אומנות הפנאי: GAMING

מתי המשחק זה יוצא?

הראשון:
אולפן הפיתוח Ninja Theory, אשר נרכש על ידי מיקרוסופט (Microsoft), לא העניק פרטים אודות המשחק Senua’s Saga: Hellblade 2 מאז דצמבר 2021, אז הוצג סרטון משחקיות ראשון ועתה לאחר זמן רב אנו מקבלים סימן חיים נוסף אך לא פרטים נוספים מעבר לכך כמו חלון השקה.

השני:
ההדגמות הגרפיות מספקות הצצה לאופן בו יראו משחקים מבוססי Unreal 5 שישוחררו בשנים הקרובות, אולם יש לשים לב לכך שההדגמה הטכנית אינה משחק אמיתי: זהו עולם נטול משימות, אויבים או שחקנים אחרים. כל אלו דורשים לא מעט משאבי מערכת, שאותם קונסולות הדור-הנוכחי יתקשו לספק לצד הגרפיקה הפוטו ריאליסטית המוצגת בסרטון.

מישהו פה שיחק botw ?

אין לי סוויץ’, אבל חברים אמרו לי שמדהים.

אגב, רוצה קצת להשוויץ… Game Dev Tycoon זה משחק שבו אתה פותח חברת משחקי וידאו (במוסך) אי שם בשנות ה80 כששוק משחקי הוידאו רק התחיל, והמטרה שלך היא להפוך לחברת משחקים גדולה בסופו של דבר.

המשחקיות עצמה היא שאתה מפתח משחקים, למחשב ולקונסולות השונות. כשאתם מרוויחים מספיק כסף כדי לצאת מהמוסך למשרדים, אתם יכולים להעסיק עובדים שיעזרו לכם בפיתוח משחקים גדולים יותר, עד שבסוף תחזיקו בחברה של מאות מיליונים שיכולה לפתח משחקי AAA ואף מחזיקה במחלקת מחקר ופיתוח משלה.

המשחק יצא לפני עשור, ואני שמעתי עליו ב2014 (סיפור מעניין, ארחיב עליו בסוף). לקח לי 3 שבועות בזמנו כדי לסיים אותו על 100%, אבל ב2018 החברה החליטה להוציא מוד שנקרא Pirate Mode. בניגוד למשחק המקורי, בפיירט מוד כל משחק שאתם מפרסמים נפרץ, ואחוז מסוים של השחקנים לא קונה את המשחק ולא מכניס לכם כסף. זה בעצם סוג של hard mode כי זה גורם לכך שכל המשחק אתה עם הכנסות נמוכות יותר, וצריך לרדוף כל פעם אחרי גרסה חדשה יותר של copy protection.

ב2018 כשראיתי שיצא עדכון למשחק סופר התלהבתי. שני אצ’יוומנטים חדשים שהורידו אותי מ100% ל94% הם סיבה לחזור למשחק שמאוד נהניתי ממנו בעבר. אממה… מדובר ברמה סיוטית מבחינת רמת קושי, ואחרי עשרות פשיטות רגל השארתי את זה להיות Future’s Tal Problem.

אז בימים האחרונים התלבשתי על זה, ואחרי 18 שעות משחק נוספות אני גאה לבשר לכם שהצלחתי!!

בחוויה האישית שלי זה אחד האצ’יוומנטים היותר קשים שיצא לי להשיג. כמות הפעמים שפשטתי רגל בימים האחרונים היא עצומה. כל פעם שאתם מגיעים למינוס של 200k אתם אוטומטית בפשיטת רגל, ויש לכם אפשרות להתחיל את השלב מחדש או את כל המשחק.

ועם הכנסות לא מספקות זה סופר קל להגיע למינוסים, כי משחקים קטנים לא מספיק רווחיים, עלויות הפיתוח של משחקים בינוניים היא משמעותית, העלויות של עובדים רק עולות ככל שהם נעשים ותיקים יותר ואפילו המשרדים עצמם לא קלים לתחזוקה ברמה שאחת ההמלצות העיקריות היא לא לעזוב את המוסך. תנחשו מי קרא את ההמלצה הזאת אחרי שהוא עבר למשרדים.

הבנקים החמדנים יציעו לכם אשראי ברוב הפעמים בהן תיכנסו למינוס, אבל אלא אם אתם לקראת שחרור של משחק חדש (ואז הם יציעו לכם לקחת בערך 500k ולהחזיר 550k חודש אחרי שחרור המשחק) הם יציעו לכם הלוואה בריבית של 100% וכך יוצא שבתקופות מסויימות של המשחק עבדתי רק כדי להחזיר את ההלוואות שלהם ולא יכולתי בכלל להתקדם. לכו תקבלו הלוואה של 1.5M רק כדי להיכנס לרצף של משחקים שזוכים לציונים טובים ועד שאתה מגיע ל3M אתה מוצא את עצמך עוד פעם במינוס, כי הם רוצים בחזרה את הכסף שלהם.

עוד נבלות ששמחות לקפוץ על הטרף זה חברות חיצוניות שיציעו לכם למכור 20% או 30% מהמניות שלכם, בתמורה לאיזה מיליון או מיליון וחצי דולר, אבל אז הרווחים שלכם קטנים. הבעיה? אתם קצרים בכסף, ובשלב כלשהו כבר היה לנבלות 80% מהחברה. יהיו לכם הזדמנויות לקנות מניות בחזרה, אבל המחיר גבוה ממה שמכרתם ובחלק מהפעמים עד שקניתי מניות חזרה, הוצאתי משחק שלא הכניס מספיק כסף ככה שנאלצתי למכור להם שוב את המניות בפחות כסף אחרי כמה חודשים :neutral_face:

קיצר הייתה חוויה סופר מאתגרת, אבל בסך הכל אני חייב להודות שנהניתי. בכמה שעות האחרונות כבר הגעתי למצב שבו יש לי כמה מיליונים קבוע, אני בלי הלוואות ורצף של משחקים טובים אפשרו לי להתחיל לקנות מניות בחזרה.

אה כן…

עד כמה האצ’יוומנט הזה קשה אובייקטיבית? הוא ברשימת 20 הנדירים שלי.

image

נ.ב. הבטחתי את הסיפור איך שמעתי על המשחק הזה.

ב2014 ראיתי כתבה על משחק שהיוצרים שלו שחררו גרסה פרוצה של המשחק, והעלו אותה לאינטרנט. רק שהיוצרים החליטו להגניב איזה באג קטן. בגרסה הפרוצה, החל משלב כלשהו כל משחק שאתה מפרסם מכניס לך 0 שקלים, ורשום לך שהמשחק שלך נפרץ וכולם מורידים אותו בצורה פיראטית במקום לשלם.

אני זוכר את התגובות של אנשים שבוכים ברדיט וכדומה על זה שהם פושטים רגל בגלל פיראטיות… פרייסלס. הגאונות שלהם גרמה לי לרוץ לקנות את המשחק.

לא מצאתי את הכתבה ההיא, אבל הנה אחת בסגנון:

זה מעולה, ובקרוב אחרי כמה שנים יוצא squel

אני יודע שזה מעולה. התחלתי עכשיו . יש טיפים?

סוף בתור הבומר הכי גאה בפורום פה הצלחתי ללמוד איך לחבר את השלט של הסוני למחשב. אז משחק עם האימולטור. אין סיכוי שאני ישלם אלפיים שקל בשביל לשחק במשחק אחד בסויטצ…

בשביל טיפים למשחק הזה צריך ללמוד 4 שנים ולהוציא תואר חח יש כל כך הרבה שטויות שאפשר לעשות בו שזה מפחיד.

