Pretemporada 2019 :: סוגרים את ההכנה עם הפסד בפנדלים ברומא

המשחק רק הזכיר לי שלמרות כל ההתרגשות מהעונה החדשה - אין ממש חדש. המחצית הראשונה עם ההרכב החזק דווקא הייתה טובה. איסקו ומרסלו הורידו פלאים את המשקל הממוצע בסגל לעומת שנה שעברה. יש מצב שאיסקו החזיק בבטן את הרך הנולד.

לצערנו, המשקל לא היה הבעיה העיקרית של איסקו ומרסלו בעונה שעברה.
פשוט נאיבי מצד זידאן להמשיך לבנות על שחקנים כמוהם. סולארי ביום הראשון של יולי היה זורק את שניהם לקבוצה אחרת, ולא את המחליפים שלהם שנראו טוב בהרבה.

אין ממש חדש מבחינת הסגל אולי, אבל לפעמים שינוי שיטה ומאמן יכול להוביל לדברים גדולים, הסגל הזה היה מחוק כאן בפורום בתקופת ביניטז ואז זידאן קיבל אותם ופתאום צ’מפיונס ואז עונה אחרי דאבל היסטורי.
לא מבטיח דאבל עונה הבאה אבל לא הייתי פוסל את הסיכויים שלנו כבר עכשיו כפי שאחרים עשו.

ובייל בשיאו יותר טוב מהזאר, אבל הזאר הוא סוג השחקנים שהיה מאוד חסר לנו, אז לסגל הנוכחי של ריאל הזאר הוא שידרוג גדול לעומת בייל.

מרסלו לא שמן היה אולי השחקן הטוב ביותר שלנו בדאבל, לא מבין איך אפשר להעדיף רגילון עליו. ובדיוק בגלל זה סולארי לא יאמן קבוצה גדולה בהמשך הקריירה שלו.

יש הפתעות בחיים אבל פה יצטרך להיות חתיכת שינוי אצל הרבה מאוד שחקנים ותיקים כדי שנצליח. מילא אם היה מאמן חדש, אבל זידאן לא באמת חדש.

לגבי רגילון אני מסכים, עדיף לקוות לחזרה של מרסלו לכושר מאשר להסתפק בבינוניות. מה גם שהביאו מגן נוסף בטריליון יורו.

זידאן אוהב רוטציות, מגן הטריליון יורו ישחק הרבה דקות כמו גם ויניסיוס וכאלה, השאלה העיקרית כפי שציינת איך ההרכב הישן שכנראה יהיה ברובו גם העכשווי יתפקד מתי שצריך(והכוונה לא רק באירופה אלא ובעיקר בליגה).

אני אפתיע ו/או אעצבן הרבה כאן ואטען שבנזמה לדעתי הוא שחקן המפתח של העונה הבאה.

וזידאן הוא אולי לא מאמן חדש, אבל הוא מאמן, בניגוד לקודמו…

אחד הפוסטים אוחד לנושא קיים: דיון ההעברות והפנטזיות :: זיזו חולם על פוגבה

אחרי משחק הכנה ראשון, פתאום כולם בוכים שאין מהפכה בהרכב. כיאלו שלא ידענו את ההרכב גם שבוע לפני המשחק.

מדברים על הזארד כאילו מדובר בשחקן ממוצע. הוא אחד הטובים בעולם ובריאל הוא יהיה יותר טוב ממה שהיה בצ’לסי. תפסיקו להשוות לרונאלדו כי הוא שחקן שונה מרונאלדו, והוא כן המשך מבורך לרעיון לשחק בלי רונאלדו ויותר קבוצתי. ולמרות שהוא צריך זמן להתאקלם עם החברים, במיוחד הקרובים לעמדתו כמו מרסלו, קרוס ובנזמה, כבר אתמול סיפק כמה רגעי קסם. להזכירכם, משחק ראשון.

אם מרסלו מוריד משקל ומתחיל לשחק כמו מרסלו הטוב - שהוא המגן השמאלי הטוב בעולם - או נמצא שמה באיזור, למה צריך להחליפו?!

אני חושב על מהפכה ותוהה מה אפשר להוסיף להרכב הזה חוץ משחקן קישור טוב, והמועדון עובד בדיוק על זה, ושדרוג לבנזמה אך אי אפשר להצביע על שחקן זמין אחד שבטוח יהווה שדרוג - כי אין.

