דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

למרות שבשנתיים האחרונות אנחנו משקיעים יותר כסף בצעירים מאשר בשמות מפוצצים אנחנו עדיין ריאל מדריד, הנשיא שלנו הוא פלורנטינו פרז והמנטרה שלנו היא שהשחקנים הטובים בעולם צריכים תמיד לשחק במדריד.
בדיון הזה אנחנו נדבר על פנטזיות ושמועות, אל תזרקו רק שמות, תנמקו ותסבירו כדי שהדיון יזרום חלק.

רק תנאי אחד ברור: זה לא תרד של פנטזיות מופרכות. אך ורק העברות ושמועות רציניות יותר ניתנות לדסקוס. אני לא רואה ערך רב בדיון על שחקנים שאין שום סיבה שבעולם לחשוב שאולי יבואו.

הבעיה העיקרית היא שבמועדון טומנים את הראש עמוק באדמה, כאילו הצמד שלנו בהתקפה כבר כבש העונה יותר משני שערים בליגה ואנחנו מובילים בפער עשר נקודות על פני ברצלונה.
רונאלדו לא פוגע והתירוץ שבנזמה נמצא שם בעבור רונאלדו כבר לא תופס. בכל מקרה, אני לא מבין איך במועדון חשבו שלא צריך היה מחליף למוראטה. בהיעדר שערים מהשניים, אין גת השחקן שיעלה מהספסל ויכבוש בעשרת הדקות האחרונות כמו שמוראטה עשה בעונה שעברה. בניגוד למה שהרבה חבר’ה אומרים, שנה שעברה המצב שלנו היה דיי דומה אבל השערים של מוראטה בדקות האחרונות הצילו לנו פעם אחת פעם את התחת.

זידאן משחק אותה בשליטה למרות שברור שהוא לא ואומר שהכל יהיה בסדר. האמנם? ברור לי שבאיזשהו שלב הפקק ישתחרר כי אם נרצה או לא, הבחורים האלו יודעים לשחק כדורגל. אבל למרות זאת, לא הגיע הזמן למניה יותר בטוחה בהתקפה.

בקיץ התקשורת כבר הציגה את אמבפה כשחקן מדריד אבל לריאל מדריד לא היו אף תוכניות, למעט שחרור של חאמס (היה מתבקש) מוראטה ומריאנו. גם עכשיו זה ברור כשמש בצהריים שצריך דם חדש בהתקפה, לא שזה משנה לזידאן יותר מדיי.

אני מחכה לריאיון של פלורנטינו שיסביר לנו אם הטבלה משקרת וכולנו (שוב פעם) מטומטמים או שיש הסבר יותר סביר לתופעה הזאת.

העונה הזאת כבר אבודה, ולמען האמת גם התיקו מול אתלטי לא שינה יותר מדיי. כרגע אנחנו צריכים להתעסק בצמצום נזקים והעפלה לאירופה בעונה הבאה.
אם מהעונה הזאת הלקח ילמד שאנחנו צריכים שינוי בסגל, דיינו.

על פי כל מקור שקראתי ריאל אכן רצתה לרכוש את אמבפה והסירוב הגיע מהשחקן עצמו שלא רצה להגיע לקבוצה שבה יש טאבו בהרכב ל-BBC. אבסורד, אבל זו כנראה הסיבה העיקרית (יחד עם דרישות השכר המטורפות עקב ההתעניינות של פסז’) לכך שהוא לא אצלינו היום.

אולי פלורנטינו ישנה דעתו בקיץ (אם באמת העונה תסתיים ללא תארים), אבל לפי ההצהרות שלו שהוא לא היה קונה היום את מסי, כלומר, ריאל שינתה גישה ולא קונה גאלקטיקוס אלא צעירים מבטיחים, לא בטוח שינחת אצלכם מישהו כזה. אולי אחד.

