Bienvenido Kylian - ברוך הבא קיליאן אמבפה

מתי לאמבפה הייתה שליטה מהפנטת בכדור? מאז ומעולם היה שחקן של עוצמות פיזיות מטורפות ויכולת אתלטית על אנושית כמעט.
כמו שנכתב מעלי הוא עוד יקבל ביטחון ויחזור לעצמו מבחינת יוזמה עם הכדור, אבל לא יודע אם הייתי מצפה ממנו לקסמים שקשורים לטיפול עדין בכדור ושטח קטן. יש לו את זה אבל זה לא הפורטה שלו, וממה שראיתי גם מעולם לא היה.

כמובן שהשליטה שלו בכדור נובעת מהטעיות גוף ושינויי כיוון מהירים עם יציאה מהמקום שאין לאף אחד. זה מקנה לו דריבל\שליטה בכדור.

ברור שהוא לא רונאלדיניו…

מעולה, אז זה לא נפגע. כבר במעט שראינו אצלינו היה אפשר בקלות לראות איך הטעיות הגוף המטורפות שלו זורקות שחקנים לטיפול אצל כירופרקט

שליטה מהפנטת בכדור אולי זה הגזמה, אבל בהחלט שחקן שיכול לסחוב כדור במהירות שיא וקרוב לרגל שמאוד קשה להוציא לו.

הוא כבר לא ״מפחיד״ כשהוא מקבל את הכדור, וזה נכון לא רק מתחילת העונה.
מאוד מקווה שאני טועה אבל לדעתי העוצמות הפיזיות בדעיכה. שחקן שמשחק ברמות הגבוהות ביותר מגיל 17 נשחק מהר יותר.

הוא אותו אמבפה שאתה זוכר ב"שיאו", אפילו חכם ובוגר יותר. הוא פשוט מסתגל למקום חדש שבשבילו הוא התגשמות כל חלומותיו, הוא נותן הרבה כבוד ומקום לשותפים שלו להתקפה ולא כופה את עצמו על המשחק (משהו שהיה מצופה ממנו אם הייתם אומרים לי שאחרי 3 מחזורים ראשונים הוא בלי שער).

אחרי בטיס הצ’אקרות נפתחו, קצת באסה אמנם שהפגרה באה באמצע אבל אין מה לעשות. ברגע שגם ויני יתחיל טיפ טיפה להירגע וגם קצת לבנות את הכימיה שלו עם אמבפה אתה תראה אותו בגדולתו.
יכול להיות שזה נעוץ בעמדה שלו על המגרש או בשת"פ שלו עם הקישור, ככה או ככה אני בטוח שזה יקרה מהר מאוד.

ככה אנחנו בריאל מדריד - בינתיים קיליאן אמבפה קצת מאכזב. חשבתי שיותר אחגוג את השער הבכורה שלו בליגה ואם זה היה קורה למשל במחזר הפתיחה ומביא לנו 1:2 במאיורקה…

-ציפיתי לתומי שהוא יילחץ קצת את שחקני ההגנה - בעונה הראשונה שלו כריסטיאנו רונאלדו עשה את זה.
-ציפיתי בלי קשר לשפת גוף אחרת - חיוכים לא רק באימונים ובריאיונות הרי זה שחקן שחי את הלחץ מגיל 17 - ציפיתי לתשוקה ולהתלהבות.
-ציפתי לגישה - הוא שחקן מוביל, זה שהוא בא בחינם זה “בכאילו”. רציתי שייקח את הכדור וייזום ולא יהיה כמו גארת’ בייל בעידן כריסטיאנו רונאלדו, ביישן מדי מפרגן מדי.
-הסיומת שלו רוב הפעמים הייתה די איומה. מתבלבל ברגליים, בועט מסורבל, במקום לפינה הרחוקה מנסה את הפינה הקרובה. קיבל כמה כדורים במצבים של אחד על אחד עם הבלמים קרוב לשער וזה תמיד היה מאכזב.

אני לוקח בחשבון שיש לחץ, שכל הקבוצה לא מתפקדת ממש וגם שפריז סן ז’רמן הוציאה לו הרבה אוויר וגם הפציעה באף אבל עובדה שהוא משחק והיורו כבר היסטוריה. אני לא אומר שהוא יהיה כישלון חלילה או שהוא יירד לממוצע של 20 שערים לעונה אבל אני מאוכזב.

ניימאר אוטוטו עומד לפרוש, אדן הזאר כבר פרש, ליאו מסי לא באירופה. כמה שחקנים יש שהם כן “טובים” על שטח קטן? לא חושב שאמבפה מאסטר בתחום אבל כן אחד שיכול טיפה לתרום.

3 מהכי טובים באירופה על שטח קטן משחקים ליד הצב, אז לא חשוב מה הוא יביא למשחק שלנו בכל הקשור לשטח קטן, רק שישים כדורים ברשת, בשביל זה הוא בא ומקבל טרליונים כל חודש בנוסף למה שאמא שלו מקבלת מתחת לשולחן.