Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

נראה שהיא השתפרה, היא זכתה באליפות אסיה מול שותפתה לקופה, יפן

מעניין כמה חביות נפט זה עלה לחסידי אומות העולם הללו…

אני חושב שיש מקום להפריד בין הכדורגל הקטארי לבין המדינה המבחילה.

אליפות אסיה האחרונה הייתה מפגן עוצמה יוצא דופן של קאטר. הרבה שיאים נופצו שם:
19 שערי זכות - מקום שני אחרי שיא כל הזמנים עם 21 שערי זכות של יפן (משנת 2000).
שער חובה בודד - מקום שני (משותף עם ישראל ועוד)אחרי שיא כל הזמנים של איראן שלא ספגה בכלל (שנת 1980).
18+ הפרש שערים - הכי הרבה אי פעם, בפער די גדול.
6 רשתות נקיות - הכי הרבה אי פעם. בפער.
9 שערים לכובש המצטיין - הכי הרבה אי פעם.
10 בישולים למבשל המצטיין - הכי הרבה אי פעם.

קאטר לא ספגו שער בודד עד הגמר. בגמר הם הביסו את יפן (שלה הכי הרבה אליפויות אסיה) 3-1.

קאטר היא מדינת עבדים שצריך לעשות עליה חרם בין לאומי. זה שהמונדיאל ב2022 יתקיים שם זה ביזיון ושחיתות ברמה עולמית. הם עושים את כל מה שהם עושים בצורה הכי דוחה ואסורה שיכולה להיות.

עם זאת, בית B בקופה הולך להיות סיוט לכל המתחרות בו. הם אולי עושים את הדברים הנכונים בדרך הלא נכונה, אבל בסופו של דבר הם עושים את דברים הנכונים. קאטר לא תגיע לקופה כדי להתארח בכבוד ולהיות ממלאת מקום, אלא כדי להיות הלא דרום אמריקאית הראשונה שזוכה בקופה אמריקה.

ממשלת קטאר ממנת את הנבחרת הזו ומשקיעה כספים רבים בהכנה למונדיאל. מצד שני, כך זה המצב ברוב הנבחרות

אי אפשר להפריד במקרה שלהם בין הפולטיקה המסריחה שלהם ולבין הכדורגל שלהם. כי מי שמבין ועוקב אחרי המדינה המסריחה הזאת. מבין שהחוסר מוסריות שלה הולך ביחד עם הכדורגל. בזמן שאני כותב את השורות האלו, אני מניח שעוד כמה נפאלים מסכנים מתים עקב תנאי העבדות שהם מועסקים בהם בקטאר…

תעצמו את העינים כמה שאתם רוצים, תבחרו להסתכל לכיון האחר כמה שאתם רוצים. תנסו לתרץ אלף תירוצים כמה שאתם רוצים. אבל שמסתכלים על עצימת העין של המערב ממדינה כמו קטאר מבינים למה לפני עשרות שנים היטלר היה יכול להשמיד את הקיום של היהודים מהעולם ולמערב לא היה אכפת (הסיבה שהוא בסופו של דבר התערב היא שלמזלנו להיטלר היה תאבון גדול מידי)

שקטאר היתה על החולצה של ברצלונה , זה היתה הבושה הכי גדולה שחשתי בתור אוהד ברצלונה.

ואיך זה קשור לעובדה שנבחרת קטאר שהוזמנה לקופה היא ממש לא נבחרת קיקיונית, אלא כזאת שמסבכת את הבית הכי מסובך בקופה? קל לבלוע את אוסטרליה ויפן? מבחינת כדורגל קטאר יותר טובה משתיהן.

אני לא בטוח שמישהו שם בדרום אמריקה מספיק חכם כדי לקחת מקאטר כסף על ההשתתפות בקופה. הכל שם זה חאווה אחת גדולה.

אל תדאג, בשביל לקבל שוחד הם מספיק חכמים. אין שום דבר שקטאר קיבלה בלי לשלם על זה שוחד. הם לא נראה לי יודעים מה זה לנהל עסקים בלי זה.

בינתיים הנבחרת הצעירה עד גיל 20 מנצחת את אורוגוואי בקופה אמריקה עד גיל 20 ומבטיחה את מקומה במונדיאל עד גיל 20 שיערך השנה בפולין. ארגנטינה התחילה את הטורניר לא טוב אולם לאט לאט היא משתפרת ומנצחת משחקים למרות כדורגל לא מבריק.ביום שני הקרוב משחק נגד ברזיל כאשר נצחון יבטיח לנו גם את אליפות הטורניר.

הנבחרת הבוגרת מפסידה 3-1 לונצואלה!!
זה ההפסד השני של הנבחרת לונצואלה במשך כל השנים. הנבחרת נראתה רע מאד ,במיוחד מרכז ההגנה והקישור ההגנתי.
סקאלוני צריך עוד הרבה זמן כדי לתקן את כל הטעויות של הנבחרת ואני לא בטוח שיש לו.
במשחק כזה לא לתת דקות לדיבאלה? באמת שאני לא מבין את המאמן הזה.
נקודת האור היחידההיא שהיו כ5 -6 שחקנים חדשים וצעירים בנבחרת שאולי הם יהוו את הבסיס לדור הבא.

לא ברור לי איך בעונות כאלה של אגוארו ודי מריה הם נשארים בחוץ. אם מסי כבר חזר, צריך להריץ את השלישייה הזאת בחוד. בהנחה והשניים לא יפצעו כהרגלם.

