Copa Del Rey 2023/24: מודחים מול אתלטיקו

לקראת ארנדינה

ריאל מדריד תחל מחר (שבת, 22:30) את המסע להגנה על התואר והתקווה לזכות בקופה דל ריי בפעם ה-21 בתולדותיה, במשחק חוץ נגד ארנדינה הקטנה שעלתה מהליגה החמישית לרביעית. שימו לב לזה, כמעט 50 שנה, מאז עונת 1974-75 – הקבוצה שלנו לא זכתה בתואר פעמיים ברציפות. מה שכן אפשר לומר, לריאל היו לא מעט פדיחות בגביע המלך, אולם לא במשמרתו של קרלו אנצ’לוטי.

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי 0:1 מאוד-מאוד קשה על מאיורקה – ותודה לאנטוניו רודיגר – שהשאיר אותה בפסגת הטבלה בספרד בדרך לסיבוב ראשון מעולה ואליפות החורף. ריאל רוצה להימנע משטויות, להישאר תחרותית ו"להיות בהגרלה ביום שני" (אמיליו בוטראגיניו) אבל כמובן שיהיו רוטציות, בטח לפני הסופרקופה הספרדי. אך כשזה קרלו אנצ’לוטי – הרוטציות אולי לא בהיקף רחב מספיק. “אנחנו מחזיקי הגביע ורוצים לזכות בו גם השנה. זה הסב לנו עוצר עצום לזכות בתואר הזה בפעמיים האלה (יחד איתו). נעשה הכל בשביל זה”, אמר קרלו במסיבת העיתונאים, סיפר קצת על הסגל ואמר – אמירה נכונה מאוד – שהמשחק מחר יהיה קשה מאוד, כמו נגד קסרניו אשתקד. באותו ערב קשה ובוצי בו אפילו אדן הזאר פתח בהרכב – רודריגו גאל אותנו מייסורינו עם 0:1 קטן-גדול בסביבות הדקה ה-70 במשחק אותו העדפנו להדחיק - ושלום על ישראל.

אלה שנשארו במדריד הם לא שיאני הדקות שלנו – רודיגר (צפוי לפתוח על הספסל), פדה ואלוורדה ורודריגו ישנם, וגם ג’וד בלינגהאם – אולי במפתיע – אלא טוני קרוס ואורליאן טשואמני שלא התאמנו וכן ויניסיוס ג’וניור שזוכה לחופשה. עם כל הכבוד לשחקני קסטיליה – החלוץ אלבארו רודריגס שלא שיחק דקה העונה ונעלם כלא היה, ניקו פז אליו הורגלנו וכן אלבארו קאריו קפטן קסטיליה שזומן לסגל במשחק הקודם ואולי יפתח וכן הקשר מריו מרטין (חמישה שחקני קאנטרה בסה"כ) – גולת הכותרת היא ארדה גולר. אולי השישה בינואר יהיה יום היסטורי. “גולר בהחלט יכול לפתוח בהרכב”, אמר קרלו, ואולי הטורקי ירשום דקות ראשונות בלבד חצי שנה לאחר הצטרפותו, סיבה למסיבה.

הפציעה הטרייה של לוקאס ואסקס שזיכתה אותו בכבוד המפוקפק להיות הפצוע הראשון של 2024 – מטרידה את אנצ’לוטי שצריך לבחור האם דני קרבחאל יהיה בלם (“זו אפשרות”, אמר במסיבת העיתונאים), או מגן ימני כאשר גם ויניסיוס טוביאס ישנו. נראה כי קאריו יפתח ולצידו נאצ’ו שלא שיחק בליגה. פראן גארסיה יהיה המגן השמאלי שכן פרלאן מנדי איננו. קרלו יחליט לגבי אדוארדו קמאבינגה המתקאמבק שהיה פצוע כמעט חודשיים. בשער יפתח קפה כפי שאמר קרלו.

זו נראית כמו הזדמנות טובה עבור דני סבאיוס לרכוש את המקום ב-11, מה שקרה מעט מאוד פעמים העונה (אשתקד בגביע הוא היה זה שהביא ל-2:3 נגד ויאריאל במופע שלו מהספסל), אולי במקומו של לוקה מודריץ’, שמשחק המון לאחרונה, ברהים דיאס שחקן חודש נובמבר וגם חוסלו שיש לו שער בגביע במדי ריאל איי שם ב-2011-12 (כבש את השער האחרון ב-1:5 על פונפרדינה). קמאבינגה לא בתמונת ה-11 ככל הנראה ומתבקש לראות את אחד הקשרים הצעירים בהרכב. 90 דקות שצריך להעביר במינימום נזקים מה שנקרא. הופעת בכורה לג’וד בקופה? בינתיים מי שנרגש מאוד הוא אלבארו: “תודה לך ריאל מדריד על הזדמנות נהדרת אחרי זמן רב”, כתב החלוץ בסטורי באינסטגרם. הוא כבש העונה חמישה שערים בקסטיליה ולמרות שבלט בניצחון אמש על קורדובה - זה לא מזהיר…

הרכב משוער: קפה| דני קרבחאל, נאצ’ו, אלבארו קאריו, פראן גארסיה| דני סבאיוס, פדה ואלוורדה, ג’וד בלינגהאם| ברהים דיאס(רודריגו), ארדה גולר וחוסלו

