דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ראול הוא האלוהים.

אתלטיקו היא קבוצה בה, כמיטב הקלישאה, השלם גדול מסך חלקיו. לא חואנפרן ולא מירנדה היו שחקנים גדולים במיוחד, גם לא ראול גרסיה, מריו סוארז או אוגוסטו פררנדז, אבל כל אחד מהם היה שותף במידה כלשהי להצלחה האדירה שלהם.

הבעיה שעכשיו הם הביאו מסת שחקנים ענקית בעונה אחת, והחליפו כמעט חצי מההרכב. אם זה יתחבר ופליקס יספק את הסחורה הם יכולים לרוץ יפה.
אחרת יש סיכוי לא רע לעונה קטסטרופלית.

הבוטום ליין הוא שהשמות אמנם פחות מרשימים, אבל רוב השמות של אתלטיקו הפכו לכאלה אצלם.
דווקא הרכשים המאסיביים שלהם(קוסטה בחזרה, למאר,ויטולו,גאייטן,גאמיירו,מנדז’וקיץ’) בגדול נכשלו.

ככה או ככה כנראה שהדרבי יגמר בתיקו כשאתלטיקו כובשים בין הרגליים של קורטואה, בניסיון הראשון למסגרת. כמו שגיא רשם, לכדורגל חוקים.

לקחת קבוצה שעובדת והחלפת אותה בקבוצה שאולי תעבוד. מירנדה וחואנפרן לא ייזכרו לדורות אבל גריזמן וגודין כן.

ענית לעצמך. הם החליפו חצי קבוצה והם קבוצה חדשה שאולי תתחבר. כמו שכתבת, אם זה יתחבר.

הם איבדו חלק ניכר מהשחקנים הכי טובים שלהם והשחקנים שיבואו יצטרכו את הזמן כדי להתאקלם ולהשתלב בשיטה. אתלטיקו, בדיוק כמונו, הולכת לעונות בניה. לנו כמובן יש יותר כסף ומשאבים להשקיע בצעירים יותר טובים.

זה הרבה בגלל שהם חוו קפיצת מדרגה בעידן צ׳ולו. אחרי שאתה לוקח גביע, אליפות ועושה שני גמרים בשלוש שנים - כבר אין לך פריבילגיה להביא רק שמות קטנים שיהפכו לגדולים. מאז הם הצליחו יותר ופחות ברכש (גריזמן נקנה ב-54 מ׳ יורו).

חלון ההעברות הסוער של אתלטיקו מדריד:

עזבו:
אנטואן גריזמן (נמכר לברצלונה ב-120 מיליון יורו)
לוקאס הרננדס (לבאיירן מינכן ב-80M)
רודרי (למנצ’סטר סיטי ב-70M)
ז’לסון מרטינס (למונאקו ב-30M)
לוסיאנו וייטו (לספורטינג ליסבון ב-7.5M)
ברנרד מנסה (לקייסריספור ב-3.5M)
דייגו גודין (לאינטר בהעברה חופשית)
אנדרה מוריירה (לבלננשש בהעברה חופשית)
אקסל ורנר (מושאל לסאן לואיס המקסיקנית)
נחואן פרס (מושאל לפלמיקאו הפורטוגלית)
סה"כ עשרה שחקנים שנמכרו ב-311 מיליון יורו

הצטרפו:
ז’ואאו פליקס (נרכש מבנפיקה ב-126 מיליון יורו, שיא מועדון)
אלבארו מוראטה (מצ’לסי ב-56M)
מרקוס יורנטה (מריאל מדריד ב-30M)
מריו הרמוסו (מאספניול ב-30M)
קיירן טריפייר (מטוטנהאם ב-22M)
פליפה (מפורטו ב-20M)
רנאן לודי (מאתלטיקו פרנאאנסה הברזילאית ב-20M)
איבן סאפוניץ’ (מבנפיקה ב-0.5M)
הקטור הררה (מפורטו בהעברה חופשית)
סה"כ תשעה שחקנים שנרכשו ב-304.5 מיליון יורו

ככל שהקיץ מתקרב לסיומו ולאור הקייצים הקודמים אני הולך ומתמתן בנוגע להגעתו של פוגבה. הייתי מאוד אנטי בתחילת הקיץ וליכלכתי עליו לא מעט בשיחות עם חברים. אני פשוט לא סובל שחקנים עם אופי כזה.

