Top 5 שחקני כדורגל!

מי להערכתכם חמשת השחקנים הטובים בעולם? אתם יכולים להתחשב בכושר נוכחי, בפוטנציאל או במה שלא תרצו.

1. מסי
  2. רונאלדו
  3. דה בריינה
  4. קאנטה
  5. ניימאר

אם סלאח יתן עוד עונה כזאת הוא יטפס למקום השני, אם ניימאר יחליט לשחק כדורגל מקצועני גם הוא יטפס למקום השני.

איך אפשר להשוות בין קאנטה לסלאח או ניימאר? כל אחד מהם עושה משהו שונה לגמרי על המגרש. ואיך קאנטה לפני בוסקטס אם בעיניך הוא הקשר האחורי הטוב בהיסטוריה?

אני חושב שצריך להיות דירוג נפרד בין שחקני התקפה לשחקני קישור, ודירוג נפרד למסי כי הוא גם הקשר הכי טוב וגם השחקן התקפה הכי טוב :slight_smile:

זהו, שאין דרך אובייקטיבית להפריד בין העמדות, אבל גם אין דרך אובייקטיבית לתעדף בין כושר נוכחי לבין פוטנציאל.
האם הייתי מעדיף להביא לבארסה את סלאח במקום את קוטיניו? אני לא, למרות שהמצרי נותן עונה מטורפת.

ואם כבר מדברים, אז למה רק להפריד בין שחקני התקפה לבין שחקני קישור? מה לגבי שחקני הגנה שתמיד מקופחים בדירוגים מאותו הסוג?

גם לשחקני הגנה צריך להיות דירוג נפרד. בגדול עמדות קדמיות דורשות כשרון גדול יותר וכבר מגיל קטן הטובים בשכונה משחקים מקדימה והאפורים מאחורה. ככה זה. ברור שאי אפשר להצליח בלי שחקני הגנה ולכן הם נחוצים בכל קבוצה, אבל ברוב המקרים הכשרון ההתקפי עושה את ההבדל. לא זכור לי לעולם בשכונה מישהו שבחר בחירה ראשונה בשחקן הגנה הכי טוב לפני השחקן התקפה.

לא הייתי מביא את סלאח לבארסה כי אני חושב שהוא נופל בדיוק על העמדה של מסי, ובכלל יש לנו יותר מדי שחקני התקפה בסגל ופחות מדי קשרים, אבל לא חושב שאפשר להתווכח על זה שדומיננטיות והשפעה כל כך גדולה כמו שיש לסלאח השנה בליברפול לא ראינו מקוטיניו לעולם.

נ.ב: לא ענית על קאנטה ובוסקטס :slight_smile:

לגבי בוסי - יש לי הטיה מובנית נגד הקבוצה שאני אוהד ונגד הליגה שבה הקבוצה שלי משחקת, בשקלול של הגיל והכשירות החלטתי ללכת על קאנטה. מבחינה היסטורית בוסי הרבה יותר משמעותי וטוב מהצרפתי.

העדפה רמה לאורך זמן ומצב נוכחי הם דברים שונים לגמרי.
לצורך העניין אני חושב שכיום להביא את סלאח שצעיר ממסי ב6 שנים ועושה גם הגנה והוא לא חור טקטי יכול להיות טוב יותר. (למרות שמדובר במסי אז אני חוזר בי, אך הבנתם את כוונתי)
אז בנוסף כשמדברים על קניה יש את עניין הצורך. בליברפול יעדיפו לקנות כל בלם טוב על פני כמעט כל שחקן התקפה שבעולם, האם זה אומר שהבלם טוב יותר?
או אפילו בתוך שחקני התקפה יש קבוצות שנואשות לעמדות מסוימות ואחרות.

קיצר השאלה איזה שחקן עדיף היא מאוד פרסונלית לקבוצה, והשאלות מי טוב יותר ומי נתן עונה טובה יותר הן שאלות אחרות לגמרי.

אתייחס לשאלה כבחירה ההיפותטית שלי לכדור הזהב העונתי.

השחקן הטוב והיציב והמהנה והחכם והאלגנטי וקר הרוח ביותר בעולם,
מעליו שני שחקני העל הטובים ביותר בעונה,
מעליהם החייזר והמיני חייזר.

1. מסי
  2. רונאלדו
  3. סלאח
  4. דה בריינה
  5. בוסקטס
  1. רונאלדו
    3-2. סלאח\מסי
    5-4. ניימאר\דה ברויינה

אם ישמור על הכושר הנוכחי, סלאח יהיה לבדו במקום השני בעוד שנה.

