דיון ההעברות והפנטזיות ע"ש אחיה דסקל ז"ל :: אמבפה קרוב מתמיד

המשך של הדיון דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1) - מס׳ 10252 מאת YairY.

דיונים קודמים:

אני לא חושב שיש אוהד ריאל מדריד שבאמת ומכל הלב מתנגד להגעתו של הצב, בהתעלם כמובן מהמחיר הכלכלי, כלומר במחיר הנכון כולם ישמחו.
השאלה היא רק מהו המחיר הנכון, ומחיר אינו כלכלי בלבד להבנתנו.
מה שכן צורם לרובנו זו ההתרפסות הנגלית בתהליך הניסיון להבאתו בהסטוריה. אם זה יחסך מאיתנו אני לא מוצא מצב שיהיה לא נכון להביא אותו לקבוצה בהנתן שיש לו מספר חברים בקבוצה שהם שחקני מפתח לעתיק (קמא, צ’ומה, אפילו ויני)

האמת שזה די ידוע שמאז שהוא קיבל את המושכות הוא ביקש חלוץ 9 כדי שזה לא יהיה הוא, על פי כל הדיווחים היותר אמינים הפיצוץ הראשוני בינו לבין הקטארים היה שלא הביאו לו את לבאנדובסקי כמו שהוא ביקש בעונה שעברה ואם זה היה רק בגדר שמועות אז העונה הוא קיבל שניים כאלה (קולו מואני וגונזאלו ראמוס) מה שאומר שכנראה יש דברים בגו.

בכל מקרה- הוא יודע מה הוא מקבל במעבר אלינו (תהילה בקבוצה הכי גדולה בעולם, זכיה בתארים וכו) ומה הוא צריך “להקריב” (פחות כסף, לשחק בעמדת החלוץ).
בוא נראה מה הוא מעדיף, בכל מקרה לדעתי במידה הוא לא בא אז אין מישהו אחר שיגיע וזה אנדריק וחוסלו.

אני קצת מתוסכל מהעניין מכיוון שההגעה, או אי ההגעה שלו, תשנה לנו את החלון הבא בצורה משמעותית. אנחנו לא יודעים אם זה יקרה, ואני מאמין שגם במועדון עדיין לא, ולכן זה מונע מאיתנו להתכונן בצורה אופטימלית יותר לעונה הבאה. כמו שראינו בעונות הקודמות, המגעים התחילו זמן רב לפני חלון ההעברות והשיחות הרשמיות, כמו למשל במקרה ג’וד, וכרגע אנחנו עדיין באוויר בנושא הזה. בטוח שהמועדון מוכן לכל התרחישים אבל לא יודע עד כמה.

הדיונים האם הוא הכרחי, או האם כדאי או לא כדאי להביא אותו, כבר לא רלוונטים בשלב הזה. ריאל מדריד תחתים אותו אם ירצה לחתום, והכל תלוי ברצון של השחקן עצמו. הניחושים שלי, שלכם, ושל התמנון ממונדיאל 2006 שווים אותו דבר. כבר כמה חלונות שכולם ‘יודעים’ מה הוא רוצה לעשות ובסוף הוא צוחק על כולם, אני כבר לא מוצא טעם להמשיך להשתתף במשחק הזה שלו.

לפי פרסומים שקראתי במועדון יגישו לו הצעה בתחילת ינואר שתהיה תקפה לפרק זמן יחסית קצר של כשבועיים. במידה ולא יחתום, ריאל מדריד תרד ממנו סופית. אני מאוד מקווה שזה נכון.

הקיץ הזה הולך להיות משמעותי. הוא סומן כבר בקיץ 22 שהתוכניות של המועדון לא צלחו כקיץ שבו אמור להיות השינוי העיקרי עם עזיבה של בנזמה ומודריץ’. הקיץ דברים קצת השתנו, אבל אני עדיין מאמין שהתוכניות עודן בחיים.

