מחזור 8 :: סוף סוף, 4-1 על הואסקה

לקראת הואסקה

אחרי שנחלצה בעור שיניה מהפסד נוסף בליגת האלופות (הפעם נגד גלדבאך) ולפני משחק “על החיים ועל המוות” (נגד אינטר), ריאל מדריד תקווה להשיג ניצחון שקט כשתארח את העולה החדשה הואסקה. הזאר צפוי לפתוח, נשאלת השאלה: רוטציות או לא? הרי אין לנו את הספסל של 2017.

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק, אתם יודעים זאת היטב, אחרי שניצלה בנס מהפסד נגד גלדבאך (2:2) ורגע לפני עוד משחק “על החיים ועל המוות” נגד אינטר. כבר השתמשנו במונח הזה - אז תכפילו פי כמה. הניצחון בקלאסיקו (1:3) לא הביא את הדחיפה הנדרשת ועם כל הכבוד להפגנת האופי - זה לא מספיק, תתחילו לשחק כדורגל. הדיבורים האלה גורמים לנו לגירודים. כעת זידאן נמצא בהתלבטות גדולה לקראת המשחק נגד העולה החדשה כשסיוטי קאדיס בהחלט יושבים בדמיונו גם אם לא יגיד זאת - לשחק עם ההרכב ה"חזק" (הכל יחסי) בתקווה לצבור ביטחון סוף סוף, אולי להמר על רוטציות שלא הוכיחו את עצמן (איסקו למשל? מרסלו?) בכדי לשמור על שחקנים בכירים בצמר גפן לקראת אמצע השבוע? כן, השבוע גם היה קשקוש בין בנזמה ו-ויניסיוס שבטח לא הוסיף. איך נאמר? “הדרך לאינטר עוברת בהואסקה”. “הגמר שלנו הוא מחר קודם כל ולא בשלישי”, הבהיר זידאן.

הגיע הזמן שבנזמה יתרכז בכדורגל ו"ייקח מנהיגות" עם שערים, כמו שעשה יפה ברוב העונה שעברה. פחות דיבורים - יותר מעשים ושערים. שניים בלבד יש לו העונה (אשתקד? חמישה), אחד בגארבץ-טיים ורק מפאת כבוד לא נציין את המספרים של כוכבי היבשת. זידאן לא התרגש וכהרגלו ניסה להיות מכבה השריפות: “הכי חשוב שהם הבהירו את העניין ודיברו. הרבה דברים נאמרים על המגרש וזה נשאר שם בלבד. אנחנו קבוצה, צריכים אנרגיה לדברים אחרים, וזה טוב, זה אומר שהקבוצה חייב. אין שום בעייה”. עוד אמר זידאן: “ויניסיוס צעיר והוא ילמד, יש לו הווה ועתיד בריאל. הוא עובד, הוא ילד שרוצה ללמוד ולהשתפר. אני לא חושב שהביקורת תפגע בו. יש הרבה מצלמות היום, יותר מבעבר. גם אני אמרתי דברים על שחקנים כשהייתי על כר הדשא ואמרו עליי. האנרגיה שלנו היא למשחק מחר”.

המשחק? זידאן זרק את הקלישאות הרגילות: “כן, ברור שזו יריבה מסוכנת, אין קבוצות קטנות בספרד, כולן תחרותיות ולכן הליגה מרהיבה (מה זה מרהיבה!). מבחינתי זה גמר, שלוש נקודות חשובות מאוד”. בשנה שעברה אחרי הקורונה ראינו את ריאל נמרצת בכל משחק, “מוד חטאפה כמוד באיירן”, והשנה זה לא קורה. ריאל פיגרה בשני משחקי הצ’מפיונס שלה נגד יריבות נחותות וגם נגד קאדיס ואפילו אחרי שהובילה נגד בטיס היריבה הפכה ל-1:2. הוא נשאל האם הוא מרגיש שעליו לדרבן ולהניע את השחקנים יותר לקראת משחקים כאלה ואמנר? “זה לא עולה לי בראש אפילו. שלוש נקודות נגד הואסקה הן כמו נגד ברצלונה”.

