Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

:speaking_head:“Escuche a :netherlands: Van Gaal decir que si íbamos a penales, ellos iban a pasar. Pienso que debe cerrar la boca”.

:writing_hand:t2: Dibu Martinez :gloves:

דיבו מרטינז: “שמעתי את ואן חאל אומר שאם הם יגיעו לפנדלים הם יעברו.
חשבתי שכדי שיהיה בשקט”

טעימה מהטראש טוק והפיצוצים מאתמול
@mos56 הנה עוד סיבה

ומה הבעיה בזה ??

תגיד לי אתה כמה זה נהוג ממאמן להגיד בפומבי לפני משחק “מצאנו את הדרך לעצור את מסי” " אם נגיע לפנדלים אנחנו מנצחים בטוח" ובכללי תחושה שהוא לא ממש סופר אותנו.

אולי זה לוחמה פסיכולוגית לשחקנים שלך אבל אל תתפלא אם תדליק גם את הצד השני על הדרך

זו לא בעיה, זה אחלה לגמרי. פשוט אם אתה מנסה להשפיע פסיכולוגית על הקבוצה השנייה, אל תתפלא/תתלונן כשזה אשכרה עובד, אבל לא כפי שתכננת.

טוב אז שמחתי, נרגעתי, נלחצתי, הוכתי הלם, התבאסתי, נלחצתי, קיוויתי, צרחתי, שמחתי ואפילו עשיתי שיחה קבוצתית עם חברים מהבית לעשות להם רעש. הכל בהכרח בסדר הזה. לסיום הייתי עם כאב ראש והלכתי לישון, אבל חשבתי הרבה על מהלך המשחק ורציתי לראות אם זה מתיישר בסטטיקה לגבי השאיפות של סקאלוני למשחק הזה והאם זה עבד?

ואן חאל: “לא מבין על מה העיניין של התקשורת? ברזיל היא קבוצת מתפרצות קטנה”

הולנד, כפי שכתבתי בהודעה הקודמת לאחר המשחק שלהם מול ארה"ב היא נבחרת שנהנית מאוד בהתקפות מעבר ויוצאה מהירה קדימה כשיש לה יתרון מספרי. היא בבסיסה משחקת עם שלושה בלמים, שני שחקני קו אפשר להגדיר אותם גם כמגינים), שני קשרים, ושלישיה מאוד דינאמית שמנסה לתעתע את קו ההגנה. אומנם הוא קרא לברזיל “קבוצת מתפרצות קטנה” אבל בגדול הולנד לא בדיוק מצליחה לייצר מהחזקת כדור, אלא בעיקר מיתרון מספרי. סקאלוני כמובן הבין זאת ויצר תגובה שבאה לידי ביטוי בשני אופנים:

1. מצ’אפ של המערך. זה לא היה בדיוק 5-2-3, אבל זה היה לכיוון ה 5-3-2 כשדה פול עובר בין הקישור להתקפה במטרה לייצר בין היתר יתרון מספרי בקישור. לעיתים גם מסי היה יורד כי באופן דיי ברור היה ניתן לראות שואן חל לא מקדש את הקישור עם הולנד.

2. הוא התחיל מאוד ציני. בדומה למה שעשה מוריניו מוריניו ביונייטד נגד ליברפול של קלופ בתחילת דרכה, הארגנטינאי לא התעקש על החזקת כדור, ונתן בעיקר להולנד לנסות להכתיב את המשחק, כי בדומה לליברפול של קלופ בבתחילת דרכם, זו הנקודה הכי חלשה שלהם. לראייה מחצית ראשונה הולנד החזיקו 58%, במחצית השנייה החזיקו 59%. רק בתוספת זמן ארגנטינה תקפה בחמת זעם, וההולנדים העדיפו לחכות למתרפצת או להגיע לפנדלים אז ארגנטינה החזיקה 74%

3. מסי לבדו הצליח לפגוע בכל ההיערכות ההולנדית. בצורה מאוד פרגמטית ההולנדים ניסו להתמודד עם מצ’אפים של אחד על אחד, אבל כשיש לך שחקן כמו מסי זה בעיה, כי מעטים השחקנים שיכולים להוות חלק אינטגרלי במשחק בנוסף ללהצליח לשמור על הפרעוש. בקיצור, עצם ההימצאות של מסי בגרש הצליחה לפרקים לייצר יתרון מספרי, מה שבסופו של יום הביא לשער של מולינה (מעבר למסירה המדהימה).