זו בדיוק הבעיה בארגנטינה. הם לא מבינים שזה שדור מסוים לא הצליח, לא אומר שכל השחקנים לא מספיק טובים.
יסלחו לי כח הצעירים הארגנטינאים למיניהם, אבל די מריה ואגוארו הם לא, ואם הם היו הם כנראה היו משחקים בקבוצות צמרת באירופה.
לארגנטינה בשנים האחרונות יש קישור לא מספיק טוב והגנה לא טובה, פה הבעיה

יש מצב שזו הארגנטינה הגרועה בכל הזמנים?

אני יכול להעיד רק על נבחרת ארגנטינה מאז 1998. אז כן- זו ללא ספק הנבחרת הגרועה ביותר שאני ראיתי!

נכון, לארגנטינה אין את הסגל הטוב בעולם וגם לא קרוב לזה, אבל עדיין יש שם כמה שחקנים ברמה עולמית (מסי, קון ועל די מאריה ודיבאלה שלא מקבל דקה אפשר להתווכח) ועוד כמה שחקנים מוכשרים שנתנו עונה טובה מאוד בקבוצות טובות באירופה (טגליאפיקו, לו סלסו).

הדבר שאני אישית לא מצליח להבין- איך זה שזה נראה עד כדי כך רע שאני באמת, ללא שמץ של הגזמה, מאמין שנבחרת ישראל מסוגלת לנצח את נבחרת ארגנטינה.

איך זה ייתכן, שחבורת שחקנים שבחלקם כמה שחקני על ועוד כמה שחקנים לא רעים בכלל, לא מסוגלת להחזיק בכדור יותר מ-5 שניות ולא מסוגלת להתמסר בצורה ראויה קדימה?

אז אני יודע שהבלאגן בהתאחדות שם חוגג, אני מודע לכך שכל שני וחמישי מתחלף מאמן, מודע למצב המנטלי הרעוע אחרי עידן בו אתה מפסיד 3 גמרים ברציפות, ועדיין מדוע זה נראה עד כדי כך מזוויע- אין לי תשובה.

לא יודע על מה להתווכח, אבל אין שום הסבר הגיוני איך ארגנטינה במצב הנוכחי שלה, ודיבאלה מקבל 0 דקות. שאר הדברים, מסכים.

כל מי שעוקב אחרי מסי מכיר את התנועה שלו לעומק בזמן התקפה, כשהוא מתחיל בריצה קלה ומשנה לספרינט אחרי שכל שחקני ההגנה כבר נכנסים לעומק, ואז הוא מוצא את עצמו חופשי לקבל כדור. לעיתים לבעיטה בנגיעה, לפעמים המרחב שהוא מייצר לעצמו מספיק לו כדי לכעת קצת בכדור ולהחליט לאן לכוון.

אתמול 7 פעמים במהלך המשחק מסי עשה את זה, ומצא את עצמו חופשי באזור ה16 של קולומביה. ב0 מתוך 7 הפעמים ניסו לחפש אותו.

אגב, בפעם היחידה שמסי מסר כדור וקיבל דאבל פס, הוא מצא את עצמו במצב הכי טוב של ארגנטינה במשחק, שנגמר בהחזרת כדור לשוער. מי היה יודע מה היה קורה אם מישהו מהאפסים של בארגנטינה היה מנסה לנצל קצת יותר את השחקן הזה.

מאמנים בארגנטינה לא מסוגלים לנצל את הדברים הכי הכי בסיסיים של השחקנים שלהם. שלא לדבר על להשאיר את אגוארו על המגרש ולא להוציא אותו בפיגור. פיגור.

ההרכב למחר בלילה:

ארמאני
טגליאפיקו פרצלה אוטמנדי קאסקו
דה פול לו סלסו פארדס פריירה
מסי לאוטרו

די מאריה וקון אאוט. 4 שינויים לעומת המשחק מול קולומביה.

עצם ההעדפה שנראית לגיטימית לבחור בשחקני דרג ג’ באירופה על פני שחקנים מוכחים כמו קון או די מאריה רק מעצימה את הבעיות של הנבחרת הזאת. גם השחקנים שטובים על הנייר פשוט לא פוגעים!

נראה כבר שמה שהחליטו לעשות שם זה כל משחק להחליף חצי הרכב עד שמשהו יפגע. כך לא צריכה להתנהל נבחרת עם שאיפות.

מה הסיפור עם דיבאלה למען השם? בעיתונות יש הסבר לאין-קרדיט שהוא מקבל?

דיבאלה נמצא בסגל על תקן המחליף של מסי, אבל אם גם היום ארגנטינה לא תנצח, יש מצב שיזרקו אותו להרכב במשחק הבא, ככה הדברים שם עובדים.

בכל משחק שארגנטינה לא תנצח יחליפו חצי הרכב, אולי מתישהו הרולטה תעצור על המספר של דיבאלה, ואז צריך לקוות שארגנטינה תנצח.

איך האלמוני התורן מועדף על פני אגוארו? מילא דיבאלה, אבל אגוארו נותן עונות מהסרטים כבר עשור. לא מגיע לנבחרת הזו כלום, ומסכן מסי.

מי שבאמת מסכן זה אגווארו, זה פשוט לא פאייר כלפיו. הוא העונה היה מפלצתי וגם בנבחרת הוא לא רע, ואיך הוא יכול להיות באמת טוב כשהוא יודע שבכל משחק בלי שער מוציאים אותו מההרכב?