1.מסי
2.סלאח
3.ניימאר
4.דהברוינה
5.גריזמן

למען הגינות, ניתן להחליף במקומות בין גריזמן דיברוינה וניימאר…

אענה על השאלה- מי הייתי רוצה לראות בקבוצה שלי:

1. מסי
  2. ניימאר
  3. רונאלדו
  4. סלאח
  5. מרסלו

אני חושב שבכושרם הנוכחי, סלאח מס’ 1. זה מאוד נחמד שרונלדו מתעורר בשלבי הסיום אבל זה לא הכל מספר שערים והתמונות בסוף-סלאח מוביל קבוצה לא ברמה של ריאל לשיאים היסטוריים ולמעמד שהם לא היו בו פאקינג עשור. נשבר כבר מהבחירות הבנאליות, הפופוליסטיות והלא מוצדקות לא פעם ולא פעמיים של מסי או רונאלדו. רונלדו קצת בוכה שבלאטר מחקה אותו אז הוא מקבל כדור זהב, מסי נבחר בפעם השלישית ברצף בגלל שיא כיבושים אישי ששחקנים כמו סניידר היו יותר אפקטיבים ממנו. גריזמן נתן עונה ענקית ולא מקבל, גם ריברי באותה סירה.

עם סלאח לא יזכה בכדור הזהב זה ביזיון. מדובר פה בעונה היסטורית של שחקן שאולי לא צץ משום מקום, אבל אף אחד לא ציפה שהוא יגיע לרמה הזאת ולהישגים האלה.

1. סלאח
  2. מסי
  3. דה ברויינה
  4. רונלדו
  5. אריקסן

סלאח נותן עונה ענקית, אבל אני תוהה לעצמי כיצד היו מגיבים לו מסי או רונאלדו היו נותנים את אותם המספרים בדיוק ומול אותן היריבות. מה גם שהוא (עדיין) לא זכה בכלום… שניהם פשוט עקביים בצורה חולנית.

אני “קיפחתי” אותו מכיוון שבינתיים הוא נתן בדיוק עונה מדהימה אחת בקריירה, נראה אם תהיה לכך המשכיות.

איך היו מגיבים? אתה מסתלבט? רונלדו מתעורר בסוף העונה נותן מספרת שהוא מנסה כבר עשור והעולם משתגע. הוא מסיט את הכדור עם העקב וכותבים “שער ענק לרונלדו”. מסי עם התפקוד שלו גורם לברסה להיראות תקועה ולא אטרקטיבית בשיט ובטוחים שמסי בכושר הכי טוב שלו, ובעיניי הוא רחוק מזה.

אם מסי או רונאלדו היו במקום סלאח עם אותה קבוצה היו מביאים להם את הכדור זהב כבר אתמול. מסי אצלי במקום השני מהסיבה הפשוטה שהוא תופעה חייזרית והוא שחקן שמעל המשחק. דה ברויינה נתן תחילת עונה מדהימה אבל אנשים זוכרים רק את הסוף, וגם אריקסן בעיניי מבסס את מעמדו כקשר אמצע יצירתי הטוב בעולם. חייב לעבור לקבוצה גדולה.

מבחינתם שערים לדקות ההספק של רונאלדו בליגה המקומית לא שונה בהרבה מזה של סלאח ובליגת האלופות ההספק של רונאלדו טוב מזה של סלאח.
ההבדל המשמעותי הוא שרונאלדו עושה את זה כל עונה ואילו סלאח עושה זאת בפעם הראשונה.

תמיד מנסים לאתגר את השניים עם איזשהו כישרון מדהים שפורץ, אבל ההבדל העצום מתבטא בכך שאת מסי/רונאלדו בוחנים לאורך זמן. המדהים הוא שהשניים יצרו אינפלציה כזאת מטורפת שמורידה אפילו מהסטטיסטיקה שלהם עצמם - זה כביכול כל כך מובן מאליו שריאל מדריד תופרת את ליגת האלופות עונה אחר עונה, מי כאן זוכר את ההישגים של המועדון במפעל לפני רונאלדו?

אולי הדואופול הזה מעייף ברמת הפיקנטריה, אבל מבחינת מעמד הוא מוצדק לחלוטין.

בעיניי הם לא מתעלים, הם פשוט ממשיכים באותו כושר. לעומתם סלאח זה שחקן שנע בין הספסל של צ’לסי להרכב של רומא וגם שם לא ראיתי את אותה מפלצת אלא שחקן מאוד מהיר, למה שהוא היום. אף אחד לא היה שם אותו בתחילת העונה ב15 הכי טובים בעולם ובטח לא מעמיד את ליברפול כזוכה בליגת האלופות. הוא שחקן שבאמת התעלה, וגם אם זה יהיה לעונה אחת-מגיע לו הכדור זהב. גם הגיע לגריזמן, גם לסניידר וגם לריברי.

