P$g - סוף כל בלון להתפוצץ?

הפייבוריטית לפי סוכנויות ההימורים לזכייה בליגת האלופות הודחה שוב מליגת האלופות והפעם כמו בשנה הקודמת בשלב שמינית הגמר.

לפני כן? רבע, רבע, רבע, רבע…

מה ההסבר שלכם לכישלון המתמשך של המועדון בליגת האלופות?

שילוב של הגרלות רעות וליגה חלשה שגורמת להם להיראות הרבה יותר טובים ממה שהם באמת.

ולמה באיירן מצליחה לשרוד כשגביע/צלחת האליפות שלה מונח ביד כבר בינואר?

אני חושב שבאיזשהו מקום זה פוגע גם בבאיירן, התואר האחרון שלה היה כשהטופ 4 בגרמניה היו הרבה יותר איכותיות. בשתי ההדחות האחרונות שלה מול אתלטיקו וריאל היא הגיעה לא הכי חדה למשחק הראשון. בכל מקרה, בין איך שבאיירן נראית בהדחות שלה לבין איך שפריס נראית יש מרחק של שמיים וארץ אז אני לא מתיימר להגיד שליגה חלשה זה כל הסיפור.

מה שהזוי כאן זה שלא נראה שפריס מצליחה בכלל להפנים משהו מההדחות האלו, הסגל עבר שינויים אבל בגדול יש שם שלד שרץ כבר שנתיים-שלוש, ואין איזה שינוי ניכר לעין. הייתי מוכן להאשים את המזל הרע שלהם אם היו מודחים אחרי שהם שכבו על השער שלי ריאל אחוז ניכר מהמשחק. זה לא היה קרוב אפילו.

לא אמרתי שליגה חלשה זו סיבה להדחה, אלא סיבה לאכזבה. זו לא אותה טענה. אני פשוט טוען שהם לא מספיק טובים ולא מדובר באנדר אצ’יברים.

כמה קבוצות אתה מכיר שישכבו על השער של ריאל מדריד בשמינית גמר ליגת האלופות?

להתעלם מההגרלה הקשה בשנתיים האחרונות של פריז זה לא רציני. כמעט כל קבוצה אחרת הייתה מודחת בהגרלות כאלה בדיוק כמוהם, אז בגלל שיצא להן משהו אחר הן מוצלחות יותר?

אני חושב דווקא שמדובר באיש על הקווים. אוני אמארי מתאים לסביליה שרוצה את הליגה האירופית. אני מופתע שהוא המשיך שם אחרי הכישלון בעונה שעברה וצורת ההדחה נגד בארסה, זה יותר חמור לדעתי מאיבוד האליפות למונאקו, ואם הוא ימשיך בעונה הבאה אז הפרוייקט יירד לטימיון. החילוף שלו בברנבאו היה יוצא דופן בקטע רע - הויתור על קאבני דווקא כשפאריס כן במשחק, הוא לא שיתף את די-מאריה ולו לדקה אחת. הוא חסר כריזמה. אני לא זוכר מקרה כזה עם סגל מטורף לעומת מאמן כל-כך חלש חוץ מריאל מדריד של קיירוש, והסגל של אמארי מאוזן הרבה יותר. לניימאר יש מעמד שהוא מעל המועדון אבל זו כבר הנחתה מלמעלה בהתאם לתג המחיר והליטופים מהנשיא ועוד ועוד ועוד.

יש הרבה שרואים נק’ דמיון בין פאריס סן-ז’רמן למנצ’סטר סיטי, שגם כן לא עשתה הרבה באירופה והייתה חסרת אונים בבית המוות. זה משתפר כאשר מגיע מאמן גדול.

התוצאה הסופית היא הדבר הכי חשוב אבל מסתכלים על עוד דברים. פאריס יכלה לקבל שלישייה אתמול. הם עלו למשחק בלי אמונה. גם אם ניימאר פצוע זה לא סוף העולם.

2 לייקים

אני חושב שבנוסף למאמן, היעדר שיטה וכו׳ יש הרגשה של מנטאליות רעועה. כל שחקני ההתקפה הנוצצים לא עשו משהו שיכול “להדליק” או לדרבן את שאר הקבוצה. אפילו דני אלבס, שידוע בטירוף שלו במשחקים מהסוג הזה, נראה כאילו הוא נדבק בחוסר המוטיבציה של השחקנים סביבו. ממש כאילו ההרגשה אחרי הפסד כזה השחקנים האלה אומרים לעצמם “יאללה כוסעמק אני בחופש עכשיו”.

ציפיתי מהם להרבה יותר השתדלות ומלחמה מהדקה הראשונה. כשבארסה, ריאל, באיירן או אפילו אתלטיקו היו צריכות להפוך תוצאת פיגור, גם אם הן לא הצליחו להבקיע, הן היו יושבו על השער מהדקה הראשונה ולא מרפות. היעדר הטירוף בפסז׳ היה מאוד ניכר ביחס לרצון המדובר של המועדון להיות שם דבר באירופה.

כסף לא בהכרח קונה מחוייבות.

כל הקבוצות מחוץ למדריד נכשלו בליגת האלופות בארבע השנים האחרונות, מי יותר ומי פחות. יותר כיף לשמוח לאידה של פס"ז אבל היא לא נכשלת יותר מכל האנגליות, למשל.

פס"ז קבוצה טובה והיא תשוב להיות בין הפייבורטיות גם בעונה הבאה. בלי קשר לכך הטענות על הליגה החלשה, העדר הניסיון, המאמן שהוא בובה וכו’ - נכונים. אבל בסבירות טובה הם לא היו זוכים בליגת האלופות גם עם תנאים טובים יותר.

זה גם לא נכון בעיניי להתייחס לכל השנים האחרונות כמקשה אחת. הקבוצה הנוכחית עם אמבפה וניימאר היא לא הקבוצה של זלאטן. בעבר הם לא היו בטופ העולמי גם מבחינת השמות על הנייר.

שנה עברה והדחה נוספת נולדה. מה היה חסר לדעתכם?

אני באמת חושב שאחת הבעיות של פריס זה מרקיניוס ובעיקר תיאגו סילבה. עם כל הכבוד לאחרון, הוא פשוט לא אותו שחקן מאז מילאן. איכשהו, כמעט בכל ההפסדים של פסז, אני זוכר משהו אצלו שאם היה עושה אחרת, הגול היה נמנע. בגומלין לדוגמא, קהראר מסר כדור לא טוב, אבל משום מה לוקאקו היה עירני וסילבה לא- זה קורה לו לא מעט והאשמה, מבחינתי, היא נטו עליו. הוא סוג של לוזר, כמו דויד לואיז רק בפחות(ואהבתי אותו פעם אבל זה לא זה). בנוגע למרקיניוס, לא יודע אבל אף פעם לא התלהבתי ממנו. אני לא אומר בהכרח שהם הבעיה העיקרית אבל הם אלו שתמיד היו בכל ההדחות של פריס, ככה שזה יוצר הגיון מבחינתי לחשוב עליהם כעל פאקטור דיי משמעותי בהדחות הללו (ולראייה, סילבה בהחלט היה צריך להיות עירני).