Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

עם כל הכבוד לליגות ולמפעלים השונים הלב שלי בכלל לא שם העונה. הלב שלי עמוק עמוק ביוני. אין פורום כדורגל בלי לדבר על המקום בו הכל מתחיל ונגמר: ארחנטינה קראחו!

אז יש לנו עוד קצת יותר מחצי שנה וזה הזמן להתחיל: בעוד 11 ימים נוסעים לרוסיה לשני משחקי ידידות. הראשון ב11.11 מול רוסיה והשני ב14.11 מול ניגריה.

לצערנו מה שפעם הייתה מסורת היום כבר לא קורה. אני זוכר את מראדונה מלהטט עם הכדור בחימום לפני ה7-2 מול ישראל וגם את הפעם השניה ב1990. מאז אאל"ט לא הגענו שוב לכאן ולרגע היה נראה שהשנה זה הולך לקרות. לצערנו נסתפק הפעם בטלביזיה.

האם נצליח כנגד כל הסיכויים להניף גביע? סביר שלא אבל בשביל מה יש חלומות אם לא בשביל לחלום אותם? בקיצור מה אתם אומרים? הגביע יהיה שלנו אחרי 32 שנים או שנגזר עלינו לסבול?

9 לייקים

אהבתי את הכותרת :slight_smile:

מסי גורם לכל קלישאה להיראות אמיתית - זה ישמע בנאלי ושטוח, אבל הדרייב של הפרעוש (ביחד עם הכשרון שאין שני לו מן הסתם) גורמים לי לחשוב שהוא מסוגל לסחוב את הנבחרת הבאמת רעה הזאת עד הגביע. חסרונות בסגל לא חסר, בעיקר במרכז המגרש, אבל מסי רעב ובכושר חשוב יותר כמעט מכל דבר אחר.

במדי בארסה נדמה כאילו הוא לקח על עצמו משימה אישית לקחת תואר אחד לפחות העונה, ועד עכשיו הוא מצליח לסחוב סגל מוגבל מאד לפתיחת עונה מצויינת (נראה אם זה יימשך). אני בטוח שעל אדמת רוסיה, במה שכנראה תהיה ההזדמנות האחרונה שלו לזכות בגביע ולהפוך רשמית לג’ורדן של הכדורסל - המוטיבציה שלו תהיה גבוהה מאי פעם. זה עשוי להספיק. הצד השני של המטבע הוא כמובן שהוא עשוי להגיע שחוק לחלוטין מעונה נטולת רוטציות (אם המגמה הנוכחית בניהול הסגל של ואלורדה תישמר).

לייק 1

ליאוריניו יא תותח זה התרד הכי טוב בפורום.

מה שכן יקירי הנבחרת הייתה פה גם לפני 94 וגם לפני 98 וזה לא ממש עזר רק לקראת 2002 זה בוטל, אז חוץ מההתרגשות של לראות את האלביסלסטה פה מזל זה לא בדיוק היה אמור להביא לנו

2 לייקים

זה גם המקום לדבר על הליגה בארגנטינה? כי למרות ההפסד לבוקה, והעובדה שכל כישרון ארגנטינאי נמצא באיזו מחלקת נוער אירופאית הסופר קלאסיקו הלילה היה ומלא אמוציות, וראינו כדורגל שלפרקים היה טוב (ושיפוט שלפרקים היה מזעזע).

הקהל והאוירה היו מדהימים במונומנטל!

Sampaoli probó con: Romero; Mascherano, Pezzella, Otamendi; Enzo Pérez, Kranevitter, Lo Celso; Messi; Salvio, Agüero y Di Maria.

הרכב אפשרי של ארגנטינה מול רוסיה.

סופר מעניין הבחירות הללו אם יקרו וסופר הרפתקאני.

לו צ’לסו בבכורה בנבחרת אחרי שעדיין נמצא על תקן מחליף בפאריס בעונת בכורה באירופה, כישרון יש לילד הזה בשפע.