ארנדינה הקטנה מגיעה למשחק במומנטום שלילי כשהיא במקום האחרון בליגה הרביעית - קצת מפתיע עבור קבוצה שעלתה בשנה שעברה בלי אף הפסד. אבל מבחינתה זה לא חשוב כמו כל מספרי הזוועה שנציין כאן - למשל ההתקפה הכי חלשה בליגה) - עבורה העולם עוצר מלכת. ניצחונה האחרון בליגה הושג במחזור השישי, 1:2 ביתי על חימנסטיקה, אבל העולם עוצר מלכת כשהגרלת הגביע מזמנת מפגש עם ריאל מדריד. בדרך לכאן ארנדינה עברה כברת דרך – 0:1 על ריאל מורסיה וכן 1:2 על קאדיס מהליגה הבכירה לפני כחודש כך שאין לה במה להתבייש. קצת מעל 4,000 אוהדים חזו בהיסטוריה וראו את חורחה פסקה הבלם כובש את ה-1:2 בדקה ה-65. לארנדינה היה זמן רב להתכונן שכן משחקה האחרון בליגה היה ב-17 בדצמבר, במהלכו הורחק הקפטן קרלוס אלונסו זאזו. שער של הבלם פר בחו לא הספיק.

ואין כמו משחק גביע המלך בשביל המראות המופלאים האלה, הסיפורים. התמונות של שחקני היריבה חוגגים כשהם צופים בהגרלה בשידור חי או המסמך שפורסם עם הפנייה של ארנדינה לריאל מדריד והבקשה הספציפית לחולצות. מה שהועבר כבר מבעוד מועד למועדון. כמעט מחצית מהשחקנים – תשעה – ביקשו את החולצה של לוקה. הקפטן זאזו אחד מהם: “אנחנו לא יכולים לעשות זאת לאחר המשחק ולא יודעים אם כל השחקנים יגיעו. ביקשתי את זו של לוקה. הוא שחקן ותיק כמוני ומהווה דוגמא, אני מעריץ אותו. אשמח לקבל גם אחת של קרוס”. הקפטן אגב מדורג ממש באמצע מבחינת מספר הדקות העונה.

“הניצחון” של ארנדינה הוא עצם המפגש עם ריאל גם אם במועדון לא יודעים להעריך את הרווח הכלכלי. הנשיאה וירג’ינה מרטין, עורכת דין בת 35, מצפה כבר זמן רב ל-“משחק ייחודי והיסטורי”, והיא אוהדת ריאל מדריד כמובן בגלל סבה שהיה סוסיו. בריאיון ארוך ל-AS היא מספרת כי היא מעריצה של זינדין זידאן אבל שלא יהיה לכם ספק בעד מי היא. היה צורך בעבודות רבות באצטדיון כדי להרחיב את היציעים ולהגיע ל-10,000 מקומות, סידור התאורה ועוד, והיא מודה לריאל שנרתמה והייתה שם. “כל כך רציתי לראות את הפתק של ריאל יוצא אחרי שיצא זה שלנו. יש ציפייה ענקית, זה כל כך מרגש. לעולם לא אשכח את הרגע הזה. ריאל היא הקבוצה הגדולה בעולם, עבור מועדון כמונו זה היסטורי”.

אלפרדו סואלדה מסתמן כסכנה הגדולה, רשם חמישה שערים העונה ב-1,137 דקות (כל שעריו בליגה, בגביע דווקא עלה כמחליף לפירורים), ואחריו גונסאלו סראנו עם שלושה, ב-727 דקות בלבד. הבלם פסקה שהוזכר, עוד אחד מהקפטנים, מתמחה בהוצאות חוץ ארוכות כמו שהיינו רואים בליגה האנגלית. “אני לא יודע איך ריאל תסתדר עם זה”, אמר בחיוך בריאיון למארקה. כך הוא סידר לארנדינה את היתרון נגד קאדיס. “לטעמי זה יותר טכניקה מאשר כוח”. לארנדינה יעזרו גם תנאי המגרש הלא פשוטים. ארנדינה משחקת ב-4:4:2. בכל מקרה, היא לא תתבנקר, תעשה את הטוב ביותר שלה ולא תשכח את המשחק הזה לעולם.

קצת היסטוריה:

המשחקים הראשונים של ריאל מדריד בגביע המלך בעשור האחרון:

עונת 2022-23: קסרניו – ריאל מדריד 1:0| רודריגו

עונת 2021-22: אלקויאנו - ריאל מדריד 3:1| אדר מיליטאו, מרקו אסנסיו וחוסה חואן (עצמי)

עונת 2020-21: אלקויאנו – ריאל מדריד 1:2| אדר מיליטאו (ריאל הובילה והפסידה)

עונת 2019-20: אוניסטס - ריאל מדריד 3:1| גארת’ בייל, גונוגרה (עצמי), ברהים דיאס

עונת 2018-19: מליה - ריאל מדריד 4:0| קארים בנזמה, מרקו אסנסיו, אלבארו אודריוסולה, קריסטו גונזאלס

