דבר התקשורת :: Rueda de prensa

image

מרקו אסנסיו או ויניסיוס בכנף ימין - ההתלבטות הגדולה הראשונה של זינדין זידאן. במארקה עשו קצת הפסקה מההעברות ומתחילים לחשוב על הפאזל של הצרפתי לקראת העונה הבאה. נכתב, לא במפתיע, ששבעה שחקנים בטוחים בהרכב לקראת 2019/20 להוציא רוטציות והפתעות, אלה ה-’ Titularísimos’ שלנו - טיבו קורטואה, דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, טוני קרוס, לוקה מודריץ’, אדן הזאר וקארים בנזמה. נכתב שאסנסיו קפא לאחר עונת בכורה מדהימה ב-2016/17 ועונה שנייה טובה גם כן. ויניסיוס הבריק לחודשים ספורים עד שנפצע. נכתב שבריאל אין לאף אחד ספק לגבי האיכות של אסנסיו אלא דווקא להמשכיות וההתאוששות אחרי העונה שעברה בה כבש שער ליגה בודד - ‘היה ממש נראה בדיכאון כללי’. ויניסיוס הוגדר כ’אוויר צח בקבוצה של סולארי’ ושלמרות החולשה הגדולה באיום על השער, הוא זה שיצר את מרבית המצבים, גם בשבוע השחור של ריאל מדריד. ויניסיוס כמובן ייפרד מהעמדה בצד שמאל כי זו העמדה של הזאר. לפי הסקר במארקה, (קצת יותר מ-27 אלף מצביעים כרגע) - 67% הולכים עם ויניסיוס, פי שניים מאשר אסנסיו (33%).

בנושא אחר, אנדריי לונין אמור להיות מושאל בימים הקרובים, מדברים כרגע על קבוצות מהליגה השנייה בספרד לצערו, כך שריאל מדריד לא תצא למחנה האימונים עם ארבעה שוערים אלא עם שלושה.

ריאל מדריד תציג רשמית את אדר מיליטו ביום רביעי הקרוב 10 ביולי, כזכור הברזילאי חלק מנבחרתו בקופה אמריקה מה שעיכב את העניין.

ואתמול טוני קרוס אמר בראיון: "המפתח שלנו בשלוש הזכיות הרצופות בליגת האלופות - המנטאליות והמנהיגים שלנו וכמעט כלום לא השתנה, לכן אני אופטימי. לא פלא שהקבוצה מיעטה לרכוש שחקנים בשנים האחרונות. נכון שהייתה שנה לא טובה ועכשיו יש שינויים. אני לא יודע מה השתנה כי יכול להיות שיצטרפו עוד שחקן אחד או שניים, אבל נחזור להילחם על תארים.

אנסה להיות יצירתי: תקועים עם בייל ודווקא הוא פותח את העונה טוב בצד ימין עד לפציעה הראשונה, ויניסיוס מחליף בצד שמאל ואסנסיו משחק באמצע לעתים כשאיסקו דווקא עוזב בקיץ. וברצינות: ויניסיוס גם ככה בועט רע מאוד ומעניין לבדוק אותו בימין, אולי יוכל להיות שחקן קו כמו הקיצוניים של פעם, הוא יוצר בלאגן ואני מאמין שהוא יכול לשפר את המסירה שלו. אסנסיו בימין טוב יותר מאשר בשמאל ובמרכז אולי יהיה אפשר לנצל את ראיית המשחק שלו וההצטרפות החכמה לרחבה. אני מאמין שעם הגעת הזאר הרבה לחץ יירד ממנו ויהיה לו קל. אגב, לא בטוח שיש תשובה אחת, אולי זידאן יזגזג.

במשחק האחרון של נבחרת בלגיה הזאר שיחק דווקא בצד ימין של ההתקפה. והוא היה לא רע בכלל.

קשה מאוד להעריך מה יהיה. כמו שזה נראה כרגע צד שמאל יהיה החוליה החלשה שלנו.
דווקא רודריגו וברהים הם שחקנים שהעמדה הזאת טבעית להם יותר. קשה לי לראות את ויניסיוס מצליח שם. אבל קשה להעריך מה יהיה עם שלושת הצעירים.
אין ספק שזידאן יצטרך לזגזג.
אולי נראה את בנזמה ויוביץ’ יחד בהרכב.

טוני קרוס חושף שסבל מכך שכריסטיאנו נהג לערוך ערבי ברביקיו רועשים. הדינמו הגרמני לא נטל בהם חלק כי אכל ארוחת ערב בשעה נורמלית.

