מחזור 8: רגע לפני אינטר והקלאסיקו, מגרדים 1:0 קטן על סלטה בבית (פדרי)

הסגל של ברצלונה -

פרנקי דה-יונג חוזר לסגל, לאחר שהחלים מהפציעה, ונעדר מול מאיורקה ואינטר.
פאבלו טורה, מארק קסאדו ושאדי ריאד בסגל גם הם, בעקבות ההיעדרויות.

כריסטינסן, קסייה, ממפיס, אראוחו, קונדה - בחוץ.

מעניין אותי האם פרנקי יפתח, ואיפה יפתח. מצד אחד, צריך לתת לגאבי ו/או פדרי ו/או בוסקטס מנוחה, לקראת אינטר וריאל מדריד (כן, פרנקי נותן מנוחה ל-2 הילדים האלו, ולא ההיפך. זה מה יש), ואפילו אין את קסייה הפעם בשביל זה, אבל מצד שני - אולי לא חכם שיפתח אחרי חזרה מפציעה, ועדיף שייכנס כמחליף?
חוץ מזה, צ’אבי זרק אותו לעמדת הבלם בפרה טמפורדה, ובעקבות העובדה שיש לנו רק 2 בלמי סגל בכיר זמינים, ו-478383 משחקים קשים בזמן הקרוב, אולי כדאי שההולנדי יתחיל שם?

2 חוליות יושפעו מההחלטה לגביי פרנקי, אבל גם החוליה השלישית מעניינת לא פחות - ללבנדובסקי מצפים 2 משחקי ענק בכמה ימים, אז אולי כדאי פאטי? או השם ישמור - פראן?

אם יורשה לי להמר, אז פרנקי יפתח בהגנה, ופראן בהתקפה. מי יצטרפו אליהם? חוץ מהוודאיים (מאטס, פדרי, גאבי, בוסקטס, רוברטו ושימו לב שלא כתבתי “לבנדובסקי”), להרגשתי אלבה, אריק וראפינייה גם יקבלו את חולצת ההרכב.

הסגל של סלטה -

אם ברצלונה רוצה לקחת את עצמה ברצינות יותר שחקנים צריכים to step up. כמה אפשר לסמוך על לבה מקדימה? כמה אפשר לסמוך על פדרי בקישור? איך יכול להיות שרק שני אלו הם הכלים המשמעותיים היחידים שלנו עד כה?

יש לנו ערימה של שחקני אגף וקשרים ואף אחד לא משמעותי מספיק בהתקפה. פרנקי, גאבי, פראן, דמבלה וראפיניה חייבים לזכור שהם בקבוצה עם יומרות גבוהות שמכרה את העתיד שלה בשביל לחזור להיות משמעותית באירופה.

לא אכפת לי מי יפתח במשחק הזה, ברצלונה צריכה לעשות יותר כדי להמשיך בחודש הזה.

קצת הרכבים משוערים -

67c57187-ed50-4574-aaf5-58cf7b6f4784_media-libre-aspect-ratio_default_0

טוב, אז אף אחד מהמקורות האלו (מארקה, ספורט, אל מונדו דפורטיבו) לא חושב כמוני, שפרנקי יפתח בהגנה. מצד שני, שניים מהם טוענים שהוא יוריד את בוסקטס לספסל.

לפי המשוערים למעלה, 3/4 מההגנה סגורה, כאשר יש עדיין ספק בין אלבה לבאלדה.

בהתקפה - ההימורים הם על ראפינייה ולבנדובסקי, כאשר פראן או פאטי יתפסו את העמדה השלישית.

נחכה ונראה.

טוב, דיברתי על פרנקי ואיפה יפתח ואיך יתופקד, ובסוף -

הוא לא פותח. בתקווה שזה כי שומרים עליו לאינטר + קלאסיקו.

אבל זה לא החלק המעניין באמת. מה כן?

באלדה, אלבה ואלונסו פותחים. ביחד!
אלונסו, ככל הנראה, יתפקד כבלם (אריק גרסיה מתחיל בספסל), ובאלדה כמגן ימני.

הקישור הוא אותו קישור, ובהתקפה - פראן הוא זה שמצטרף לצמד לבנדובסקי-ראפינייה, בתקווה ש-2 שחקני הצדדים ישברו קצת בצורת.

עתידות: פרנקי ייכנס בדקה ה-60, יחד עם דמבלה. פראן יחתוך משמאל לימין ויסובב כדור מעל המשקוף, 3-4 פעמים עד שיוחלף.

ההרכב של סלטה ויגו -

מיודענו יאגו אספאס כמובן פותח, יחד עם גלאן, שדובר עליו בקיץ האחרון.

מינגסה, נטול הקוקו, בספסל.

לא מצליח להבין את ההגנה הזאת. תביא שחקנים מבארסה ב’ מצידי. מי פותח עם 3 מגנים שמאליים?

מניח שצ’אבי חושב שסלטה זה זמן טוב לניסויים.
אבל כן, הרכב מוזר

סלטה? עם אספס? מול אלונסו כבלם? ואלבה? שווה גול ליריבה כל פעם שהוא פותח?

