שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

יש מספיק קבוצות עם כיסים עמוקים שיהמרו על מגן שמאלי מיוחד המראה ניצוצות. להזכירכם, מגן (ימני/שמאלי) זו העמדה הכי נדירה שיש בכדורגל וכנראה אחת מהעמדות הכי חשובות ותובעניות בכדורגל המודרני.

ועם כל היכולות שלו עדיין קבוצה לא שפכה עליו כסף. בן 27. בנפיקה יכולה לדחות עד מחר הצעות אבל אין לה יכולת לעמוד נגד הצעות מעולות המציעות שדרוג לשחקן וים של כסף. וזה לא קרה… כרגע, חובת ההוכחה שהוא שווה משהו (טופ 5 במגנים שמאליים) היא עליו. ולא, בנפיקה לא מדד לכלום.

תתפלא, אבל כיום בכדורגל יש הרבה יותר מגינים שמאליים ברמה גבוהה מאשר ימניים. אחת לכמה זמן יש מחסור אחר.

טוב נדב, אני לא בעניינים כמוך לדעת כמה יש ומה יש, אבל זה וואחד סימן שאלה להיות בליגה הפורטוגזית ולהגיד טופ 5 במגינים שמאליים. זה מדי הזוי

מסכים. בעולם שבו כל דנילו עושה רונדלים של קבוצות צמרת, לא יכול להיות שהקריירה של גרימאלדו נראית כמו שהיא נראית סתם. הרבה אוהדי בארסה התאהבו בו מההתחלה, כמו המון ילדונים אחרים שחלקם הקטן הוזכר פה (כמות הדיו הוירטואלי שנשפכה בבכי בפורום על סאנדרו/ראפיניה/בארטרה/…). בגלל שסוף-סוף אחד מהם לא כישלון מחריד, ובנוסף גם בעל סגנון משחק די יפה, מנפחים מאד את היכולות וההישגים שלו כדי לא להודות בטעות.

בסופו של דבר, התוצרים המוצלחים באמת של מחלקת הנוער כמעט תמיד מקבלים צ׳אנס בבארסה. לא מצליח לחשוב על שחקן בית שלכם שהצליח במקום אחר יותר מגרימאלדו בעשור האחרון. גם על זה היו לי פה דיונים מעייפים בעבר, על איך פתיתי השלג היקרים בצבע כחול רימון חייבים טיפול בכפפות של משי ב-“חממה”, ולכן נכשלים במקומות אחרים. הלך ברטומאו, נשאר הנרטיב.

אם עקבת אחריו אז, אז אני חוזר בי. אני מאמין לך יותר ממה שאני מאמין לספורט.
אבל למה הוא מעולם לא זומן לבוגרת? בגלל אותו ראיון של ההורים? אם זה ככה, בעיניי גם זה סוג של טראבלמייקינג. אני יכול להבין מדוע מאמן לא רוצה שחקן שההורים שלו מרשים לעצמם לקטר בתקשורת.
אבל המאמן הזה כבר לא פה. גרימאלדו שחקן חופשי בקיץ. אני לא יכול להבין מדוע לא הביאו את גרימאלדו לפני שנה והביאו את אלונסו, וגם מדוע הוא לא יגיע בחינם גם בקיץ הבא. הרי לאלונסו נגמר החוזה ואלבה חתום עד 2024 בלבד ואולי גם יעזוב ב 2023. אבל לא, הם מדברים על חידוש לאלונסו לשנתיים.
כנראה שגרימאלדו שרף את עצמו מול ברצלונה, לא רק מול לוצ’ו. אולי יש דברים שאנחנו לא יודעים עליהם.

בהנחה שלוצ’ו עדיין שומר טינה לגרימאלדו, אני חושב שלבאלדה מגיע זימון. אני לא מכיר מגן שמאלי ספרדי יותר טוב ממנו כרגע שעדיין לא זומן לנבחרת. הוא זומן בגלל המשחק שלו, לא בגלל שהוא מברצלונה.

מה יש לשרוף? הוא לא אמר מילה רעה אחת על ברצלונה מאז שהוא עזב, והוא עזב בשקט . אין לי כח לחפש קישור אבל לפני כמה שנים צאבי אמר ששחקנים שבוחרים לעזוב את ברצלונה לא צריכים לחזור אליה. אולי זה קשור אליו.

