שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

אולמו היה מעולה.
אני מקווה מאוד שהפציעה היא רק 3 שבועות. לא אכפת לי שיפסיד את היורו, אכפת לי שיתכןנן כמו שצריך לעונה הבאה.
גם גונדוגן הולך לנוח, מה שלא קרה לו מאז שהצטרף.

פדרי כל הזמן נפצע ואנחנו ממשיכים לשקר לעצמנו שזה היה בסדר בפעם הבאה…

אני מאוד יופתע אם זה היה “רק חודש”

לא הייתי מקשיב להערכות כרגע, בטח עוד כמה ימים יעשה mri ואז באמת נדע מה קורה.

המנגנון של הפציעה ב hyper extension בברך מהכניסה של קרוס גרמה לי לחשוש בעיקר לצולבת שלו. הוא אומנם ירד, ודרך על הרגל בעצמו וניסה לחזור לשחק, אז אולי זה יסתם בקרע חלקי. שוב, אלו ספקולציות שלי ממה שראיתי שפדרי דיווח ומהבדקו לו על המגרש. תשובה אמיתית תהיה ב mri.

כמו שכתבתי בעבר על אנדרס אינייסטה והאמת לפני היורו צפיתי כמה פעמים בווידאו של גול הניצחון שלו נגד הולנד - > הדמעות של איקר קסיאס - > שחקני הספסל רצים באמוק…טוב שיש את נבחרת ספרד ואני יכול ליהנות מלאמין ימאל. מפלצת כדורגל. נניח שנשים בצד את ליאו מסי ולוקח בחשבון שלא ראיתי את השחקנים בגיל 16, אולי-אולי ניימאר - לא היה שחקן כזה שמשחק ככה בגיל הזה ובטח שלוקח גם יותר זמן להביא את עצמך לידי ביטוי בנבחרת. זכיתם.

הרבה פעמים עושים הייפ מוגזם סביב שחקנים, נניח ויטור רוקה שאני לא פוסל אותו, אולי אנדריק. לא אדבר על השוואות למסי כי זה לא הוגן, אבל כל סופרלטיב שנאמר עליו מוצדק. רק שיישמר מפציעות.

גם מסי בגיל 16 לא כיכב ככה בקבוצה הראשונה או בנבחרת.
היחיד שעולה לי לראש שהיה כוכב בגיל 16 הוא רונלדו המקורי.

פליקס עשה את שלו :slight_smile:

image

לאמין ימאל הוא השחקן הרביעי בתולדות נבחרת ספרד שמבשל שלושה שערים ביורו אחד, וכמובן שיש לו עוד משחק אחד לפחות לשפר את הסטטיסטיקה ולקבוע שיא. אלה שקדמו לו אגב הם לא האגדות צ’אבי ואנדרס אינייסטה אלא שחקנים קצת פחות גדולים: ססק פברגאס ב-2008, דויד סילבה ב-2012 וגם דני אולמו ב-2021. אף שחקן לא בישל ארבעה באותו טורניר ולפי Opta אף אחד בכלל, גם לא מנבחרות אחרות…

-דימה אני מסכים עם מה שאמרת וכתבתי את זה ואמרתי את זה גם בפודיום. לא אומר שמסי היה פחות טוב אבל כשהוא עלה לבוגרים היה את רונאלדיניו ככתובת ראשונה לכל כדור בהתקפה, את דקו, צ’אבי גם כן למרות שהשיא של צ’אבי לטעמי היה ב-2008 ואילך, אפילו סמואל אטו. כאן בברצלונה עם כל הכבוד לאילקאי גונדואן, בקבוצה הנוכחית - קודם כל מחפשים את לאמין.

דיברת קודם על רמה כזאת בגיל הזה.
הזכרת את מסי וניימאר. מסי בגיל 16 עוד היה בנוער, ניימר היה בברזיל.
הבאתי דוגמה אחרת שמתאימה יותר לשחקן כוכב כבר בגיל 16. רונלדו קרע את הליגה ההולנדית כשהיה בן 16 והיה הכוכב הבלתי מעורער של בארסה בגיל 17.

אני לא יודע מה התקרה של לאמין, הלוואי ויהיה רבע מסי. כרגע , בגיל הזה הוא מעל מסי.
עונה הבאה תהיה המבחן שלו. הוא כבר לא הפתעה שאף אחד לא מכיר, כל כסחני הליגה יילכו אחרי הרגליים שלו באדיבות השופטים, ילמדו כבר את הטריקים שלו, והפיתוים של כסף ותהילה מחוץ למגרש ינסו לקחת את הפוקוס.