עונת 2017-18: פונלברדה - ריאל מדריד 2:0| מרקו אסנסיו ולוקאס ואסקס

עונת 2016-17: קולטורל לאונסה - ריאל מדריד 7:1| מרקו אסנסיוX2, אלבארו מוראטהX2, נאצ’ו, מריאנו דיאס, זוברלון (עצמי)

עונת 2015-16: קאדיס – ריאל מדריד 3:1| איסקוX2, דניס צ’רישב. הפסד טכני בגלל שיתופו של דניס צ’רישב שלא כחוק

עונת 2014-15: קורנייה - ריאל מדריד 4:1| רפאל ואראןX2, צ’יצ’ריטו, מרסלו

עונת 2013-14: אולימפיק צ’אטיבה - ריאל מדריד 0:0| בגומלין ריאל ניצחה 0:2 ועברה

כותרות העיתונים הבוקר בתקשורת במדריד לקראת משחק הגביע:

קודם כל ההרכבים המשוערים:

יש כמה וכמה “בחירות סותרות” בהרכב של שני העיתונים הגדולים. נתחיל עם מה שבטוח: ג’וד בלינגהאם נח, גם רודריגו, כאשר ברהים דיאס וחסולו בחלק הקדמי. גם דני סבאיוס, פדה ואלוורדה ונאצ’ו יפתחו בוודאות כמו גם השוער קפה. מה עם ארדה גולר? במארקה הלכו עם קרלו אנצ’לוטי שאמר שיש אפשרות טובה שיפתח ב-11, בעוד ב-AS זהירים ומשאירים פתח שישולב בהמשך וניקו פז יפתח בהרכב לראשונה. מעבר לכך, המארקה עם אנטוניו רודיגר ולוקה מודריץ’ ב-11 בעוד ה-AS עם אדוארדו קמאבינגה כבר בהרכב אחרי חודשיים פציעה – ולא לוקה, וכן גם עם ויניסיוס טוביאס בצד ימין ואנחל קאריו במרכז ההגנה, שני צעירים.
אצל היריבה, לפי ה-AS נראה מערך שלא שיחקה בו השנה - שלושה בלמים. הקפטנים זאזו (קשר מרכזי) ופסקה הבלם כן ב-11, הכובש הבכיר לא.

שער המארקה על רקע תמונה קבוצתית של שחקני ארנדינה באימון - מחזיקים חולצה של ריאל מדריד: “היום הם המלכים” - ריאל רוצה להתחיל את ההגנה על התואר שלה נגד הסינדרלה ארנדינה| ארדה גולר “מצביע” על ההרכב הראשון בעוד לוקאס ואסקס נפצע| פסקה, קפטן המארחת: “אנחנו רגילים יותר לבוץ”.

עוד בשוליים - על המשחק ההיסטורי אתמול ביורוליג של ריאל מדריד סל ובצד ימין למעלה תראו שמי שקונה היום את המארקה מקבל פוסטר חביב של ריאל (בכל יום קבוצה אחרת)

בפריויו נכתב: זה הזמן של גולר - קרלו אנצ’לוטי צופה הופעת בכורה לקשר הטורקי שאף יכול לפתוח, סוף למסע ההייסורים שמרחיק אותו מהמגרש כבר 160 ימים. הגיע היום והרגע, סוף סוף הוא ישחק. גם המאמן וגם הצוות הרפואי ומאמני הכושר מאמינים שהוא מוכן. רוב הפריויו מדבר על שרשרת הפציעות והסיום הוא: “נראה שהיום יוכלו אוהדי ריאל ליהנות ממי שהכתיר מסוט אוזיל כיורשו”.

שער ה-AS עם תמונה יפה מאוד של הכרטיסים למשחק - “אלופה ואשלייה” - ריאל מדריד מתחילה את מסע ההגנה על התואר עם משחק מול ארנדינה| קרלו ייתן לארדה את הופעת הבכורה כאשר טוני קרוס, אורליאן טשואמני ו-ויניסיוס ג’וניור ינוחו| לוקאס פצוע לשלושה שבועות.

בפריויו נכתב: “עידן ארדה מתחיל בארנדינה” - הטורי סוף סוף יערוך את הופעת הבכורה במדריד שמתחילה את מסע ההגנה על התואר עם הרכב שני. לכל הסגל של ארנדינה יש שווי שוק נמוך פי עשרה מזה של ניקו פז, שחקן הנוער הבולט של ריאל. עבור ריאל המשחק הוא גשר חיוני בין הליגה לסופרקופה. עבור ארנדינה זה אירוע העשור. נכתב אגב שהוצע לקיים את המשחק בברנבאו ושכל ההכנסות יילכו לארנדינה אך הם לא רצו.

עוד עדכונים משעשעים על המשחק הזה מהצד של היריבה (שאלת האתגר של המארקה) וגם נתונים - בדף הפייסבוק - אל תחמיצו. תעשו לייק ועוקב כמו שאומרים.

אני ממש מחבב את המועדון הזה. השיפוץ של האיצטדיון כהכנה למשחק, הרשימה של החולצות שביקשו עבור כל שחקן, התמונה הקבוצתית עם החולצה של ריאל ואפילו נשיאת המועדון הצטלמה לבושה באחת זו. הם ממש מתרגשים מהמשחק הזה ואני אשקר אם אני אגיד שיכאב לי מאוד אם הם ינצחו.