נראה שהזאר יפתח, הקבוצה חייבת שיוריד חלודה ויש אופטימיות קלה אחרי הדקות הראשונות שלו העונה כשהיה נייד, כמעט הבקיע ובהחלט היה נראה שהפציעה מאחוריו. כמה דיברו על טריו התקפי של אסנסיו-בנזמה-הזאר וכעת הם צפויים לפתוח בהרכב לראשונה - שלב ההוכחות. “הזאר מתאמן היטב והרגשות שלו טובים. ברור שכאשר שחקן כזה נפצע ונעדר זה מסובך. עכשיו הוא איתנו אבל יש אחרים פצועים. אני מקווה שבקרוב הסגל יהיה מלא”, אמר זיזו. “יש הרבה משחקים, לא אגיד לך מה נעשה” - כרגיל. צריך לזכור את החודש וחצי הראשון של הזאר, אמנם מספרים לא היו אבל היכולת של הקבוצה השתפרה פלאים יחד איתו. ויניסיוס, ולא בגלל האמירות המטופשות של בנזמה - יירד לספסל. המצב בכנף ימין עדיין חרבנא ומרתק לראות האם לוקה מודריץ’ יהיה שוב הקוסם מהספסל או שאולי זה זמנו להתחיל במקום טוני קרוס. ההפסד לקאדיס שבר את המאזן המושלם בדי סטפאנו (לפחות בליגה) וריאל חייבת לחזור לנצח, והדרך לשם? לתת גולים. 13 בלבד בשמונה משחקים זה קטסטרופה.

Hazard, regreso feliz
צא לדרך, עדן

מה המצב הואסקה?

הואסקה חזרה לפרמיירה בחלוף עונה אחת כשסיימה כאלופת הסגונדה, עם התלהבות שיא (ואמונה שאפשר וצריך לעשות עונה טובה יותר אז ירדה מהמקום הלפני אחרון). היא נראתה מעולה במשחקי ההכנה (הכל יחסי, כן?), אלא שבליגה של הגדולים זה יותר קשה. הקבוצה מדורגת במקום ה-18 (ירדה מתחת לקו האדום לראשונה העונה) עם חמש נקודות בלבד כשהיא, בצוותא עם ויאדוליד, הקבוצות היחידות שטרם ניצחו העונה. במחזור האחרון רשמה הפסד לא נעים כשהובסה 4:1 נגד סוסיאדד. מצד שני, אותה התפרקות לא ממש שיקפה את העונה הנוכחית שלה. הואסקה כבר השיגה 1:1 בלה סרמיקה של ויאריאל וכפתה תוצאות תיקו נגד ולנסיה במאסטייה ואתלטיקו מדריד (אירחה).

מיצ’ל, שהעלה את הקבוצה ליגה ונחשב ל"אדריכל הליגה השנייה" (החזיר גם את ראיו וייקאנו לפרמיירה), ממשיך כצפוי לעונה שנייה בתפקיד ומחכה לעונה טובה בליגה הבכירה. הוא טוען שהתוצאה נגד סוסיאדד קשה ממה שבאמת היה והאשים את שחקניו בפזיזות בפיגור 2:1 והבהיר שאין לקבוצה בעיות בהגנה. “עלינו להגיע למשחק ללא שום פחד, עם הזהות שלנו, בידיעה שלעתים הם ישלטו, עלינו להאמין שאנחנו חזקים ונילחם עבור הנקודות. נצטרך לעשות הרבה הגנה. חבל שלא נוכל ליהנות עם האוהדים שלנו בברנבאו, זה היה יכול להיות מסע מיוחד אבל נרצה לעשות משחק מיוחד עבורם”. כשנשאל האם הוא מצפה לרוטציה מצד זידאן, ענה: “מדובר על אחד הסגלים הטובים בעולם. אני מקווה שנראה את ריאל הטובה ביותר”.