אבל

נראה זידאן מבויית עליו. ונראה שהקישור שלנו צריך ריענון אפילו יותר מחוד ההתקפה (שמקבל יותר תשומת לב). בהינתן שאין אף שם מעניין אחר ושאמבפה יישאר בתחום הפנטזיה אני כבר לא כזה מתנגד להגעה שלו. במיוחד כשבארסה בונים משהו מפלצתי בהתקפה.
השלד הזה אמנם איכזב אבל זה היה בהינתן סט תמריצים מסויים ומוטיבציה מסויימת. אפשר בהחלט למצוא נסיבות מקילות.
לזידאן יש שני מבחנים שהוא טרם נתקבל בהם בעבר:

1. הפרכת מוטיבציה בסגל המוכשר אך שחוק (מוריניו היה מעולה בזה).
  2. מבחן הרכש. לראשונה זה עליו.

האופציות של בייל לפי מארקה: טוטנהאם בסכום של 50-60 מיליון יורו, או סין. בליגה של זהבי מוזכרת קבוצה חדשה, Jiangsu Suning, בה משחקים אלכס טיישרה (לשעבר שחטיור) והאיטלקים אדר ופאלטה. מוכנים לשלם לו הרבה וגם דמי העברה בניגוד לשנגחאי. טייגר נראה שבור אתמול אחרי הדברים של זידאן:

במארקה אחד הפרשנים תוהה כמונו האם לחאמס באמת אין מקום בריאל מדריד הזאת, נוכח בעית התרומה להתקפה של הקשרים.

http://co.marca.com/claro/futbol/colombianos-mundo/opinion/2019/07/21/5d34559346163f795d8b4646.html

אני מעלה כאן מחשבה שלצערי בינתיים לפי העיתונות הספרדית נפסלת על הסף.
ניימאר.
חד משמעית ההתקפה שלנו צריכה רענון שהוא בגדר יותר ממחליפים שנותנים עומק. (שלא נדבר על הקישור).
למה לא ללכת על ניימאר? עדיף ניימאר ביד מאשר אמבאפה על העץ, מה יקרה אם הצרפתי יאריך חוזה בפריז? ניתקע בלי כלום בזמן שבברצלונה ההתקפה רק הולכת ונהיית יותר מפלצתית.

חד משמעית אחרי המשחק היום נגד באיירן אפשר לראות שכל עוד השלד של הסגל הזה יישאר, התוצאות לא ישקרו ויהיה נוראי. להחליף את בייל בהזארד ולקוות שהכל יסתדר זה לא יקרה.
צריך לפחות להחליף 3-5 שחקני הרכב, לא שחקני ספסל לדעתי.

הייתם מנסים לזרוק את בייל ( כפי שבindependet) אומרים לפריז עם כסף תמורת ניימאר?
או לחילופין, אסנסיו + כסף למאנה לליברפול?
להביא עוד winger ברמה גבוהה ולא רק פונטציאל.

ברמת הקישור לדעתי פוגבה ישדרג אותנו משמעותית, אבל זה יקרה רק ביום האחרון של העברות אם בכלל.
מה דעתכם?

דיווחים באתרים האנגלים על טרייד, בייל והרבה כסף תמורת ניימאר והרבה אגו.
מעניין, זה יכול להיות פיתרון טוב עבור בייל וניימאר, אבל כנראה שזידאן לא כ"כ מעוניין בניימאר ומתעקש על פוגבה.

אישית מאוד(מאוד מאוד מאוד) מעדיף את ניימאר על פני פוגבה.

אני מצטער, אבל באמת שניימאר הוא לא הפיתרון. כן, בשוק של היום הוא כביכול מתנה, אבל כל מה שהוא מביא איתו - זה פשוט לא מתאים. ברור שלא הכל מתבסס על אופי והתנהגות (ע"ע מקרה סוארז), אבל ניימאר מסוג השחקנים שנטו השם סביבם הופך אותם למה שהם. הוא יכל להיות שחקן פי אלף יותר טוב, אבל הוא מתעסק בשטויות והוא פציע חצי מהזמן.