סקאלוני: “EL EQUIPO NO MERECIO SUFRIR”

מה בכל זאת קרה? דה פול נלאץ לצאת כנראה במטרה לשמוא עליו ) בדקה ה 65 ואן חאל הבין שהמשחק לא הולך בכלל כפי שהוא רצה והוא התחיל לוותר על החלוצים הדינאמיים, והלך על שחקני מטרה. לוק דה יונג וברסחוט נכנסו ויצרו מהומה בארגנטינה, כשמהדקה השלישית ארגנטינה נכנסה למגננה הסטרית, וסקאלוני רק קיווה שיחזיוק מעמד מבלי שהוא ישנה סדרי עולם. הרגע היחיד בו נראה שהוא משנה את המערך במטרה להחזיר את הדומיננטיות זה עם החילוף של די מריה בליסנדרו ליסנדרו מרטינז. כאמור הולנד הגנה וארגנטינה תקפה.

SORRY MAAR IK HOUD VAN JE BROER (נחשו מה זה אומר)

יש שלושה שחקנים בנבחרת שלא נרא במיטבם עד כה, וזה בניגוד מוחלט לתרומה שלהם לנבחרת: דיבו, דה פול ולאוטרו מרטינז. כולם התחילו מאוד בינוני, דיבו ספג שערים שלא מתאימים לו, דה פול כבר הוכרז כמחרבן התקפות ולאוטרו כבר עמד להיות היורש של פפיטה היגוואין. הנבחרת של סקאלוני אומנם על כתפיו של כוכב מאוד בולט, אבל היא לחלוטין נמדדת על החוליות הכי חלשות שלה. כל משחק שעובר כל שחקן מוכיח את עצמו מחדש בנבחרת הזאת. הפעם אלו היו השלישיה הזאת שנתנו את התרומה שלהם לנבחרת. דיבו נתן לנו שידור חוזר של ההופעה מול קולומביה, לאוטרו למרות ההשמצות שם את הפנדל המכריע ודה פול היה אחד השחקנים המרכזיים בניצחון הטקטי של סקאלוני.

עד הפעם הבאה. מזל שזה יהיה אחרי המבחן. אני תשוש.

ואם עכשיו מאמן קוראטיה היה אומר את אותו הדבר בעוד כמה ימים גם הייתם באים לפורום וכותבים ??
תדליק את הצד השני על הדרך נשמע ממש מצחיק.ממשראיתי במונדיאל הזה הכוכבים שמשחקים פשוט תת רמה
של בני אדם.

אם זה ממש מצחיק אותך אולי כדאי שתשנה את שם היוזר שלך ל giggly…

לקחת רק את המשחק של אתמול כמקרה בוחן לגבי לואי ואן חאל זו דמגוגיה בגרוש.
אהוד והאחרים כבר כתבו פה למעלה על חלק מהסיפור עם ההתבטאויות והמעשים של ואן חאל.
לא רק לפני המשחק הוא דיבר והתנהג בזחיחות האופיינית לו, אלא יש לבנאדם רקורד גם עם ריקלמה, די מריה ותשאל אפילו את ריבאלדו שלא קשור לארגנטינה בשום אופן.

״תת רמה של בני אדם״ וכל השיט המתחסד הזה לא רלוונטיים כשכל נבחרת עלתה אתמול במטרה להתאבד על המגרש כדי לנצח. משני הצדדים! תחסוך מכולם את תגובות הטוקבק שלך או שתבוא עם טיעון מעניין שאפשר לפתח סביבו שיח.

תודה רבה רשמתי וכשאני מדבר על תת רמה אני לא מדבר רק על המשחק של אתמול.

אשמח לעוד דוגמאות שיקדמו את הדיון…

ואן חאל גם דיבר על כך שמסי ללא כדור זה פחות שחקן והם ינצלו את זה. למעשה הוא ביקר את ההגנה של מסי.

זה לא נורמלי. לא תראה שחקנים שמבקרים מאמן יריבה למשל לפני המשחק על הדרך שהוא מאמן או משחק, אף מאמן לא מדבר על שחקנים ספציפית של היריבה ומעביר עליהם ביקורת הגנתית ומקצועית. אבל זה ואן חאל, ואולי גם הוא מרגיש ש"מותר לו" להתנהג ככה וזה בסדר. מסי סה"כ רצה לשמוע עוד על איך הוא עוצר אותו וכמה חור הגנתי הוא.

אם עובר עליכם יום גרוע בהימורים על כדורגל תמיד תזכרו שלרונסארו עובר יום יותר גרוע. איזה ליצן.

סקלוני ערך אתמול אימון עם 3 מערכים שונים.
נראה שסימן השאלה היחידי הוא לגבי השחקן ה-11 בהרכב שגם כל כניסה של שחקן לגמרי משנה מערך וסגנון משחק.

ה-10 הבטוחים הם:
דיבו
מולינה, קוטי רומרו, אוטמנדי, טאגלפיקו (שמחליף את אקוניה המורחק).
דה פול, אנזו, מק אליסטר
מסי, חוליאן.

ההתלבטות היא בין די מריה שיתן מערך של 3-3-4, פארדס שיתן מערך של 2-4-4 או ליסנדרו מרטינז שישמור על ההרכב שפחת ברבע עם 2-3-5.

הייתי חוזר ל-3-3-4 בכל מקרה
מבין שסקלוני אולי מעט חושש מהקישור הקרואטי אבל את המשחק הזה נכריע מההתקפה

אין שום סיבה לעלות עם 3 בלמים מחר.
קרואטיה לא משחקת עם 2 חלוצים והיא לא נבחרת של התקפה מטורפת.
הייתי פותח עם די מריה ב433, או אולי אפילו בוחר במקומו לפתוח עם לאוטרו ואלברז יחד מעל מסי.
אין שום סיבה לנסות לנצח את הקישור הקרואטי עם קשר רביעי, נקבל התקפה אפורה ואת מסי שיהיה די בודד למעלה ונמצא את עצמנו במגננה כל המשחק.

אם די מריה כשיר, אז אחרי הדקות שלו מול הולנד הוא באנקר. אם לא, אז אולי לנסות לעלות עם שני חלוצים מעל מסי, כמו שגב כתב. השאלה אם הם יהיו מספיק נכונים לעשות כל הזמן תנועה לצדדים כדי לנסות למשוך שחקנים מהאמצע ולהשאיר אותו למסי שיעשה קסמים. אחרת זה קטסטרופה. ראינו כבר עד כמה מסי מתקשה עם שני חלוצים שסותמים את האמצע.

בתאוריה גם לאוטרו וגם אלברז לא חלוצי 9 קלאסיים. אלברז משחק לא פעם ממש על האגף בסיטי ולאוטרו הצליח לחלוק חוד עם לוקאקו.
לכן אני מאמין שהם יזוזו לא מעט וילכו הרבה לאגפים.
זה ייתן לנו מערך התקפי יותר שינסה לתפוס את הקרואטים לא מוכנים מאחורה.

עדיין נוכל לעשות חילופים התקפיים, למשל להכניס את די מריה במקום מקאליסטר ולהשאר עם 2 קשרים דיפנסיביים יותר כשדי מריה באגף אחד ואלברז בשני כשמסי חופשי מתחת לאוטרו.

הכי חשוב במשחק מחר הוא לא להתאבד על הקרב על אחזקת הכדור. קרואטיה לא כל כך מסוכנים איתו ויותר חשוב שארגנטינה תדע לעקוץ במתפרצות.

מה שגב אומר עם חוד של לאוטרו-מסי-אלברז הוא חוד שעלה בתיאוריה בעיתונות הארגנטינאית.
סקלוני לא ממש בדק אותו ככל שאני יודע באימון אתמול אבל בוא נראה באימון ערב היום אם ישים אותו למבחן

האמת שנשמע ראיון טוב לביצוע

לפי האימון של ההרכב זה ההרכב המסתמן

אצל סקאלוני, כמו אצל הרבה מאמני כדורגל “מודרני” המערכים לרוב מאבדים מהמשמעות שלהם והם הרבה יותר דינאמיים מהתמונה שיש לנו בראש של “איך מערך עומד”.

די מריה, דה פול, מסי, מקאליסטר ועוד לא בהכרח נאמנים לעמדה מסויימת ולרוב הם נעים על כל המגרש כשהמיקום שלהם מסתכם בדרישות של ספציפיות של סקאלוני וסיטואציות במשחק. יש תוכנית כללית, אבל הכדורגל סביב תפקודים מאשר עמדות.

בהקשר הזה, אני אישית מעדיף את די מריה על פארדס שנמצא בירידה תלולה ולא לחינם איבד את המקום שלו בהרכב. אם צריך להתגבר על הנוכחות במרכז המגרש של קרואטיה, אני מעדיף את די מריה שיכול לחלוק עם מסי את ההצטרפות לקישור. גם ככה מסתמן שמהשמירה הכפולה של מסי נוכל לייצר יתרון מספרי בשלב מסויים ביציאה קדימה. עם פרדס במקרה הטוב נצליח להשיג יותר דומיננטיות פיזית, אבל זה בתנאי שהוא לא מאבד את הראש כמו בדרך כלל.

אני דווקא חושב שמרכז המגרש הקרואטי לא עד כדי חזק או לכל הפחות לא עד כדי כך קשוח, ובכל מקרה מרכז המגרש הארגנטיני ודאי לא נופל ממנו בקשיחות שלו. כשמוסיפים לכך את העובדה שמשחק האגפים של ארגנטינה חלש עד לא קיים (די מאריה יצירתי אבל קצת חלש מתחילת המונדיאל הזה, ובצד השני - אם אקוניה היה הבחירה הראשונה, אני לא רוצה לדעת איך נראית הבחירה השנייה…), ושבאמצע נמצא לא אחר מאשר מסי - לדעתי אין מנוס אלא ללכת על האמצע, ואפילו רצוי כך.

לכן, הייתי הולך בהפוך על הפוך ודווקא מעבה את מרכז המגרש הארגנטיני, ומנצח את הקרואטים “במגרש הביתי” שלהם. מעבר לאלמנט ההפתעה הטקטי שיהיה פה לצד הקרואטי, אם הארגנטינים ישכילו לעשות את הדברים נכון בחלק המגרש הזה - ללחוץ נכון, לנצח מאבקי אמצע שדה, ולייצר יתרון מספרי (ובעיקר - לפנות את מסי) - לקרואטים יהיה מאוד קשה לעמוד בזה. לטובת המשימה הזו, די מאריה לטעמי כבר חלש מידיי פיזית (גם בשיאו הוא היה קצת רך מידיי בשביל המשימה, אבל חיפה על זה בהרבה התלהבות וכושר גופני), וגם בכל מקרה עדיף להשאיר אותו באגף, שאמור להיות יחסית פנוי. במקום זה, הייתי עולה עם קישור מעובה של אנזו, מקאליסטר ודה-פול, כשמסי יורד אחורה כרגיל לבניית התקפות, ויחד עם ה"שמירה" שיקבל מהחברים שלו מסביב - צפוי להתפנות לטובת המשימות המיוחדות שלו.
בתכלס - כמו שמופיע בהרכב המסתמן שאהוד הביא, רק בתצורה קצת שונה מזו שתוארה כאן (ומתחבר להערה של נדב על “ההרכב הדינמי”).

אם התוכנית הזו תעבוד נכון, וארגנטינה תבקיע יותר משער אחד - אני לא רואה את קרואטיה חוזרת מזה, בניגוד להולנד. אין לה את האיכויות ההתקפיות שיש לכתומים.

זה לא קישור מעובה… זה 4-3-3 כשמסי יורד ומסייע בבניית התקפות.

יש הרגשה שמונדיאל 2022 עומד בסימן מונדיאל 2018. אם ארגנטינה רוצה את התואר היא צריכה לנצח את שתי הנבחרות להן הפסידה ב2018.

אני הפסקתי לנסות לסדר מערכים בראש. ממילא יבוא סקאלוני ויוכיח שטעיתי…