“The nosiest [barbecues] took place at his place,” said Kroos, who admitted that he did not attend Cristiano’s barbecue events as he usually ate dinner earlier. “Now and again we had go over and tell them to be quiet,” he said jokingly.

https://en.as.com/en/2019/07/05/football/1562325488_399506.html

כפי שכתבנו, עשור שלם מאז הטירוף בהצגתו של כריסטיאנו רונאלדו. זמן מצוין כדי לבחור את עשרת שחקני הרכש הגדולים של פלורנטינו פרס (נזכיר: היה מחוץ לעניינים ב-2006-2009, כך שמרסלו למשל לא רלוונטי, וגם לא פפה). כן, זה נשמע לכם מוכר, כתבתי על זה לאתר שלנו לאחר הגמר נגד יובנטוס לפני שנתיים, וכעת יש עדכון: אלבארו ארבלואה מאבד את מקומו בטופ לטובת רפאל ואראן, וגם מסוט אוזיל ואנחל די מאריה בחוץ וכמובן שגארת’ בייל נכנס פנימה. החלפתי גם לגבי הדירוג של פיגו וזידאן. אני חושב שהמקומות הראשונים ברורים.

הדירוג עצמו, עד כמה שיהיה הגיוני - הוא סובייקטיבי, כמובן שזה חשוב האם השחקן הצליח או לא, מידת ההשפעה וההצלחה, וגם משך הזמן ואפילו המחיר. קארים בנזמה נשאר בחוץ מה שיגרום ללא מעט אנשים להרים גבה. גם דיוויד בקהאם (גלאקטיקו אחד יותר מדי), איסקו (לא עמד בציפיות, דיגדג את הטופ), ואפילו טוני קרוס, חלק מהקבוצה הגדולה האחרונה - לא הגיע. חלק יחלקו עליי גם לגבי הדירוג של רונאלדו ‘השמן’.

קבלו את ה"טריו ההתקפי החדש". דור רומנו מדווח לכם ממחנה האימונים במונטריאול: “מפגש הפסגה” בין זידאן ופלורנטינו - ההבנה שהעברת פוגבה מסובכת והרצון לצרף קשר מרכזי אחר| סטטוס גארת’ בייל יותר “בפנים” מאשר “בחוץ”| מרסלו שהוריד כבר שישה קילו וחטוב לקיץ| איסקו “החדש” שהצטרף אחרון למחנה האימונים אבל מציג כושר גופני מעולה ואפילו יורד לגליצ’ים| וגם: המיסטר מרוצה בסה"כ| אגב, דיווחים שהזאר יבקש את חולצה מס’ 23 כמו בקהאם בזמנו, כמו לברון ג’יימס וענקי כדורסל אחרים. :slight_smile:

גם אסנסיו הרשים במחנה האימונים של עונה שעברה, ראינו איך זה נגמר.

למה אי אפשר לתת להזארד את ה7? מישהו באמת בונה על מריאנו?

מישהו באמת בונה על אמבפה בקיץ הבא.

כמה ראיונות וכתבות שעלו באתר:

אדן הזאר “משוגע” לקראת הופעת הבכורה שלו, ראיון קצר עם הבלגי: “רוצה לעמוד בציפיות”, וגם: העמדה בה הוא רוצה לשחק במגרש - לחצו כאן

כל הופעות הבכורה של הגלאקטיקוס שלנו - מפיגו ששיחק נגד באיירן עם שלפוחית ברגל, דרך רונאלדו ואואן שעשו זאת במשחק רשמי, ועד כריסטיאנו ובייל - לחצו כאן

זידאן במסיבת עיתונאים ראשונה לעונה: “גארת’ בייל לא מהווה בעייה, אבל מצבו לא השתנה מאז יוני”. וגם: על פוגבה, הזאר ואחרים - לחצו כאן

במארקה בטוחים: הטריו ההתקפי שלנו העונה יהיה ויניסיוס-קארים בנזמה-אדן הזאר. המאמן שוחח עם הברזילאי עוד בעונה שעברה ודיבר איתו על האפשרות שישחק בצד ימין - לחצו כאן

זידאן לא משאיר מקום לספק בעניין בייל. אמנם אומר שאין לו דבר נגדו, אבל מבהיר שהסיבה לכך שלא שיחק הינה שהמועדון עובד על עזיבתו. “אם יעזוב מחר זה אפילו יותר טוב”

אאוץ’, מצד אחד אני אוהב את הישירות והכנות.
מצד שני, זה לא משחק לטובתנו במשא ומתן מול קבוצות אחרות…

לדעתי זה נועד להבהיר לבייל שיפסיק עם הנסיונות להישאר. אם זה מה שצריך…

לא חשבתי שזה אפשרי, אבל הבוקר אני אוהב את זידאן יותר.