בינתיים אלבה אחלה, ואנחנו שולטים במשחק באופן מובהק מאוד מאוד. הגול הוא פוקס מארץ הפוקסים, אבל המהלך שהוביל לגול היה מצוין.

אבל המרחקים בין השחקנים שלנו, בעיקר בקישור, מאוד מאוד גדולים. אולי זה הגיוני, כשכל המשחק מתחיל ומתנהל מהצדדים.

באלדה מפתיע עם משחק מאוד בוגר, אלונסו גם נראה טוב. דווקא פיקה מראה למה הוא חמישי ברוטציה, ולמה יש לנו מה לדאוג אם הוא יפתח בקלאסיקו.

נשבע שבאתי לכתוב שאני מופתע לטובה מאיך שפראן משחק היום ואז הוא שוב עצבן אותי. באמת שאין לו יכולת מינימלית לשמור על כדור. מישהו נושף עליו ממרחק של מטר והוא על הרצפה.

ברור לכם שאספס כובש נכון?

לא מבין מה הוא עושה בהתקפה - פראן טורס הוא בלם על מבוזבז. כמות הגולים שהוא עוצר בגופו היא לא הגיונית.

ויש מצב שמאטס שם ווינר נגדנו היום?

אם אני צ’אבי, אני פורץ למגרש ומקבל אדום, העיקר להעיר את השחקנים. לא יצאו מחדר הלבשה.

עריכה: מעניין את מי צ’אבי יוציא ביחד עם פראן בשביל פאטי ודה יונג. הייתי הולך דווקא על ראפיניה, כדי להשתלט על מרכז המגרש, ומכניס את דמבלה עוד 10-15 דקות.

עריכה נוספת: הקוון מציל אותנו, אבל זה באוויר. צ’אבי טעה כשהכניס גם את דמבלה והוריד את פדרי. אנחנו צריכים להשתלט על מרכז המגרש ולא מצליחים.

עוד עריכה: אז צ’אבי מבין את הטעות ומכניס קשר נוסף, סרג’י רוברטו. רק שכבר לא נשאר את מי להוציא ובאלדה משלם את המחיר. נעבור ל3-4-3? סרג’י ינסה לעזור לקישור מעמדת המגן הימני? נראה.

כל המצבים המטורפים האלו שסלטה מפספסת בלי חשבון זה בשער מול אינטר ומדריד כן? שיהיה לנו בהצלחה

היום - צ’אבי צריך לשבור דברים בחדר הלבשה. יכולת מבישה, שאסור שתחזור.

ברביעי - צ’אבי צריך להחמיא לשחקנים על האופי. שנים שלא הצלחנו לעמוד מול כ"כ הרבה איומים ולנצח 1-0 מסריח. הכי מסריח.

פלישת חוטפי הגופות, זה ההסבר היחיד שיש לי למה שקרה במחצית השנייה.

זו הייתה מחצית ראשונה טובה מאוד, על סף המצויינת, שב-35-40 דקות מתוכה שלטנו באופן מוחלט, טיקיטקנו את הכדור, ריווחנו את המשחק, ורק פראן ו"הכיבוש משחית" שלו מנעו הפרש גדול יותר. פדרי רקד, גאבי גילץ’ לכל הכיוונים, ואפילו אלבה היה סבבה לגמרי.

ואז? פלישה.

לא יודע מה קרה בהפסקה, אבל למחצית השנייה יצאו אותם שחקנים, או לפחות אותם יצורים שנראים כמו אותם שחקנים, ופשוט חירבנו על הדשא. שום דבר לא הלך, אבל מילא זה - לא היה זכר למה שהלך ועבד כל כך טוב במחצית הראשונה, לא מבחינת התוצאה, אפילו לא מבחינת הדרך, אלא מבחינת הניסיון לשחק נכון.

אז כן, סלטה נזכרה להתעורר משינה במחצית השנייה, אבל זה לא מסביר למה בקאמפ נואו ברצלונה הייתה על תקן אלצ’ה רק עם מזל. נכון, ההגנה לא מתואמת, מכורח הנסיבות והפציעות והחובה ברוטציות, ונכון - הקישור עייף. אבל גם כשכבר באו החילופים, המצב השתפר ל-4-5 דקות, לפני שקרס שוב.

אילולא פיקה (ומאטס. בהחלט מאטס) היינו מסיימים את המשחק הזה במקסימום תיקו. עצוב? לא יודע. אבל אחרי שכבר ירד למעמד של ריקי - הבחור השיג לנו 3 נקודות היום, שלכו תדעו אם לא יהיו שוות יותר מ-3.

לא יודע איזו ברצלונה תגיע לאינטר, ולקלאסיקו. אם זו של המחצית הראשונה - יהיה בסדר. אם זו של השנייה? אז בהצלחה באירופית, והרבה הנאה בלחטוף בראש בברנבאו.

נ.ב. אני מתחיל לאהוב ממש את באלדה. מוצר מוגמר? ממש לא. אבל החוצפה החיובית שלו, בנוסף לזה שהוא סותם פינות לא רע בכלל גם בצד ימין (אחרי שיצא, כל ההתקפות של התכולים באו משם), היו משברירי נקודות האור הבודדות היום.