מבחינתי חותם על 0:1 קטן-גדול כמו על קסרניו בעונה שעברה והפעם במקום רודריגו בסלאלום זה יהיה ארדה גולר. כמה שפחות להפסיד במשחק הזה, כמה שפחות להסתבך מבחינת פציעות ועייפות וכדומה. רוצה לראות את הטורקי משחק בנחת, מגיע לו שנראה מה יש לו ברגל ולא נסתפק רק בקליפים הקצרים מהאימונים - אבל המגרש די מטריד אותי, מרגיש שהפכתי לזקן בעניינים האלה. גם השעה לא זורמת בכלל. לגולר מגיעה הזדמנות הוגנת.

בהחלט יש סיפור יפה סביב המשחק, קראתי על כל צעד ושעל מבחינת ארנדינה הקטנה ואני אהיה אוהד שלהם לאחר המשחק כמאמר הקלישאה - בהצלחה במאבקי ההישרדות ואמן שכן הצליחו להרוויח כמה שיותר מהמשחק הזה בפן הכלכלי (הבנתי שהמחירים דווקא מאוד הוגנים) - אבל בעידן קרלו אנצ’לוטי לא עשינו פאשלות בגביע וזה אתגר מעניין לנסות לזכות בו שוב. אם נודח בשלב נורמלי נגד קבוצה מהליגה הבכירה זה בסדר, נניח כמו ההדחה לפני שנתיים, לבטח לא היום. ואסור לחשוב על הדחה בכלל, הלו. קראתי דיווח ב-Defence Centeral שקרלו אמר להם: “חבר’ה אני לא רוצה שנהיה בעיתונים ובחדשות”, וזה נכון.

לפעמים במשחקים האלה, ואני זוכר כל משחק - היו פאשלות כמו אלקורקון שזה משחק שייזכר לדיראון עולם ואפילו במשמרת של זינדין זידאן, ומצד שני היו כל מיני סיפורים יפים ורגעים של כיף כמו המספרת המטורפת של נאצ’ו ב-2016/17 נגד קולטורל כשכולם תפסו שם את הראש, או השלושער של מריאנו דיאס בגומלין. היה משעשע לבדוק שוב את ההרכבים וכדומה.

הפורמט של הגביע קצת התקצר וזה טוב, בעונה שעברה היינו צריכים לשחק שישה משחקים כדי לזכות (אולי ברבע הגמר למשל אפשר היה להוסיף עוד משחק) לעומת תשעה בעונת הדסימה, אבל עדיין העומס עצום מאוד, זה חודש של מרתון. שלושה שחקנים שאסור שישחקו היום הם אנטוניו רודיגר שר ההגנה - לא לסמוך על הניסים שהוא תמיד-תמיד-תמיד זמין, פדה ואלוורדה שהפך רשמית לשיאן הדקות שלנו העונה ואצלו אין ערב פושר - תמיד רץ כאילו אין מחר, וגם ג’וד בלינגהאם. אני בכלל הייתי מוותר על הטיול שלו ומשאיר אותו במדריד לנוח ולעשות בטן-גב, אבל קרלו החליט.

צריך שילוב נכון בהגנה בין ניסיון כמו של נאצ’ו לבין אנחל קאריו, דני קרבחאל ב-11 זה באמת סיכון רגע לפני הסופרקופה. הזדמנות טובה לכל מיני דני סבאיוס למשל, בשנה שעברה במשחק גביע הוא החייה את עצמו לחלוטין וגם את חלום הגביע שלנו, אפילו של חוסלו וברהים - לשניהם יש גול במועדון בפרק א’ שלהם במעמד הזה. כמה שפחות ללחוץ על רודריגו. את אדוארדו קמאבינגה הייתי מכניס רק לדקות האחרונות. עדיף שניקו פז ישחק גם אם חלק לא חושבים שהוא כוכב גדול. האללה מדריד

יש הרכב למשחק נגד ארנדינה! שריקת הפתיחה ב-22:30! ריאל לא רוצה שום הפתעות וטעויות מול היריבה הצנועה מהליגה הרביעית. אז בשעה טובה ומוצלחת ארדה גולר פותח בהרכב ועורך את הופעת הבכורה שלו בריאל מדריד! לא מעט קאנטראנוס בהגנה - ויניסיוס טוביאס וגם אלבארו קאריו בלם קסטיליה, ישחקו לראשונה גם הם בקבוצה הבוגרת. עוד נציג של הצעירים הוא ניקו פז שכבר שיחק ואף כבש נגד נאפולי אך מעולם לא ב-11. אדוארדו קמאבינגה עם כניסה מפתיעה ל-11. ג’וד בלינגהאם ורודריגו על הספסל, את ההתקפה יובילו ברהים דיאס וחוסלו. האללה מדריד!