גם מריאנו לא שיחק אתמול, מה שנקרא - תשחרר כבר את ה7 כי צריך להתחיל למכור חולצות של הזאר.

זידאן טוען שבייל לא התלבש כי הוא היה זה שלא רצה בכך

האתגר של איסקו

ב-AS כתבו על האתגר הגדול של איסקו שמתחיל את עונת 2019/20, השביעית שלו בקבוצה, עם רצון עז לשחק תפקיד משמעותי יותר לאחר העונה האיומה אשתקד, ומעניין האם הפציעה של מרקו אסנסיו תסייע לו בכך, כשהתחרות על מקום בקבוצה עדיין גדולה. לפי הנתונים העשירים בכתבה, רק בעונה אחת, עונתו השנייה במועדון (2014/15), בין היתר גם בגלל התקופה בה גארת’ בייל היה פצוע - שיחק הקוסם ממאלגה ביותר מ-60% מהדקות. מאז הגיע לריאל מדריד, איסקו שיחק רק קצת יותר ממחצית ממספר הדקות (52.4%), ובעונה שעברה המצב היה בכי רע, בקושי 1/3 מהדקות (33.7%). אלה מספרים איומים עבור שחקן שסבל מפציעה בדלקת בתוספתן מאוקטובר אך זהו.

בעונת הבכורה שלו בקבוצה, עונת הדסימה, איסקו רשם 53 הופעות, בדיוק כמו בעונת השיא שלו בזו שאחריה, אך בדסימה שיחק 58.4% מהדקות. זו הייתה העונה בה טריו ה-B-B-C שלט בהתקפה של ריאל מדריד ואנחל די מאריה עבר לעמדה במרכז השדה. בעונה השנייה בקבוצה הוא פתח בהרכב לא פחות מ-42 פעמים והשלים 90 דקות ב-22 מהמקרים - אותה הכמות מתקופתו של זינדין זידאן. בסה"כ הוא רשם 3761 דקות שהם 70.8% מהדקות של הקבוצה ב-2014/15.

למעשה, אנצ’לוטי הוא המאמן שהכי העריך אותו ונתן לו הכי הרבה ביטחון. האיטלקי הציב אותו בעיקר בצד שמאל עם נגיעות למרכז. איסקו שיחק 64.6% מהדקות בתקופתו של קרלו ופתח בהרכב ב-77 מ-119 המשחקים הישירים. אצל בניטס המצב השתנה - 62.1% מהדקות, ו-64% מהזמן פתח בהרכב (פתח בהרכב פעמיים נגד פאריס סן ז’רמן וכן בדרבי, אך סופסל בקלאסיקו).

אצל זינדין זידאן המצב השתפר לאחר פתיחה חלשה ב-2016/17 (פתח בהרכב במשחק אחד בלבד בליגת האלופות מתוך שמונת הראשונים ושותף באחד נוסף), העונה בה הסגל היה עמוס בכל-טוב, ואיסקו היה מאוד משמעותי - כבש את השער נגד אתלטיקו מדריד בויחסנטה קאלדרון ופתח בהרכב בגמר ליגת האלופות על חשבון בייל, תסריט שחזר על עצמו ב-2017/18, אותה איסקו החל כשחקן הרכב ברור במערך היהלום (אך סופסל ערב הקלאסיקו). בעונתו האחרונה של זידאן הוא שיחק 33.7% מהדקות כשפתח בהרכב 36 פעמים מתוך 49 המשחקים בהם שותף.

לפני שנה, הגעתו של ז’ולן לופטגי הייתה אמורה להיות שעתו הגדולה של איסקו, יחד עם המאמן שהדריך אותו בספרד U21 וכן בנבחרת ספרד. איסקו פתח בהרכב נגד רומא בליגת האלופות וכבש בכדור חופשי וכן בשני מחזורי הפתיחה בליגה, ועלה מהספסל בסאן ממס נגד אתלטיק בילבאו והשווה בנגיחה, אלא שסבל מפציעה כאמור. עם סולארי הוא שיחק רק 530 דקות, 18.4% מ-32 המשחקים, כשפתח בהרכב רק בשלושה - מול צסק"א מוסקבה בליגת האלופות (תבוסה 3:0 בסנטיאגו ברנבאו) ופעמיים בגביע המלך. מאז שזידאן חזר הוא שיחק יותר - שותף ב-561 דקות שהם 56.7%, ופתח בהרכב שש פעמים.

עם האתגר הגדול של זידאן - לזכות באליפות ספרד שממש ‘מסומנת באדום’, לשחקן ממאלגה אמור להיות תפקיד חשוב גם בפרויקט החדש. משחקי ההכנה לא אומרים הרבה, אך איסקו פתח בהרכב נגד באיירן מינכן.

בתקשורת קוטלים: “הקבוצה הזו לא תזכה בכלום”

התבוסה 7:3 לאתלטיקו מדריד במשחק ההכנה כמובן שלא עברה חלק ובתקשורת לא מרחמים על השחקנים וגם לא על המאמן, הנשיא ועוד ועוד.

מיגל גרסיה כתב טור עם הכותרת: " אי אפשר ללעוס את המסטיק הזה יותר ". להגיד שריאל מדריד תזכה העונה בתואר זו אשלייה, זה מאוד קשה, ואתה לא צריך להיות גאון בכדורגל או אחד עם כדור בדולח. הסיבה ברורה: אותה קבוצה שזחלה בשנה שעברה לא יכולה להחזיר את מעמדה עם אותם שחקנים שהיו כישלון חרוץ. היה צריך לשנות, אותו שינוי שזינדין זידאן הודיע ביום בו מונה למאמן ריאל מדריד. למרות ההחתמות, שלושת משחקי ההכנה האומללים העידו שאין שום דבר חדש. כולם משחקים אותו הדבר - זה אותו הרכב חוץ מאדן הזאר.

לא הייתה מהפכה: ההנה נותרה זהה. אמצע המגרש, בהיעדרותו של קאסמירו - לא קיים. ורק אדן הזאר ישנו. אלה אותם החסרונות של פעם - קבוצה שמתפצלת לשניים - בלי קישור, רק עם הגנה והתקפה. הגנה שלא מסוגלת להיות מרוכזת, לתת מאבק, להילחם, עם שוער שהודף מעט מאוד [רק לפני יומיים טיבו קורטואה אמר: “זה ברור עכשיו מי מספר 1”] ובלי חלוץ מרכזי מפחיד באמת. זידאן הרוויח בצדק את הזכות לעשות דברים כרצונו אך הוא לא מפסיק להדהים. הפרדוקס הוא שאתלטיקו מדריד, היריבה הכי גדולה חוץ מברצלונה - עשתה לו טובה לאחר שמחצה את הקבוצה שלו. הוא קיבל הזדמנות להבין סוף סוף שככה אתה לא תגיע לשום מקום, אי אפשר למתוח את המסטיק הזה יותר.

זה הזמן לחשוב מחדש על הקבוצה, לבעוט בפרות הקדושות גם אם זה יהיה כואב אפילו לאוהדים, גם אם ישבר הלב, אבל זה הכרחי. צריך לגרד את הכיס שוב. צריך לרגש מחדש את האוהדים שממשיכים לראות הכל שחור. הכדור נמצא על הגג של פלורנטינו פרס, וגם אצל המאמן.

בכתבה אחרת הזכירו: אין שום זכר לשינויים שהבטיח זידאן. כשחזר לריאל מדריד על שער המארקה בחרו בציטוט שלו: “יהיו שינוים”. "זה רק קדם העונה אבל אפשר להסיק מסקנות חותכות. אזעקות זה אנדרסטייטמנט. המסר שזידאן מנסה לשלוח אחר הדרבי, על “השלווה” הזו אפילו מעצבן. “איפה המהפכה?” שואלים את עצמם אוהדי ריאל מדריד.

ראשית, אלה אותם שחקני ההרכב מהעונה שעברה, למעט הזאר. אותם אלה שסיימו ב-17 נקודות מאחורי ברצלונה וכשלה גם ב-2017/18. מעבר לכך, זו אותה פתיחת משחק הססנית ואיומה, גם בסופר קאפ האירופי ריאל ספגה אחרי פחות מדקה. כל היריבות נראות נמרצות יותר. נקודה נוספת: ריאל מדריד שוב סופגת השפלות ומוציאה המון כדורים מהרשת: שלישייה בפיחואן, רביעיה נגד אייקס בברנבאו, חמישייה בקלאסיקו. שני דברים נוספים: מצב הפצועים - העונה עוד לא החלה וכבר יש קורבנות. ב-20187 ריאל סבלה מ-43 פציעות. מעבר לכך, אין אמונה בשחקנים הצעירים. האוהדים מפנטזים על גלאקטיקוס כמו פעם. הם רצו את אמבפה או ניימאר וגם את פוגבה ובינתיים רק הזאר הגיע.

בפינה מיוחדת לסיכום המשחק במארקה חידדו: " השפלה עם מסר - ריאל מדריד לא תזכה בשום תואר העונה ". אין מהפכה, ריאל מדריד תקועה מאחור| בטור אחר הוסיפו לגבי חאמס רודריגס - השמועות שהוא יימכר לאתלטיקו מדריד נראות כמו בדיחה כרגע. הכותב הוסיף שהיה בהחלט מקום למרקוס יורנטה ומריו הרמוסו שהצטרפו לאתלטיקו וגם לרגילון שהושאל לסביליה. "לאחר הפציעה של מרקו אסנסיו שייעדר כמעט לאורך כל העונה וגם הוויתור על דני סבאיוס - זה לא נראה ממש חכם לוותר על שחקן עם איכות כמו חאמס ועוד ליריבה הישירה שלך.

סרחיו ראמוס לאחר הדרבי: “אנחנו דפוקים”

סרחיו ראמוס ניסה להסביר את התבוסה הקשה לפנות בוקר אך גם שמר על אופטימיות. הקפטן אמר: “התחושה מאוד לא טובה, המשחק רק נפתח והם כבר היו ברמה גבוהה. אנחנו לקחנו את המשחק הזה כידידות והם לא. התוצאה קשה מדי אבל אנחנו דפוקיפם. אפשר להפסיד בהרבה דרכים אבל בטח לא ככה. אחרי המחצית הראשונה הקטסטרופלית, המטרה הייתה לשכוח ממה שהיה ולנסות לנצח במחצית השנייה, זה המינימום הנדרש. זו תוצאה גרועה מאוד”. על מה שנאמר במחצית: “כבר דיברנו בחדר ההלבשה, המסקנה הטובה ביותר הייתה לשכוח ממה שהיה”. ראמוס הוסיף: אנחנו דפוקים כי הובסנו נגד היריבה הישירה שלנו. אנחנו ניפגע מכל הפסד, תמונה, כי אנחנו ריאל מדריד, אבל זה רק התחיל".

גישה וחוסר רעב. “זו לא הבעיה. השאיפה נשארה שלמה. ניצחנו הרבה אבל זה עבר ונגמר, אנחנו מתחילים מאפס. עלינו לשכוח את העונה שעברה. עוד מוקדם לדעת מה קורה. עלינו להמשיך לעבוד בגישה נכונה. הם לקחו את המשחק כאילו זה נגמר, הם עלו באינטנסיביות ואנחנו קצת פחות”. ראמוס נשאל האם הקבוצה הזו מסוגלת לנצח שוב ואמר: “כן. אם לא הייתי חושב ככה, הייתי הראשון לעזוב, גם אם היה לי ספק רק של אחוז אחד. אני באמת על ריאל מדריד הזו”.

העונה שעברה. “ניצחנו כל כך הרבה אבל אנשים זוכרים רק אותה ומדברים רק עליה. אנחנו נשתפר, אני בטוח בזה, זה מה שיהיה בעונה הבאה”.

טקטיקה. “אנחנו לא יכולים לדבר על מי שלא משחק כאן, אלא שעזבו ואלה שיכולים להגיע אבל לא יבואו. זו הקבוצה שלנו, אנחנו תלויים בשחקנים שישחקו לפי המערך שייקבע המאמן, ואנחנו מתרגלים כמה שיטות. הקבוצה עובדת טוב ברמה הטקטית ועדיין לא צריך לדאוג”.

השוק. “אנחנו לא דואגים. אתם בתקשורת אומרים הרבה דברים, וזה בסדר, דברים רבים נכונים ואחרים לא. אנחנו לא מודאגים. גארת’ בייל הוא חבר שלנו, שחקן של הקבוצה, אנחנו שמחים איתו והעתיד של כל אחד תלוי בעצמו”.

זינדין זידאן אמר: “נכנסנו רע למשחק, לא הצלחנו להגיב בשום שלב, הכל היה חסר לנו - בעיקר אינטנסיביות. תחילת המשחק הייתה איומה, אחרי 8 דקות ספגנו פעמייםפ. לא יכול להיות שנספוג שבעה שחקנים. זה משחק שמזכיר את העונה הקודמת. אין מה להוסיף. כולם נכשלו, גם אני. אנחנו חייבים להישאר רגועים אך גם להשתפר עד משחק הליגה הראשון ב-17 באוגוסט”. על העונה הבאה: “אין לי ספק שזו הולכת להיות עונה טובה שלנו. אנחנו צריכים לנוח ולהתאושש. אני לא מודאג אלא כואב, אבל זהו, אנחנו לא יכולים להביט לרחוק. זה משחק רע וצריך לחשוב על מה שעשינו. מה עכשיו? לנוח ולחשוב על תחילת הליגה”.

“הדילמה הגדולה של ריאל מדריד” : קובו. גם הנשיא פלורנטינו פרס וגם זידאן מאוד מעריכים את השחקן. הצרפתי לא היסס לכלול את הקשר בסגל לקדם העונה אך גם הוא לא ציפה ליכולת כזו. במדריד תוהים האם כדאי לו לשחק בקסטיליה כשיהיה תחת העיניים המשגיחות של ראול, או כבר בקבוצה הבוגרת, לאחר שהקשר פדה ואלוורדה יקבל אזרחות.

“על דבר אחר מסכימים במדריד - הוא קראק”, נכתב ב"מארקה" והקבוצה קיבלה עליו הצעות רבות. ויאדוליד של רונאלדו רוצה לקבל את השחקן בהשאלה. בבירת ספרד, כמו תמיד, חושבים לא רק מקצועית אלא גם שיווקית וכלכלית, ויודעים שאם ישחק בקבוצה הבוגרת כך תהיה עלייה בהכנסות דרך השוק באסיה. למעלה מ-150 אלף אוהדים הצביעו בסקר ו-52% חושבים שהשחקן צריך להיות חלק מהקבוצה. “יש לו את הגנים של מועדון. הוא כועס אחרי הפסדים”.

בנושא אחר: אתמול נכתב הן במארקה והן ב-AS (בהתבססות על הטלחרף ההולנדי) שריאל מדריד רוצה את דוני ואן דה ביק לאור הפסימיות בהחתמתו של פול פוגבה, שמו עלה בישיבת הנהלה מיוחדת וייתכן שריאל תגיש הצעה לאייקס. העסקה יכולה להיסגר ב-60 מיליון יורו.

עוד קצת הגיגים מהתקשורת: “מה עובר על אדן הזאר?” - לא כבש או בישל במשחקי ההכנה וסובל מעודף משקל| קדם העונה הגרוע מזה 39 שנה - הגנה מזעזעת שספגה 17 שערים במשחקי ההכנה| וגם: מריאנו שהיה טוב נגד פנרבחצ’ה אבל אין לו סיכוי להמשיך, האם הוא צריך לקבל הזדמנות כחלוץ שלישי רק כדי לשמור על סגל עמוק.

תקציר המחלוקת בין זידאן וחאמס

האם חאמס רודריגס יישאר בריאל מדריד? אף אחד לא יודע. חלק חשבו שלאור פציעתו של מרקו אסנסיו, היכולת ההתקפית הדלה והקושי בחלון ההעברות - זה ייקרה, אבל כרגע אין לדעת. נראה שיש שם עניין. במארקה קיבצו את מיטב הרגעים שהביעו לכך שמערכת היחסים בין המאמן זינדין זידאן לבין הקשר חאמס רודריגס אינה טובה. אמנם זה לא מקרה שאינו בר תיקון בדומה למה שקורה בין זידאן וגארת’ בייל, אך בכתבה נכתב שיש “עוד פרק באופרת הסבון” לאור הציטוטים של זידאן כשנשאל על חאמס במהלך משחקי ההכנה, ושהקולומביאני פגש במאמן “מרוחק לא פחות” מאשר בפעם הקודמת. ההתדרדרות החלה לאט לאט, בעיקר בחודשים האחרונים של עונת 2005/06.

תחת זינדין זידאן שיחק חאמס במשך שנה וחצי 54 משחקים בהם כבש 16 שערים ובישל 16 נוספים, מספרים שסיפק בעונת הבכורה אצל קרלו אנצ’לוטי, העונה הטובה בקריירה שלו ב-2014/15. אמנם הנשיא פלורנטינו פרס רוצה שהשחקן יישאר אבל לא בטוח שזו תהיה הנחתה מלמעלה. הנה כל האירועים:

הגעתו של זידאן בינואר 2016: במשחק הבכורה של הצרפתי על הקווים ניצחה ריאל מדריד 0:5 את דפורטיבו לה קורוניה כשהקולומביאני עלה מהספסל ל-24 דקות. במשחק השני ריאל ניצחה 1:5 את ספורטינג גיחון, שוב בברנבאו. מספר 10 פתח על הספסל וזידאן שלח אותו להתחמם ליד חסה לפני המחצית. שני השחקנים החלו בהכנות. זידאן כעס שחאמס התקרב לספסל כאילו קיבל הוראה להיכנס, חאמס הבין את הטעות והרכין את ראשו. באותה עונה חאמס שיחק פחות מאשר מחליפים אחרים כמו אלבארו מוראטה, מרקו אסנסיו, מאתיה קובאצ’יץ’ ולוקאס ואסקז.

קופה אמריקה 2016 : קולומביה שיחקה בשלב הבתים עם ארה"ב, קוסטה ריקה ופרגוואי. לאחר המשחק השלישי בו ניצחה 1:2, חאמס כבש את השער השני ושיחק במלוא 90 הדקות, הקשר אמר בראיון: “אני משחק עד שאהיה צולע וחצי מת”. בקבוצה לא אהבו את הביטוי הזה, כאילו שלחו רמז מסוים לכיוון הקבוצה לאחר שלא שיחק דקה אחת בגמר ליגת האלופות בסאן סירו 2016. הוא לא שיחק גם בגומלין נגד וולפסבורג ובמשחק הראשון נגד מנצ’סטר סיטי בחצי הגמר.

אליפות העולם למועדונים 2016 : בחודש דצמבר - חאמס שוב כועס, כשלא שותך ולו לדקה במשחק הגמר הוא אמר במסיבת העיתונאים לאחר הזכייה בתואר: “אני לא יכול להבטיח לכם שאמשיך, יש לי הצעות ושבעה ימים כדי לחזוק. אני רוצה לשחק יותר, אני מאוכזב ויש לי טעם מר שלא שותפתי בגמר”.

מקלל את זידאן: מחזור 30 בעונת האליפות 2016/17, ריאל מנצחת 2:4 את לגאנס בקלילות במשחק החוץ וסוגרת עניין אחרי 48 דקות. חאמס כובש את השער הראשון ומבשל את הרביעי למוראטה. נכתב שהקולומביאני החל להבין שאלה חלק מהדקות האחרונות שלו כשחקן ריאל מדריד. בדקה ה-72 הוא הראשון שהוחלף כשפינה את מקומו לאיסקו. הקולומביאני זעם, עשה תנועות של חוסר שביעות רצון וכשהתישב על הספסל, זידאן כמובן לא ראה, הוא נתפס על ידי מצלמות הטלויזיה מקלל: “בן זונה”. היה ברור שאין דרך חזרה. הצרפתי לא הכחיש במסיבת העיתונאים ואמר: “אין לי שום דבר נגכד חאמס, להיפך, הוא שחקן נהדר”.

עוד גמר ליגת האלופות בלי לשחק: גמר ליגת האלופות עונת 2016/17, הפעם חאמס אפילו לא מתלבש, בדיוק כמו לוקאס ואסקז ופפה. הוא ראה את המשחק ממקום נוח ביציע בקארדיף. חאמס חייך בסיום המשחק והצטלם עם הגביע ועם ביתו הקטנה, אבל היה מכודכך והרגיש לא שייך. כאן גמלה בליבו ההחלטה לעזוב.

במדי באיירן מינכן : לאחר שנה וחצי בקבוצה, כשנשאל בנינוחות על מערכת היחסים עם זידאן, ענה: “לכל מאמן יש את העדפותיו. אני חושב שלא הייתי חלק מהן למרות שכאשר שיחקתי - נתתי הכל, כבשתי ובישלתי שערים”.

סוף עידן של השלישייה קאסמירו-קרוס-מודריץ’?

בתקשורת במדריד לוקחים כעובדה גמורה את רכישתו של דוני ואן דה ביק , ואולי טועים. לא מעט כתבות פורסמו היום בעניין החל משעות הבוקר. רפאל ואן דר וארט , האקס ההולנדי ששיחק שנתיים בקבוצה, אמר: “אם הייתי ואן דה ביק - הייתי מגיע לריאל מדריד גם באופניים”. ואן דר וארט הוסיף שהמלחמה שלו על מקום בהרכב תהיה קשה אבל הוא יוכל למצוא את הדקות שלו. “הוא מגיע אחרי עונה גדולה וזה זמן אידיאלי, יודעים מה הוא שווה, האוהדים מצפים לו. הוא יוכל לעזור לריאל מדריד”| עוד כתבות בסגנון היו פירוט 17 שעריו ו-13 בישוליו של הקשר ועוד כל מיני ציטוטים ישנים ואזכורים של האגדה יוהאן קרויף.

\

במארקה הזכירו לנו שפלורנטינו פרס מעולם לא רכש אף שחקן הולנדי ואם הקשר של אייקס יגיע הוא למעשה יהיה הראשון בקדנצייה שלו. עד היום היו שמונה הולנדים בריאל מדריד, כשהראשון שבהם היה ג’וני מטגוד שהגיע מאלקמאר ב-1982 והחזיק מעמד במשך שנתיים. הבא אחריו היה קלארנס סיידורף שהגיע בקיץ 1996, רכש של פאביו קאפלו. הוא עזב את הקבוצה בחורף 2000 והצטרף לאינטר. שאר ההולנדים הגיעו תוך שנתיים, שישה במספר: רוד ואן ניסטלרוי חתם בקיץ 2006 והיה השחקן הכי טוב באליפות מס’ 30. בקיץ 2007 הגיעו ווסלי סניידר, אריאן רובן ורויסטון דרנטה. רפאל ואן דר וארט הגיע בקיץ 2008 והיה הרכש היחיד של ברנד שוסטר. קלאס יאן הונטלאר הגיע בחורף 2009 ולא הורשה לשחק בליגת האלופות.

ובעיקר: שאלו האם מרכז השדה של ריאל מדריד בשלוש וחצי השנים האחרונות יתפרק, האם זה סוף העידן של קאסמירו-טוני קרוס-לוקה מודריץ? אין ספק שמאז חודש מרץ בעונת הבכורה שלו בקבוצה (לאחר ההפסד בדרבי לאתלטיקו מדריד ללא קאסמירו בברנבאו), זידאן שינה הרבה דברים אך תמיד נתן לשלישייה הזו לשחק, וכך היה גם בחודש מרץ בשנה שעברה. “מרכז השדה עם פרק הזמן הגדול ביותר באירופה”, נכתב.

ב-9 בינואר ערך זידאן את הבכורה נגד לה קורוניה. מרכז השדה שלו כלל את קרוס, מודריץ’ ואיסקו, במערך התקפי מאוד. מהר מאוד הצרפתי הבין שהוא זקוק לקאסמירו כעוגן. מרכז השדה שנוצר על ידי הברזילאי, הקרואטי והגרמני לא היה מוטל בספק על ידי זיזו, וזה יהיה כך אלא אם כן פול פוגבה יגיע לריאל מדריד, הוא ישנה הרבה דברים. במארקה השוו לגבי קבוצות העל האחרות באירופה. ברצלונה באותו פרק זמן התמודדה עם עזיבתם של צ’אבי (קיץ 2015) ואנדרס אינייסטה (בשנה שעברה) כשארתור כבר נכנס לנעליים הגדולות וכעת ישנו פרנקי דה יונג. אתלטיקו התגברה על גאבי וטיאגו שהיו מזוהים איתו. במנצ’סטר סיטי הצטרפו רודרי הקיץ ואילקאיי גונדואן וגם כמובן קווין דה בריינה שעבר הסבה למרכז. גם ביובנטוס אפשר למצוא דם חדש עם מיראלם פיאניץ’ שהגיע בזמנו והשחקנים החדשים ארון ראמזי ואדריאן ראביו. גם בבאיירן מינכן ניסו דברים חדשים ומרכז השדה של ליברפול השתנה משמעותית.

אצל ריאל מדריד לא זז דבר. אדן הזאר הגיע על תקן שחקן הרכב ברור, ארבעה נוספים הצטרפו ועשויים להתחלק בדקות המשחק, אבל אף אחד מהם אינו קשר מרכזי. זידאן, אצלו יש דברים שלא זזים. רביעיית ההגנה עם קרבחאל-ואראן-ראמוס-מרסלו זה משהו קבוע, אבל שם יש בעיקר פציעות והרחקות. לוקאס ואסקז הוא מי ששיחק הכי הרבה תחת זידאן וכך היה גם במשחקי ההכנה עם 245 דקות. שלישיית הקשרים שהוזכרה שיחקה 121 משחקים בשלב הראשון של זיזו במדריד ו-10 מתוך 11 משחקי הליגה בסיבוב השני.

זה לא אמיתי, טעות?