מחזור 8 :: 0-3 מעולה בחוץ על ג'ירונה, חוסלו ובלינגהאם ממשיכים להפציץ

השיטה של להחליק ולבעוט על השוער מ 3 מטרים בסוף הצליחה לחוסלו :slight_smile:

איזה מסירה של האנגלי !!!

תאר לך שחוסלו מתברר בסוף כחלוץ טופ.

בכל מה שקשור למיקום ולתנועה ללא כדור הוא חלוץ ברמות הגבוהות ביותר.

אחלה חוסלו שבעולם!
הסיומת שלו קצת מקרטעת, אבל איזה כיף זה לראות חלוץ שלא מפסיק לנסות ולהתאמץ
בלינגהאם עם כדור ענק ואשכרה כבשנו מקרן וכל זה בלי שויניסיוס במשחק
למעט ה2-3 מצבים של גירונה בהתחלה סוף סוף כיף לראות משחק של ריאל

אני רואה שהסדנת ענישה שפרז מעביר את אוהדי ריאל בשנים האחרונות עבדה עליכם חזק. עשור בלי רכש של חלוץ סביר נותן את אותותיו.

אם חוסלו בן ה-33.5 לא “התגלה” עד היום כחלוץ טופ, המסקנה המתבקשת היא שלא מדובר בחלוץ טופ. ואכן הוא אינו כזה.
מדובר בחלוץ סביר וותיק, שמשתמש בניסיון הרב שלו למיקום ותנועה נכונים.
חלוץ טופ היה מנצל את ההזדמנויות אליהן הגיע בצורה טובה יותר (כלומר: משווה את כמות הכיבושים ל-xg שלו), ובעיקר - יודע לייצר לעצמו.

כמובן שאין לי כאן תלונות וטענות לחוסלו עצמו, שעושה את המיטב מבחינתו, וחייב להיות בהרכב הפותח שלנו בהינתן הסגל. הטענות הן לזה שבנה את הסגל.

מי שהמציא את ה XG יכול לדחוף אותו לחור שלא רואה אור השמש.

הבנאדם מבקיע שער בממוצע של פחות מ 90 דקות, נע נכון, מוסר נכון, מתמקם נכון ומבקיע שערים מכריעים, מה זה משנה אם הוא בן 33.5 או 16.25 ?

גאה בעצמי שהתאפקתי ולא הגבתי אחרי חמש הדקות הראשונות, אהבתי את המחצית ואני לא רוצה להיות “קשוח” מדי עם הקבוצה בגלל ההתחלה, ועדיין - איך שפתחנו את המשחק זה בושה וחרפה, כאילו לא למדנו כלום, בטח בהתחשב בדרבי ובשאר המשחקים. זה בקלות היה יכול להיות 0:2 לג’ירונה ואז גם עד 2025 לא היינו חוזרים למשחק, גם לא עם קיליאן אמבפה בהשאלה. אני מניח שגם אם היינו סופגים שער אחד אז היה קשה מאוד לחזור. הרמות חופשיות מהאגפים, כיסוי רע מאוד באמצע, בעיקר בנגיחה השנייה שלהם. לשם שינוי לא חטפנו שער מוקדם אלא כבשנו, השער של חוסלו הוא המוקדם ביותר שלנו העונה - בדקה ה-18, כבר שכחתי איך זה מרגיש.

חוסלו אחלה, באמת, התנועה מאחורי הבלמים היא קטלנית גם אם הסיומת הייתה בינונית. יש לו ארבעה שערים כבר וההשוואה למריאנו דיאס לא נכונה כי הוא חלוץ אמיתי חוסלו ועדיין - למריאנו היו שלושה שערים בכל שלוש העונות האחרונות שלו בקבוצה. חוסלו עומד בציפיות אבל זה לא סותר את הטענות המוצדקות לגבי הקבוצה שהנשיא שלה הפקיר אותה. אני בהלם שהוא לא הוחלף, מהמר שהוא יוצא גג בדקה ה-60 וגם הפוסט ששמתי על כך בפייסבוק הביא להתלהבות רבה מצד הקהל. רודריגו יחליף אותו וברהים דיאס (בטח אסור להגיד את השם הזה) יעלה בדקה ה-85 וצפונה מכך. אני מהמר גם על חיזוקית בשם דני סבאיוס. בחזרה לחוסלו, הוא מפעיל לחץ קטלני כשהכדור אצל היריבה, הוא נמצא בצד ימין, קארים בנזמה לא רץ ככה לעבר שחקני הההגנה אולי למעט שלבי ההכרעה בעונת הדאבל.