יש לנו ספסל הרבה יותר טוב משנה שעברה ותחליף טוב ו/או יקר לכל עמדה. חלק מהילדים נקנה בהון ונארה מבטיח. אבל לא לשפוט אותם לפי המחצית השנייה כי הרכב כזה במשחק רשמי הולכים לראות רק נגד קבוצה מהליגה הרביעית.

מישהו יודע מה היה הסיפור עם החשכת הערוץ הרשמי? האם תקלה או שאין להם זכות לשדר את משחקי האימון? אם לא הייתי מוצא קישור סביר בזריזות, יכל להיות חתיכת מפח נפש לחכות עד 3 בלילה בגילי ולחזות בשידור נחתך דקות לפני הפתיחה…

מהמשחק הראשון אנחנו לומדים ששום דבר, למעט המערך(וגם כן לפרקים), לא השתנה. שיחקנו בדיוק כמו כל יום ממוצע בעונה שעברה.

מעטים השחקנים שנותנים בגיל 31, קאמבק, אחרי עונת בלהות, בדיוק באותה הקבוצה… לפעמים שינוי אווירה הוא עדיף לשני הצדדים.
אני מניח שסולארי נתן לרגילון את הדקות מתוך מחשבה שהוא יוכל להשתפר, ושהמנטליות שלו יותר נכונה. גם בייל מוכשר פי אלף מלוקאס, ובכל זאת הספרדי(עם כמה שכואב לי להגיד את זה) היה השחקן הטוב שלנו באגפים בעונה שעברה.

סולארי לא היה טקטיקן גדול ובטח שלא איזה מוטיבטור או מאמן בחסד אבל שיחקנו תחתו את הכדורגל הכי טוב בעונה שעברה.
מרסלו ואיסקו נראו כמו הצרות הכי רעות שלי בעונה הזו, ובמקום לתת להם (במיוחד לספרדי) הזדמנות מספר 1000 הוא זרק אותם לספסל.

אני מבין שאתה מאמין בשחקנים שזכו בהכל, אני מבין גם למה, אבל מבחינתי, מבחינת סולארי ומבחינת הרבה אנשים כאן(אני מניח) אי אפשר להמשיך עם הקיים ולצפות לתוצאה שונה.

אגב, אין לי הערכה גדולה לרגילון, אבל מרסלו נשאר=מרסלו פותח ברוב המשחקים, בדיוק כמו בנוגע למודריץ’ וקרוס, וכמו שאיסקו ובייל אם ישארו לא יהיו מחוץ לסגל אלא בספסל.
יש בסה"כ 7 מקומות על הספסל מה שאומר שאם שחקנים כמו אסנסיו, איסקו, קרוס\מודריץ’ וכו’ נשארים כמחליפים הם תמיד יהיו בספסל, מה שאומר שאחרים לא יקבלו הזדמנויות. אם רגילון היה נשאר כמחליף והיה נותנים “למגן הטריליון יורו” את המקום בהרכב, הוא בכיף היה נמצא מחוץ לסגל כל משחק שני. בהצלחה לזידאן לשים את מרסלו ביציע כל שבוע שני.

קצת נאיבי להגיד את זה, הבעיה של מרסלו לא הייתה רק במשקל, בדיוק כמו אצל איסקו. אני יכול לטעון באותה המידה שאם מודריץ’ או בייל חוזרים לעצמם, למה צריך להחליפם?
מרסלו לא היה קצת חלש בעונה שעברה, הוא היה השחקן הכי arguably גרוע בקבוצה סופר גרועה. הוא לא תרם הגנתית או התקפית. אין סיכוי שהוא יחזור להיות “מרסלו הטוב”, הוא יכול במקרה הטוב לתת עונה סבירה ולהיות שחקן לגיטמי. שחקנים לא חוזרים לשיא בגיל 31 באקראי, וגם לא אם הם מורידים 6 קילו.

אממ, לא יודע, שחקן כנף לימין? קשר אחורי מחליף? קשר נוסף להרכב? כולנו ראינו את הקישור בעונה שעברה, כולנו ראינו שמודריץ’ וקרוס לא הצליחו להחזיק את החצי מול ג’ירונה, מה ישתנה השנה? האזר ישחק לידם?

אפשר היה גם להביא חלוץ בכיר נוסף ולא מחליף למוראטה, אבל זה חלום שלא יתממש לעולם.

אפילו בלי להוציא את קארים, שלישיה של שני גולרים והזאר תייצר יותר גולים מהאסנסיואים. קארים גם ככה הסתובב רוב הקריירה ליד דגל הקרן… הוא מרגיש בנוח לצד חלוץ נוסף.

שיחקנו כמו יום ממוצע של קבוצה בתחילת טרום העונה שלה.