שינג’י אוקזאקי היפני הוותיק (34) היה המבקיע הבולט אשתקד עם 12 שערי ליגה אך השנה ב-370 דקות עדיין לא מצא את הרשת. לצערו הוא עדיין לא התאושש מפציעה בת שלושה שבועות ולא יוכל לשחק נגד הקבוצה אותה הוא אוהד. גם פדרו לופס, קשר הכנף, ייעדר בשל פציעה. מיקל ריקו ממתין לאישור לחזור לשחק לאחר שחלה בקורונה. רפא מיר כבש שני מחזורים ברציפות וירצה לעשות זאת נגד ריאל מדריד. אשתקד הגיע בהשאלה אחרי חצי עונה לא מוצלחת בנוטינגהאם פורסט ועשה את ההבדל עם תשעה שערים ב-18 משחקים.

Okazaki no cumplirá el sueño de medirse al Real Madrid
אוקזאקי. הכובש המצטיין של הקבוצה אשתקד - לא ישחק מחר

שני משחקים בלבד נערכו בין ריאל מדריד והואסקה, שניהם בעונת 2018-19. במחזור ה-15 באותה עונה, ריאל מדריד של סנטיאגו סולארי, השיגה 0:1 בקושי רב משער מוקדם של גארת’ בייל מהאוויר בדקה השמינית אחרי בישול של אלברו אודריוסולה. “בגומלין” בברנבאו בסיבוב השני זה גם כן הלך קשה. מה-זה קשה, עד שקארים בנזמה היה צריך לכבוש שער ניצחון בדקה ה-89. צ’וצ’ו הרננדס העלה את האורחת ליתרון. איסקו השווה (25) ודני סבאיוס העניק יתרון אך חאבייר אצ’יטה השווה בדקה ה-74. על הקווים עמד הפעם כבר זינדין זידאן. היינו מספרים לכם בכיף על הסטטיסטיקה הנהדרת שלנו נגד העולות החדשות אלא שקאדיס קלקלה את המאזן העונה.

Player Ratings: Real Madrid 3-2 Huesca; 2018/19 La Liga - Managing Madrid
חגיגה מוגזמת ב-2019. כולה הואסקה

רוצה הרכב הכי טכני שאפשר עם פדה שיעשה את תנועות העומק.

מרסלו ראמוס וראן ואסקז
מודריץ’ קאסמירו פדה
הזאר בנזמה אסנסיו

מעניין אותי לראות את מרסלו, מודריץ’ והזאר באותו צד עם הצטרפות בנזמה.

כותרות העיתונים לקראת המשחק:

מארקה: בפריויו לקראת המשחק נכתב שריאל חוזרת לאצטדיון די סטפאנו אחרי האסונות נגד קאדיס ושחטאר. נכתב שכאשר פורסם לוח המשחקים אף אחד לא ייחס למשחק הזה חשיבות. “אבל בריאל שום דבר לא נורמלי והיא ניצחה רק משחק אחד מארבעת האחרונים שלה”. נכתב כמובן על בנזמה ו-ויניסיוס שיפתחו יחד בחוד ולצדם אסנסיו ושהקבוצה דואגת בעיקר מהמשחק נגד אינטר. נכתב כי ויניסיוס מגיע למשבר הגדול הראשון שלו בריאל. הוא תמיד ספג ביקורות על חוסר הכיבושים שלו אך הפעם זה שונה. נכתב כי הוא עדיין לא חזר אותו ויניסיוס של לפני הפציעה נגד אייאקס. “ריאל שיחקה בצורה בלתי נסבלת עד עתה”, נכתב. הואסקה רוצה לשחק בדיוק כמו נגד אתלטיקו מדריד. הרכבים משוער : הזאר על הספסל לפי ההערכות, אותו טריו התקפי שגובש לאחרונה. גם פדה ומנדי ינוחו.

במארקה נכתב שהזאר מחפש שער ראשון אחרי 392 ימים וזה לא משנה אם יפתח בהרכב או לא. "הוא לא הגיע לריאל על תקן סקורר אלא שחקן שמשגע הגנות, אבל גם אם לוקחים בחשבון את כל הנסיבות הרי ששער אחד בלבד, נגד גרנאדה בחמישה באוקטובר - זה הזוי. "הזאר תמיד כבש שערים. מהשישה בעונת הבכורה שלו בליל ב-2008-09 ועד ל-21 בצ’לסי בעונתו האחרונה. בליל הגיע ל-50 שערים בכמעט 200 משחקים ובצ’לסי כבש 110 ב-352 משחקים. לפחות לגבי בישולים הרי שלהזאר יש 0.3 בממוצע למשחק.