בדקות הפתיחה הטענות שלי היו אולי בפעם הראשונה העונה למרכז השדה בלבד ולא לרביעייה האחורית, לא הרגשתי נוכחות של אף אחד אבל המצב השתפר. אורליאן טשואמני עם שער בכורה במשחקו ה-59 במועדון, אחלה גול, זה נתן לו ביטחון והוא התחיל להיות קצת יותר מעורב עם מיקום טוב יותר ומוערבות הגנתית. אני חושב שטשואמני עם הגובה שלו ומשחק הראש שלו בהחלט יכול להיות שווה כמה גולים כאלה בעונה כמו קאסמירו. כמה שהוא חיכה לזה ולמען האמת גם אנחנו.

הנקודה הפחות טובה היא ויניסיוס ג’וניור שלקראת סיום המחצית לדעתי גם עשה פעולות מיותרות. באשמת הקבוצה הוא לא נגע בכדור עד לדקה השמינית, בדקתי את זה, ובהמשך היה מאוד לא חד, אולי טבעי. אפשר לקוות שזה ישתפר ואולי זו המטרה עכשיו - לחפש אותו יותר. ואולי גם לא צריך לסכן אותו ויהיה הגיוני יותר להוריד אותו לספסל ולא את חוסלו בהמשך, תלוי בתוצאה.

זה חשוב מאוד שלא ספגנו את השער המצמק אבל ג’ירונה תעלה עם כוחות מחודשים במחצית השנייה. מה שקורה לה טבעי, לא אגיד שהיא נבהלה מהמעמד, זה לא נכון ולא פייר. סאביו עדיין יכול להוות סכנה מול דני קרבחאל על אף העזרה של פדה ואלוורדה. צריך לעמוד בפרץ הזה ולשאוף לעוד התקפות כמו זו שבה ג’וד הגיע מול השוער אחרי מהלך יפה אבל היה לא מספיק חד בפעולה האחרונה.

כל הזמן דיברו על הדברים החדשים בליגה הספרדית גם בפן של השידורים, איך המצלמה לא הלכה לפרצוף של לוקה מודריץ’ אחרי הפאלש האדיר של ג’וד? זה בישול שהוא כל כך מתאים לקרואטי דווקא. כנ"ל היה חסר לי קלוז-אפ על קרלו אנצ’לוטי בדקה החמישית. אם נתחיל לפתוח משחקים טוב יותר ונשחק כמו בדקות 6-45 היום למשל אני אפתח קצת יותר אמונה בקבוצה, זה בינתיים ממש לא שם ולכו תדעו איך יסתיים המשחק הזה. וביום שלישי נאפולי…

אני מדמיין, או שטוני שינה את טכניקת הגבהת הקרנות שלו?

מחצית לא רעה,אבל יכלה להתפתח אחרת לגמרי אם גירונה הייתה מבקיעה את אחד מהמצבים המצויינים שהגיע אליהם ב 5 דקות הראשונות,תודה לרגע של גאונות של בלינגהאם שגרם לזה שאנחנו נרד למחצית ביתרון ולא הם.
קמאבינגה כמגן שמאלי מוסיף לנו המון בהנעת כדור וספיגת לחץ,אני אוהב אותו שם וחושב שצריך להתחיל לבנות אותו כמגן שמאלי פותח לשנים הקרובות,גם בגלל העומס בקישור וגם בגלל שיש לו כל מה שצריך כדי להיות מגן טופ.
מת על חוסלו,לא רק הגולים,גם הדברים הקטנים כמו השתלטות על כדור גובה באמצע מגרש או חילוץ כדור באגף הימני,הבחור בא לעבוד ואיזה כיף שהוא גם מבקיע.

השאלה אם הוא רואה את עצמו מגן שמאלי להרבה שנים קדימה כשיכול להיות אחד הקשרים הטובים בעולם אצל קלופ לדוגמא(קלופ מאוד מאוד רוצה אותו).

הוא מביא הרבה מהאיכויות הטובות שלו כקשר וברור שזה טוב, אבל מגן שמאלי טופ? לא יודע אם יגיע לזה, לדוגמא-ראית אותו מגביה כדור טוב לרחבה(או אפילו מנסה) לא זוכר שראיתי את זה ממנו. היה לו מצב לנסות את זה כשויני נתן לו שליחה יפה אבל לא ניסה להרים, במקום זה החזיק ושמר על הכדור (גם זה טוב אבל רציתי שינסה להרים לחוסלו, בעל מקרה -איכויות של קשר)

גם כ50/50 הוא לא מועיל מספיק בשליש ההתקפי, לדעתי העמדה האופטימלית עבורו היא 6 או כחלק מדאבל פיבוט ב4231

הוא ילמד את הדברים האלה אם יעבוד על זה זו לא הבעיה,הוא עדיין משחק כמו קשר כשהוא מצטרף להתקפה ובגלל זה הוא מעדיף לשמור על הכדור כמו שאמרת ולא להגביה,את כל התכונות הדרושות יש לו.