דווקא אמבפה היה מקרה יוצא דופן של צעיר שהוא גם גלאקטיקו. אני כמובן לא יודע מה קרה בפנים, אבל הדיווחים האמינים שזכרתי בקיץ הם שהוא דרש שכר מטורף, בטח לגילו ומעמדו (אם כל הכבוד), ובצירוף הסכום המטורף שמונאקו דרשה עליו ריאל ויתרה.
מה גם שיצאו הדלפות מכיוונו של השחקן שהוא העדיף ברצלונה, אבל היא העדיפה את דמבלה וגם מצידו כששמע שניימאר בפריז הוא שינה יעד (לא זוכר כמה האחרון היה מבוסס אבל זה היה מקריאה בפורום ולא מOne).

שורה תחתונה, אני חושב שריאל חייבת בדחיפות חלוץ מוכח, הרבה לפני כל דבר אחר.
בשאר העמדות שתקנה פוטנציאלים.

התכוונתי שהיה ברור שיגיע רכש, גם אם לא אמבפה.

אני שואל את עצמי האם הרכש הוא סופר דחוף, חייב להודות שאני לא בטוח שהדבר הטוב ביותר למועדון זה לפתוח את הארנק ולהביא כוכב.

אינטואיטיבית הבעיות ברורות ולכן חייבים רכש, וכמה שיותר מהר. מצד שני, לקבוצות כדורגל יש מחזורים. אנחנו נמצאים כנראה בסופו של אחד כזה. לא משנה איזה כוכב נביא, הוא לא יוכל לגשר על הפער שנוצר עקב אי תפוקה של רונאלדו, בנזמה, מוראטה וחאמס. אנחנו ‘חייבים’ לפחות שני שחקנים. כיוון שהשוק קשה מאד, לא רואה אותנו מנחיתים את מבאפה + לבנדובסקי, לדוגמה. אם אפשר, אני כמובן בעד. לרגע נניח שאי אפשר. לדעתי האפשרות הסבירה. הרי אנחנו גם ככה חנוקים במשכורות, ובקיץ כבר למדנו שבשביל שם גדול נצטרך לשבור היררכיית שכר. אפשרי מראש ללכת לעונה אחת ‘גרועה’ בה מריצים את הצעירים (ובכך מרוויחים שחקן או שניים), מאשר אפשרות של להביא רק את מבאפה, לדוגמה. האפשרות השנייה אומרת שרונאלדו ובנזמה יכולים להמשיך לגנוב דעת. עדיף לכולנו לחתום על עונה אחרונה שלהם. מה גם שרכש מתוך לחץ (ועל אחת כמה וכמה אם יבוצע בינואר), הינו מראש מועד לפורענות. אולי עדיף לחכות כדי לדעת בדיוק איזה שחקן צריך.

למה אנחנו חנוקים במשכורות? דווקא יש לנו היררכיה מאוד ברורה ובריאה.
אם אנחנו נביא גלקטיקו אנחנו נותר על אחד מבייל ובנזמה או משניהם ביחד, אז בעיית שכר לא תהיה.

זה לא כל כך פשוט לשים 150 מ’ על שחקן ולשלם לו כמו לבייל. ואנחנו צריכים יותר משחקן אחד. הכוח שלנו בשוק קטן בשנים האחרונות, וזה משפיע.

זה הופך “לפשוט” כשהקבוצה שלנו כבר שנתיים ברצף נמנעת מלהתפרע בשוק ההעברות וצופה רק מהצד כשהאחרות משתוללות(סיטי, פאריז, בארסה…). ולא, אנחנו לא צריכים יותר משחקן אחד. אנחנו צריכים אחד, צרפתי מהבירה שלנו מדריד(גריזי) או מפאריז. לא משנה, העיקר שיחליף את בנזמה כבר(ואני אחד מהתומכים שלו באופן כללי, אבל דיי הוא גורם לי לייסורים).

גלאקטיקו? חכו חכו המונדיאל כבר פה.