יש פרק של סאות’פארק שנקרא guitar queer’o שמראה את השתלשלות האירועים של כל להקה או הרכב מוזיקלי איי פעם. ההצלחה, ההתמודדות עם הציפיות, המחשבה שאפשר להצליח יותר בקריירת סולו (והכל בשביל לשבור שיא ב guitar hero). מדהים לראות איך אותו מסלול פשוט קיים בכדורגל בצורה כל כך עקבית. בדרך כלל בארסה יודע להתמודד עם כל השטויות הללו (לפחות ידעו פעם). מקווה שלא יפול בפח.

לפחות בכדורגל, יש יותר ממסלול אחד עבור כשרון קולוסלי.
יש את הדרך של ניימר, גאסקוין ובאלוטלי, ויש את הדרך של מסי וכריסטיאנו.

דימה, רונאלדו-פנומנו יליד 1976, הוא שיחק בברצלונה ב-1996-97 משמע היה כבר בן עשרים ועם ניסיון של שנתיים באירופה, בכל מקרה לא שאני מוריד חלילה מההערצה כלפיו לא שלי ולא שלך.

גם אם היריבים יהיו מאנייקים בסופו של דבר יש לו כישרון בלתי מעורער, לדעתי הסכנה האמיתית כאן היא הפציעות, וצריך להוריד ממנו עומס כל פעם כשאפשר גם אם זה מפתה שלא. סביבה תומכת גם חשובה, שחקנים בכירים בברצלונה שיקחו אותו תחת חסותם מקרוב-קרוב. לא רואה סיבה שייתפתה לפריז סן ז’רמן או כל שטות אחרת, בטח לא בשנים הקרובות. הוא עוד נוער, אין שום היגיון בלעבור למדינה חדשה, הוא צריך להשלים בגרויות ושיעורי בית.

צודק לגבי רונלדו, טעות שלי.
אז לא עולה לי לראש אף שחקן ברמה של לאמין בגיל 16. לא מסי, לא ניימר ולא אף אחד אחר.

צודק לגבי הפציעות. הרבה מאמנים וקבוצות ציניות יחפשו אותו כמו שקרה עם כוכבים אחרים.

לא יודע אם יתפתה או לא לעבור לכסף הגדול שבארסה לא יכולה לשלם, זה עוד מוקדם. כרגע יש חוזה לעוד 3 שנים ולפי דיווחים יחתום על חוזה מקצועני שמן כשיהיה בן 18.

גם אראוחו נפצע :person_facepalming:

יאאלה מסיבה, עכשיו נשאר רק את לאמין וקונדה ויש לפיפ"א בינגו.

Rabiot: “We’ll try to get Lamine Yamal out of his comfort zone. If he wants to play the final, he’ll have to do more than what he has done so far.”

:clown_face: :clown_face: :clown_face:
https://twitter.com/BarcaTimes/status/1810341242833674511

לאמין פאקינג יאמאל.

נ.ב. לכולם ידוע מי מחכה בספסל לבעיטה מ-20 מטר בגמר, נכון?

פרמין?

לא. אני אוהב אותך פרמין.

09/07/07 - מסי מבקיע את השער הראשון שלו במסגרת הקופה אמריקה וזוכה באיש המשחק.

13/07/07 - לאמין יאמל נולד.

14/07/07 - מסי מפסיד את הגמר הראשון שלו עם הנבחרת.

09/07/24 - לאמין מבקיע את הגול הראשון שלו במסגרת היורו וזוכה באיש המשחק.

09/07/24 - מסי מבקיע אולי את הגול האחרון שלו במסגרת הקופה אמריקה וזוכה באיש המשחק.

13/07/24 - לאמין יחגוג 17.

14/07/24 - לאמין וספרד ישחקו בגמר היורו.

14/07/24 - מסי וארגנטינה ישחקו בגמר הקופה אמריקה.

מתישהוא זה ירגע, הוא יתבגר וגם יפתח גינונים של כוכב, אבל כרגע הדבר הלא פחות מרשים מהגולים והבישולים עצמם זו התרומה ההגנתית המדהימה של לאמין ימאל.
11 חטיפות אתמול. 11!
וזה המשך ישיר למה שראינו גם במשחקים בבארסה. הילד עובד מאוד קשה על המגרש ולא מוותר על החזרה לעמדות מוצא.
זכינו.

מסי לקח את זה לקיצון, גם בגלל שהגוף שלו לא מאפשר לו אחרת, אבל אצל כוכבים בסדר הגודל הזה לשמור על הכוחות כדי להגיע להתקפה כשלמוח יש מספיק חמצן כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר זה לא משהו שאפשר לזלזל בו. גם אם נראה ששחקנים כאלה לעיתים פשוט זורקים זין על לעשות הגנה. בהינתן לזה שהגוף שלו לא שם לו את המגבלות שיש למסי, לדעת מתי כן לרדת להגנה ומתי לא זה משהו שהוא יצטרך ללמוד.