אגב אם אתה כבר משחק באימולאטור אז תוריד את
Ocarina of time של הנינטנדו 64
זה המשחק האהוב עליי עד היום :slight_smile:

יש גבול יוקר מחייה צריך לעבוד וכל מיני דברים כאלו. זמן רק למשחק אחד…

ברור לי אני סתם צוחק…
גם לא שיחקתי את הזלדה הישן מאז גיל 16… לא יודע אם זה באמת עומד במבחן הזמן או שאני סתם נוסטלגי :slight_smile:

אם כבר העליתי את הנינטנדו 64… יש פה מישהו שמשחק/שיחק בבונד גולדן איי או בבליץ? ועדיין יש לו את הקונסולה?
או אפילו טקן (אני מכיר עד 6 רק) והוא ממש טוב בזה?
אני אשמח למצוא מתמודד ראוי או אתגר :wink:

Ocarina of Time 3DS באמת מדהים ולא רק בגלל הנוסטלגיה.

בקשר למשחקים שהזכרת שיחקתי רק את 007 באימולטרים והייתי לא רע בSuper Smash Bros.

אגב @mos56, לא יודע אם ראית את טריילר המשחקיות של הזלדה החדש אבל בנינטנדו יש באמת את הגאונים הכי גדולים בעולם הגיימינג בלי שום תחרות. מכניקת הFusion שהמציאו זו גאונות מטורפת ואנחנו הולכים לראות דברים מופלאים במשחק.

חוץ מזה, מישהו פה ניסה את המולטיפלייר של Splinter cell Chaos theory ורוצה לשחק בזה שוב?

מישהו פה יש פס5 והוא משחק בdead island 2?

רק התחלתי אותו וזה המשחק הכי כיף ששיחקתי בו הרבה זמן. יש קו אופ שם אבל אין cross רק אותו קונסולה או מחשב.

WTF

אני חולה על המשחק הראשון בסדרה, אחד מ-2-3 המשחקים הגדולים בעיניי אי פעם. ואז מגיע הטריילר הזה ואני תוהה אם זה הולך להפוך למשחק הגדול בהיסטוריה.

שואל ברצינות, לא מכיר ת’משחק אבל מהטריילר בלבד - ניסית פעם לנתעסק עם הדמיות? בתור הובי, אני יודע שאתה לא מתעסק בזה ביומיום.

אם כבר

רק שהיה טוב רק שהיה טוב רק שהיה טוב רק שהיה טוב רק שהיה טוב

אם כבר הערתם את הדיון…

אז כן קניתי את הוגוורט לגאסי, אבל עדיין לא שיחקתי בו. בכלל.

בת הזוג שלי ממש נהנית ממנו…

לא, ולא הבנתי מה אתה מתכוון.

אתה מנסה לגרום לי לקנא?

אם תנסה להסביר לי - אחד שלא שיחק במשחק מעולם - מה הכיף במשחק, תן לי בשורה שתיים.
(ייתכן שלא הבנתי את הקטע…)

אהההה אוקיי, אז התכוונת הדמיות במובן של סימולציה. דבר עברית חביבי.

בגדול, אני מת על משחקי סימולציה. בפורום הזה אולי יותר יכירו את סדרת משחקי הסימולציה אולי הכי מוכרת שיש (פוטבול מנג’ר), אבל כמובן שיש עוד המון סוגים. הכיף בזה הוא כמובן תהליך ה"יצירה", להרגיש שהתחלת מאפס ולאט לאט בנית משהו שהוא די גדול. אם תרצה, זה מאוד דומה אני מניח להנאה של ילד קטן שמרכיב לגו. לעזאזל, אני נשבע שאני אפילו עדיין נהנה כיום לפעמים להרכיב לגו (או המשחק מגנטים הזה למי שמכיר) עם הילד שלי בן ה-3.

וזה ממכר, ושואב, מאוד. ויש את הרגעים במשחק שבהם אתה עוצר לרגע, מסתכל על העיר שבנית, ואתה בהלם שבכלל הגעת לנקודה הזו. הרי לא מזמן (לפני כמה עשרות שעות משחק, כן?) התחלת את המפה הזו בלי כלום. איך הגעת לכאן? עקב לצד אגודל…

אז אולי לא ב size שאתה מדבר, אבל הדמיה ריאליסטית פלוס כולל הטמעה בשטח קיים - זה אחד הנחמדים. אבל זה המון זמן - וגם לי זה רק הובי מהצד

על מה אתה מדבר?