אני כבר הרמתי דגל לבן לגבי האפשרות שהוא יחזור.

אני לא ישקר, מה שמפריע לי פה, שלמרות כותבים פה שלא עוקבים אחרי השחקן אבל הופכים אותו לאיזה שחקן פח ומזלזלים בבנפיקה. אני גם לא עוקב אחריו בצורה הדוקה יותר מידי כי הוא משחק בפורוטוגל. אבל מספיק עוקב כדי להבין “שהוא לא רק שחקן שמצטיין נגד מכבי חיפה” וגם מסתמכים על צירופי מקרים למה הוא לא זומן לנבחרת ספרד כדי לנסות להפוך להיות לכאורה צודקים. כמו שכתבתי לפני האירו האחרון הוא כמעט זומן ובדיוק נפצע.

אם היה לו יותר מזל ופחות פציעות הוא היה משתדרג ממזמן לקבוצה בדרג הראשון בפרימיר ליג. אפילו בספורט הודו בזה.

והוא יותר טוב מאלונסו בכושר הנוכחי ובטוח שיותר טוב מבאלדה. (אולי באלדה בעוד כמה שנים יצמח להיות יותר טוב עם ניסיון)

דרך אגב הסבר אחד לגטימי למה הוא לא זומן כי באלדה הגיע בשביל להיות שחקן ספסל וגיבוי. גרימאלדו זה לא שחקן כזה. אולי זה השיקול.

תגידו, יש איזו, סיבה הגיונית למה הספרדים לא מסוגלים לכבוש? אפילו לא בפנדל? זה לא באתוס הספרדי?? האם טורס (פרננדו) היה בכלל ברזילאי? וגם ויאה? וגם ראול?

איך הם יכבשו כשלוצ’ו הדביל עולה עם אסנסיו ופראן טורס?

ובכל מקרה, עד כה מונדיאל מצויין! רוב שחקני ברצלונה בדרך הביתה בריאים ושלמים

את מי אתה מעדיף? רפאל נאדל?

נתחיל באובייס- מוראטה, ווויליאמס ופאטי שבסגל ועדיפים, נמשיך במי שלא בסגל- מורנו, בורחה איגלסיאס, אפילו להמר על זוטגלה.

אנשים שיודעים לשים את הכדור בשער

תכלס, הכשלון המטורף של ספרד רשום על שלישיית הקישור שלנו. נוכל לספר לעצמנו עד מחר שהשלישייה הקדמית חלשה, אבל מצבים לא היו ומי שמעמיד שחקני התקפה במצבי-איום הם הקשרים. גאבי נראה כאסחן בלי שכל, פדרי מסר בעיקר לרוחב ובוסי לא נתן שום ערך מוסף. צ’אבי מתקשה לא בחינם… השלישייה הזו מוערכת הרבה יותר ממה שהיא שווה, לבוסי שומרים חסד נעורים, פדרי רק לרגעים מרגיש כמו וורלד קלאס וגאבי באמת בוסרי ברמות וחסר מאמן מכוון שילמד אותו שכדורגל משחקים בשכל ולא בכוח.

אותה קבוצה אימפוטנטית של היום הבקיעה 7 נגד קוסטה ריקה והבקיעה בשני המשחקים האחרים בשלב הבתים.
אבל היום מול בונקר טוב לא היה להם פתרון, והאשמה היא על המאמן. לא היה לו שום פלאן בי , והוא השאיר את כל החלוצים הטובים בבית.
מי שרוצה, יכול לבדוק כמה שערים ספרד הבקיעה במוקדמות, בליגת האומות, וכו’. היום הייתה פאשלה, לא הכלל.

היום, ומול גרמניה ומול יפן… יותר מדי הזדמנויות של מאני טיים שדברים לא עובדים. ספרד הייתה אמורה להנות מתיאום של קישור מלא המשחק בקבוצה אחת בדיוק כמו שהיה במונדיאל 2010 ובמקום זה היה משחקים אימפוטנטים ומשמימים לעומת נבחרות בהם השחקנים הם מקבוצות שונות.

קישור שרץ יחד 5 שנים (שנתיים אם תחשיב בוסקטס) עם שחקנים שלא היו בגיל העשרה. ממש השוואה אחד לאחד.

שלא תטעו, זה כישלון מבחינת ספרד להיראות כמו שהם נראו וליפול מול מרוקו, אבל להשוות את ספרד הזאת או הקישור שלה לספרד של 2010? רחוק מאוד.

גם דני אולמו שלרוב מבריק היה ללא רעיונות, המשחק עם אסנסיו לא עבד, ולוצ’ו לא ניסה לשנות הרבה חוץ מלהכניס חלוץ במקום אסנסיו. מה שרבינו שאינו בפורום העונה לשם ירין קורא לו “חילוף מהבית”. אין תוכנית ב’, אין אסים אמיתיים לשינוי מומנטום כלום.

יהיה לי חבל לראות את לוצ’ו מאבד את התפקיד שלו על הפאדיחה הזאת.

בצד החיובי? הקישור חוזר לנוח ובלי פציעות עד כה.

תהיה בריא נדב… (תמיד!!) ברור שלא השוויתי אותם לקישור ההוא - הם גם לא יגיעו אליו כמו שלא נראה ‘כנראה’ עוד מסי. השוויתי רק לעניין היתרון העצום של קישור מתואם המשחק באותה הקבוצה. לא ייתכן שהקישור של יפן או אפילו הקישור של פורטוגל המורכב משחקנים המשחקים בקבוצות שונות יראה טוב יותר מהקישור שלנו המתואם. משהו פה דפוק בשורש.

פצוע, סבבה, ויש מצב.

למה לא אספאס?

מי שמשאיר את יאגו אספס בבית ומזמין את החבר של הבת שלו על חשבון שחקנים יותר טובים, הוא זה שצריך לחטוף את כל הביקורת. לזכותו של אנריקה, אתמול הוא נשמע כמו אחד שלוקח אחריות מלאה והוא רמז ששבוע הבא הוא יתפטר. זה לא מובן מאליו לנוכח כמה מהמאמנים שאימנו אותנו בשנים האחרונות (קומאן אני בעיקר מדבר עליך).

אני בעיקר שמח לנוכח שמרבית שחקני ברצלונה יחזרו בריאים מהמונדיאל, שכרגע אני חושב שרק דה יונג קונדה ודמבלה נשארו השחקנים היחידים שעוד בסיכון של פציעה מהשחקנים שלנו. מקווה שמסי ידיח גם אותו והוא יחזור בריא ושלם. ולהתפלל לגבי קונדה.

ננעלתם על אספס אבל יש עוד הרבה מאוד שמות שנשארו בחוץ.

ומה שהכי מפריע לי זה שגם השחקנים שמצליחים בליגה הספרדית וגם השחקנים שבולטים בנבחרות הצעירות נשארו בחוץ.

למה זה מפריע לי? כי זו דוגמה נהדרת להתקדמות של הכדורגל הספרדי שנעצרת לטובת שחקנים שעבר זמנם רק כי הם מתאימים לשיטה שעברה זמנה.

איפה מרטין סובימנדי? הרי זה המחליף הנבחר של בוסקטס בברצלונה. חלוץ: סבבה, הבנו שהוא אוהב לשחק בלי חלוץ, לא עבד. אני רוצה לראות את החלוצים הספרדים הכי טובים, זאת אומרת אלה שכן כובשים שערים.

עד פגרת הנבחרות הבאה, בתקווה שיהיה מאמן חדש (ולא רוברטו מרטינס פור פאבור), אני רוצה לראות סגל חדש כמעט לגמרי.

וראפינייה.

נשאר גם ממפיס. צחוק צחוק, אבל ב-3 משחקים בהם לבנדובסקי מושעה, צריך גם את ההולנדי המנודה. לפחות כל עוד הוא איתנו.

אולי גם ברנרדו סילבה :wink:

אתה מדבר על קשר אחורי שלא בסגל, והיה צריך להיות מזומן. זה לגמרי נכון. אני אומר שקודם כל עם מה שכבר כן היה ללוצ’ו בסגל, היה אפשר לעשות אחרת.

אתמול ספרד הייתה חייבת גול, כדי לא להגיע לפנדלים ולרעידות ברגליים, אז למה לא להוציא את בוסקטס שכבר היה גמור, ובינינו גם לא היה בו צורך טקטי, ולהכניס חלוץ (פינו?), או קשר התקפי כלשהו במקומו? אפילו להעביר את רודרי למקומו הראוי והרגיל ולהכניס בלם. משהו.

כל המשחק היה אדיש כאילו לאף אחד לא היה איכפת.