מבחינתי צריך עוד סופרסטאר להתקפה. אז כמובן מלבד הדיבורים על אמבפה שמעתי פה ושם את השם של הלאנד אבל אני לא בונה על שניהם. לא יודע מי עוד יכול למלא את המשבצת הזאת אבל נחכה ונראה. צריך מגן שמאלי, וכרגע במועדון עובדים לאט לאט על אלפונסו דיוויס, צריך מגן ימני שאין בשוק, וצריך בלם שמאלי. לגבי בלם שמאלי, השם של גונסאלו איגנסיו מספורטינג עלה. אני אוהב מאוד את הכיוון של בלם עם יכולות טכניות וניהול משחק של קשר אמצע, אבל לא מכיר אותו באמת ולא יודע עד כמה טוב הוא כבלם, וכן כמה נכונים הדיווחים.

חזרה אפשרית של טאקה קובו נראית לי רחוקה, בטח אם ברהים ימשיך להשתיק את כולם ויגיע שחקן התקפה רציני.

תדמיתית, בשביל ריאל מדריד, אמבפה חייב לחתום. טיפסנו גבוה מדי על העץ, ורק סולם בדמות הולאנד יכול להוריד אותנו… אם לא יביאו אותו ריאל תהיה בדיחת המאה. לא פחות. אם יביאו אותו, אחרי כמה קמפיינים בצ’מפיונס ישכחו את הסחבת שהייתה איתו וריאל שוב תהיה השאיפה הכי עליונה של כל סופרסטאר.

אני לא בטוח בכלל שאני מסכים, זה קצת תלוי איך יירדו ממנו. אם זה יקרה לאחר עוד חיזור בלתי נגמר, סחבת, והארכת חוזה בסוף הקיץ - אז כן, השפלה. אבל אם, לצורך העניין, ריאל באמת תתן לו כבר בינואר דד ליין לחתום, ולאחר שהדד ליין עובר היא מודיעה רשמית שהיא יורדת ממנו, אני לא חושב שזה יפגע בכבוד שלה יותר מדי.

בכל אופן, אני חושב שלמחזור האחרון של ליגת האלופות תהיה הרבה השפעה על התפתחות העניינים. אם פאריז לא תעפיל לשלב הבא, אני לא פוסל אפילו הגעה שלו כבר בינואר.

אני חושב שקיבלנו סולם בדמות ג’וד בלינגהאם שיאפשר לנו לרדת מהעץ שטיפסנו עליו. בדיחה אנחנו ככל הנראה כבר לא נהיה, אבל אין ספק שחוליית התקפה שכוללת את ויני רודריגו ואמבפה, כשג’וד מאחריהם, תגרום לכל שחקן הגנה שישחק נגדנו לישון קצת פחות טוב בלילה שלפני המשחק.

אני מאמין בשלב הזה שזה או אמבפה או כלום, כלומר אם הצרפתי לא מגיע החלוצים בעונה הבאה יהיו אנדריק וחוסלו (לא כל כך רע חוץ מזה שלזרוק ילד בן 18 ישר להיות ה9 ושחקן הרכב זה קצת בעייתי).
האלנד לא יגיע בעונה הבאה, אולי בעוד שנה או שנתיים ו150 מיליון יורו לא נשים על אוסימן, אם היינו רוצים היינו עושים את זה כבר הקיץ.
דיוויס יהיה נהדר אם יגיע, ולגבי מגן ימני- שאלונסו יגיע ויביא איתו את ג’רמי פרימפונג ויהיה בסדר.

לא, לא יכול להיות שאם אמבפה לא יגיע שוב פעם לא יגיע אף חיזוק להתקפה. מצד שני זה גם מה שחשבתי הקיץ ולא הגיע אף חיזוק, אם כי ייתכן שזה מכיוון שאופציית אמבפה עדיין הייתה קיימת בעיניי המועדון.

לכן אמרתי שהסיפור הזה מתסכל, אנחנו חיים באי וודאות והשערות. מקווה שהסיפור הזה ייחתך כבר בינואר לפה או לפה, אבל אני אופתע אם התקווה הזאת תתממש.

פרימפונג לא שכנע אותי עד הסוף. ראיתי לא מעט את לברקוזן העונה, ושמתי לב שיש לו גם חסרונות שאני לא יודע אם אני ארצה לחיות איתן. גם לא בטוח שאלונסו יגיע עם איך שהדברים הולכים עם אנצ’לוטי עכשיו.

יגיע חיזוק- אנדריק, שאני מאמין שבא לכאן לשחק ישר בלי לעבור בקסטיליה כמקרי ויני ורודריגו.
אמבפה לדעתי זה לגמרי 50-50 יש מצב לא רע שהוא כן מגיע ואז יש כאן חוליית התקפה היסטורית, אם הוא לא מגיע זה כמובן לא וואו ואני בטח לא אוהב את זה אבל זה מה שיש לדעתי המועדון לא באמת מחפש מישהו אחר על פי ההתנהלות עד כה והאמת? שזה לא עד כדי כך נוראי כשהשנה אנחנו עם חוסלו אחד ואיכשהו מסתדרים, בקיצור נראה מה יהיה.

לגבי פרימפונג- יש לו לגמרי חסרונות הבחור חור הגנתי ואין סיכוי לשחק איתו ועם דיוויס ביחד אם וכאשר ב4 שחקני הגנה אבל ריאל צריכה עוד מגן כשדני עוד כאן ושחקן כזה יוכל לשחק במגוון עמדות.
בכל מקרה חוץ מכמה דיווחים ראשוניים אין ממש משהו קונקרטי אז פחות רלוונטי כרגע.

מריו קורטחנה מדווח שריאל תנסה להחתים בלם בינואר.

לאחרונה הוזכרו השמות של לני יורו וגונסאלו איגנסיו בהקשר שלנו.

אני לא יודע כמה מקום יש בסגל, רק החולצה 9 פנויה. אפשר יהיה לשים את הרכש החדש על המספר של אלאבה?

“תנסה”?

לטעמי היה חסר לנו בלם לסגל עוד לפני הפציעה של מיליטאו. אחרי הפציעה שלו ההחלטה לא לרכוש בלם גבלה בפשע. אבל עכשיו? הסיכוי שלא יגיע בלם בינואר שווה לסיכויי שישראל תהפוך למאמי העולמית.

אגב, זו גם לא אמורה להיות החתמה של סתימת חורים אלא אחת איכותית. מצבת הבלמים שלנו גם
ללא הפציעות כוללת רק בלם אחת מתחת לגיל 30, ורק 2 בלמים הראויים להרכב הראשון בריאל מדריד, ושספק גדול אם יכולים לשחק יחד.

הפעם קרלו אנצ’לוטי מדבר קצת אחרת על “נראה מה אפשר לעשות” וגם במארקה וב-AS החלו כל מיני כתבות אבל כמו שאני מכיר את המועדון אם יביאו מישהו זה יקרה רק ככה - להחזיר את המושאל רפא מרין מאלאבס, בתקווה השולית שהוא יתפתח לנאצ’ו הבא. רשם 13 הופעות ליגה וגדל בקאנטרה שלנו. הבלם בן ה-21 מתנשא לגובה של 1.91. במקרה כזה נאצ’ו יישאר שחקן הרכב. היום הוא פוגש את ג’ירונה, תוכלו להתרשם. עוד אפשרות שעלתה זה השאלה לחצי עונה של בלם מנוסה ומבוגר.

אני אהיה בוגר ולא אגיד פפה ובעיקר סרחיו ראמוס שהעונה שלו בסביליה היא גיהנום (רעיון שהצעתי אחרי שאדר מיליטאו נפצע אבל זה כמובן לא מתאים).

חייב להוסיף שהאנטי של המועדון לגבי חלון ההעברות בינואר הוא מוגזם. זה אפילו לא רק גונסאלו היגואין וקצת פרננדו גאגו ששינו את העונה שלנו ב-2007 ומרסלו שהיה לאגדה. לאס דיארה היה חשוב מאוד ב-2009, ותומאס גראבסן ארבע שנים לפניו. גם עמנואל אדבאיור היה אחלה חלוץ מחליף. וכשאנטוניו קסאנו הגיע היו צחוקים.

קשה לי להאמין שלא יבוא בלם רציני בינואר. הרי אלאבה נחשב לפני רודיגר בסדר העדיפויות של קרלו (כמו שראינו בכל העונה שעברה), ולבטח לפני נאצ’ו (השנה), כך שאני מקווה שכולם מבינים את חומרת המצב, ולא יעשו ניסויים עם צ’ומה או חילטור דומה

לא ראיתי אף אחד מהם משחק,אבל מעודד שזה הכיוון ולא איזה בלם עבר סותם חורים.

צ’ואמני יהפוך לבלם בעת הצורך (לדעתי גם מנדי), יביאו גם בלם מחליף כמו רפא מארין. אלה הדיווחים שראיתי לאחרונה ברשת.

מעבר לכך שמדובר בדיווח של האס שידועים בכך שהם מנפיצים ידיעות בלי למצמץ פעמיים, וכותבים את מה שהאוהדים רוצים לשמוע, קשה לי להאמין שבתוך כמה שעות מרגע הפציעה של אלאבה כבר ישבו וצמצמו את האופציות וגם רצו לדווח על זה לתקשורת. לא ככה המועדון עובד.

אני מאוד אשמח אם הידיעה הזאת אכן נכונה אבל נראה…

זה היה צפוי שמייד לאחר המשחק כשאף אחד לא יודע עדיין מה קורה אנצ’לוטי ישדר שעדיין יכולים להסתדר עם מה שיש ולא יתחייב לרכש. לא הייתי מסיק מזה גם מסקנות יותר מדיי.

אני בטוח שלמועדון יש בנק שמות של מועמדים שעוקבים אחריהם במשך שנים ולא שולפים מהמותן,צודק לגבי האמינות של האס לא ממש שמתי לב…

לדעתי זה רשימה של שחקנים שהמועדון עוקב אחריהם וסימן אותם, המשותף הוא שכולם בלמים צעירים מבטיחים מאוד וכבר עם נסיון מסוים ברמות הגבוהות (מודה שלא מכיר ככ את פאצ׳ו) וגם בנבחרות שלהם

עוד קריטריון זה שכנראה ירצו להביא בלם עם רגל שמאל, ומשם רק איגנסיו מתאים
קשה לי להאמין שיחזירו את מארין כבלם השלישי, חייב להביא בלם מנוסה יותר

ככל הנראה יש רשימה כזאת ועדיין קשה לי להאמין שרצו ישר לספר את זה לאס. מריו קרטוחנה שנחשב למאוד מקורב ואחד מהשופרות של המועדון דיווח במעומעם שריאל מדריד תבחן את האפשרויות בשוק, והאס כבר באים עם רשימה באותו זמן… זה לא רציני…

שוב אני גם מקווה שזה נכון ובסך הכל הרשימה הזאת מאוד הגיונית, אבל זה בדיוק מה שהייתי רוצה לשמוע כאוהד, זה בדיוק מה שהאס מפרסמים, ולכן אני לא מתרגש (יותר נכון קצת מתרגש אבל מנסה שלא) מהדיווחים.

בכל מקרה הייתי שמח לקבל כל אחד מהבלמים שמופיעים ברשימה הזאת. סקאלויני השם הכי מעניין פה אבל החשש שלי הוא שמדובר בבלם איטי מדיי בשביל הריצות התכופות שהבלמים שלנו נאלצים לבצע אחרי שהפקירו אותם.