שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

אריק לא בסגל למשחק שספרד צריכה בו ניצחון כדי להעפיל לחצי גמר ליגת משחקי הידידות.

יש דיבורים על פציעה? אמריקה החליט לעשות לנו ג’סטה אחרי קונדה ואראוחו?

לפי מה שאני מבין זה לא פציעה אלא שיקול מקצועי.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1574678068924481536

ראפיניה עם צמד ובישול מול טוניסיה. טובב לנו.

ספרד מנצחת את פורטוגל ועולה לחצי גמר ליגת האומות. לא לדאוג, זה יימשך בקיץ 2023.
משחק ידידות זה לא היה. עבירות, דחיפות, ויכוחים ובסוף ספרד חגגו כאילו זכו במונדיאל.
מבין שחקנינו, רק פראן טורס פתח וכרגיל היה מיותר. 60 דקות ראשונות היה מיותר בימין, 30 דקות אחרונות בשמאל.
בוסקטס נכנס במחצית והיה במשחק בוסקטסי רגיל.
גאבי ופדרי נכנסו בדקה ה 60. פדרי היה מצוין, חילק מסירות טובות ועשה עבודת הגנה טובה. גאבי היה בסדר, בעיקר אגרסיביות בגבול הטעם הטוב ודחיפה קדימה.
אלבה ואריק לא שותפו.
שורה תחתונה - אף אחד לא נפצע.

אני בטוח שיש איזה דיל לא ברור בין לוצ’ו וצ’אבי בנוגע למי לשתף ומי לא. מאוד ביזארי בעיניי שרק פראן פותח מכל שחקני ברצלונה, כאילו צ’אבי התחנן ללוצ’ו שלא יפצעו לו עוד שחקנים (חוץ מפראן שצריך דקות), אחרת אין לי הסבר למה פדרי ובוסקטס לא פתחו היום. אני חושב שזה גם פועל הפוך ובגלל זה צ’אבי רוצה להביא אליו את כל השחקנים של נבחרת ספרד כולל גאיה ומרקו אסנסיו לפי השמועות האחרונות.

לא כל כך הבנתי את הקשר ההפוך של צאבי ולוצו. מסכים לגבי החלק הראשון . אבל אין ספק שזה יתרון גדול שלנו שלוצו מאמן ספרד. אי אפשר להוכיח את זה אבל גרסיה לא היה בסגל בדיוק בגלל זה.

פגרת הנבחרות הזו עשתה בנו שמות.

לוצ’ו צריך בסיס ספרדי חזק שירוץ יחד במהלך העונה כדי שגם הנבחרת תהיה חזקה ומתואמת בכל פגרה או טורניר. זה עבד לגרמניה שהייתה בעיקר באיירן מינכן, וזה עבד לספרד שהייתה עם בסיס חזק של ברצלונה וריאל.

שוב לא יכול להוכיח את זה, אבל אני רואה איך כל השחקנים הספרדים הצעירים מקושרים לצ’אבי בקיץ וגם עכשיו, גם כאלו שאני לא מבין למה (סולר ואסנסיו לדוגמא). זה גם יכול להסביר את ההתעקשות על פראן.

שוב, זו ספקולציה, אבל זה לרוב מסתדר לי עם הרבה דברים סביב ההחלטות שצ’אבי לוקח.

כשנבחרת מתבססת על קבוצה היא מרוויחה מזה שהיא מקבלת בחינם את התיאום שהקבוצה מתרגלת במשך שנה שלמה.
מה קבוצה מרוויחה מזה שהיא מתבססת על נבחרת?

במקרה הזה? שלואיס אנריקה מרחם במצבים לא חשובים. לא הייתי מצפה שבזמן המונדיאל או במוקדמות לוצ’ו יוותר על בוסקטס ופדרי, בחרטא של האומות כן.

לא הבנתי. כתבת שצ’אבי רוצה להביא אליו את כל השחקנים של נבחרת ספרד. שאלתי מה קבוצה מרוויחה מזה שהיא מתבססת על נבחרת. התשובה שלך היא שאז מאמן הנבחרת מרחם במצבים לא חשובים? לעומת אם השחקנים היו מפוזרים בהרבה נבחרות ואז המאמנים שם לא היו מרחמים? נשמע לי מוזר, מניח שפספסתי משהו…

הרווח עבור הקבוצה במקרה הזה: הורדת עומס לא הכרחי הנבחרות לחלק מהשחקנים ותיאום בחלוקת העומסים.

הרווח עבור הנבחרת: תיאום בעבודה הקבוצתית ויציאת בסיס חזק.

הקבוצה והנבחרת מרוויחות פה באספקטים שונים.

לפי עיקרון שובך היונים של דיריכלה: אם יש לך 12 שחקני נבחרת ספרד בסגל, 1 מהם לפחות לא יפתח :).

