שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

יש לי בעיה עם משחקי ידידות (או עם טורנירים מוזרים שאני לא מבין כמו ליגת האומות) אבל אני לא מכיר דרך אחרת בה נבחרות יכולות להתאמן… אם אתה סקאלוני אתה רוצה/צריך את הונדורס הלילה או לא? מה יותר חשוב לך? שקונדה לא ייפצע או שדה פול ופארדס יהיו מתואמים בעוד חודשיים?

ספיצפית לשנה הנוכחית , אתה לא מסכים שזה שערוריה שדוחפים משחקים לכזה עומס?

אני מסתכל מנקודת מבט פרטית שלי, בתור אוהד ברצלונה. לי לא אכפת מסקלוני או כל מאמן נבחרת אחר. הוא רוצה את מסי שישלם לו כמו שהמועדון שלו משלם לו.

ברור שיש משחקים של עליה ופליאוף אז צריך לעשות אותם כי אין ברירה אבל לתקוע בשנה כזאת עמוסה משחקי ידידות ואחרי זה לברוח מאחריות . אבל אני מאשים פה יותר את המועדונים שעומדים בצד ולא עושים כלום נגד זה.

אתה מבין כמה המשפט הזה תלוש מהמציאות?

אני מתכון שאם שחקן יוצא למשחק נבחרת ונפצע אז צריך לפצות את הקבוצה בצורה מתאימה. זה ניסוח לא נכון.

סבבה, לנבחרות אין כיסים כמו למועדונים. לחלקם אין כסף בכלל. מאיפה נבחרות יעשו כסף? מנויים, ליגה, זכויות שידור, מכירת שחקנים?

בשביל זה יש את פיפ"א וביטוח. אני לא בא בטענה לאורוגאי שם ארוחאו נפצע אני בא בטעונות לפיפ"א. זה מגוחך שבשנה כזאת עושים לי פגרת נבחרות . מה יעזור לארגנטינה לשחק נגד הונדורס זה באמת מה שיכין אותם למונדיאל?

ממש לא מסכים. ספציפית לעונה הזו משחק ידידות מול הונדורס יותר חשוב ממשחק של בארסה מול באירן מינכן.

למה? מה הונדרס תעזור לארגנטינה? זה כמו לחשוב שקדיס תעזור לברצלונה בהכנה מול באיירן. ראינו שזה לא עזר.

דור הופמן צייץ שארגנטינה למשל הלכה על כיון אחר לגמרי במשחקי ידידות שלה כי כל הקבוצות שהיא מתמודדת מולם זה קבוצות שלא יהיו במונדיאל בניגוד לברזיל למשל.

אני לא יודע מה השיקולים בבחירת היריבות. אני כן חושב שהנבחרת צריכה להיפגש להתאמן ולשחק יחד כי בעוד חודשיים יש לה מונדיאל.

השאלה מה הקבוצות יכולות לעשות?
בניגוד למילואים, שחקנים רבים חיים את הנבחרת ורוצים לשחק שם לא פחות מבקבוצה שלהם. אם מועדון לא יתמוך בשחקנים בפגרות הנבחרות, שחקנים בהחלט ישקלו פעמיים אם לחתום.

הפתרון מבחינתי הוא הפרדת טורנירי הנבחרות מטורנירי הקבוצות. כלומר שמשחקי הנבחרות לא יתקיימו במהלך כל השנה אלא בפרק זמן יחיד בשנה. בזכות זה נקבל גם משחקי נבחרות ברמה גבוהה יותר משום שהנבחרות יהיו מאומנות יותר.
זה לא יפתור לגמרי את בעית הפציעות, אך בהחלט יקטין אותה כך שרק פציעות חמורות ממסגרת אחת יפגעו במסגרת השניה.

זה גם לא כל כל הגיוני לדרוש מהנבחרת לשלם את כל השכר של שחקן, משום שכלכלית הם לא יכולים ולכן נקבל שחקנים שלא מזומנים מסיבות כלכליות (כמו שיש תפקידים במשק שלא עושים מילואים).

לא רואה פתרון טוב מההצעה שלי לבעיה. הרי פה הנבחרת לא תקבל שחקן לשבועיים ולכן כן תצטרך להשתמש בשחקנים בזהירות משום שלא רק הקבוצה תשלם את מחיר הפציעות אלא גם הנבחרת עצמה שתצטרך להסתדר בלעדיו.

בלי פרנקי אפשר איכשהו להסתדר. בלי או אראוחו או קונדה-גם. בלי שניהם- אנחנו בבעיה.

זה לא שאני שש להפסיד בקלאסיקו, אבל בשלב הזה של העונה הוא יותר עניין של אגו ואיבה למדריד. המשחקים נגד אינטר לעומת זאת יכריעו אם נעלה, ואני מאוד חושש מלשחק בהם בלי אראוחו וקונדה. מבחינתי, מי מהם שבמצב טוב יותר שיעלה עם זריקות ויקבל מנוחת התאוששות ארוכה אחרי (אם אנחנו סובלים בגלל הנבחרות שהנבחרות יסבלו קצת בגללנו)

האמת שיש פיתרון די פשוט למצב הזה (מעבר לצמצום/ביטול כדורגל הנבחרות), שהוא גם יותר מהנה לקהל וגם יפתור חלקית את בעית הפציעות מבחינת המועדונים, וזה לבצע את הטורנירים השונים בבת אחת במקום לאורך השנה.

דמיינו שאין יותר כדורגל נבחרות במהלך השנה כלל, 0 פגרות. וכל קיץ באופן קבוע ייערך טורניר נבחרות לאורך חודש - בין אם מוקדמות ובין אם האליפות עצמה. ואז גם אם שחקן נפצע, רוב הסיכויים שרוב זמן הפציעה יהיה על חשבון הנבחרת ולא המועדון, וגם אם ייגרר למועדון - זה לפחות תחילת עונה ולא אמצע/סוף. בנוסף נרוויח נבחרת הרבה יותר מאומנת (ניתן להתאמן יחד במשך חודש וחצי ולא שבוע כל כמה חודשים) וטורניר הרבה יותר מעניין (חודש משחקים רצוף ולא ספורדי לאורך שנתיים).

זה כל-כך מתבקש שאין לי מושג למה זה לא קרה עד עכשיו.

כי זה דורש מחשבה ופעולה מכוונים ובני האדם לא מחווטים כך…

אני משער, לא יודע למה, שזה קשור ל-2 דברים:

1. מקובעות. הנוהל הרגיל הוא שיש פגרות נבחרות לאורך השנה, אז פתאום לשנות את זה נראה כמו טירוף בלתי אפשרי. כמו הרבה שינויים ארגוניים.
  2. כסף. זה תמיד קשור לכסף. לא יודע איך זה רלוונטי במקרה הזה, או איך זה משפיע על ההחלטה, אבל זה בטוח סובב סביב זה, איכשהו.

לא, לא יודע אם אתה שם לב אבל השנה מדריד לא מאבדת נקודות. הפרש של חמש נקודות וזה בעיני יותר מידי.

השנה האליפות לדעתי תוכרע לפה או לשם על שתי המפגשים מול ריאל בליגה.

6 שחקני בארסה בהרכב של הנבחרת הערב.
הימורים מי ייפצע הפעם? הימור שלי - בוסקטס.
קארמה אומרת - אריק גרסיה.

ככל הנראה אף אחד לא נפצע הפעם. אבל יש עוד משחק.
אלבה הבקיע גול.
ראיתי רק את המחצית הראשונה. גאבי היה השחקן הטוב בספרד.
לוצ’ו עם הרכב מוזר, כאשר אריק היה הבלם הימני, ושלישיית התקפה מורכבת מפראן-אסנסיו-סראביה. לא יודע מה הוא חשב לעצמו כשלא הרכיב אף סקורר.

אריק עם גול עצמי. שיבזבז את היכולת הרעה על הנבחרת.

זה לא שער עצמי, זה שער של אמבולו לפי האתר הרשמי של אופ"א.
קשה לראות בערבוביה מה קרה שם, אבל לא נראה שאריק הוא זה שדחף את הכדור לרשת.
למה אתה אומר שהוא היה ביכולת רעה ? ראית את המשחק?

טר שטאגן עם משחק גדול מול אנגליה.
אמנם ספג 3 פעמים , אבל לא אשם באף שער. לעומת זאת נתן 2 עצירות גדולות ושימש בלם נוסף בהנעת הכדור.
אנחנו רגילים לשליטה שלו בכדור וקור הרוח, ולא מתלהבים. אבל זה משהו יוצא דופן לשוער, ואתמול בלט במיוחד לעומת השוער האנגלי.