עם ויני כקיצוני שדבוק לקו ולא עוזב אותו מגן שמאלי שהוא יותר קשר ופחות מגן קלאסי דווקא יעבוד הרבה יותר טוב.

הוא כן משתלב טוב עם ויני על זה אני מסכים, בכל מקרה, לאור המטרות של המועדון אני כן מעדיף לראות שם עונה הבאה את אלפוננסו דייויס פותח ואת פראן כגיבוי

ויני העצבני והלא מדוייק, שרק חזר מפציעה, יורד לפני הדקה ה-70 לספסל להסתכלות, ובמקומו נכנס רודריגו, על אותה עמדה בצד שמאל. וכל זה בזמן שחוסלו עדיין על המגרש, ובערב שהוא אפילו כבש בו.

אולי החילוף הכי מדוייק של אנצ’לוטי בקריירה שלו אצלנו.

ממש לא. רודריגו מהספסל נגד מנצ’סטר סיטי, רודריגו נגד צ’לסי, רודריגו נגד סביליה. מטעמים מעונת הדאבל שלנו. רודריגו השחקן שהכי צריך גול עכשיו וחבל שזה לא כל כך קרוב לקרות. אולי הוא באמת יכול להיות רק סופר-סאב אבל אחרי חודש זה עדיין מוקדם מאוד להחליט. אני הימרתי על דני סבאיוס מהספסל ולגבי השאר טעיתי.
נהיה חייבים את ויניסיוס ג’וניור הרבה יותר טוב נגד נאפולי, משחק מאוד סתמי שלו, הייתי מחליף אותו לפניכן. עד להתקפה של ה-0:3 היה אפשר לעשות X על המחצית השנייה אבל זה גם בסדר לשמור כוחות. התנועה של ג’וד בלינגהאם מדהימה וכבר אמרתי הוא מזכיר את ראול בעניין הזה של להריח ולהיות רעב לטרף והאמונה שתמיד הכדור יגיע אליו או שהשוער ישמיט.

תוצאה מאוד יפה שמזכירה נשכחות, ימים בהם ידעת שתחסל יריבות כאלה שמגיעות מהפסגה אחרי כמה מחזורים, גם בחוץ, ובלי יותר מדי מאמץ. את עניין פתיחת המשחק חייבים לתקן.
חבל על האדום המטופש של נאצ’ו, הובלנו 0:3, עבירה מאוד לא אופיינית מצידו, רק בהילוך חוזר השלישי התחלתי להבין. זה אדום ישיר ראשון שלו בקריירה במדי ריאל מדריד (לא מתייחס לקסטיליה), הוא הורחק פעמיים בצהוב שני, הפעם האחרונה ב-2018/19.

אז… האין תגובות לגבי בלינגהאם = “אין כבר מילים” ?

אין מילים.

אולי אני מגזים, אבל לצערי נראה כאילו קמא קצת טיפש מדי כדי להיות קשר. יש לו המון נתונים גולמיים מעולים, אבל הוא בוחר המון פעמים באופציה הלא נכונה. בתור מגן זה יהיה פחות מורגש.

ואו איזה אדום מיותר, כמה חבל

במיוחד כשאין עוד בלמים… אז מי מגן משחק ליגה הבא? קמא או קרבאחל?:joy:

נאצ’ו עם מהלך מטומטם שכולו חוסר אחריות, דווקא הוא ?
לא מספיק האדום המטומטם הוא גם בא לריב כדי שיאריכו לו את ההרחקה ?

חוסלו עם שער ובישול, לוקח מאנצ’לוטי עוד תירוץ ללמה הוא לא לוקח אליפות העונה, תירוץ האין חלוץ.

לקאמבינגה יש בעיה של קבלת החלטות , הרבה פעמים הוא יחפה על זה באתלטיות/טכניקה, כרגע לפתוח בקישור על חשבון הקאדר שיש הוא לא שם. אבל חייב לזכור שלמרות שזאת עונה שלישית שלו אצלנו הילד רק בן 20! שחקני קישור בדרך כלל מתפתחים מעט לאט יותר שג׳וד לא יטשטש אותנו.