלטיקו מדריד לייט’, כבר הפסדנו שם בעונה שעברה, אנחנו לא מסוגלים לשמור על שער נקי ולך תרדוף אחריהם אחר כך מול הבונקר עם השלושה בלמים. המנוחה של קארים בנזמה - אני מקווה שנרוויח ממנה בהמשך, למשחק הקרוב זו בעיה (‘הטיפול’ בו היה גרוע מאוד, חזר לשחק 90 דקות מוקדם מדי), כי אני אמנם מתוסכל מאוד שהכדור לא נכנס לו אבל נגד שחטאר, גם אם היא הייתה שטיח - הוא חזר להיות שחקן יוצר שמשפר את החברים שלצידו. זה אולי משחק שנצטרך לקחת ככה בשיניים עם איזה מצב נייח (אנטוניו רודיגר כבר נגד מאיורקה אמנם אבל את השער הרביעי וכנ"ל מרקו אסנסיו נגד לייפציג - אך התחושה שלי שאנחנו לא מצליחים לעשות כלום עם קרנות ובעיטות חופשיות) או בעיטה מרחוק.

זה מוקש עצום המשחק מחר מעבר לחוק הידוע של האקס כובש נגדנו - בורחה מאיורל. חטאפה קבוצה מאוד אגרסיבית, קצב המשחק שלנו לא מספיק גבוה, וכל זה שבוע לפני הקלאסיקו ואין מקום לטעוית.

שער מהיר יהיה כמו חלום, ריאל מדריד צריכה להתנפל, עם פדה ואלוורדה, עם אדוארדו קמאבינגה שלהערכתי יפתח, עם לחץ גבוה של שחקני ההתקפה שלנו - ויניסיוס שיחשוב שהוא ב-2018-19 וצריך להוכיח את עצמו ולא ירוץ למגן רק מתי שבא לו, וכן הלאה. נגד שחטאר הרווחנו הרבה כדורים ליד השער, אני לא מצפה שזה יקרה באותה התדירות אבל בטח שזה טוב.

בדקתי, חשבתי אמנם שהנתונים יותר גרועים אבל תמיד יכול להיות יותר טוב: השער הכי מהיר של ריאל מדריד העונה היה של ויניסיוס נגד בטיס - אחרי תשע דקות. היא כבשה גם נגד אספניול (דקה 12), נגד שחטאר (דקה 13) ונגד סלטה ויגו בפנדל (דקה 14) לפני רבע השעה הראשונה, ולפני הדקה ה-20 ישנם גם את השער של רודריגו בדרבי (18). שער ראשון פותר את כל הבעיות, משחרר את הפלונטר, יגרום לחטאפה לחשוב קצת יותר התקפה וכן הלאה. ולגבי ההגנה - אני משוכנע שנראה את דני קרבחאל נח ובמקומו לוקאס ואסקס ומבחינתי זה עוד כוח התקפי, וגם את אנטוניו רודיגר. אני מקווה שכל שחקן יהיה כמו נאצ’ו שהלוואי שישחק, “הפסימי” זה ששומר על ריכוז 200% מהזמן וחושש בכל פעם שתגיע הטעות, שכולם יהיו מפוקסים.

ההרכב שלי למשחק: לונין| לוקאס, נאצ’ו, רודיגר, מנדי| טשואמני, מודריץ’, ואלוורדה| רודריגו, הזאר ו-ויניסיוס.

ועכשיו ההסבר. גם אסנסיו ראוי להזדמנות לדעתי. אני רוצה כמה שיותר כלים התקפיים ולכן המנוע פדה באמצע ולא בכנף. הנוכחות של הזאר היא מבחינתי כדי לסחוב בלם שלהם החוצה ולהקל על רודריגו כחלוץ שני. כשרודריגו בא עם הפנים הוא קטלני. הוא כמעט תמיד מקבל את ההחלטה הנכונה, הסיומת בסדר, וגם אם הוא נניח כובש ומבשל ומארגן עוד שניים-שלושה מצבים, התחושה היא, לפחות אצלי - שהוא מסוגל אפילו ליותר. ויניסיוס צריך להתעסק בתאכלס, לשפר את הסיומת מהמשחק האחרון. השואו והדריבל זה הדבר האחרון שצריך לעשות. קשה לי להאמין שניתן יהיה באמת לבודד אותו או להריץ אותו לשטח, אבל אולי הוא יעשה נניח תשע פעולות מתסכלות, קבלת החלטות גרועה - אך עדיין בהברקה אחת ינצח לנו את המשחק. האללה מדריד! (גם ככה בדרבי הגדול אני הולך לקבל בראש - הפועל תל אביב נגד מכבי תל אביב, אז לפחות הדרבי הקטן…)

בנזמה התחיל את העונה פצוע והתנהלות זו מתנקמת בנו מוקדם מהצפוי.