הכוח שלנו לא קטן יותר, כשאנחנו נרצה להיכנס לשוק אנחנו יכולים להביא את מי שאנחנו רוצים. פרז לא יפחד לזרוק כסף אם הוא ייראה שהקבוצה בירידה תלולה.
אנחנו לא צריכים להביא שני שחקנים גדולים במחירים אדירים, אחד כזה יספיק,יש לנו מספיק כלים כדי להצליח עם חיזוק נכון.

בגלל שפרז “חסך” 2 קיצים אנחנו עכשיו צריכים לשפוך המון כסף בקיץ אחד.
זו לא בעיה אמיתית, אך זה יוצר 2 בעיות קטנות.
הראשונה היא תדמיתית שפתאום לשפוך המון כסף זה רע לתדמית, הרי האוהד הממוצע לא מסתכל על טווח של 3 שנים.
השניה היא שהיום המחירים בשמים לעומת שנים שעברו. קראק שאז היינו קונים ב90 מיליון היום נקנה ב150.

בנוגע לרכש, איך שלא נסובב את זה אנחנו זקוקים ללפחות 2 קראקים בהתקפה, חלוץ במקום בנזמה וקיצוני במקום בייל, 2 אלה שחקנים שלא מספקים את הסחורה שנים אך יש הרגשה שרק העונה אחרי שרונאלדו לא מציל לנו את התחת כל משחק זה מתחיל להקלט גם אצל המאמן והנשיא.
מבחינת רונאלדו לדעתי הוא עדיין לא הוכיח לי שמקומו לא אצלינו, אני בהחלט לא מרוצה ממנו אבל אולי הפעם במקום שהוא יהיה המרכז ונבנה סביבו קבוצה הוא יהיה חלק מהקבוצה שתבנה סביב כוכבים אחרים, או חס וחלילה שבאמת נשחק כמו קבוצה שלא נבנית סביב מישהו.

בנוסף לחלוץ וקיצוני חייב להגיע שוער. לא נבאס ולא קאסיה מתאימים לרמה של הטופ, ונבאס עם כל הפציעות בכלל לא משאיר בכך ספק.

מבחינת קישור מצבינו מושלם, לא רוצה לשמוע שמועה אפילו על קשר בקיץ או בינואר. ומבחינת ההגנה גם לא רואה בכך צורך, אותי אשרף כן הרשים כמגן מחליף, ואם נתחשב בכך שהוא בן 18 בכלל. אם נחליט להשאיל אותו אז יש מקום להביא מגן במקומו, אפילו בהשאלה. ובמצבת הבלמים יש לנו 4 בלמים טובים מאוד שאני סומך עליהם, ואייחו צריך לראות יותר דקות כדי שיכנס לכושר.

1. בקיץ קיבלנו הוכחה לזה שיש משוגעים אחרים בשכונה חוץ מפרז
  2. נניח שאתה מקבל מהרכש המדובר 40 גולים בעונה, עדיין חסר

ככל שנבין מוקדם יותר שצריך קצת סבלנות, כך ייטב לנו

צריך הרבה סבלנות כי גם ההיצע דיי חלש כרגע. אפילו הכוכבים המוכחים כמו גריזמן והזארד לא עושים הרבה חשק.

whykds(שם?)
אני לא אומר שצריך להשתגע ולזרוק בקיץ אחד 250 מליון יורו על שני שחקנים, אפשר לקנות שחקנים מצויינים במחירים סבירים, אפשר גם לקנות קראק מוכח ועוד שחקן כמו אובמיאנג או איקרדי.

שני שחקנים במעמד של איקרדי יעלו יותר מ250 מיליון במצב רגיל (לא לפני סיום חוזה, בלי סעיף שחרור וכו’), אבל צריך לזכור שאם יגיע רכש שחקנ/ים גם יעזבו. בייל אפילו כשהוא פגר לא יימכר בפחות מ90-100 מיליון (+השכר הגבוה שלו), במיוחד כשהיעד האפשרי היחיד שלו זאת הפרמייר ליג.

