שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

מצד אחד - מקווה שייכנסו לסגל למונדיאל.
מצד שני - ממש ממש מקווה שלא. וכך גם לגביי שאר שחקני ברצלונה.

חשוב לציין, הרשימה המורחבת מכילה 55 שחקנים, מתוכם רק 26 יטוסו לקטאר.

שחקני ברצלונה שזומנו, כל אחד ונבחרתו הוא, למונדיאל:

ספרד: אריק גרסיה, אלבה, פדרי, בוסקטס, פאטי, גאבי, פראן טורס.
עריכה: לאחר הפציעה של גאיה מוולנסיה, באלדה מזומן לנבחרת במקומו.

צרפת: דמבלה, קונדה.

דנמרק: כריסטנסן.

ברזיל: ראפינייה.

אורוגוואי: אראוחו.

הולנד: דה-יונג, ממפיס.

גרמניה: טר-שטגן.

פולין: לבנדובסקי.

סה"כ 16 שחקנים.

שיהיה בהצלחה להם, ושיהיה בהצלחה לברצלונה עם תוצאות המונדיאל. מבחינת התארים וההישגים, ובעיקר מהבחינה הרפואית.

אני דווקא מאחל להם כישלון מוחלט מהיר וגמור

אז תאחל להם בריאות…

הרגע שאני קורא את ההודעה של ליאור והאסימון נופל שאין אף שחקן ארגנטינאי אצלנו… איזה עצוב זה . יותר מידי צרפתים והולנדים לטעמי.

גאיה נפצע ולא יהיה במונדיאל. העיתונים, כולל המארקה, מהמרים שמי שיחליף אותה הוא באלדה.
האפשרויות האחרות הן מרקוס אלונסו או אלקס מורנו של בטיס.
בכל מקרה, נראה שאלבה יהיה המגן הפותח.

למה לא גרימלדו?

לפעמים אני נזכר באסף לירן שסיקר בקביעות את בארסה ב ואת שחקני המשתלה, ותמיד היה מוכר לנו את המסי הבא, לא כנביא או חוזה בכוכבים יותר בקטע של כשרון גולמי וקבלות בבארסה ב. כידוע, בויאן קרקיץ’ היה אדיר בבארסה ב ופחות בבוגרים וגם דאולפאו שבישל עשרות גולים בבארסה ב לא הצליח עם רמת הכשרון הנ"ל בבוגרים.

יש לנו זיקה המערפלת את המוח ואת הרציונל לפעמים משחקני משתלה. אלכס גרימאלדו שחקן שלא מצליח לצאת מהליגה הפורטוגזית וכל גול יפה מול מכבי חיפה לא ישנה את העובדה הזו. הוא בינוני בלי נסיון בליגות בכירות וכבר בן 27.

אני חושב שזה לא מדויק.
הוא מראה יכולת בליגת האלופות לא רק נגד מכבי חיפה ומה שתקע אותו (אאלט ט.ל.ח.) זה בעיקר פציעות.

בכל אופן מילא מול מרקוס אלונסו אני מבין שהוא בעדיפות שניה אבל מול באלדה?!

עריכה:
נזכרתי שהוא עף מבארסה בגלל סכסוך עם לואיס אנריקה.
עכשיו הכל מובן.

לוצ’ו גם הסתכסך עם אלבה וזה היה מתוקשר לגמרי. עדיין כשיש לך שחקן כזה (ואין אופציות אחרות) יודעים לרדת מהעץ.

גרימאלדו פשוט לא מיוחד ולא הפסד גדול כדי שלוצ’ו והאגו ירדו מהעץ.

אתה עוקב אחריו?

לא.

לוצ’ו לא סתם הסתכסך עם גרימאלדו. הוא שרף אותו ברמה שהאחרון היה צריך לעזוב את המועדון כי הבין שהוא לא יראה דקת משחק. מי שלא חושב שיש לו מקום בסגל ספרד אחרי הניפוי של גאיה פשוט לא ראה אותו בליגת האלופות.

מעניין אם באלדה יקבל את המשחק הראשון מול קוסטה ריקה, מה שיכול לתת לו במה להוכיח שהוא ראוי לפתוח גם מול גרמניה, או שהוא ישאר נטו כגיבוי לאלבה.

אני לא כ"כ מבין את הזלזול בבנפיקה, כאילו שהיא שונה מאת’ מדריד או ולנסיה. הוא שחקן מעולה, שיש לו מספרים תמיד, ובנפיקה זה לא מכבי חיפה, פורטוגל זאת לא הליגה הבלגית.

הסיבה היחידה שהוא לא בנבחרת זה הסכסוך. לדעתי הוא צריך להיות מגן פותח.

הסכסוך אגב זה לא עם גרימאלדו. הסכסוך זה עם ההורים שלו שאיימו בתקשורת שאם הוא לא ישחק אצל לוצ’ו הוא הולך. אז לוצ’ו נתן להם בעיטה.

להגיד שגרימאלדו זה בויאן שאנחנו מייפים זה הפיכת המציאות וחוסר מעקב.
המספרים של גרימאלדו מציבים אותו בין 5 המגנים השמאליים היעילים באירופה וההצעות שבנפיקה דוחה כל חלון העברות גדול אבל זה לא ימשך לאורך זמן.

מחזיר אותו לבארסה כיום ומחשיב את זה כפרס

אני קראתי שהסכסוך הוא דווקא עם גרימאלדו עצמו. חוסר מקצועיות, חוסר רצינות באימונים ובעיות משמעת הם אלה שגרמו ללוצ’ו לא לזמן אותו לבוגרים בזמנו, ולכן הוא עזב. אולי ההורים שלו אמרו משהו בתקשורת בעקבות זה, אבל זאת לא הסיבה.
יכול להיות שבגיל 27 האופי שלו קצת שונה ממה שהיה בגיל 20. כמו השינוי אצל דמבלה.
אבל אם הוא מעולם לא זומן לנבחרת, אני לא מבין למה שמישהו יצפה שזה יקרה עכשיו. באלדה לעומתו בעליה מטאורית והוא פרוספקט ברור לעתיד. וגם צריך למנוע את מקרה איניאקי וויליאמס, שבחר בנבחרת אחרת.

דרך אגב , הזימון של באלדה רשמי עכשיו.

לפני כמה שנים הוא עמד לקבל זימון לאירו ואז הוא בדיוק נפצע אין לו מזל.

הפוזיציה מדברת מאוד חזק. אין שום מצב שבאלדה יותר טוב מגרימאלדו. זה הכל בגלל סיכסוך של לוצו וגרימאלדו.

הוא משחק בפורטוגל עכשיו אך ורק בגלל ביש מזל בפציעות. כל שנה שהוא נראה שהוא עומד להתקדם לקבוצוה חדשה הוא נפצע. השנה נראה לי נגמר לו החוזה שם ונראה שנה הבאה איפה הוא ישחק.

בנתיים, בנפיקה שנה שעברה סיימה ברבע גמר והשנה עלתה מהבית שלה שהיא במקום הראשון (בית עם פסז ויובה) אז בוא נפסיק לזלזל . להזכירכם היא גם ניצחה אותנו שנה שעברה פעמיים בשלב הבתים. שגרימאלדו שיחק טוב בהם

איפה קראת את זה? בברצלונה ב הוא היה קפטן ושחקן מאוד אהוב. אין לו שום רקורד של בעיות משמעת.

אני זוכר שלוצו כל הזמן התעלם ממנו ולא זימן אותו ואז הוא נתן ראיון לא חכם לרדיו ואז הוא נמחק סופית. אני עקבתי אחריו בבארסה ב ולא זוכר שום בעיה במשמעת אצלו ואם הוא משחק כבר כמה שנים קבוע בהרכב בבנפיקה אני מנחש שגם שם אין לו בעיות משמעת.

sport
אני לא יודע אם זאת אמת או לא, זה ספורט בכל זאת.
אבל העובדה שעברו 7 שנים וגרימאלדו לא זומן מעולם לנבחרת, גם לא למשחקי ידידות . אז יש ללוצ’ו משהו נגדו, ואף אחד לא היה צריך לצפות שפתאום זה ישתנה.
ויש סיבות טובות למה באלדה, כמו שרשמתי למעלה.

אני לא מתיחס לספורט ברצינות.

שמוכרים כמעט בחינם לבנפיקה אולי את המגן הכי טוב שהגיח מברצלונה ב בשנים האחרונות אז מתחילים לחפש תירוצים.

אני עקבתי אחריו בברצלונה ב אם הוא היה טראבל מייקר אז למה מינו אותו אז לקפטן?

לא אמרתי שאין סיבות לא לזמן אותו. התכונתי שאין סיבה מקצועית או ספורטיבית לא לזמן אותו.

יותר מזה, אם ניסיון זה מה שמדבר, באלדה בקושי קרע זוג נעליים לעומת גרימאלדו. שחקן שמשחק קבוע בקבוצה לגטימית באירופה ובפורוטוגל. עזוב דימטרי, שתינו יודעים שאם לוצו לא היה מאמן נבחרת ספרד באלדה לא היה מזומן עכשיו. גם גאבי קיבל קרדיט בזמנו רק בגלל שהוא היה שחקן ברצלונה.

דרך אגב, אני מעדיף שכל שחקן של ברצלונה ישאר בספרד . הסגל שלנו מספיק קצר גם כך. אין לנו שום שחקנים ספייר לתת אחרי הפגרה.

חד משמעית לא נכון. גאבי הוא שחקן צעיר והנבחרת בתהליך חילוף משמרות, הוא לא שם בחסד, הוא שם בזכות זה שהוא טוב ובזכות זה שיש תהליך בנבחרת. העובדות מדברות בעד עצמן, הוא זכה בפרס, הוא שחקן מאוד דומיננטי בברצלונה, והוא גם מעולה על המגרש בנבחרת.

אני מסכים איתך בכושר הנוכחי שלו. התכונתי בזימון הראשון שלו לנבחרת. מהזיכרון שלי גם אנחנו פה כתבנו את זה