מבחינתי הוא רעיל ולא שווה את זה. מה גם שאני לא כל כך מחזיק ממנו. לא יודע למה, אבל הוא פשוט לא משכנע בשבילי.

0.65 שערים למשחק במשך הקריירה ואינספור בישולים, שחקן שיכול לייצר לעצמו ולחברים שלו מצבים מכלום, דריבל מדהים ראיית משחק נדירה ובעיטה משובחת.
אין בכדורגל העולמי שחקנים יותר טובים ממנו באחד על אחד, במשחק בשטח קטן ובהשתחררות ממגינים בדיוק הדברים שחסרים בסגל שלנו כבר איזה מיליון שנה.
הזאר הגיע ופתר חלק מהבעיות, הצטרפות של ניימאר כבר הופכת אותנו להכי טובים בעולם בדיוק באותן הנקודות שכ"כ פגעו בנו ומנעו מאיתנו לזכות ביותר אליפויות.
ניימאר מתנה בכל שוק ולא רק בשוק של היום, הוא חרא קטן ובנאדם מאוס אבל אחד השחקנים הטובים ששיחקו את המשחק.
ויש לו בעיית פציעות רק בשנתיים האחרונות, בצרפת לא כ"כ אוהבים אותו ונכנסים בו בפראות.

לא, כי בספרד ייפרסו לו שטיח וייתנו לו להתהלך על המגרש.

גם אם תביא אותו, איפה לעזאזל תשים אותו? הבעיה שלנו היא יותר חלוץ טופ קלאס וקשר מאשר ניימאר. אם יוביץ יתגלה כחלוץ טופ בעונה הזו וידחוק את בנזמה לספסל (מה שכנראה לא ייקרה - אנחנו חייבים להפנים שבנזמה זה לנצח) ואחד הילדודס יהיה עילוי באגף ימין אז הכל טוב. זה אם ואם ואם אבל בתכלס עכשיו, אם היה לנו חלוץ טופ, אז הוא והזארד ביחד עם אחד הצעירים בצד ימין היה מספיק לנו.

מחליף לבנזמה כבר הבאנו. אי אפשר לחלטר ולהביא עוד שחקן על אגף שמאל. הבעיה היא נטו בחלוץ. זו דעתי.

כנראה שחאמס נמכר לאתלטיקו תמורת 40 מיליון, ירוויח 7.5 מיליון יורו לעונה.

לפחות המכירות ממשיכות. אישית הייתי משאיר את חאמס במקום איסקו… אבל כנראה שניתקע עם קישור לא תורם

בליגה הספרדית ובריאל מדריד הוא לא יתנהל כאילו הוא במקום שקטן עליו.
ותשים אותו איפה שתרצה, הוא שחקן ענק, הוא יכול לשחק בשמאל והזאר בימין ולהחליף צדדים תוך כדי משחק, הוא יכול לשחק מתחת לבנזמה, והוא יכול לשחק גם חלוץ לכל דבר ועניין.
ואם ניימאר מצטרף החלוץ שאתה הכי רוצה שישחק איתו ועם הזארד זה בנזמה, הוא החלוץ המושלם להשלים צמד שחקנים כאלה.

בנזמה עם 21 שערים עונה שעברה, ואם היה בועט פנדלים וכאלה אז היה מסיים קרוב ל-30 יותר מכל חלוצי הטופ באירופה, אני רק אומר…

הדיון על ניימאר חוזר על עצמו. אלו שמעדיפים לראות אותו מצביעים על היכולת שלו ואלו שמעדיפים שלא לראותו אצלינו מצביעים על הבעייתיות שבו.

יש כאן מישהו שחושב שהוא לא שחקן מספיק טוב? לחלופין יש מישהו שחושב שהוא לא שחקן בעייתי (כחבר בסגל) ובכללי אדם לא להיט?

כולנו נסכים שהוא שחקן בעל יכולות מרשימות על הדשא, כולנו גם נסכים שיש לו יכולת מרשימה ליצור באז שלילי ובעיות. השאלה היא על מה אנחנו מעדיפים להסתכל.