נחזור רגע ל2020 האפורה של זיזו - אין מישהו כאן בפורום שלא היה מזיע את נשמתו למשמע הנבואה כי כעבור שנתיים ההתקפה שלנו תהיה פדה-רודריגו-ג’וניור. כמה קסום הכדורגל וריאל מדריד עוד יותר.

המפתח כמובן הוא ליצור מומנטום עבור שחקנים שטרם נכנסו לקצב העונה;
בראש ובראשונה אדוארדו קמבינגה שכעת, אחרי פציעתו של סבאיוס, כבר לא יוכל להתחבא מאחורי חלוקת הדקות הזהירה בהחלט שהמיסטר קבע עבורו. Time to step the hell up

ראוי לציין את מרקו אסנסיו שאמנם בעיניי אין לו מקום בסגל, אך זה מה שיש לנו עד שאריבאס יוקפץ (על מי אני עובד). לאחר שגם אחרון האופטימיסטים שציפו לחזות באדן הזארד דופק קאמבק (לא אני) התבדו סופית (תודה קרלו, או דויד), אין לנו ברירה אלא לשים מבטחנו בידוע לשמצה, הבורח מאחריות, הילד לשעבר מרקו אסנסיו.

ה’רוטציה’ שלי:
אלאבה, רודיגר, מיליטאו, לוקאס;
קרוס, טשואמני, קמבינגה;
ג’וניור, רודריגו, פדה.

Vamonos

לא הייתי אומר שזה מתנקם בנו, עד כה אנחנו מסתדרים בצורה מעולה ללא השערים של בנזמה.
הפחד הכי גדול בתחילת העונה אחרי שלא היה רכש להתקפה זה שנמשיך את התלות בבנזמה כמו עונה שעברה, אבל בזכות קפיצת המדרגה של ויני, רודריגו ופדה הצלחנו להמנע מזה.
אם יורשה לי להשוות לבארסה אז הם תלויים לגמרי בכך שלבה יבקיע שערים ואם מצליחים לסגור אותו אז קיים סיכוי מאוד נמוך שהם יצליחו להבקיע[המשחק מול אינטר הוא דוגמא מעולה], לעומתינו שיש לנו מגוון רחב של שחקנים שיכולים להבקיע שערים. אם סוגרים לנו את ויני אז רודריגו יבקיע, בנזמה לא בכושר טוב?פדה ידפוק פריצה מרחבת ה16 שלנו עד הרחבה של היריב ואז יבקיע.

בנוגע לאריאבס, לא רואה משחקים של הקסטיליה ולא מתעמק בכללי במה שקורה שם אבל אני גם אשמח אם יתנו הזדמנות למישהו מהקסטיליה על מנת שנוכל להרוויח אותם להמשך העונה. לא הייתי נותן לו לשחק מול חאטפה אלא הייתי נותן לו דקות משחק ב2 המשחקים שישארו לנו בליגת האלופות אחרי שנבטיח את המקום הראשון בבית[ניצחון על שחטאר בחוץ יספיק לנו בשביל זה].

בנוגע למשחק היום, הבקענו רק במשחק אחד מתוך ארבעה האחרונים מולם בחוץ. הם הקבוצה עם המאזן השני הכי גרוע מבחינת ספיגות אחרי אלצ’ה, אנחנו צריכים להתפוצץ עלהיים עם שלישיה לפחות בדגש אחרי המשחק מול שחטאר שהכדור סירב להכנס.
אבל חוץ מזה שאנחנו חייבים לפרק אותם אנחנו גם חייבים לשמור על שער ריק. הגיע הזמן שזה יקרה העונה בליגה וזה יעניק ביטחון ללונין.

ההרכב הצפוי:
מנדי-רודיגר-מילטאו-לוקאס
מודריץ’-קאמבינגה-פדה
ויני-רודריגו-אסנסיו

ההרכב שהייתי רוצה לראות:
מנדי-רודיגר-מילטאו-לוקאס
מודריץ’-קאמבינגה-פדה
רודריגו-הזארד-אסנסיו

אתה בוחר להסתכל על הסטטיסטיקה היבשה כאינדיקציה למצב הקבוצה, אני בדרך כלל נוטה לבחון את הדברים לעומק. המטרה שלי היא ברורה - בנזמה הוא האיש שלנו לא משנה איך נסובב את זה ואני רוצה אותו בכושר חד, לא כושר הרמת משקולות בוולדבבאס, זה די פשוט.

גם אם רודריגו לא יבקיע יותר עד תום העונה לא תהיה לי ולו טיפת טענה כלפיו, מי האמין שחברי הפורום כאן שזעקו לאמבפה שנים רבות לפתע פתאום שמים מבטחם בילדים שלנו כאילו הם לא כאן כבר זמן רב וסבלו מביקורת קשה עונה אחר עונה.

אכן קיים גרף שיפור, אך מכאן ועד לבנות על הגולים של פדה כי זה עובד בינתיים… אבסורד. במידה ובנזמה אכן פצוע והמועדון מנסה להסתיר זאת - אני בעד לשנות גישה ולצאת בהודעה רשמית - קארים פצוע ואין מה לשלוח אותו לקטאר בכלל, שינוח עד פברואר ויחזור תקין, כי זה לא נראה טוב.

בכלל, עצם הרצון שלך עדיין לראות את הזארד במדים של מדריד למרות שברור כשמש שמדובר בבדיחה מהלכת, מעיד על פרספקטיבה שראויה למשחק מחשב לכל היותר. הבנאדם יצא לחגוג לפני ההפסד של נבחרת בלגיה להולנד לא מזמן למרות אזהרותיו החוזרות ונשנות של מאמנו רוברטו מרטינז, היחיד בעולם הכדורגל שעוד איכשהו מאמין בו. הבנאדם עדיין מחזיק בחוזה טופ עשר בעולם ואין לו בושה להמשיך לעשוק את ריאל מדריד שנה רביעית ברציפות, הוא (ואסנסיו, ומריאנו) הסיבה לכך שלא ראינו רכש התקפי הקיץ למרות שאנו משוועים לו כבר לא יודע כמה זמן, התנהלות בזויה של שחקן שעל פניו אמור להיות מדרידיסטה.

בבקשה אל תגיד לי כיצד אני בוחר להסתכל על המשחק, אינך מכיר אותי. ללא קשר לסטטיסטיקה היבשה יש משחק זורם ללא בנזמה. האיש שלנו כיום זה ויני. אני גם אשמח אם בנזמה יחזור לכושר המטורף שהיה לו עונה קודמת, אבל כרגע אנחנו מסתדרים בצורה מעולה בלעדיו.

מדוע?עד עונה שעברה גם ויני היה בקושי מספק את הגולים והוא העאלה את הרמה שלו בצורה משמעותית. מדוע שדבר כזה לא יקרה גם לפדה?

איפה כתבתי שאני מעוניין לראות אותו במדים של ריאל?כל עוד לא מכרנו/השאלנו אותו אני בעד שיקבל דקות פה ושם. מדוע?בגלל שיש לנו לו"ז עמוס החודש והמונדיאל מעבר לפינה, שחקנים צריכים מנוחה אז מדוע לא לתת לו לשחק את ה60דקות מול קבוצת תחתית שאוהבת לשחק נמוך והגנתי[לא כמו בעונות הקודמות בגלל שהמאמן התחלף]?הרי הוא טוב בלשחק על שטח קטן והוא יכול לעזור לשחרר את הצפיפות.
אתה טוען שאריאבס יהיה טוב יותר למשחק הזה מאשר הזארד?אשמח לדעת למה[כפי שכתבתי בתגובה הקודמת, איני עוקב אחרי הקסטיליה]ולא בגלל שאתה מעוניין שנעלה יותר שחקני נוער להרכב.

מכין את עצמי נפשית למשחק הזה כבר מאתמול כאילו אני אמור לעלות בהרכב,אנחנו חסרים את שלושת השחקנים הכי חשובים שלנו (טיבו,לוקה ובנזמה) ובנוסף מחכה לנו חטאפה הבונקריסטית בבית שלה🤮
אני לא מצפה ליכולת מהמשחק הזה,ניצחון בשיניים ואהיה מאושר,במיוחד שבוע לפני קלאסיקו.

לוקה מודריץ’ חוזר והוא בהרכב, אולי זה מנחם אותך.

וואלה המועדון פירסם את ההרכב כבר ב-19:50, למעלה משעתיים לפני השריקה, מפתיע. רודריגו כחלוץ, פדה ואלוורדה בצד ימין ובקישור לוקה מודריץ’ חוזר ועונד את סרט הקפטן. דויד אלאבה (כנראה) או אנטוניו רודיגר שנכנס להרכב במקומו של פרלאן מנדי - אחד מהם מגן שמאלי. טוני קרוס על הספסל כשאדוארדו קמאבינגה במקומו. וגם מרקו אסנסיו ואדן הזאר שם. אנדריי לונין ספג עד עתה בכל שבעת משחקים בקבוצה, האם היום זה ישתנה? עוד נספר כי ויניסיוס מעולם לא הבקיע נגד חטאפה ואשתקד היה מושעה מההפסד בקולוסיאום. האללה מדריד!

בספרד מנתחים את ההרכב. במארקה נכתב: “מודריץ’ חוזר ורודריגו מגלם את בנזמה”| בסקר אוהדים, 370 הצביעו: 79% מרוצים| 12% חושבים שמריאנו צריך לפתוח כי בנזמה איננו וצריך חלוץ| 9% היו רוצים לראות את מודריץ’ וקרוס יחד| ב-AS, תומאס רונסרו מבסוט: “מודריץ’ חוזר, המוח של אלופת אירופה חוזר. רודיגר מקבל זמן מסך. הכי חשוב שפדה ישחק לצד רודריגו ו-ויני. איתם יש לנו הרבה איכות, הם מבטיחים שערים”| לואיס נייטו כותב כי ‘בואו נתרגל לראות את קרוס ומודריץ’ יחד רק במשחקים החשובים באמת - כמו בקלאסיקו. קרלו לא מעז לשחק בלי שניהם, גם לא במשחקים פשוטים לכאורה, והוא גם לא מעז לשחק איתם שני משחקים ברציפות. אני חושב שהיה כדאי לתת לאסנסיו צ’אנס עם פדה באמצע, אבל קרלו מבין שחטאפה תהיה פיזית וזו הטריטוריה של קמאבינגה שלא התחיל את העונה הזו כפי שסיים את הקודמת. קרלו צריך לטפח אותו כפי שהכניס את רודריגו למסלול.

ההרכב: לונין| קרבחאל, מיליטאו, רודיגר, אלאבה| טשואמני, קמאבינגה, מודריץ’| פדה, ויניסיוס ורודריגו

בטח ניצחון בשיניים, הלוואי, אף אחד לא מחפש כדורגל גדול. יאללה שיביאו את זה בציפורניים ושלא נגיע לקלאסיקו בצרות. כבשנו רק פעם אחת בארבעת הביקורים האחרונים בקולוסיאום. סתם תהייה אם מודריץ’ היה נח ועולה במחצית השנייה, עוד קצת לתת לו, מי היה לוקח פיקוד באמצע עם צעירים. הייתי רוצה לראות עוד שחקן התקפה טהור בהרכב, אם התייאשתם מהזאר אז אפילו אסנסיו. אגב אם רודיגר מגן שמאלי כי אלאבה ‘בוכה’ זה ביזיון.

רציתי את לוקאס כדי שדני לא יעשה קרבחאל וימצא דרך לפספס את הקלאסיקו כפי שהתרגלנו ממנו לאורך השנים, סביר להניח שלוקאס לא באמת כשיר במאת האחוזים אחרת ההחלטה אינה ברורה לי.

בהשוואה להרכב שרציתי אמש ישנו רק שינוי אחד נוסף, מודריץ’ על חשבון קרוס, גם פה כנראה שהאינפורמציה שמשחררים לנו האוהדים אינה מדויקת משום שאני לא רואה סיבה לשחק עם לוקה שהיה בספק. מקווה שהוא באמת בסדר, זה קלאסי ריאל מדריד לאבד את הברגים החשובים בדקה התשעים.

לקמבינגה נגמר הזמן, זו העת להכנס לקצב אחרת הוא יישאר אחרון בהיררכיה לפחות עד הפציעה הבאה.

מה הקטע הכמעט קבוע של ריאל לפרסם את ההרכבים 68 שעות לפני משחקים?
נובע מגישת “אנחנו ריאל ואנחנו לא מפחדים שידעו מוקדם מי יעלה לדשא”, או סתם עובד מועדון שמתלהב מכישורי הפוטושופ שלו?

זה לא קצת יכול לפגוע באפקט ההפתעה, אם וכאשר אנצ’לוטי יתחלק על המוח ויחליט להפתיע?

הרכב מצויין, מקווה שאלאבה ישחק מגן ויהיה מעניין לראות איך הוא משחק מבלי שקרוס שמגיע לעמדת המגן השמאלי ומנהל משם את המשחק.
עם 3 הסופר אתלטים שלנו בהרכב מודריץ’ חייב לשחק כמה שיותר קרוב לרודריגו.

יש לי הרגשה שתוך 3 שנים רודריגו יחשב לרכישה יותר טובה מויניסיוס, מקווה שיבקיע גם היום וימשיך לבנות את הביטחון והמקום שלו בהיררכיה.

יש לי תחושה שיכבוש לא פחות מויניסיוס העונה. זה כמובן תלוי במספר הדקות שיקבל.
בכל אופן, הוא עדיין אנדרייטד. כבר היום הוא שחקן מצוין.

2 דברים קלאסיים אמורים לקרות במשחק הזה

1. אקס שלנו כובש (מיוראל)
  2. אנס אונאל כובש.

יכול להשתפר

מקווה שלא נספוג היום, הגיע הזמן

איזה נשק חשוב זה שערים ממצבים נייחים.
מישהו יכול להסביר לי למה קרוס בזבז אינספור קרנות בשנים האחרונות כשיש את מודריץ’?

ההרכב שלנו כמעט לא מייצר נוכחות ברחבה. אין הצטרפות מקו שני לרחבה למעט ואלוורדה.
קמאבינגה נראה לא קשור ולא יודע איפה להתמקם.

הייתי רוצה יותר שחקנים בעלי אופי התקפי בהרכב, אבל כשמסתכלים על הספסל אז עובר החשק.

במשחק מן הסוג הזה מיותר לשחק עם ואלוורדה באגף.

המשפט ההזוי של הערב. אני מאוד מקווה שמדובר באוהדי ברצלונה שהטרילו.

מה? מודריץ’ מרים קרנות טוב? אני שומע טוב?
images (12)

ולמשחק עצמו:

כמה כיף ומרגיע לשחק משחק כזה עם שער מוקדם, שהם ירדפו אחרינו במקום שנרדוף אחריהם משחק שלם. למרות שאני חושב שיכולנו לנצל את הנקודה הזאת לטובתנו בצורה יותר טובה, לפתוח את המגרש קצת יותר. כנ"ל מודריץ’ שהיה צריך לשחרר אותו מקדימה הרבה יותר. אבל לא נורא.

כמה חבל שהשער של רודריגו היה בנבדל, אבל איזה קילר הוא. מישהו חושב שויני היה מסיים את המהלך באותה צורה?

התחלתי לפתח תיאוריה, שאנצ’לוטי מעדיף את ההרכב ה"אתלטי" שלנו דווקא במגרשים קטנים - שהשחקנים האתלטיים שלנו “ילכו מכות” עם שחקני היריבה במגרשים הצפופים האלה.
לדעתי זאת טעות, ומעבר לעובדה שאני מעדיף את ההרכב האתלטי שלנו ככה או ככה, דווקא במגרשים גדולים יש יתרון גדול יותר להרכב הזה, בכיסוי שטחים גדולים יותר ובכושר גופני עדיף.
אבל יכול להיות שזאת סתם מקריות בהתאם לרוטציות המזדמנות, אז נחכה לפני שנקפוץ למסקנות.

אלאבה כמגן שמאלי זה עוד לא זה, אבל נרשם שיפור. מצד אחד די ברור שויני ורודריגו לא רגילים לשחק עם מגן שמאלי, מצד שני אלאבה לא עושה להם חיים קלים והרבה פעמים לא נמצא איפה שהוא אמור להיות. לא יודע אם זה כי הוא שכח איך לשחק את העמדה, או כי פעם אחרונה שהוא הצטרף להתקפה הייתה במדי אוסטריה כקשר.

תיקנתי.
בהרכב הזה ספציפית, היינו צריכים לשחק עם שלשה אתלטית של פדה-צ’ומא-קמא באמצע, כשמודריץ’ לפניהם ככמעט 10 קלאסי, ופדה בורח לאגף בהתקפה (כשהוא ממילא עושה).

ויני שוב משלים 90 דקות ולא נח. מצד שני, אני כבר לא יכול להאשים את התשישות שלו בקבלת החלטות הלקויה שלו, מעבר לשני המשחקים הראשונים הוא ככה כבר מתחילת העונה (למרות שהערב הוא הרבה פחות כפה את עצמו).

אבל בשורה התחתונה - 3 נקודות, 0 ספיגות. זה מה שחשוב.

משחק נקסט קלאסי במגרש שהוא מוקש לא פשוט בכלל, אבל שווה להתעכב רגע על טשואמני. הולי שיט איזה שחקן.

זה רק אנצ׳לוטי או שהזאר באמת לא שווה אפילו דקת משחק?

השאלה היא פשוטה יותר: האם הזאר לא שווה דקת משחק על פני מריאנו ואסנסיו?