Copa Del Rey 2023/24: מודחים מול אתלטיקו

אני לא מצליח להבין איך ארדה עומד בסטנדרטים שאתה טוען שיש לך עם ההופעה שהוא נתן. לטעמי, הופעה מאוד יבשה.

לגבי ברהים דיאז אני אשאל אותך את אותה שאלה שאיתה הסתיים הדיון עם טיטי בנושא. תן לי שחקן שעומד בסטנדרטים הבאים:

• צעיר (עד גיל 24/25).
  • מוכן לפרופיל המחליף - שזה אומר לשבת על הספסל ולחכות לדקות.
  • שכר של עד 8 מיליון בעונה.
  • מכסה את רוב החלק הקדמי.
  • מספק מעורבות כל 100 דקות.
  • מתאים גם למשחק מעברים וגם למשחק לחץ.

ואז נוכל לדבר על מי טוב ממנו לפרופיל הזה… עד לפני חדשיים שלושה לא אהבתי את הנוכחות שלו בסגל, זה לא שאני משוחד לגביו.

שכחת להוסיף לרשימה -

• גובה 171 ס’'מ.
  • משקל 59 ק’'ג.
  • תסרוקת כמו של ברהים.

“מספק מעורבות כל 100 דקות” זה הכי מצחיק, סך הכל 3 שערי ליגה…שחקן עם מעורבות אמיתית לשער כל 100 דקות יעלה 150 מיליון יורו וידרוש משכורת של 20 מיליון יורו.

לא, הדברים שאתה ציינת אינם יתרונות. הנקודות שציינתי חלקן דרישות סף של הפרופיל, כמו גיל שכר ומוכנות לקבל את התפקיד הזה של שחקן שחקן ספסל (אסנסיו למשל לא הסכים), וחלקן הוספתי כי אני באמת רואה בהן יתרונות שלא להרבה שחקנים יש.

התפוקה שלו אינה נתונה לדיון, אלו עובדות. זה שאתה בוחר להשמיט חלק ממנה כי היא לא מתאימה לאיך שאתה חושב לא משנה את המציאות. העובדות היבשות הן שהוא כבש 6 שערים ובישל 3 ב935 דקות העונה. עובדה מוגמרת, לא דעה. הלאה. יש לך מישהו שעונה לדרישות? תגיד לי שם.

אם לא הבנת מהתגובה הקודמת שלי אתה רשמת דרישות שתואמות רק לשם אחד, כמו שהנעליים התאימו רק לסינדרלה.

אתה מתאר לי את ברהים ומבקש שאביא לך ברהים אחר, מה ההגיון ?

צריכים שחקנים כמו סאנה לדוגמא שיאיימו על ההרכב, שמות שיכולים להושיב את רודריגו וויני על הספסל מתי שצריך, ברהים יכול להיות השחקן ה 14-15 בסגל, אין לי בעיה עם זה.

והמספרים של ברהים הם עובדה, אבל לא העובדה שאתה חושב שהיא, שוב, שחקן של שער למשחק עולה 150 מיליון, לא גרושים כמו ברהים.

אתה יכול להמשיך לרצות, זה לא יקרה. כמו שקיין לא באמת היה רלוונטי, כמו שמאנה לא היה ולא יהיה רלוונטי, שחקן שמגיע להרכב צריך להיות סופרסטאר ובעל הגדרות מאוד מדויקות, ומי שלא מגיע להרכב צריך לדעת שהרכב יהיה מאוד קשה להשיג פה והוא יצטרך לחכות לדקות. זה מאוד פשוט.

כמו שאמרתי לך אז, לא אכפת לי שמחר יגיע מישהו שיוריד את רודריגו לספסל והוא יהפוך לחלוף ראשון, אבל במועדון רואים ברודריגו שחקן הרכב, ופרז אמר במלוא פיו שהוא רואה בו כזוכה עתידי בכדור הזהב. לא ינחיתו לו פתאום שחקן שיתמודד איתו על ההרכב.

ברור גם לי שהסטטיסטיקה של ברהים תתיישר מתישהו, עד לפני חצי עונה ראיתי בו חור שחור בסגל שלנו, אני יודע שזה לא נמשך זמן רב כל הטוב הזה. עדיין, הוא הראה התקדמות אדירה בחצי השנה האחרונה והוא שחקן טוב יותר ממה שאנחנו הכרנו. בינתיים הוא מספק מספרים מאוד יפים, הוא מכניס הרבה אנרגיות ויצירתיות למשחק (אם כי ברור לי שאתה תערער על זה ולכן אני לא העלתי את הטענה הזאת עד עכשיו. המחמאות שהוא סוחט מכל עבר במדריד ובתקשורת הן ההוכחה הטובה ביותר שאוכל להציג מבלי לחפור בעוד סטטיסטיקות שתבטל בהינף יד).

אני אישית מרוצה ממנו, והוא לא שינה רק את דעתי הלא רלוונטית, אלא גם את דעת קרלו שהתנגד לו בהתחלה ואפילו הדליף לעיתונאים שהוא לא מרוצה מהסוופ הזה של ברהים אסנסיו, ומצפה לחיזוק.

וחוץ מזה,

לא תלית אותה???

בטח שתליתי, עברתי לסנוקר, זה אתה בכוח הזכרת אותי ומשכת אותי לחזור ולהגיב.

תשמע, ביום כזה שמיליטאו חותם על הארכת חוזה הייתי חייב לשמוע אותך קצת :rofl::rofl:

שני שחקנים שהייתי מביא על תקן מחליף בלי כל הבילבוליאדה של גיל: ג׳וטה וטרוסארד.

דבר ראשון, באמת הבאת אופציות מעניינות. דיוגו ז’וטה באמת היה אופציה טובה אם היה מגיע. לגבי טרוסאר אני פחות מתלהב.

אבל שוב, יש את עניין הגיל. אני מתקשה לחשוב על שם של שחקן שהוצאנו עליו כסף משמעותי בגיל 26/7/8 מלבד הזאר, מאז קצת אחרי תחילת הפרויקט השני. קשה לי לראות איך מעקמים את המדיניות הזאת בשביל ז’וטה.

בכל מקרה הייתי שמח לקבל את ז’וטה בנוסף לברהים ולא במקום.

טרוסארד הגיע בסביבות ה25 מליון, מחיר שאין שום סיבה שמדיניות כזו או אחרת תפסול. ג’וטה הגיע לליברפול בגיל 23~ במשהו כמו 40-45 מליון עם משתנים וכרגע בן 27. לא יודע כמה ליברפול היו לוקחים עליו עכשיו לצורך העניין.

בכל אופן, שניהם עדיפים בכמה רמות על בראהים - הם מחליפים לגיטימיים/שחקנים 12/13. והקטע עם המדיניות זה לא להביא כוכבי על בגיל מתבגר כי הם עולים הון תועפות ויכולים להיפצע. אבל לא צריכה להיות בעיה להביא שחקן מנוסה, על תקן מחליף, ובמחיר סביר לכל הדעות היום בשוק.

ג׳וטה בריא עדיף מרודריגו (ויש מצב שגם מויני). לא חושב שיש תסריט שהוא מחליף באיזשהי קבוצה שהיא לא ליברפול (וכנראה שגם שם היה בהרכב בלי הפציעות).

קלופ מת על ג’וטה, רק סלאח לפניו אם זה תלוי בקלופ, הבעיה עם ג’וטה שהוא מאוד פציע ולוקח לו זמן לחזור מפציעות.
כשהוא משחק הוא תמיד יביא מספרים, לא נראה כך אבל הוא מאוד פיזי, זריז מאוד בתוך הרחבה, יכול לשחק עם הגב לשער ומה שהכי מפתיע זה שהוא מצויין בכדורי גובה, מבקיע המון שערים בנגיחה מעל בלמים גבוהים, והוא מאוד לא אנוכי ואם יש מישהו במצב יותר טוב הוא ימצא אותו, אין אוהד ליברפול שלא מת עליו, בקיצור, עוד גניבה של קלופ.

אין סיכוי שליברפול תוותר עליו, במיוחד לא בסכומים שריאל מוכנה להשקיע בשחקני התקפה שהם לא אמבפה.

מסכים איתך טיטי ועם פאקו. במצב תקין הסגל שלנו היה מורכב משחקנים בפרופיל של ג’וטה כמחליפים או אפילו שחקני הרכב, בשילוב עם כוכבי על כמו קיין/לבנדובסקי (בזמנו), וצעירים עם פוטנציאל שיהוו את העתיד של המועדון - ויני ורודריגו נגיד. במצב הנוכחי שלנו, בראש הקודקוד נמצאים הצעירים עם הפוטנציאל (לא שיש לי בעיה עם רודריגו, עם ויני כן) ועם שחקנים בינוניים כמחליפים או שחקני הרכב, בדמותו של בראהים.

מה אני אגיד…אחלה סטנדרטים יש לנו, ‘פאקינג ריאל מדריד’. העיקר שהמדיניות ממשיכה.
*חנן, המשפט הזה חלילה לא מיוחס אלייך או מבקר אותך. זה יותר כנגד התנהלות המועדון. חשוב לי להבהיר. :+1:t2:

תרצה או לא, המדיניות הזו סידרה לך את הקבוצה הטובה בעולם ל-4-5 שנים הקרובות במחירים שלא ייאמנו ועם תארים גם בתקופת בנייה.
על סמך מה הביקורת?
אם המועדון היה מתנהל כמו שכל מועדון מתנהל במצב רגיל היינו - ובכן - מועדון רגיל. אבל כמו שאמרת, אנחנו פאקינג ריאל מדריד והמדיניות ממשיכה.

ההיפך. אותי אתה יכול לבקר, לא עשיתי כלום ושום דבר בעולם הכדורגל כדי שאהיה חסין מביקורת.
לעומת זאת ההתנהלות של ההנהלה שלנו הוכיחה את עצמה מעל ומעבר. האנשים שעומדים בראשה הוכיחו את עצמם מעל ומעבר. אותם הרבה יותר קשה לבקר מאשר אותי.

מגיב לשניכם: בסה’'כ הכללי אני מאוד מרוצה מהמצב שלנו. אי אפשר לקחת דברים כמובן מאליו - יש לנו סגל כישרוני בצורה מפחידה וכבר ציינתי זאת מספר פעמים. הבעיה היחידה שלי היא שההנהלה מראש מינתה מאמן שסוג של מסרס את מה שההנהלה הייתה רוצה (???) שיצא מהסגל הזה בפועל. במילים אחרות, ואני לא היחיד שטוען את זה, יש פה הזדמנות חד-פעמית להפוך את הסגל הזה ואת הקבוצה הזו לאחת הטובות בהיסטוריה, אבל חייב מאמן שיכול לעשות את זה. זה חייב לקרות כאן ועכשיו (כשבנינו כאן ועכשיו היה צריך להיות אפילו עונה-שתיים אחורה). בכל אופן, יש לנו מועדון פנטסטי והתנהלות כמעט מופתית. אבל דרושים קצת שינויים רציניים.

מינוי המאמן זה שונה מניהול הסגל ומדיניות רכש…
אשמח שתפרט לגבי זה:

מה נראה לך שההנהלה הייתה רוצה?
אני איך לומר לא ממעריציו הגדולים של אנצ’לוטי אבל גם כאן לדעתי הביקורת לא מוצדקת ב-100%.
אנחנו מוליכים את הליגה בכדורגל שוטף ומהנה, ויני לאט לומד לא להידבק לקו, רודריגו מתפתח, הגנה ש(מספרית לפחות) מספקת את הסחורה למרות פציעות של שחקנים מרכזיים, וגולת הכותרת מערך שכולם (ואני בתוכם) מחו עליו מסיבות שונות אך מוכיח את עצמו כמערך מצוין במיוחד בשביל השחקן הכי טוב שלנו בפער.
ברור שהוא רחוק מלהיות חף מטעויות ויש לי ביקורת עליו (חילופים, רוטציות ופחדנות בעיקר) אבל את מה שהוא עשה אי אפשר לקחת ממנו.

כן, איך אתה יודע?

אני לא יודע אחד לאחד מה ההנהלה הייתה רוצה, אבל ההשערה שלי היא שאם מביאים כל כך הרבה שחקנים צעירים ומוכשרים, אזי התכנית היא לבנות קבוצה שתרוץ המון שנים ביחד.

ובקשר לאנצ’לוטי, נו באמת… זה שאנחנו מוליכים את הטבלה בזכות/קרדיט ל- אנצ’לוטי.
מה גם ש:

• הובלת טבלה זה נקודה ספציפית בזמן - > צריך להכליל את שאר המשתנים כמו איך הכדורגל שלנו? איך אנחנו בהשוואה לקבוצות אחרות? (אולי המיקום שלנו נובע מחולשה שלהן) וכ’'ו.
  • “ויני לאט” לומד… “רודריגו מתפתח”. יש לי שאלה: למה זה בהכרח צריך להיות בזכותו של/קרדיט ל- אנצ’לוטי? דבר נוסף, ה’‘לאט’’ הזה קצת בעייתי. אנחנו במצב שהסגל הזה יכל להוציא הרבה יותר מעצמו, בעיקר הצעירים, יחסית מזמן / שהסגל הזה יכול להוציא מעצמו, בעיקר הצעירים, הרבה יותר אפילו עכשיו. עוד דבר, כל עניין ההתפתחות, הלמידה, וה ‘ליטוף’ הזה לא מתאים לקבוצת בוגרים. ברור שישנן דינמקות ותהליכים שקורים בין כה וכה, אז למה צריך את אנצ’לוטי בשביל זה? האם ויני לא ילמד ורודריגו לא יתפתח תחת קלופ?
  • ההגנה שלנו בהחלט מעולה העונה. נשאלת השאלה האם זה בזכותו של אנצ’לוטי? אולי זה בזכות זה שהבלם הבכיר שלנו, הלא הוא אלאבה, פצוע, ובמקומו משחק בלם הרבה יותר טוב (רודיגר)? אולי זו חולשה כללית של ניפוק שערים בליגה? כאמור אנחנו יודעים שהיא נהייתה קצת אגרסיבית ופחות כדורגל.
  • על מערך כזה או אחר שאולי עובד למאמן אני לא אתן לו קרדיט שמכפה על שאר הדברים. זה קצת זילזול באוהד הממוצע.
  • הוא לא עושה הרבה ולכן גם לא היית לוקח את זה ממנו (אני זורם איתך), אתה עדיין נשאר עם המון בעיות. כפי שציינת, ניהול דקות מכפיר, פחדנות אין קץ, ועל פניו נראה גם שאי יכולת להנחיל משמעת - לראיה ויני.

מתנצל על הפוסט הארוך במיוחד, כתבת הרבה נקודות שקשה לי לענות עליהן ביחד

התכוונתי לומר שמ:

עברת בסיבוב חד לדבר דווקא על אנצ’לוטי ועל התנהלות המועדון מולו. בוודאי שזה שונה לגמרי.

והבעיה היא…?

אני מנסה להבין. אם קבוצה מוליכה את הטבלה למי צריך ללכת הקרדיט אם לא למאמן?

נקודה שבה אנחנו מצליחים. אם נגיע לנקודה שונה נוכל להאשים אותו בדיוק כמו שהוא קיבל קרדיט על הנקודה הזאת.

מצוין, אתה לא חושב?

איזה מין טענה זאת? קרלו ‘אשם’ שיש לו יריבות חלשות? מה אתה רוצה שהוא יעשה? מעבר לכך שאתלטיקו וכמובן ג’ירונה ביכולת טובה מאוד העונה.

אממ… אולי כי הוא המאמן…?
אתה חושב שכל מאמן אחר היה פשוט שם את ויני כחלוץ והכל היה עובד אותו דבר? שהיה זורק לרודריגו כדור והוא ישר היה מתחיל להבקיע?

מה זה קשור?

נקודה נכונה, אבל ההגנה הייתה לא רעה עוד לפני הפציעה של אלאבה וברור שיכולת הגנתית תלויה במערך, עמידה הגנתית של הקבוצה ובוודאי לא פרסנולית נטו. וכמובן שלא הזכרת את מיליטאו וקורטואה הפצועים הרי למה שאנצ’לוטי יקבל על זה קרדיט בכלל?

למה לא?

במרכז הדברים שלך עומדת טענה שאני לא יודע מאיפה להתמודד איתה - “מי אמר שזה בזכות אנצ’לוטי?” אז התשובה הפשוטה לזה שהוא המאמן, ואם תוקפים אותו על חוסר יכולת לממש את מה שציינתי לעיל (גם אם זה לא תלוי בו) אין סיבה שהוא לא יקבל קרדיט (כנ"ל).
מעבר לזה שאני לא מסכים וברור לי שהישגי הקבוצה צריכים להיות רשומים על שמו, הוא המאמן וחזקה עליו שיש לו יד בהם. אם אתה טוען שזה דווקא לא בזכותו עליך חובת ההוכחה לזה ולא יעזור לזרוק השערות לאוויר שממילא אי אפשר להפריך או לאושש. זו דעתי.