ההרכב: קפה| ויניסיוס טוביאס, נאצ’ו, קאריו, פראן גארסיה| קמאבינגה, סבאיוס, ניקו פז| ארדה גולר, ברהים וחוסלו

לא מבין את מחלקת המדיה של המועדון הם לא רוצים מיליון לייקים מטורקיה? מה הסיבה שלא גולר מופיע על תמונת ההרכב? בכל מקרה אני מרוצה מההרכב, אולי קצת סיכונים בהגנה אבל בסדר. כל מי שבאמת צריך לנוח - נח. מקווה שזו לא חזרה פזיזה מדי של קמאבינגה ל-11. מדברים על מזג אוויר ממש קר שם עם מינוס3 מעלות. האללה מדריד

בדיוק אבל בדיוק ההרכב שציפיתי לראות היום, אחד לאחד. צריך לקחת בחשבון שמדובר בקבוצה מקום אחרון בליגה 4, כששחקני קסטיליה בעצמם משחקים בליגה טובה מזו לכן לא רואה בעיה בשילוב שלהם.
הזדמנות טובה מאוד לטוביאס להראות אם יש לו משהו שמצדיק את החולצה הלבנה.
הרכב מרגש לאללה, בפועל בטח נראה איזה 1-0 מלחיץ מדחיקה של חוסלו.

עצוב לראות את קמא ככה, מקווה שיוריד חלודה כמה שמהר. עוד יותר מקווה שהאידיוטים מהטוויטר ירגעו קצת עם גולר אחרי איך שהוא נראה הערב.

טוב זה לא לקח הרבה זמן, הם לא נרגעים.

ויניסיו טוביאס כל כך שחצן. לא פלא שלא מקבל דקות. בכל מקרה, חוסאלו הכי חלש ועדיין אני מאמין שאחרי הדקה ה60 הוא יבקיע. הכרס של הליגה הרביעית קורצת בפלאזמה. אחלה גולר, אחלה וויז’ן יש לילד, אבל נראה לי הוא נפצע בסוף. מודריץ במשחק כזה יכול להות את הכף.

פתחנו את המשחק לא רע בכלל ואז הפסקנו לשחק. בתחילת המשחק היה הרבה פרגון בחלק הקדמי ולאחר מכן אף אחד לא שיחרר כדור בזמן. נגד קסרניו בעונה שעברה זה היה הרבה יותר גרוע עד שרודריגו הבקיע אבל חבל מאוד שלא הצלחנו לעשות 0:1. לא שציפיתי שנפרק אבל כן מביך קצת 0:0 נגד קבוצה מהליגה הרביעית.

ברהים דיאס הוא שחקן ההתקפה הבכיר בהרכב הזה והוא לא יצר מספיק לדעתי במחצית הראשונה, לאחר מכן הוא השתיק אותי והיה מעורב בכל השערים. ניקו פז בינוני. ארדה גולר אחלה, נחמד, מעניין כמה ישתלב כמחליף ביתר המשחקים, הרציניים יותר. שליטה טובה בכדור, לא נראה לחוץ ושהוא סוחב תיק קטן, הרשים אותי דווקא בכדור החופשי שהיה ממש קרוב לחיבורים. אדוארדו קמאבינגה בסדר גמור. מוריד חלודה, עובר שחקנים באמצע, מול השער הוא תמיד היה מרושל, אני רק לא רגוע כשהוא על כר הדשא יעני אחרי שמכסחים אותו. חוסלו באמת קטסטרופה. צריך ללמוד להסתדר גם בלי להכניס את ג’וד ורודריגו בבהלה. קאריו העתק של נאצ’ו :slight_smile:

עריכה: טוב מאוד היה ה-0:2 הזה מהר, גמר את המשחק, בשעה טובה ומוצלחת הבקענו מהנקודה הלבנה. להכניס עכשיו את פדה ורודריגו? אנצ’לוטי קלאסי. אלוף.

• אף-פעם לא חשבתי שצריך לתת ל’שחקני בית’ עדיפות מיוחדת על סתם שחקנים אחרים טובים יותר וגם לא ממש הבנתי את ההתלהבות המיוחדת מהם (אני משקר, אני לגמרי יכול להבין את החיבור הרגשי), אבל אני חייב להגיד שיש משהו כיפי בלראות את הילדים האלה משחקים, עם אפס מניירות ופשוט 100% רצון לשחק ולהוכיח את עצמם. קמים מיד אחרי כל תיקול, בלי לריב עם השופט או עם היריב, ופשוט מנסים לשחק כדורגל. מרענן.
  • באופן קצת מפתיע אולי, דווקא השחקנים הבכירים שלנו מתקשים יותר מהילדודס מקסטיליה. ניכר מאוד שהם רגילים הרבה יותר לשחק במגרשים צפופים וגרועים מהסוג הזה.
  • קשה מאוד לפתח משחק של ממש במגרש כזה, או סתם להראות מה אתה יודע לעשות עם הכדור (ובלעדיו).
  • having said that - אני ממשיך שלא להתרשם מניקו פז. קבלת ההחלטות שלו גרועה באופן עקבי.
  • אין מצב שקמאבינגה לא מסיים את המשחק הזה בלי צהוב. אבל את זה יכולתי לכתוב גם לפני שריקת הפתיחה.
  • ועוד מילה אחת על האצטדיון - נראה שמידות המגרש נבחרו לפי כוח הזריקה של המוציא חוצים (המשוגע) שלהם. מאז רוברטו קרלוס לא ראיתי דבר כזה.
  • ודבר אחרון - ידעתי שגם אח של בלינגהאם שחקן כדורגל, רק לא ידעתי שגם הוא משחק אצלנו:

היו דיווחים במהלך המשחק שקמא ירד עם הרופא לחדר ההלבשה אחרי החילוף. מקווה שהכל בסדר, הוא לא היה נראה 100% במהלך המשחק לדעתי, איטי ומסורבל.