לא יודע על איזה סטטיסטיקה אתה מתבסס…
בכל מקרה מרסלו עד לפני שנה הוא המגן הטוב בעולם(אני אטען בהיסטוריה), השחקן שאני הכי בונה עליו שיעשה את המהלך המבריק שיוביל לשער מכריע בתוספת הזמן במשחק מכריע בליגת האלופות והוא מגן !
אז נתן עונה חלשה כמו כל הקבוצה, למזלו הרע הגיע מאמן ניג’ס שבמקום לעזור לו לחזור לכושר המצויין שלו הוא הוריד אותו לספסל והעלה מגן בינוני להחריד במקומו.
בגלל שמרסלו נמצא כאן מאז ומעולם חושבים שהוא כבר לקראת סיום הקריירה, הוא בסך הכל בן 31 ועדיין יש לו שנתיים שלוש ברמה הגבוה.

בכל מקרה, אם אני צריך לבנות על מישהו מהסגל שיתן קאמבק מהעונה האחרונה זה יהיה לזה שתוך חודש הפך משמנמן לפיגורה שיכולה להתחרות אפילו בכרסטיאנו.

קודם תחת סולארי שיחקנו את הכדורגל הכי מגעיל של ריאל מאז ומעולם, הוא נתן לרגילון לשחק לפני מרסלו בגלל שהוא מטומטם שרצה להוכיח שהוא מבין משהו, והוא לא !
הטעות הכי גדולה של פרז זה החתמת סולארי, ההחלטה הכי טובה של פרז זה פיטורי סולארי לפני סיום העונה.

שנית, אתה ומי שמאמין כמוך האמינו בתקופת בניטז שאי אפשר להמשיך עם הקיים ולצפות לתוצאות שונות, עובדה שהמשכנו עם הקיים והגענו לתוצאות הכי טובות במאה הנוכחית.

ובייל עם רגל אחת יד קשורה ופזילה יותר טוב מואסקז בשיאו.

גולר בכיר(אם הכוונה ל 9) היום כמעט ולא בנמצא, ואם כן אז או שהוא כבר מבוגר או הוא חתום על חוזה ארוך טווח בקבוצה שהכי קשה להוציא ממנה שחקנים בסכום הגיוני(טוטנהאם) ואמבפה כבר לא יגיע העונה, אולי עונה הבאה.
היום הגולרים הבכירים הם יותר שחקני הכנף, ושחקן הכנף הכי טוב בעולם עושה את המוות לבעלים שלו ונראה שלברצלונה אין מספיק כסף כדי להביא אותו, אני הייתי קופץ על המציאה, זה עוד איזה 25 שערי ליגה ו15 בישולים לפחות ואינספור סקופים לעיתונות, לא יודע למה פרז מחכה…

כבר עשר שנים אין חלוצים בשוק ואיכשהו בבארסה ואתלטיקו כל הזמן מצליחים למצוא.

דיברתי מבחינת סגנון, עמידה ושחקנים. היכולת פחות רלוונטית בשלב הזה. היכולת של העונה שעברה, בהתחשב בזה שאתמול עלינו כמו כל משחק בעונה הקודמת, היא זו שמטרידה אותי.

על איזו סטטיסטיקה אתה מתבסס כשאתה מדבר על המגנים הטובים בהיסטוריה? לא תמיד צריך סטיסטיקה כדי לבסס דעות. שחקני כדורגל באופן כללי לא נוהגים לחזור לגדולה שלהם אחרי עונות נפילה, זה יוכלו להגיד לך שחקנים כמו פלקאו, ססק, אוזיל, וייה, פדרו, אלכסיס ועוד איזה מיליון שאני יכול להוציא מהראש. במקרה הטוב הם חוזרים לרמה טובה, אבל הם לא חוזרים להיות וורלד קלאס או מתעלים על עצמם הישנים. תקרא לזה עניין של בטחון, מומנטום או אנאערף, זה לא משנה כי בסופו של דבר זה כמעט ולא קורה.

לא יודע איך אפשר לטעון שמגן שלא יודע להגן הוא הטוב בהיסטוריה. אני כן חושב שהתרומה ההתקפית שלו שמה אותו כאחד הגדולים בדורו, אבל אישית אף פעם לא שמתי אותו בטופ.