שער ה-AS: “זידאן עושה שלום” - הכוונה היא כמובן לתקרית בין ויניסיוס ובנזמה, המאמן לא מתרגש| “רוטציות מגיעות - והסכנות באות”, זו הכותרת בפריויו של ה-AS. הזכירו לנו שיוביץ’ ורודריגו כבשו שער אחד בלבד ב-2020. וגם שמריאנו חזר לסגל. ב הרכבים המשוערים ניתן למצוא את איסקו שעשוי להחליף את קרוס. ב-2017-18 הספרדי פתח בהרכב 49 פעמים - שלישי מבין שחקני הקבוצה, ורשם 2,957 דקות. בשנה שעברה שיחק רק קצת יותר ממחצית. נכתב שהשאלה הגדולה היא כמובן הזאר או ויניסיוס. גם כאן נכתב שמודריץ’ יפתח ואולי אפילו מיליטאו| בכתבה אחרת נכתב על ‘הקמע’ מנדי - ביסס את עצמו כמגן השמאלי הפותח של זידאן. ריאל לא הפסידה ב-23 משחקי הליגה בהם הוא פתח בהרכב.

פעם השאלה הייתה לא האם נשחק כדורגל התקפי - אלא כמה נכבוש.
בשנה שעברה השאלה הפכה להיות לא האם ננצח אלא האם נשחק כדורגל התקפי.
העונה השאלה היא בכלל האם ננצח. ולא חשוב מי עומדת ממול.

אני תוהה האם נגד הואסקה, שאמנם השיגה תוצאות יפות העונה - תיקו נגד אתלטיקו, תיקו נגד ולנסיה ותיקו נגד ויאריאל - אך עדיין עולה חדשה שמדורגת במקום ה-18 - נוכל לקבל סוף סוף קצת נחת רגע לפני אינטר. פשוט לא לעשות טעויות מפגרות בהגנה ואז הכל יהיה קל יותר, על אף הקשיים התמידיים בהתקפה.

האם נראה שחקן מהחלק הקדמי מציג משחק שלם ולא רק הברקה אחת במשך 90 דקות? הגיוני שהזאר לא יפתח מבחינתי אבל הוא צריך לשחק מחצית בלי קשר להתפתחויות על כר הדשא. אם מרסלו ישחק זה אמור שמשתוללים וצריך שמישהו ייתן את הדעת בצד שמאל. מבחינתי זו גם הזדמנות אחרונה לאסנסיו להראות שהוא מסוגל לתת קצת יותר ממה שנתן.
בינינו, כולנו רוצים להימנע מהשפלה בצ’מפיונס כמו הדחה בשלב הבתים וככל הנראה להיות מודחים בכבוד בשמינית\רבע הגמר, אנחנו לא במשחק, אבל המטרה היא אליפות ספרד נוספת וזה לא קרה ב-30 השנים האחרונות (עונה אחר שנה יעני). ניצחון בקלאסיקו לא שווה כלום אם לא עושים את המובן מאליו. האללה מדריד

בול
יש לך מזל היום

Courtois; Lucas, Militao, Ramos, Marcelo; Casemiro, Modric, Valverde; Asensio, Hazard y Benzema

אני מניח שזה גם ההרכב פחות או יותר שזידאן רצה תראות עוד מתחילת העונה שעברה

על פניו זה נראה הרכב הכדורגל הכי חזק שאנחנו יכולים לשחק איתו העונה(למעט קרבחאל). בואו נקווה לטוב ולקצת נחת ודאבל פסים נאים באגף שמאל

אגב, מאוד מוזר לכתוב את זה, הרבה יהיה תלוי בתנועה חכמה של ואסקז מצד ימין, הכדור ינוע בצד שמאל ולשם ההגנה תתכווץ, יהיו הרבה שטחים מצד ימין.

משחקים זוועה אבל מבקיעים.

ההרכב איכזב, אבל יש להמשיך לתת לו דקות ביחד לדעתי, הרכבי הוניסיוס קיבלו מספיק הזדמנויות וכבר ברור שלא יצא מהם משהו, לתת להרכב הזה כמה משחקים ביחד.