אחלה ברהים, יכול להיות שהציל אותנו ממבוכה.
נאצ’ו לאחרונה לא מסוגל להעביר משחק בלי לעשות משהו ממש מטומטם, הפעם שער עצמי.

1+

השער שלו מול נאפולי היה טוב, חוץ מזה לא ראיתי פעולה אחת עד היום שאמרתי וואלה יש משהו בבחור.

בהתחשב בעובדה שלא שיחק כ6 חודשים (סיום עונה שעברה + תחילת עונה נוכחית), אני חושב שארדה נתן משחק מעולה. הוא הגיע להרבה מצבים, בעט, ירד לקבל כדור בצד ימין, עבר לצד שמאל - כל הזמן ביקש את הכדור והראה ניצוצות של כדורגל: שליטה בכדור, כדרור, חכמה, ומסירות תענוג. בנוסף באופן מפתיע הוא הראה קצת חוצפה חיובית. בכדור החופשי שהוא הדביק לקורה הוא התעקש לקחת את הבעיטה מדני סבאיוס כאילו שהוא היה מאוד בטוח בעצמו שהוא ייצר בעיטה טובה - וכך באמת היה.

לדעתי אפשר היה לראות שהוא לא חתול בשק ויש לו עתיד באמת מזהיר. אני מקווה שייתחזק ושיתחילו לשלב אותו לאט לאט - זה רק יוסיף לנו עוד עומק וגיוון, בעיקר בצד שמאל העקר שלנו. :+1:

אתלטי בשלב הבא, המשחק בעוד 10 ימים.

בהמשך להודעה של דניאל, נראה לי שאני לבד בקשר לארדה גולר. אני לא מבין מה ראיתם בו. הוא לא ייצר מצב אחד אפילו להבקעה, לא עשה פעולה מיוחדת, הדבר היחיד שהרשים במשחק שלו היה הבעיטה החופשית הניקיה שבעט.

יש לו סיבות מקילות כמובן, זה שהוא משחק כדורגל אחרי חצי שנה וכן הלאה. ועדיין, לדעתי הוא לא הוכיח שום דבר. בכל מקרה מניח שיהיה לנו הרבה זמן לגבש דעה אחידה ומבוססת יותר עליו. מקווה שאני טועה.

הוא לא הוכיח דבר מלבד שמאלית דיי נקייה שהשתקפה לא רק בחופשית אלא גם בכמה מסירות נאות. בהתחשב בסגל שלנו זה לא דבר של מה בכך. נראה מה יהיה…

אני אשאיר את זה כ- placeholder ואגיב בקרוב כמו שצריך. *תקופה קצת עמוסה.

טוב, אז אמרתי שאני אגיב ואמנם הודחנו מהגביע, אבל עדיין אפשר לדבר על ההופעה של ארדה והפוטנציאל שלו בכללי.

*אני רק אציין ששקלתי לצפות במשחק המלא שוב, אבל בסוף בחרתי להיעזר ביוטיוב.

לדעתי, להגיד שארדה לא יצר מצב אחד להבקעה או לא עשה פעולה מיוחדת עושה לו עוול; היו לו 2-3 איומים במחצית הראשונה ועוד 2 הגבהות (אחת מהן ניקו פז נגח קצת מעל המשקוף).

בסרטון שצירפתי אני מציין רק 5 פעולות שלו.

דקה 1:44 ארדה מקבל כדור מקמאבינגה. בנגיעה אחת משתחרר משחקן + עושה סיבוב. בנגיעה שניה כבר משחרר מסירה. על פניו לא משהו נדיר, ואני לא מנסה להאדיר את ארדה פה, אבל זו שתי פעולות שבקלות שחקן אחר לא היה מצליח לבצע. יש לנו לא מעט שחקנים שהיו נתקעים עם הראש ברצפה, אולי אפילו צריכים 3-4 נגיעות כדי להשתחרר ולעשות את הסיבוב הזה, ואז בסוף סתם היו מוסרים למגן בצד השני או חזרה אחורה. ***

דקה 2:13 בעיטה ברגל חלשה. לא משהו מיוחד בעליל. זה נטו להראות לך שהוא כן יצר מצב להבקעה.

דקה 3:06 השתחררות משמירה של 2 שחקנים ומסירה. על פניו לא משהו מיוחד, אבל כן פעולה טכנית. ***

דקה 3:26 ראיית משחק ומסירה בין 3 שחקנים.