אורי

זה לא שחור או לבן. ההצעה שלך הגיונית, ויתכן שתביא לתוצאות טובות.
הטיעון נובע ממה שאני רואה לאורך שנים כצופה כדורגל - לפעמים כשקבוצה ׳נגמרת׳ עדיף לתת לה למות מהר ולהתחיל לבנות מחדש, מאשר להתחיל עם ׳פאצ׳ים׳ (קח את ברצלונה כדוגמה). לטעמי את חלון ההזדמנויות לעשות מה שאתה מדבר עליו קצת פספסנו בשני הקיצים האחרונים. אם נביא שחקן היום, נצטרך להתחשב בעם מי הוא ישחק ואיך הוא ישתלב. חותם עכשיו על כך שהעונה הבאה תיהיה האחרונה של רונאלדו את בנזמה, תוך שאנחנו מחזירים כמה ילדים ונותנים להם דקות.

כמו שהסכמנו כולם בדיוני המשחקים השונים וגם בדיון הטקטיקה - שני החלוצים שלנו כבדים ולא מסוגלים לנצח במאבק של מהירות או לעבור שחקן על שטח קטן. לכריסטיאנו אפשר לסלוח, לבנזמה לא, וחלום שלי לראות את בייל נמכר וזה היה צריך לקרות בקיץ, אני בהחלט חושב שהערך שלו יורד ומוריניו לא יהיה שוב פראייר. מעבר לכך, יש לנו בעיית ביצירת מצבים, רק איסקו והמגנים הוא חד וחלק כזה. רוצה לומר:: אנחנו חייבים חלוץ ולמרות שקיין ואיקארדי(ישבור לאוהדים את הלב כמו רונאלדו?) הם חלוצים נפלאים - אני חושש מלזרוק עליהם טריליון יורו. אנחנו צריכים שחקן יוצר. החלום שלי: דיבאלה והאזרד. רוצה להאמין שיגיע קראק אחד. גריזמן צריך קבוצה חדשה כדי להתעורר מחדש ואנחנו יכולים לתת אגרוף לפנים של אתלטיקו אבל זה לא יקרה.

ראיתי את השם של מאורו איקארדי מספר פעמים, ואני באמת הגעתי להחלטה עם עצמי שאם הנבלה הזה מגיע לקבוצה אני עם ריאל מדריד סיימתי. שחקן טוב, בזה אין ספק. אבל למה להכניס את הריקבון הזה לתוך הקבוצה. החלאה הכי גדולה שידע הכדורגל. למעשה אני מאחל היום לאינטר רק כישלונות בגלל שהוא שם.
אני באמת מקווה שאלו לא יותר משמועות.

אם הצוות המקצועי באמת ימצא את איקארדי כאחד שיכול להוסיף לנו המון וישדרג אותנו (אני לא בטוח, אבל אם…). מה מעניין אותנו כל סיפורי הרומן שלו עם חברתו של מקסי? הרי חוץ מהסיפור הזה לא שמעתי עליו הרבה. אלא אם כן אני טועה.

חוץ מהסיפור הזה? לא צריך יותר מהסיפור הזה. וכן, אותי זה מעניין, למרות שאני אבין אם יהיה מי שזה לא יעניין אותו. הבנאדם פשוט שפל בכל כך הרבה רמות, שאם הוא ייצג את הקבוצה הזאת יהיה לי קשה להתחבר אליה.

לצורך העניין גם אם הוא היה שחקן ברמתו של מסי, ואפילו יותר, לא הייתי מוכן לקבל אותו בקבוצה. יש דברים שקודמים הרבה יותר לספורט.

בלי קשר לכך שאי אפשר לדבר על איקאדדי בלי להזכיר את הסיפור הבאמת מחליא הזה. אם את סוארז שבסך הכל נשך שחקן לא רצו בקבוצה בגלל בעיות תדמית, איך זה שעל איקארדי לא יוותרו בגלל סיבות דומות!?

אני בכלל לא נכנס לכמה טוב הוא או לא. זה לא פקטור בעניין מבחינתי.
אני לא מאמין לרגע אחד שיש מישהו שבאמת חושב עליו במועדון. המחשבה הזאת בלבד גורמת לי להקיא.