זה בדיוק העניין, כולם היו חלשים אבל הוא היה גרוע מהם בהרבה. לא יכול להיות שעברו שלושה חודשים ושכחת איך הוא נראה, על בסיס שבועי. מה גם שהטיעון המטופש הזה של “כולם היה גרועים” לא תופס בעיני, זו בא לחובתו שהוא היה גרוע ולא לזכותו. שחקנים כמו מודריץ’, קרבאחל וקאסמירו שתמיד נתנו 100 אחוז הם היחידים שהיו נסבלים בעיני, אבל כאלה שזרקו כמו מרסלו ואיסקו מקומם לא איתנו.

המגן הבינוני להחריד הזה היה הרבה, הרבה יותר טוב ממרסלו בעונה שעברה. אתה שוכח שמרסלו לא רק שלא היה קיים הגנתית אלא איבד גם כל כדור בהתקפה.

אילו שחקנים מחזיקים בגיל 34 ברמות הגבוהות? חסרים שחקנים מהדור הזה שבגיל 30 כבר ארזו מזוודות לארה"ב, המזרח התיכון או מדינות ערב? ועוד מדובר בשחקנים שלא גידלו כרס בעונה שעברה.

עכשיו אתה ממש, ממש מגזים. אגב אני לא יודע אם שמעת, אבל עשו לשחקנים איזה מבחן כושר, בו אסנסיו לקח את המקום הראשון. הוא גם ברמה של כריסטיאנו פיסית? אתה בונה עליו שיתן משהו משמעותי העונה?

זה לא ממש נכון… סגנון בצד, התוצאות שלו טובות בהרבה העונה משל זידאן ולופטגי, זה אתה יכול לבדוק.
אני חושב שהשנאה שלך אליו מעוורת אותך מאוד, במשחקים כמו הקלאסיקו בגביע וצסקא בברנבאו אם היו שחקנים שיודעים לשים גול היינו גומרים אותם במחצית.

שורה תחתונה הקבוצה שיחקה כמו חרא, פשוט פחות חרא מהמאמנים האחרים. זה אומר יותר על הסגל, מאשר על המאמן.

כן, ממש הציל את העונה.

טוב, אתה לא יכול להכניס לי מילים(או אמונות) לפה. למזלי, לפורום לא הייתי רשום בתקופת בניטז כך שאת המחשבות שלי באותה התקופה אתה לא יכול לדעת. מעבר לזה, אז ידעתי שיש לנו שחקנים וורלד קלאסים, כמו מודריץ’, רונאלדו, וראן וראמוס.
בניטז היה משחק עם קרוס כקשר אחורי וחאמס כקשר אמצע, הוא ירה לעצמו ברגל. הקדנציה ההיא הייתה בעיקר אשמתו.

בלה בלה, בעונה שעברה בייל היה פחות טוב מואסקז. שניהם זוועה, הוולשי יותר. אני חושב שאתה ממעיט בערך המנטליות של שחקן הכדורגל.

ברצלונה הביאה את החלוץ הכי טוב שהיה בשוק בעשור האחרון, אם אני זוכר נכון פרז אז ירד ממנו אחרי הנשיכה וטענו שזה לא מתאים לריאל מדריד…ומגרייזמן אני אישית לא כ"כ מחזיק.
אתלטיקו קונה אותם צעירים והופכת אותם לחלוצים גדולים, בסגנון רכישת יוביץ’, רק שבאתלטיקו יותר קל להיכנס להרכב, אין להם בנזמה.
את מי היית מביא כרגע ? הפולני כבר זקן ויעלה המון, אמבפה לא יגיע, קיין יעלה טריליון וחצי יורו, אגווארו גם לא צעיר וגם משחק בסיטי.

כל השמות ריאליים כמו שפוגבה ריאלי. המועדון אפילו לא מעוניין בשחקן התקפה נוסף.

גם אחרי כל הלא ריאליים יש מניות בטוחות: גריזמן, איקרדי ואפילו דיבאלה. כל אחד והבעיות שלו (בגלל זה הם נחשבים ריאלים), אבל זה 20+ שערים בעונה בקלות. וואלה אפילו על דזקו בגיל 33 אני סומך יותר מעל האסנסיואים. מאיפה הסגל הזה יקריץ מספרים? אפילו החלומות הורודים על התעלות של בייל כבר לא רלוונטיים. לא מצליח לדמיין את ויניסיוס או יוביץ׳ משתלטים על עמדת ההתקפה השלישית ונותנים תפוקה של קראק. כרגע זה נראה שבעמדה הזאת יעלה שחקן אחר בכל שבוע ובעיקר לוקאס. הלוואי שאטעה.

לא פחות חמור המצב של משחק ההגנה הקבוצתי, שם ממש לא השתנה כלום. כל הבעיות הידועות מהשנים האחרונות.