דקה 3:52 בעיניי, ה-מ-ה-ל-ך בכל ההופעה של ארדה. מיקום/התמצאות פלוס טאצ’ סופר נקי ומסירה שעל פניו הייתה צריכה להוביל למצב הבקעה אלא שניקו פז היה איטי ומסורבל כמו בכל המשחק. בשידור הישיר ניתן היה לראות ולהעריך את זה יותר טוב מאשר בסרטון. ***

*** כל הפעולות האלה הן פעולות שחלק מהשחקנים אצלינו לא מבצעים ברמה גבוהה או בכלל. בדקה 3:52 אני בקלות יכול לראות איך מישהו כמו סבאיוס מנסה להשתלט על הכדור ואולי קצת בורח לו, נותן איזה 3-4 נגיעות, ורק אז משחרר מסירה. כנ’‘ל לגבי מישהו כמו בראהים ואפילו ויניסיוס. כנ’'ל לגבי דקה 1:44. יתרה מכך, חשוב לזכור שהוא פאקינג ילד בן 18, שמשחק בפעם הראשונה בריאל מדריד, אחרי שלא ראה דשא כ-6 חודשים וחוזר מפציעה, כשבנוסף יש את כל מכשול השפה והתרבות. במילים אחרות, זה מאוד קל לרשום דברים מאחורי המקלדת, אבל בפועל הייתי מצפה מארדה להיות מאוד חלוד במשחק הזה ואף גרוע. ולמרות זאת, הוא שיחק כאילו הוא שחקן של קסטיליה/גדל במחלקת הנוער ואין לו שום מכשול כזה או אחר מלבד לשחק בפעם הראשונה בבוגרים. כשלוקחים את כל אלה בחשבון, פלוס הבעיטה החופשית שלו - מהלך שבו הוא אשכרה העז להתווכח עם ולבקש לבעוט מ- סבאיוס - כן ניתן לראות בו ‘משהו’. והמשהו הזה הרבה יותר מרשים מהרבה מאוד ילדודס שעברו אצלינו ו/או כבר התברגו אצלינו בקבוצה.

מאוד אשמח לראות אותו מקבל עוד דקות ואני באמת חושב שהוא יכול לתרום ולהוסיף עוד מימד בתור מחליף.

אני אגיד לך איך אני ראיתי את המהלך. הוא קיבל כדור בחצי המגרש, עשה סיבוב מהיר ונתן כדור עומק רע שאיבד לנו את הכדור.

קיבל כדור חופשי לגמרי בתוך הרחבה ועשה מזה את המינימום שזה לסחוט קרן. הבעיטה הזאת לא היוותה איום על השער בשום שלב.

אני לא כל כך יודע איך להגיב לזה. הציפיות שלך כנראה מאוד נמוכות. זה מהלך שקורה בכל משחק לא מעט פעמים. באמת שזה מהלך שהרשים אותך?

מהלך יפה אבל היריבה לא הקשתה שם יותר מדיי וסגרה גרוע.

מה אני אגיד לך… אני לא מבין מה מרשים בזה. הוא היה חופשי לגמרי, העביר פס לניקו שהיה חופשי לגמרי, אני לא מוצא במהלך הזה כלום ושום דבר.

אגב, דווקא את הדבר שכן הרשים בהופעה הזאת לא ציינת, וזה אותו כדור חופשי לקורה.

בקיצור התקציר הזה רק חיזק לי את הרושם שמדובר באובר הייפ. הכניסו לכולם לראש שמדובר בריג’ן של מסי, ואנשים חיפשו בכל פעולה שלו את המסי שמתחבא בו כביכול.

אני לא קובר אותו, הוא הראה נגיעות יפות בטורקיה, ואחרי זמן ארוך שהיה פצוע, אבל גם מצד שני לא חושב שהוא הראה שהוא כרגע ברמה של שחקן ריאל מדריד. כרגע גם אריבאס וגם קובו, שניהם שייכים 50% לנו, מוכחים ממנו משמעותית ואפילו שניהם לא ברמה של ריאל מדריד.

אני חושב שחוסר האמון של אנצ’לוטי בו, שלא נותן לו לשחק, דיי שופך אור על מצבו. כנראה שהבחור לא מרשים באימונים מספיק. שאר הסגל כן משחק, רק הוא דיי בצד.

קודם כל, שום דבר מהפעולות שלו לא הפיל אותי, שים לב שדאגתי לציין את זה.

דבר שני, אני חושב שהמון מהפעולות שלו אתה לוקח כמובן מאליו כי הן נראות מאוד קלות ופשוטות אבל זו בדיוק הנקודה שאולי מטעה אותך. יש שחקנים שעושים פעולות יחסית מסובכות בצורה כל כך פשוטה ויפה לעין שהפעולות האלו נראות קלות אבל הן לא. במסירה שלו ב3:52 זו בדיוק הפעולה הזאת. אני מאתגר אותך: תשים את ויניסיוס, סבאיוס, ובראהים במקום. אתה חושב שהם היו מצליחים לעשות בול אותו הדבר? אם כן אגב, זה לא סותר את זה שזו פעולה שדורשת יכולת טכנית והתמצאות מרחבית גבוהה.

בנוסף, בכוונה לא שמתי לינק לכדור החופשי כי זה מהלך מאוד סטטי. אבל כן ציינתי את הכדור החופשי לקראת סוף ההודעה (אתה בטוח שקראת ולא ריפרפת :grinning_face_with_smiling_eyes: ?).

עוד דבר, אין שום קשר בין אריבאס וקובו לבין ההייפ או הדעה שלי על ארדה. הדיון פה הוא לא על האם מדובר בכוכב הבא, אלא האם יש לו פוטנציאל והוא יכול לתרום לנו - לדעתי כן.