קרמביטאר שחוזר מהקבר עם עונה טובה בזניט אחרי עונות לא טובות באתלטיקו וסביליה וכמגמה להעביר סופית את מסצ’ה לעמדת הבלם.

פצלה גם כן בזימון בכורה אחרי פתיחת עונה טובה בזניט ודיבורים על מעבר לפיורנטינה תמורת 11 מיליון יורו, האמת שעמדת הבלם השלישי במערך 3-4-3 לצד מסצ’ה ואוטמנדי תהיה החלק המעניין בהגנה לקראת המונדיאל שפצלה זה כבר הבלם השלישי שסמפו מנסה.

בהתקפה מסי שישחק על תקן קשר התקפי מאחורי החלוץ ושני קיצונים, המקןם הכי נכון לו.
אגב גם סאלביו כקיצוני ימני זה ניסוי שכן סמפו לא מצא אף קיצוני ימני מעניין עד עכשיו כולם לא הרשימו.

3 לייקים

מתי המשחק מול רוסיה?

נגד רוסיה יום שבת בשעה 15:00.

נגד ניגריה יום שלישי בשעה 18:30

אהוד מה קורה עם הבן של צ’ולו? הוא לא אמור היה להיות הדבר הבא?

מאז שסמפאולי מאמן את הנבחרת אנחל קוריאה לא מקבל זימונים. אאוגוסטו זומן פעם אחת, לא קיבל דקה ונפצע באימון. עכשיו הוא כשיר, אבל נראה שסמפאולי מעדיף שחקנים שנופו מאטלטיקו. אז מה עם הבן של צ’ולו?

לייק 1

ג’ובאני היום נמצא בפיורנטינה אחרי שנקנה ב-15 מיליון יורו מגנואה בקיץ וקיבל כבר את השם הכל כך מחייב אצל האוהדים שם “באטי החדש” אחרי 6 שערים ב-12 משחקים עד כה.

יש בעיתיות עם השיטה של סמפו והיא שיש מקום רק לחלוץ חוד אחד בהרכב, וכרגע סמפו מעדיף את איקארדי, אגוארו ובגלל הבונבונרה “המאיימת” הועדף גם בנדטו.

לארגנטינה יש כמה אופציות לחלוצי חוד צעירים שמתחילים את דרכם בצורה טובה העונה באירופה כמו ג’ובאני סימאונה שדיברנו עליו, אלאריו שנמכר מריבר ללברקוזן תמורת 24 מיליון יורו ודיריוסי שנמכר לזניט בקיץ תמורת 15 מיליון.
אני רוצה להגיד שאם הם ימשיכו ככה לסמפו יהיה מאוד קשה להתעלם מהם אבל בפועל אני לא רואה תסריט שסמפאולי יהיה כזה אמיץ ויתן למישהו מהם מקום על חשבון איקארדי/אגוארו.

2 לייקים

הבן של צ’ולו חלוץ? דייגו נכשל בחינוך לחלוטין אני מבין…

לצ’ולו יש 3 בנים שמשחקים כדורגל.
ג’ובאני הכי בוגר ומשחק כבר באירופה, השניים האחרים עדיין מתחת לגיל הבוגר ומשחקים עדיין בריבר פלייט ומתגוררים עם האמא.
הסיפור הוא שצ’ולו מקבל קלטות שלהם מכל משחק ומדבר איתם לפני כל משחק ואחרי כל משחק, חינוך אימוני מרחוק :wink:

3 לייקים

דבר אחד מפריע לי בהרכב הזה: מי בדיוק באגף שמאל?

סמפאולי בכמעט כל הקדנציות כן שאף להגיע לסימטריה מסויימת במשחק שלו (בתלות מאוד גבוהה במחוייבות של שחקני הקו אצלו), ונראה לי מוזר שבעוד שבאגף ימין סאלביו משחק כשורף קו (היה מצויין לדעתי נגד אקוודור), בצד שמאל לא ברור לי מי אמור לשמור על האיזון. זה התפקיד של לו צ’לסו?

לטעמי זה יראה ככה:

רומרו
מסצ’ה- פצלה-אוטמנדי
אנזו פרז-קרנביטאר-לו צ’לסו
מסי
סאלביו-אגוארו-די מריה

מימין לשמאל

עוד 90 דקות של שעמום עברו, הפעם זה נגמר עם 1-0 מקרי על רוסיה משער (מנבדל) של קון.
ספרד לקחה מונדיאל על קדושת ה-1:0, ארגנטינה נראית כמו הנבחרת שתנסה לקחת מונדיאל על קדושת ה-0:0.

מרגישים שינוי לטובה מאז שסמפאולי הגיע? או שהנבחרת מנסה להניע כדור רק כדי לגלות שהיא ממש לא יודעת להניע כדור?

מודה שניסיתי לצפות במשחק. היה לי מאוד קשה.

הנבחרת מנסה להניע כדור,למסור למסי,ואז מסי מפעיל את הנבחרת. לטעמי היוןם הוא שיחק עוד פעם קצת מאחורה מדי ולכן הנבחרת הייתה פחות יעילה בהתקפה.
אני חושב שמסי צריך להיות יותר מקדימה ,לנסות לשלב את דיבאלה איתו כי שניהם ביחד יכולים להיות קטלנים עבור הנבחרת.

מה שהכי קשה זה ההרגשה הזו שאנחנו כל כך קרובים להיות ההיא שדורסת אבל פשוט לא מצליחים לייצר שום בדל של מומנטום. לא בתוך המשחק ולא בין המשחקים. זה כאילו החולצה כל כך כבדה לשחקנים שגם כשהם לא בקיטו, ואפילו בסתם משחק ידידות חסר חשיבות, הכל כל כך קשה.

החלק האופטימי שבי שפשוט מסרב למות לא משנה מה הנבחרת הזו עושה לי ב20 השנים האחרונות אומר לעצמו: קשה באימונים אבל הקרב הוא הוא יוני יולי והחלק הרציונלי שלי פשוט עסוק ביגון קודר ממה שמצפה לי באותם יוני יולי (אם בכלל נגיע ליולי…)

אני לא חושב שהכל רע בנבחרת ין הסתם שיש עוד כמה דברים לשפר, אבל מצאתי כמה דברים שאפשר להגיד על המשחק והגישה של סמפו:

  1. הדבר הראשון שסמפאולי היה צריך להביא לנבחרת זה סדר אחרי הבלגן שהיה אצל באוסה, ונראה שהמשחק בהדרגה יותר מאורגן, ולמרות שהנעת הכדור איטית, השחקנים נראים כאילו הם באמת חושבים ומנסים ללמוד את השיטה (נדיר לטעמי בדור הזה של הקישור וההתקפה בנבחרת, מסתכלים יותר סביבם, מחפשים תנועה).

  2. לראשונה מזה הרבה שראיתי שיתוף פעולה טוב בין קון למסי בערך מאז המונדיאליטו. פפ לטעמי תרם לא מעט עם שינוי הגישה והמשמעת של רון, כשקו כן מצליח לשחק כפאלסו, ומאפשר למסי לשחק כאנגנצ’ה ולהתקדם פנימה, תוך כדי שהשניים מסתדרים עם החלפת המקומות.

  3. אם כבר מדברים על היעדר שערים, כשמשתמשים ב פאלסו, יש הרבה אחראיות גם על שחקני האגף, ובאספקט הזה גם די מריה וגם סאלביו היו חלשים. על סאלביו אני מבסוט, אבל די מריה לטעמי ממשיך לאכזב. אני לא יודע בכללי אם יש שחקן שמתאים לפרופיל הזה של שחקן אגף עם סיומת טובה בנבחרת.

  4. משהו בקישור עוד לא מסתדר לסמפאולי. אולי זו גם הפציעה של ביגליה, אבל סמפו ממשיך לעשות ניסויים כדי למצוא את האיזון הנכון. חסר לו גם סוג של “פיבוט” במרכז השדה שהוא יכול לסמוך עליו בכל אספקט (כדוגמת אנזונזי בסביליה ו-וידאל בצ’ילה). אולי הוא בונה על אנו פרז לתפקיד הזה (על פני הכי מתאים מבחינת פרופיל, אבל אין לדעת).

אני לא יודע מאיפה הנבחרת תשיג יציבות עד הטורניר. המסגרת הזאת של הנבחרות היא פשוט קשה לניהול לדעתי, בטח בפרק זמן של כמה חודשים ספורים מהמונדיאל.

3 לייקים

אני הרבה יותר מסכים עם התגובב של נדב מאשר עם היתר, נכון שזה משחק ידידות ונכון שזה היה רחוק להיות מושלם אבל זה היה המשחק הכי טוב של הנבחרת אולי בשנה-שנה וחצי האחרונות.

דבר ראשון המערך מתאים לנו מאוד, 3-1-3-3 מוציא מהנבחרת הזאת טוב ובעצם מוציא את מסי הכי טוב ולא שם אותנו חסר חורים, במערך כזה מסי הוא הפליימיקר שגם ככה הוא באופן טבעי נמשך אליו בנבחרת תוך כדי יצירת מצב שהבאת מסי להיות פליימקר לא יוצר לנו חור בהתקפה כי יש לפניו עוד שלישייה קדמית ותאמינו לי כל האלה שדואגים שמסי מאחורה מידי במערך כזה, הוא ימצא את הדרך לשער.

אגוארו סוף סוף אחרי הרבה מאוד זמן היה מאוד דינמי ןלא רק היה תקוע וחיכה לכדורים ברחבה והגיע לכמה מצבים שאקינפייב לקח בצורה נהדרת.
כמו שנדב אמר במערך כזה אבל הקיצוניים שלך חייבים להיות גם סקוררים, בעוד סאלביו לטעמי מסוגל להיות כזה די מריה ממשיך להסריח את הדשא והצבה של דיבאלה במקומי כקיצוני על שמאל היא פתרון שזועק לשמיים וכצריך לפתור את עניין הכובש הנוסף.
אגב גם פרוטי שנכנס כמחליף ועובר עונה טובה מאוד יכול בקלות להיכנס למקום הזה.

בהגנה מסצ’ה ואוטמנדי בטוחים מאוד ומניעים כדור טוב ומוציאים את הנבחרת בצורה טובה מאחור (לפחות אתמול) מסצ’ה כבלם ראשון באמצע כבר לא מתאים וראינו את זה נגד אקוודור ופרו אבל כבלם שני שצריך לכסות איזור על הקו ולגבות, נראה מי מצליח לעבור אותו על הקו הכזאת קלות.
העניין של סמפאולי כרגע זה למצוא את הבלם השלישי באמצע, במשחקים האחרונים זה היה פאזיו, אתמול זה היה פצלה ויש לי הרגשה שסמפו ינסה שם עוד כמה וכמה בלמים לפני הטורניר הגדול עד שימצא את המתאים.

בקישור קרנביטאר ואנזו פרז היו טובים וסגרו שטחים בצורה טובה, ארגנטינה עדיין מחפשת את הקשר היותר התקפי שיכול להניע כדור באמצע עם מסי.
אי אפשר לצפות מלו צ’לסו במשחק הבכורה שלו ועוד כילד כל כך צעיר להיות השחקן הזה על ההתחלה וצריך להמשיך לחפש כי זה בורג מאוד חשוב במערכת שיתן לנו בוסט רציני קדימה.

באופן כללי אני מקווה שהמגמה הזאת תמשיך ונראה את הדרך קדימה יותר אופטימית, יש עוד זמן לאט לאט.

3 לייקים