זו בדיוק הסיבה לכך שאני מסויג מהכתרים שקושרים לו, כלומר סחטיין עליו והכל אבל בוא נראה את זה ממשיך לפחות בעוד עונה.
שאלה כנה - היית מחליף היום את קוטיניו בסלאח? אני לא. זה אולי הקריטריון הכי משמעותי ב"אוריה הזהב" :slight_smile:

הסיבה המרכזית לפולמוס סביב כדור הזהב היא בדיוק שאלת הקריטריונים שהוזכרה ממקודם, אבל זה עדיין דיון מעניין בעיני דווקא מכיוון שאין לו תשובה ברורה.

ה"מגן" הטוב בהיסטוריה.

1. סאלח. כי ההבדל שהוא עושה בליברפול, בין קבוצת טופ, לבין הפועל ג’לג’וליה הוא יוצא דופן.
  2. רונאלדו. כי המספרים שלו זה תופעה פנומנלית.
  3. טר שטגן. כי אם יש שוער שנמצא בכושר להדיח את נויר מאפודת השוער בנבחרת אז…
  4. דה בריינה. כי למרות הכושר הפחות טוב, הוא בעונה ענקית ואחד הטובים השנה.
  5. ניימאר. כי מצד אחד הוא פצוע, אך מצד שני יש סיבה שהוא שיא ההעברות אי פעם. ילד טיפש אבל שחקן ענק.

מסי לא ברשימה, כי להשוות אותו לשחקני כדורגל אחרים עושה עוול לו ולהם.

בעונה שעברה ליברפול הייתה פחות או יותר עם אותו מספר נקודות כמו היום, ולא הפסידה לאף קבוצה גדולה בפרמייר ליג. אז הם לא היו ג’לג’וליה ו/או הם לא קבוצת טופ עכשיו, עם כל הכבוד להדחה נאה של פפ ולניצחונות גדולים על פורטו ורומא.

בלי קשר סלאח אחלה שחקן שתפור על קלופ והסגנון שלו, טופ 3 בעולם בסיכום העונה הזו, לא חושב שהוא שם במבט רחב יותר (עקביות, כישרון נטו).

מנדייטה שאלה לי אליך.
לפי מה צריך לקבוע את הזוכה בכדור הזהב?
לטעמי זה תואר לכדורגלן הטוב ביותר לשנה הזו.
סניידר נתן עונה גדולה, אך יותר גדולה באופן אישי משל מסי או רונאלדו?
עם כל הכבוד יש המון שחקנים שאומרים עליהם שהגיע להם לקבל, אך אני לא מסכים עם זה. זה לא סותר את יכולתם המצוינת פשוט כדי לזכות אתה חייב להיות הכי טוב באותה עונה, לא השני ולא השלישי ואפילו אם תהיה השני הכי טוב בעולם במשך 20 שנה אז לא מגיע לך לזכות.
הרבה אומרים אץ זה על אינייסוה, באיזושהי עונה מאז עידן מבי ורונאלדו הוא היה טוב מאחד מהם? עם כל ההערכה אליו, לא.
מסכים שזה מבאס שהתואר כבר עשור מתחלק בין אותם 2 שחקנים אך זה מגיע להם, כי האמת שנה אחרי שנה הם הכי טובים (מלבד העונה בה גריזמן היה מועמד). בדיוק כמו שלא תגיד לברסה “חלאס זכיתם במספיק אליפויות, העונה ריאל מקבלים את התואר אפילו אם תשיגו יותר נקודות מהם”.
העונה הילידה בה אני חושב שנעשה עוול היא 2016 סה לטעמי הגיע לגריזמן לזכות, וזה מהסיבה שלטעמי שמים יותר מידי משקל לתארים קבוצתיים כי לטעמי זהו תואר אישי ושחקן שסחב קבוצה הרבה פחות טובה לגמר ושם הפסיד לשחקן שהיה חלק מקבוצה מאוד טובה (גם אם היה מצוים בעצמו אך פחות) מגיע לו לזכות. בטח כשגם ביורו הוא זכה בתואר שחקן הטורניר. לצורך העניין מבחינה אישית אני אתלהב מסלאח יותר ואחשוב שהוא טוב יותר אם ישים שלושער בגמר ויפסיד מאשר ינצח במשחק חלש שלו.

גם אם נשים בצד את הקמפיין המרשים שלהם בליגת האלופות (והוא מרשים מאוד גם אם לא אסטרונומי) אז הם כובשים יותר, סופגים ומפסידים פחות וכל זה בעונה שיש להם ליגת אלופות על הראש. שנה שעברה הם היו משוחררים בלי אירופה, ולכן העונה הזאת שלהם בליגה גם היא טובה יותר משנה שעברה.

ההבדל העיקרי אצלם העונה הוא כשסאלח משחק וכשלא. הם נראים כמו קבוצה אחרת.

מסכים שהוא יצטרך להוכיח יציבות לאורך זמן, אבל פרסים כמו כדור הזהב לדוגמה הם על שנה נתונה, לא על קריירה.