דבר אחרון, אין שום ביסוס למשפט האחרון שלך. אתה משתמש באינדקוציה מאוד מטעה. הילד, לא בחור, היה פצוע מספר לא מבוטל של פעמים אחת אחרי השניה כאשר כשחזר מפציעה היו לנו משחקים מאוד קשים. אין שום סיכוי בעולם לתת לו דקות במשחקים כאלה.

בשורה התחתונה, אני רק מציע שתיתן הזדמנות ואל תיקח דברים כמובן מאליו, במיוחד פעולות ששחקנים הופכים לפשוטות למראית עין. זה אגב מתקשר לדיון הטכניקה על ואסקז.

הפעולות שאתה מדבר עליהם, לדעתי, היו פשוטות, ואלו היותר מסובכות (השתלטות ברגל אחת ובעיטה ברגל השניה, סיבוב מהיר וכדור עומק) פשוט לא הצליחו לו.

אני לא רוצה להזכיר את ויניסיוס בדיון הזה ולפתוח פה עוד סערה פוטנציאלית. אבל לדעתי את המסירה שאתה מדבר עליה כל שחקן סביר בליגה הזאת יכול לתת כזאת. אם הוא היה תחת לחץ, ניקו היה תחת לחץ, אז הייתי אומר יש משהו שם. אבל שניהם היו חופשיים לגמרי וגם ניקו היה צריך לרוץ קצת אחרי הכדור. אם אתה שם שם את סבאיוס, שהוא שחקן בינוני בסטנדרט של ריאל מדריד אבל עם טכניקה מעולה, אז אין לי ספק שהוא היה מצליח להעביר את הכדור הזה ואפילו טוב יותר.

שים לב שבשום שלב לא אמרתי שעל סמך המשחק הזה לבחור אין פוטנציאל. פשוט אמרתי שבמשחק הזה ספציפית הוא לא הוכיח את מה שהוא כן מסוגל אליו על פי מה שמיוחס לו. אתה כתבת בהודעה המקורית שלך שהוא כנראה לא חתול בשק על סמך המשחק הזה, כמו עוד הרבה מאוד אנשים, בעוד אני לא מסכים שהוא הוכיח שם משהו ששווה לציין למעט אותה בעיטה.

בקשר לחלק האחרון של ההודעה. אני השוויתי אותו לקובו או אריבאס מכיוון שהוא משחק על אותה העמדה שלהם, והוא לוקח חולצה בסגל של מקסימום 25 שחקנים. לכן השחקנים שכן נכנסים לסגל צריכים להיות אופטימליים. אני לא נכנס לכמה גדול הפוטנציאל שלו מכיוון שאני לא יודע, כל מה שאני מדבר הוא אך ורק על מה שהוא הראה במשחק הספציפי הזה.

אני חושב שהדרישות שלך מהשחקנים נמוכות מדיי (וגם זה מתקשר לאותו דיון עם ואסקז). זה ששחקן מצליח לעצור כדור זה לא אמור להיות וואו, זה אמור להיות הבייסיק. אנחנו פאקינג ריאל מדריד, הסטנדרט צריך להיות קצת יותר גבוה. אותו דבר לדברים שארדה עשה שם. אני לא מתרשם מהפעולות האלה כי אני מצפה לפעולות הרבה יותר מרשימות מכדורגלן שלוקח חולצה בסגל הבכיר של ריאל מדריד.

אני עדיין נותן הזדמנות כמובן. אני אחזור שוב, אני ממש לא קובר אותו עדיין! פשוט הוא עדיין צריך להוכיח המון בעיניי כדי להיות שהוא שווה את ההייפ והמחמאות שהוא גורף. אז הוא אולי ילד עדיין, אחרי סדרת פציעות, בקבוצה מדינה וליגה חדשות, הכל סבבה. ועדיין כדי לקבל יחס של שחקן בריאל מדריד, שלא לדבר על הטייטל הכוכב הבא של ריאל מדריד כמו שלא מעט ייחסו לו, יש לו עוד כברת דרך ארוכה לעבור לעבור.

פספסתי את זה שכתבת על הבעיטה מכיוון שיש לי בעיה עם בלוקים גדולים של כתב, אני לא מצליח להישאר מרוכז לאורך כל הפסקה ואני מפספס דברים. לא כי רפרפתי ולא קראתי.

ההיפך גיסנו. הסטנדרטים שלי מאוד גבוהים ויש דברים שאני לא אומר כי אני אהיה בעמדת מיעוט מול קולקטיב שלם בפורום אז אני נמנע (לא חושש מזה, פשוט זה לא שווה את האנרגיות). אני אם כבר חושב שהדרישות/סטנדרטים שלך לפעמים קצת נמוכים: החל מההערכה שלך לבראהים וכלה בישור קו עם המערכת שבוחרת שלא לחזק את הקבוצה איפה שצריך. כמו שאמרת - אנחנו פאקינג ריאל מדריד.

אתה צודק 100%. ייקח לארדה עוד מלא זמן. אין סיכוי שהוא הכוכב הבא של ריאל מדריד בנקודת הזמן הנוכחית. גם אם לא היה נפצע אני, אישית, לא הייתי נדבק לתוויות האלה. בזה אני מסכים איתך מאוד.

מבין אותך. צריך להאשים את התהליך המורפי שהאנושות עוברת בחסות עידן המדיה. איפה הימים שהיינו קוראים טקסטים ארוכים :sweat_smile: