Top 5 שחקני כדורגל!

על האיכות של סלאח כשחקן אין שאלה. השאלה האם הוא טוב ממסי/רונאלדו/כל שחקן טוב אחר.

העונה הזאת, ספציפית, כן. אני אענה לך בהרחבה מחר.

דיון מצחיק, בטח בפורום שמתיימר להיות יותר רציני מהקודם.

פורום רציני- דיון פילוסופי על הפרמטרים האישיים שלנו כאוהדים לפיהם אנו מכתירים שחקנים כאמת מוחלטת בתוך משוואה עם אינסוף משתנים.

פורום לא רציני- מסי הכי טוב כי הוא הסנדק של הנכד של מראדונה!!1! לא, רונאלדו הכי טוב כי הוא הבקיע במספרת.

שוב - אני חושב שהדיון ראוי דווקא מכיוון שהוא לא באמת ניתן לפיתרון אובייקטיבי: אנחנו מוטים מכל מיני סיבות. אולי הדיון על ההטיות יותר מעניין אפילו מדיון על הדירוג עצמו!

אני מאוד התאפקתי לא לשלב את גריזמן ואת סוארס בחמישייה, מכיוון שאני מאוד אוהב את שניהם ומכיוון ששניהם בליגה הספרדית ושניהם משחקים בקבוצות שאני אוהד (צרפת ובארסה).

בתקופת פפ של בארסה הייתי מתאפק שלא להרכיב רשימה שכוללת לפחות ארבעה שחקני בארסה (מסי, צ’אבי, אינייסטה, בוסקטס, אלבס - לגיטימי?), למרות שבדיעבד זה היה כמעט מתבקש.

יש לי הטיה לפוליטיקלי קורקט מסוים (רונאלדו לצד מסי) ויש לי הטיה לאנקדוטליות מסוימת (קאנטה).

אני גם לא אוהב לייחס לתקופות קצרות ולהצלחות נקודתיות חשיבות מופרזת. לצורך העניין - היכן הארי קיין מדורג? בעיני הוא צריך להיות מאוד גבוה בזכות העקביות שלו.

אם כבר, אז אני בכלל לא יכול להשתתף בסקר כזה, כי מה אני כבר רואה חוץ מהקבוצה שלי. אבל מפריע לי שכל דיון שכזה גולש למסי מול רונאלדו והפעם סאלאח מוסיף גיוון. אני בכלל כאוהד אטלטיקו רחוק מזה ובטח אחרי חגיגת יום ההולדת אתמול בסיגנון הייחודי שלנו.
! Uruguayo¡

אז אולי אפתח פה דיון הקשור לדיון הזה אך טיפה שונה.
אני מאוד מתנגד להתחשבות בתאקים קבוצתיים כהגדרה של אם השחקן הוא טוב.
בראיה היסטורית אני מבין זאת וכמובן שחקן שיכשל פעם אחר פעם זה משהו אחר.
לצורך העניין מסי היה היחיד בערך העונה ששיחק טוב בברסה וסחב אותה לכל ההצלחות שלה.
נניח שבאאירן יזכו וריברי יהיה השחקן המרכזי, האם ריברי היה טוב העונה ממסי?
לצורך העניין אני חושב שהתואר ב2016 הגיע לגריזמן.
שחקן שיכבוש הכי הרבה וישחק הכי טוב בקבוצה ויעשה הכי הרבה צריך לזכות, גם אם בסוף קבוצה טובה יותר (כקבוצה) תזכה בתואר.
תארו לכם שחקן עכשיו לוקח את ולנסיה למקום 2 בליגה אחרי מאבק עיקש עם ברסה ולגמר ליגת אלופות שם יפסידו לריאל ובנבחרת יגיע למקום שני עם איזה שבדיה אחרי שבגמר יפסיד לספרד. האם הוא לוזר כי הוא לא זכה בכלום? האם רונאלדו, מסי ואינייסטה אשר יזכו בתארים באותה עונה היפוטתית ראויים יותר אחרי שהוא היה טוב מהם מבחינה אישית כל העונה והפסיד רק בגלל ששיחק בקבוצות קטנות?