ברוך הבא מר הזאר.

ואסקז וואלוורדה היחידים שמראים משהו. כל השאר מתסכלים. נקווה ששני השערים האלו יתורגמו לקצת יותר רוח חיים ומוטיבציה.

• כל כך חריג לי בעין לראות פעולה כזאת משחקן שלנו מאז שרונאלדו עזב. הייתי בהלם לאיזה 5 שניות
  • חושב שהבעיה העיקרית שלנו מול הקטנות היא שאנחנו לא מצליחים לתקוע את הגול הראשון הזה שיטלטל אותן מוקדם. משחקים מול קבוצות ש0-0 זה יתרון להן והן נינוחות בהגנה.
    בקיצור, אני בעד לשים את ראמוס וקאסמירו ברחבת היריב ולהעיף להם כדורים עד לגול הראשון, ואז להתחיל לנסות לשחק כדורגל.

אני לא חושב שזה משחק חגיגי עד כדי כך שיצדיק את זה שג׳יאני אינפנטינו ישפוט אותו בכבודו ובעצמו

סוף סוף ניצחון בלי דפיקות לב מיותרות.
האזר עם 2-3 פעולות טובות ושער נפלא א-לה רונאלדו עם סיבוב חלק ובעיטה חדה וחזקה לפינה. נקווה שהשער הזה יתן לו ביטחון לקחת על עצמו יותר.
בנזמה, ואלוורדה ומודריץ במשחק טוב. כנראה שכל הסיפור עם ויניסיוס עשה לו סדר בראש וברגליים, עכשיו צריך לייצר המשכיות.

בצד הפחות אופטימי, שוב ספגנו שער ואי אפשר בלי מילה רעה על איסקו. בחיי שאני אוהב אותו, יש לו רגליים עקומות כאלו שמפוצצות בכישרון, אבל זה נראה שהוא עולה למשחק בשביל להעביר את הזמן. הוא כבד, גם הפעולות הטובות שהוא עושה לוקחות זמן. הייתי רוצה לראות פרידה הדדית, שיישקם את הקריירה שלו בקבוצה אחרת.

מנדי הוא השחקן הכי מוזר ששיחק את המשחק, יש לו רק 2 סוגים של פעולה, או שזה וורלד קלאס או שזה ברמת הליגה למומות עבודה. אין משהו באמצע, יכול לעבור 3 שחקנים כאילו כלום ואז מסירה עקומה.

כשהוא מחייך גם אנחנו מחייכים| לפני המשחק זה הרגיש לי כמוצא אחרון - אם הרכב כזה (הכי טוב שלנו בפער - גם מרסלו שיעזור התקפית, גם מודריץ’, גם הטריו ההתקפי שלא פתח יחד מעולם) לא יספק כדורגל טוב ושערים - זה לא יקרה לעולם ואפשר כמעט להוריד את המסך על העונה הזו. באמת שהפעם אין תלונות - ההכנה הכי טובה שיכולנו לבקש רגע לקראת אינטר. מבסוט על הזאר, זה כל כך הגיע לו, שער של גלאקטיקו אמיתי, בדיוק בגלל מהלכים כאלה הביאו אותו. כמה הוא חשוב, כמה הוא יכול להפוך אותנו מקבוצה שהיא כדור שינה - לקבוצה סבירה שאמנם רחוקה מהטופ האירופי אבל אסור להספיד אותה. פדה ממשיך לחפש את השער וזה שדרוג מעולה בהשוואה לעונה שעברה. אני מאוד מקווה שזה יהיה המשחק שיוציא את הקבוצה לדרך חדשה ולא התלהבות רגעית בלבד, שלא נחזור לתקופת הקפה לפני משחקים, והכי חשוב - יאללה לאינטר! ואמוס!

אני מתאפק מאד שלא לפתח ציפיות כלפי הלאקרדה, אבל הלוואי שמכאן רק בריאות. אחרי מחצית ראשונה רעה ראינו במחצית השניה כמה התקפות ראויות לשמן לראשונה מאז 2018 בערך. פדה מתקרב למעמד שלא צריך לציין את זה שהוא מעולה כי זה מובן מאליו (קסמירו בשנתיים האחרונות סטייל). יכול להיות שויני צריך לפתוח בימין במקום אסנסיו (שהשתלב יפה במהלך של הגול השלישי), חוץ מזה ההרכב הזה צריך לרוץ כמה שאפשר.

מאוד מאכזב לראות את המצב הפיזי של מרסלו בייחוד שרואים שכדורגל עדיין יש לו בכמויות, הטכניקה המופלאה, המסירות וגם פעולות הגנתיות נאות, אבל פיזית הוא פנסיונר. איטי מאוד ולא בכושר וחבל, כי כישרון כזה עם עוד קצת עבודה במכון כושר ולמלם כמו מנדי לא היה מתקרב להרכב שלנו.

מהרגע כשהזאר שם את הגול משהו בקבוצה שוב פרח, ההתקפה נזכרה לתקוף וזה הוציא אותם מהתרדמת. נקווה שזה ימשיך מעבר. אם גם ויני ילמד משחקנים גדולים איך משחקים באמת בכלל נזכה.

לא יודע אם רודריגו יתפתח לשחקן גדול, אבל בהחלט יש לו כדורגל וגם אם לא בכמות, באיכות ניתן לראות שהוא טוב במה שהוא עושה. גם על ברהים דיאז ראו את זה בנגיעה הראשונה בכדור.

ב-40 הדקות הראשונות זה היה נראה כמו עוד משחק פשוט עם קצת יותר שחקנים כישרוניים על כר הדשא. בכל מקרה אני רוצה להסביר שאמנם לאורך זמן זה לא יילך אבל קבוצות גדולות לא צריכות הרבה מצבים כדי לכבוש, זה חלק מהקלישאה. באמת שמרמת הקישור והלאה אלה הם ה-11 שאני רוצה לראות (קרבחאל ו-ואראן בפנים כמובן).
בטח שמתם לב כבר לפדה ואלוורדה, הוא פתח בהרכב בשבעה מתשעה משחקים, והסיפסול נגד קאדיס היה בגלל פגרת הנבחרות והטיסה הארוכה. עוד קפיצת מדרגה קלה בהיררכיה אם תרצו. שלושה שערים הם שיא הקריירה שלו (קסטיליה), אתמול לראשונה הוא כבש ובישל באותו משחק. האם הוא יכול לתת לנו את המספרים? בתקשורת עפים עליו ובצדק. הבעיטה שלו נקייה והוא לא חושש לבעוט, הוא לא במוד מודריץ’-קרוס של עוד פס ועוד פס, הפריצות שלו בכנף קטלניות. גם הוא וגם זידאן תמיד אמרו שהם יודעים מהן הציפיות.

image

כתבה מפרגנת במארקה על ואלוורדה: “מרים את ריאל מדריד בחזרה והפעם על בסיס מספרים”. נכתב כי האורוגוואי סוחב את הקבוצה על גבו ברגע עדין. אשתקד הייתה לו השפעה דומה ואז הוא דעך לאחר הקורונה. “הוא חיבר את הקבוצה מחדש בזכות האנרגיה שלו”. פדה, יחד עם קורטואה, ראמוס, קאסמירו, אסנסיו ובנזמה, פתח בכל שלושת המשחקים האחרונים. יש לו העונה שלושה שערים, אחרי שהבקיע גם נגד בטיס ובעיקר בקאמפ נואו. בקסטיליה היו לו שלושה שערים ב-2016/17. כעת זה הדבר האמיתי.

90 אחוז מהקבוצות שפוגשות את ריאל וברצלונה בליגה באות לשחק בונקר, 10 שחקנים מאחורי הכדור ומתפרצות מזדמנות. לכן, הקבוצה שתוכל לבצע יותר פעולות יחיד מבריקות על שטח קטן לפריצת הבונקר תצליח יותר בליגה. זה מה שהזארד עשה אתמול, ולכן ברגע שאתה עולה ליתרון 1-0 מערך היריבה מתחיל להיפתח במטרה להשוות, ומשם הדרך ל 2-0 קלה יותר.
תודה לך אדן.