אישית לא מבין את ההתעקשות על פוגבה.

מסכים איתך, לא רואה שערים בסגל הזה, בייל נפסל סופית, חאמס לא רצוי(לא מבין…), ועונה טובה של יוביץ’ זה 15 שערים כנראה, הווינסיוסים יתנו בסביבות ה-10 שערים ביחד, זה לא חצי רונאלדו.
אני כאן כותב מתחילת הקיץ שחייבים עוד שחקן התקפה של מספרים(גדולים) וזידאן משקיע 60 מיליון מיותרים על מגן שמאלי(אם בונים על מרסלו).

איקרדי אגב הוא אחלה אופציה, לא מבין מה הקטע שלו ולמה הוא פתאום הפך למה שהפך אבל אותנו זה לא צריך לעניין, אנחנו צריכים שערים והוא כן מדגדג את הרבה של החלוצים שאמורים לשחק בריאל, שערים הוא יבקיע.
דיבאלה הוא השם המועדף עליי מאלה שציינת, גם טכני גם יצירתי וגם יודע לשים את הכדור ברשת.

עדיין מקווה שניימאר יגיע, הרכש הכי טוב שברצלונה יכולה לעשות הוא ניימאר, לא בגלל שהם כ"כ צריכים אותו אלא בזה שימנעו אותו מריאל מדריד שאיתו הופכת למועמדת רצינית לאליפות.

ראמוס הביע רצון לעזוב וחזר בו ואיתו התקוות שיסדרו את ההגנה העונה.

כבר אמרו כאן הרבה, ובכל-זאת, כמה נקודות:

• מעבר לקלישאות האלה שאני לא גוזר את דינה של העונה הקרובה על סמך 90 דקות ראשונות: אדן הזאר שחקן-שחקן ואין לי ספק שהוא יצליח. מצד שני, מינוס קאסמירו, זה בדיוק אותו הרכב כושל מהשנה שעברה כששחקנים הציגו את העונה הגרועה ביותר בקריירה שלהם. גם עם קאסמירו אין לנו שום משחק לחץ.
  • בנזמה היה עושה 2 מ-2 אם זו אלאבס או אתלטיק בילבאו, אם זה היה קלאסיקו אין לי ספק שזה בחוץ, ולא משנה אם אנחנו באוגוסט, דצמבר או מרץ-אפריל.
  • אני מאמין בדני קרבחאל ובואראן, לגבי מרסלו אני הולך כנראה עם הלב, אבל גם אם העונה שעברה הייתה איומה בצורה מוגזמת עבור הרבה שחקנים - אני לא יודע עד כמה הם יכולים להיות טובים הרבה יותר, בעיקר מכוון לגבי איסקו ואסנסיו.
  • אולי לפריז יש איזה פרנצ’יפ למכור את ניימאר לקבוצה שהיא לא ברצלונה, אני כבר אמרתי ששיניתי את דעתי עליו ובעולם יש עוד שחקני כדורגל חוץ מקיליאן אמבפה (לא הייתי “חותם” על זה בוודאות שהוא יגיע בעונה הבאה). הייתי מוותר על רכישתם של יוביץ’, מנדי ומיליטאו שמבחינתי הם שחקנים משלימים שגג יתחרו על המקום בהרכב - לטובת שחקן התקפה טוב.
  • כאילו זה מובן מאליו שאיסקו ומרקו אסנסיו נשארים בקבוצה, מבחינתי הם צריכים להיות על המדף ואולי יהיה להם ביקוש גבוה יותר מאשר לבייל. הם לא שחקנים שנפצעים, לא מדובר באותה מדרגת שכר, ועוד ועוד ועוד.
  • לגבי בייל: מעבר לקצת סימפטיה שיש לי כלפיו, בכל-זאת, ומותר לו “להתעקש להישאר” [הסוכן שלו הוא המחלה האמיתית] - זידאן אמנם רוצה להעפיל לחץ עליו אבל זה מוריד את המחיר שלו עוד יותר לאשפתות, זה המשך לייבוש ממחזורי סיום העונה. אני אישית לא אוהב את זה.

לכל העולם ברור שאנחנו רוצים להפטר מבייל (בין היתר כי הצענו אותו לכל קבוצה עם חשבון עו״ש חיובי בעולם), הייבוש שלו או מה שקרה אתמול לא מורידים יורו מהמחיר. זה כן מעודד אותו להתפשר על פרישה מכדורגל בליגה הסינית, על פי פרסומים זרים.

אם בספרד הוא לא הצליח להתאקלם, אז בסין? רחמים.