לא הבנתי על מה הנהי והבכי, יאגו כבש?

אגב
מרגישים את מספר 10 שלנו צובר מומנטום

אגב 2
גאבי הזה

אנחנו קבוצה שלא שווה כלום בלי שטח לרוץ. הקטע הכל-כך-ממש-מפתיע-שאיך-לעזאזל-מישהו-חשב-על-זה? כל הקבוצות קלטו את זה עוד בשלב הפרה טמפורדה, אז הן פשוט מצופפות את המרכז, ו…זהו. כל עוד יחזיקו מעמד, יצאו עם תוצאה חיובית.

מעולה, אז איך אנחנו מתמודדים עם המהלך הטקטי המבריק של היריבות? מרחיקים בין שחקני הקישור, מעיפים כדור לדמבלה באגף, ואז כל השחקנים רצים למרכז הרחבה ומתפללים שלה-סתום יפקשש משהו חיובי. בטעות. איכשהו.

“שיטת משחק”.

לא יודע על מה הבכי, אני השלמתי מזמן שבמשחק נגד סלטה -ברזיל 82- ויגו ודייגו ארמנדו אספאס אנחנו לא יכולים להיות פיבוריטים.
לקחנו 3 נק’ שלא הגיעו לנו, ככה לוקחים אליפות.

הלאה למה שחשוב באמת, אינטר ברביעי וקלאסיקו אחרי זה… התקרה שלנו לעונה זו יכולה להיות מוכרעת בשני המשחקים הקרובים.

פרפרים ותנינים רק מלחשוב על השבוע הזה.

היו היו שתי מחציות, אחת רעה ואחת טובה. הטובה הייתה פרודוקטיבית עם לא מעט מצבים שגורמים למשחק כולו להיראות כאילו ברצלונה חזרה למסלול שלה, והשנייה שתגרום לנו לתהות איך החודש הזה יגמר. מין הסתם ש1-1 היה מרגיש יותר משקף בעיקר בגלל הדקות האחרונות, אבל ברצלונה כן השכילה להגיע להרבה מצבים במחצית הראשונה, שרק איזה פראן טורס אחד יכול לשמור על התוצאה מינימלית כשפדרי וגאבי פשוט מוחצים את הקישור של סלטה ויגו.

המחצית השנייה הייתה אחרת, סלטה התחילו ללחוץ יותר ויותר את בוסקטס המבודד ואת קו ההגנה שמאחוריו, המגינים הרשו לעצמם לעלות יותר והרי שבקלות מידי הם הגיעו למצב של יתרון מספרי באגפים. הבעייה הייתה עם הירידה של ראפיניה שלמרות משחק פושר נוסף הראה שלפחות בכל הנוגע לתרומה הגנתית הוא עולה על הפרימדונה דמבלה. חאבי גאלאן יכל להצטרף לכל התקפה באין מפריע ולעשות ולהציף את באלדה הצעיר, כשאותו החליף “מגן ימני” שגם הוא לא בדיוק השכיל לשמור את האגף. נשארנו עם אגף ימין פרוץ לחלוטין.

החלק הבאמת מדאיג מהסיפור הזה הוא שמדובר על קבוצת התקפה לא רעה עם מאמן התקפי מצויין שנמצאת בתקופה רעה לאחרונה ועל כן יש לה 9 שערי זכות, ועל כן היא עומדת בממוצע של קצת יותר משער למשחק למרות הירידה בתפוקה במחזורים האחרונים. מה שכן מונע ממנה להצליח יותר זו בעיקר ההגנה שלה שספגה כבר 14 שערי חובה לאחר שמונה מחזורים. רק 4 קבוצות חטפו יותר ממנה, והיא נמצאת עם אותו מאזן ספיגות יחד עם סביליה שמתחת לקו האדום וג’ירונה העולה החדשה. גם הקבוצה עם ההגנה הרעועה הזאת הצליחהל לבודד את לבנדובסקי באופן מוחלט ולמנוע ממנו לקבל כדור ולהקשות לנו על החיים. פלא שמול אינטר לא הצלחנו לעשות הרבה?

יש פציעות. ההגנה שלנו היא ערימה של טלאים שחצי ממנה שחקנים גמורים, אחד מגן שמאלי שהוסב להיות בלם ומגן שמאלי בן 18 שהוסב להיות מגן ימני. אין לי טענות אם ההגנה שלנו לא הייתה עומדת טוב או לא מתואמת, מצב הזה מזעזע עבור כל מאמן, אבל ההתקפה? מדובר על סגל מלא מינוס ממפיס שלא מצליח לייצר מספיק מצבים טובים, או להיות משמעותי מספיק יותר ממחצית אחת מול קבוצת אמצע טבלה עם הגנה מזעזעת, וזה אומר דרשני.

החודש הזה הוא זמן מזעזע להיכנס בו למשבר. יותר מידי מוטל על הכף וצ’אבי יחטוף המון HEAT אם הוא לא יצליח לייצב את הספינה.