שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

ספרד הייתה הרבה יותר טובה מיפן, והייתה סבירה מול גרמניה. אם היו משחזרים את היכולת מול היפנים, היו עוברים את מרוקו.
כן , קישור היה אמור להיות יותר טוב. אז בוא נגיד את האמת - פדרי היה נוראי במשחק ולא רק גאבי שעליו כולם יורדים.
בקישור של ברצלונה יש את דה יונג שלוקח על עצמו הובלת הכדור יחד עם פדרי, ויש לקשרים למי למסור מקדימה. בנבחרת יש את פראן שלא מקבל דקות בבארסה, את אסנסיו שלא מקבל דקות בריאל ואולמו שאין לי שום דבר נגדו חוץ מזה שהוא לא מהיר.
אז נומינלית כל הקשרים של הנבחרת באים מאותה קבוצה, אבל המצב שלהם בנבחרת שונה מאוד .

לעולם לא אבין את זה.
זה לא אחריות של מאמן לחשוב שאין לו מה להציע.
אתם התפטרתם מכל עבודה בה עשיתם טעות? פרשתם מכל אתגר שלא הלך בצורה חלקה?

זה משחק מקרי. בסוף לא חושב שהיה מגיע יותר קרדיט לאנריקה אם שחקנים היו כובשים פאקינג פנדל.
לא נגיד שהוא הפסיד בליגה ארוכה בה המדגם כבר גדול יותר.

אני לא מצפה ממאמן להתפטר. אני מצפה ממאמן לקחת אחריות וללמוד מטעויות. אם מישהו בהסתדרות חושב שאין סיבה לתת לו צ׳אנס נוסף אז שיפטר אותו בעצמו.

די עם הציפיה הדפוקה הזו שלקחת אחריות זה להתפטר, לטעמי זה ההפך מלקחת אחריות, זה לברוח ולוותר.

המקרה של ברסה שונה, שם היה ברור שרצו לפטר את קומאן אך לא היה כסף לכך.
באופן כללי אבל אני לא מצפה מאף מאמן להתפטר אחרי כישלון ראשון.

סרחיו בוסקטס הודיע על הפרישה מהנבחרת הספרדית -

הודעת הפרישה ממשחק פעיל (אינטר מיאמי נכנסת לאותה קטגוריה) מתקרבת גם היא. עניין של שעות.

פורש באמצע העונה כאילו?

לא לא. כלומר - לא יודע. הכוונה שלי הייתה שהודעת הפרישה מהנבחרת אומרת שגם הודעת הפרישה מהכדורגל הולכת ומתקרבת, לצערי.

שעות, ימים, שבועות, חודשים. כנראה האחרון, אבל בכל מקרה - זה לא רחוק.

עצוב.
מסוג השחקנים שצריך (וכדאי) לראות משחק אחרי משחק כדי להעריך את הגאונות שלו כמו שצריך.

עצוב, אבל חבל שהוא לא פרש לפני המונדיאל.

זה שחקן שהוא יעזוב רק אז נבין טוב מאוד כמה הוא היה מעולה. אי אפשר למצוא לשחקן כמו בוסי מחליף. ויש אוהדים שמעיזים לקלל אותו . חסרי בושה.

דעתי האישית היא שאחרי מסי היה השחקן הכי חשוב בקבוצה מאז שעלה לבוגרים.

הוא אומנם לא חד פעמי כמו מסי, אבל הוא תוצר של עבודה מאוד ממוקדת ורבת של המועדון. בדומה לצ’אבינייסטה הוא היווה קטליזטור לשיטה של המועדון, כשהוא מי שמגידר אותה מחד, אך לא היה יכול לשרוד אחרת מאידך.

במידה מסויימת, פרישה של שחקן כמו בוסקטס עבור ברצלונה וספרד יצריך את כל המערכות להפסיק לחשוב בצורה עצלנית ולהבין שמישהו כמו בוסקטס חייב לגדול מבתוך המערכת ולתת לו לגדול כדי שזה יתאפשר. אם תוהים לעיתים איפה ההבדל בעצם הימצאותו של פפ גווארדיולה במועדון טמון, אפשר להגיד קבל עם ועדה שכל רגע קריטי בקריירה של בוסקטס אותה הוא צלח קרה בזכות גווארדיולה.

למען הסר ספק, הואקום שאחריו ישאיר בוסקטס הולך להיות מבחן לא רק עבור צ’אבי, אלא למערכת של ברצלונה ככלל. כבר לא נשאר מי שיסביר על המגרש מה קשר צריך לעשות.

דמבלה היה גרוע כל המונדיאל אבל קונדה היום היה ממש על הפנים. די מריה פירפר אותו ימינה ושמאלה כמו סביבון.

הכי טוב היה אריק גרסיה. נסיעה ליעד אקזוטי על חשבון העבודה ולא היה צריך לעבוד. אף טעות, לא גרם לפנדל ולא נפצע

לא באמת אכפת לי מהנבחרות, אבל אכפת לי מכמות הדקות שהשחקנים שורפים שם .
אז ככה
פליקס 87 דקות + 87 דקות
קאנסלו 87 דקות + 87 דקות. קאנסלו גם כבש.
גאבי 90 דקות + 26 דקות. נפצע וסיים את העונה.
איניגו 90 דקות.
לאמין 73 דקות + 25 דקות. גם כבש.
פראן 17 דקות + 65 דקות. שער אחד.
פרמין 62 דקות + 70 דקות בנבחרת הצעירה
קונדה 64 דקות.
אראוחו 90 דקות + 90 דקות. גם כבש ברגל מעמדת המגן הימני.
ראפיניה 82 דקות + 72 דקות.
לבנדובסקי 90 דקות + 90 דקות, שער אחד.
כריסטנסן 90 דקות + 90 דקות
גונדוגן 90 דקות + 61 דקות

אמשיך לעקוב

רחמים על קנסלו שגם כשהנבחרת שלו מבטיחה מקום ליורו 2024 בשנת 2020, לא נח גם מול ליכטנשטיין.

אני קורא נכון, הם “ניצחו” רק שתים אפס את ליכטשנטיין? זה כנראה אחד ההשגים הכי גדולים של הכדורגל הליכטנשאי בתולדתיו.

אני עורך את הפוסט שלי שסופר דקות. כשהחלון יסתיים, אפשר יהיה לסכם.

קוברסי זומן לנבחרת הבוגרת.
במקור היה אמור לשחק ב u21, אבל אחרי ההופעה אתמול, המאמנים דיברו בינהם והוחלט שהוא מוכן.
ישחק עם הנבחרת הבוגרת בשני משחקי הידידות בחלון הקרוב, ואז יוחלט אם יהיה בסגל ביורו.

לא טוב לנו. הוא גם ככה לא נח בליגה, משחק בנבחרת הצעירה, ואם יוזמן גם ליורו, גם לא ינוח בקיץ.
הוא רק בן 17, רק חצי שנה מעל לאמין בגיל.
שלא יקרה פה פדרי2 .

לפרוטוקול, אתמול פאו קובארסי נכנס בדקה ה-83 להופעת בכורה בנבחרת ספרד. בגיל 17 וחודשיים הוא שחקן ההגנה הצעיר ביותר שעורך הופעת בכורה, ובאופן כללי שני רק לימאל.

לאמין ימאל פותח בהרכב נבחרת ספרד נגד ברזיל בברנבאו. דקה 10 עובר 3 שחקנים וסוחט פנדל(בצלילה), דקה 35 מוסר כדור עומק לדני אולמו שכובש אחרי סלאלום.

מעניין אם קובראסי יקבל דקות.
אני קרוע בין הרצון שלא לאמין ולא קובראסי ישחקו כדי שלא יפצעו חס ושלום ובין זה שאני אוהב אותם ובא לי לראות אותם מככבים בנבחרת.

לא יודע אם היה פנדל על לאמין. מה שכן, הדריבל שלו איזה 5 דקות לפני הגול הזכיר לי דריבלים של מסי. אם הוא רק ילמד לסגור את זה עם בעיטה לשער…