אני חושב שהרווח עבור הקבוצה יכול להיות די דומה לרווח של הנבחרת - אני בטוח שחוץ מנושא העומס והפציעות האפשריות, צ’אבי לא היה מתלונן אם לנבחרת היו מזומנים אלונסו, באלדה, גרסיה, רוברטו, פדרי, גאבי, פדרי, בוסקטס, פראן ופאטי, כדי להמשיך ולעבוד על התיאום ביניהם גם בפגרות הנבחרות.
אפילו במונדיאל - עוד 3-7 משחקים של נבחרת ספרד, בה השלישייה בוסקטס-פדרי-גאבי נגיד היא השלישייה הפותחת, אלו עוד 3-7 משחקים שברצלונה מרוויחה תיאום ביניהם אפילו מחוץ למסגרת הקבוצתית. בתוספת, כמובן, האימונים שבין לבין.

לא בטוח שהשתכנעתי שיהיה פחות עומס במצב שהם כולם מזומנים לאותה נבחרת לעומת מצב שהם כולם מזומנים לנבחרות שונות, אבל בסדר…

זניח יחסית. אז הקבוצה תקבל 60 משחקים יחד במקום 50, הבדל נחמד אבל לא משמעותי. עבור הנבחרת, זה ההבדל בין 60 לבין 10.
מה שכן, אולי אפשר לחשוב על רווח עבור האוהדים של הקבוצה, שבתחושה שלהם אין באמת פגרה מהקבוצה האהובה עליהם. לא אשקר, היה לי דיי נחמד כשברצלונה זכתה במונדיאל ב-2010…

אציג את זה אחרת. אתה לא מבסוט מזה שרק פראן שיחק 90 דקות בזמן שכולם בלחץ מאוד פציעות?

אני פשוט לא משוכנע שזה כל כך מושפע מזה שפראן באותה נבחרת עם פדרי וגאבי.
זה אולי מושפע מהקשר הטוב בין צ’אבי לבין לוצ’ו.
זה אולי מושפע מהמעמד המקצועי של השחקנים / מהשאלה מי מהם יוצא עם הבת של המאמן.
אבל אני לא מצליח למצוא חיבור בין זה לבין ריבוי השחקנים מברצלונה בנבחרת ספרד.

אז הקשר הטוב בין צ’אבי ולוצ’ו בא לידי ביטוי בבניית שלד ספרד עבור לוצ’ו והנבחרת, ומנגד צ’אבי אשכרה מקבל מנוחה לשחקנים שלו בפגרה.

זו פרשנות מאוד מאוד ספקולטיבית.
את המנוחה לשחקנים שלו בפגרה צ’אבי מקבל (אם מקבל) כי הוא ביחסים טובים עם לוצ’ו, וזה היה נכון גם אם לוצ’ו היה מאמן נבחרת ברזיל או אם היה לצ’אבי רק שחקן אחד בנבחרת של לוצ’ו. אני לא זוכר שפפ קיבל מדל בוסקה מנוחה מיוחדת לשחקנים שלו בזמנו.
ומהצד השני - אוי ואבוי אם צ’אבי בחר להביא שחקן ספרדי במקום שחקן לא ספרדי טוב יותר מתוך מטרה לבנות שלד ללוצ’ו. שים לב שהכיוון השני לא נכון - זה מאוד הגיוני שלוצ’ו יעדיף שחקן ברצלונה על שחקן קצת יותר טוב אבל פחות מתואם עם שאר שחקני ברצלונה שהוא ממילא מזמן.

רשמתי קודם, שזו רק דעתי, אין לי איך להוכיח אבל זה מסתדר לי עם הרבה דברים שקרו.

אבל זה העיניין, מדובר על הקשר של יד רוחצת יד בין לוצ’ו וצ’אבי. אין קשר בין זה לקשר בין פפ לדל בוסקה. אם זה היה קורה אם לוצ’ו היה מאמן ברזיל? אולי, לא יודע.

מסכים שזה בעייתי, אבל תראה איך זה מסתדר עם הסיפור של פראן טורס. שחקן לא כזה טוב שלא קיבל הרבה דקות באנגליה מקבל הרבה דקות אשתקד כמו גם אריק גרסיה. לא אומר שצ’אבי מקבל כל אחד עם אזרחות ספרדית, אבל המון שחקנים ספרדיים קושרו למועדון מאז שהוא אצלינו.

אגב, עוד דבר שהקבוצה מקבלת מזה שהיא הופכת לשלד של הנבחרת זה המורל.

הנבחרת זה דבר חשוב מאוד לשחקנים. זו הבמה האלטרואיסטית שלהם, זו שבה הם משחקים עבור כל דבר שתרצו חוץ מכסף. זו היוקרה של היוקרה ואנחנו יודעים את זה. אז כשהרבה שחקנים מקבוצה אחת מגיעים לנבחרת זה מעלה את המוראל בחדר ההלבשה. כשהשחקנים האלה רושמים יחד הישגים בנבחרת זה מרומם אותם גם כקבוצה.

מה צ׳אבי משיג מזה שהשחקנים שלו הופכים להיות נבחרת ספרד בפועל? הוא מרוויח שחקנים עם הרבה יותר ביטחון עצמי ואמונה בעצמם. ברגעים הקשים שבהם אתה צריך להתעלות כי אחרת ינשכו אותך בתחת, זה עוד אקסטרה שטוב שיש לך כמאמן.