אישית אני חושב שאין בו צורך. נכון, הוא שחקן טוב, אבל אגף שמאל שלנו מפוצץ גם ככה ולהביא את ניימאר זה לרדת לאשפתות מבחינתי. בנוסף, אם צריך להביא איזשהו שחקן שיסריח את חדר ההלבשה, כבר שיביאו את פוגבה. פוגבה יחליף את קרוס שגם ככה לא להיט לאחרונה, על המשבצת של ניימאר יש לנו את הזאר וויני.

על המשבצת של ניימאר אין לנו אף אחד, היה לנו והוא כרגע ביובנטוס, המשבצת של ניימאר זה אחד מ-3 השחקנים הטובים בעולם.
פוגבה במקום קרוס זה תוספת נחמדה, ניימאר בהרכב יחד עם הזאר ואנחנו מועמדים בכירים לאליפות.

אמרו שסווארז בעייתי ולא הביאו אותו והוא כבר הספיק לעזור לברצלונה להביא כמה וכמה אליפויות, מבחינתי שיהיה המיץ של הזבל ויעזור להביא תארים, לא איכפת לי מה הוא מחוץ למגרש, על המגרש הוא אחד השחקנים הטובים בעולם.

עונה טובה של ניימאר זה 30 שערים ו-15 בישולים.

אתה חוזר על עצמך כמו תקליט אחי. הבנו את הרעיון. חלק מסכימים איתך, חלק חושבים שניתן להסתפק בהזאר בהתחשב בבעיות מחוץ למגרש הקשורות לניימאר.

ההבדל בין סוארז לניימאר הוא המחיר. סוארז נקנה במחיר שפוי יחסית. ומלבד זה, ניימאר פשוט אדם הרבה יותר בעייתי ובוגדני. סוארז נשך ועצר פנדל עם היד, אבל מעולם לא הזיק לקבוצה שלו. תמיד נתן 300% מעצמו. ניימאר נלחם תמידית בקבוצות שלו. איך אפשר להשוות בין שניהם.

שכנעת אותי עכשיו סופית שהוא שחקן טוב.

לא ידידי, אני לא חוזר על עצמי, אני מחדד את הדברים שכבר אמרתי, כי אני רואה אותך טועה ושוב טועה ואז אני מרגיש מחויב לחדד את דבריי.
אנחנו לא מפוצצים בעמדה של ניימאר, ניימאר הוא לבל אחד לפחות מעל שאר הסגל אז אתה לא יכול להיות מפוצץ בעמדה שלו, אתה מביא אותו ואז שובר את הראש איך להתאים את שאר השחקנים.
אנחנו לא יכולים להסתפק בהזאר וויניסיוס(גם בתוספת פוגבה) כי הסגל הזה חסר המון גולים וחסר עוד שחקן שיכול לייצר שערים מכלום וניימאר הוא השני הכי טוב בעולם בעניין הזה.

לא בא לשכנע אותך שהוא שחקן טוב, אני בא להראות לך מה שהכי חסר בסגל הזה שניימאר(שאתה טוען שאפשר להסתדר בלעדיו) יכול לספק, וינסיוס וכאלה שיש לנו בסגל לא יכולים לדגדג את המספרים האלה ביחד.

אחרי שחידדתי את דבריי עד קצה יכולתי אני מקווה שעכשיו באמת לא תגרום לי לחזור על עצמי.

בקשר להשוואות בין סווארז וניימאר, כנראה לא עקבת אחרי מעללי סווארז בליברפול כשהוא החליט שהוא רוצה לעזוב(לארסנל ואז קיץ אחרי לספרד) ואיך הוא המאיס את עצמו על כולם ואיך נשך שחקן בכוונה במונדיאל כדי לגרום לעזיבה.
אתה גם כנראה לא מודע לכך שסווארז סיפק את העונה הכי טובה אי פעם של שחקן בודד בפרמיירליג והוא לא זכה בתואר שחקן העונה רק בגלל שהוא כ"כ המאיס את עצמו על כל מי שבתוך הליגה הזאת.

אז אחרי שחידדת את דבריך כמה שניתן ואף יותר, הרי לך בחורצ’יק שלא מסכים איתך. לא רוצה את ניימאר ומתעקש על פוגבה.

לך תסביר לו עכשיו את הטעות.

objection your honor, speculation :wink: