שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

בוסקטס יותר גדול ולו מהסיבה הפשוטה שפשוט רואים שרודרי הסתכל על בוסי ולמד ממנו איך לשחק, אך התלמיד לא עלה על המורה.

בוסקטס יותר גאון ויותר טוב תחת לחץ ובללחוץ, רודרי עושה את הדברים האלו מעולה אבל לא באותה רמה.

רודרי לעומת בוסקטס עם בעיטה הרבה יותר טובה (בשתי רגליים) ויותר פיזי (לדעתי אוברייטד ביחס לקריאת המשחק והאינטנסיביות של בוסי בשיאו, מה גם שלא היה איזה צוציק).

מה שכן, רודרי הפיבוט הטוב בעולם ובפער כיום. מהשחקנים הבודדים בכדורגל העולמי כיום (מתחת לגיל 30) שאני אשכרה נהנה להתרכז בהם ולראות איך הם חושבים וממקמים את עצמם

זה פשוט לא נכון, הוא היה שחקן מדהים עד הרגע האחרון שלו. הוא לא היה צריך אתלטיות כדי לשלוט במשחק.

ולרצות ששחקן יעזוב בלי שיש לך מחליף בשבילו, ויתרה מזאת - גם בדיעבד להחזיק בדעה הזאת, זה להוסיף חטא על פשע לטעמי.

זה כמובן לא נכון וזה מזכיר לי את הדברים שאמרו על צ׳אבי.

בוסקטס היה שחקן מאוד אינטנסיבי בשיאו, דבר שדעך עם הגיל, בנוסף הוא היה מאבד הרבה יותר כדורים כי איבד את החצי שניית תגובה שהייתה לו בשיאו (כנ״ל צ׳אבי). לא כל שחקן חכם לא מושפע מהגיל אחרת בתיאוריה בוסקטס יכל לשחק כדורגל עד גיל 45 באותה רמה (מה שלא נכון כמובן).

סמוך עלי שאני ראיתי מספיק את בוסקטס. הוא כבר מעבר לשיא. היה מסכים לרדת לספסל ? להפוך לשחקן רוטציה? הייתי בעד שהוא שהוא ישאר.

היה גם שיקול כלכלי מאוד קריטי , לברצלונה לא היה כסף לפייר פלי בשביל בשכר שלו.

ברור שהיה צריך לדאוג למחליף. כתבתי את זה בהודעה הראשונה אם לא שמת לב. זה מחדל. אבל זה לא סותר, מה לעשות, שחקנים מזדקנים ובקבוצה תחרותית כמו ברצלונה מגיע הזמן לעזוב.

אסף צודק במאה אחוז. אותו דבר אמרו על צאבי בסוף הקרירה. וברור שצאבי בסוף הקרירה שלו בברצלונה כבר “שפך מנוע”.

זה לא חוסר כבוד מצידנו ובטח לא מצידי, אני סוגד לבוסקטס. אבל לא משחק אותה הקוף שלא רואה לא שומע יש מציאות.

אתם מגזימים, הפכתם אותו לעגלה וזו בדיוק הנקודה שלי. אולי הוא ירד ביכולת ובהשוואה לבוסקטס בשיאו הוא היה פחות טוב, אבל עדיין שחקן מדהים וקשר אחורי טופ.
בתמונה שצירפתי אפשר לראות את הציון הממוצע שלו לפי עונות. הפערים לא בשמיים בלשון המעטה.

בסך הכל היה בן 34 כשעזב.

טוב אתה בכוונה מוציא דברים מהקשרם. אז נסכים שלא להסכים

למה מוציא דברים מהקשרם? טענת שהוא ירד דרסטית ביכולת ושפך מנוע, אני טוען שזה לא נכון.

לגבי הפן הכלכלי אין לי תגובה, אני לא בקיא בפרטים. אני מדבר כדורגל נטו.

לא יודע מה משקלל ציון ממוצע ואיך מחשבים את זה, אני יודע לומר בוודאות שבוסקטס ירד ברמתו בשנותיו האחרונות.

מסכים שהוא עדיין היה שחקן טוב וגאון והייתה לו תרומה באליפות האחרונה של ברצלונה, אבל משה צודק- בקבוצה בריאה נעשים חילופי משמרות לשחקנים בדעיכה, בטח כאשר המעמד והשכר שלהם גבוה מאוד.

ברור שאם מביאים את אוריול רומיאו כמחליף אז לא עשינו כלום. לא צריך לחכות עד ששחקן יתפגר לגמרי כדי להחליף/לספסל אותו, אצלכם למזלך עושים את זה נהדר אז אתה לא סובל מזה.

כי אני לא יתן לך להפוך אותי לאחד שאומר “שבוסקטס הוא עגלה” זה לא הכוונה שלי. אני סוגד לבוסקטס מהיום שפפ נתן לו את הדקה הראשונה בהרכב.

מה לעשות גם השחקנים הכי גדולים בעולם מזדקנים ומאבדים מכושרם. אפילו מסי. וברצלונה זה עדיין סוג הקבוצות שמה לעשות לא יכולה להרשות לעצמה קשר אחורי שמאבד מכושרו.

זה גם לא מה שאסף כתב.

אי אפשר להגיד שמחליפים דורות ובאותה נשימה לקנות את לבנדובסקי, זה פשוט לא עובד. הוא עזב כי קיבל יחס מזלזל שלא הגיע לו.

לבנדובסקי היה רכש בושה וחרפה ואמרתי את זה גם בזמן אמת. זה לא סותר.

רק אל תראה לי שהוא כבש למעלה מ-20 שערים העונה ויש לו עדיין מה לתרום…

גם מה הקשר בין לבה לבין בוסקטס?

בעונה האחרונה שלו בברצלונה מספר איבודי הכדור של בוסקטס ב 30 המטרים ליד השער שלו שווים לכפול מספר האיבודים שלו בכל הקריירה כולל הנבחרת.

אם היו מביאים לו את פדה, צ’ומה וקמאבינגה היה יכול בכייף לחלטר עוד 2-3 עונות.

הוא עזב כי הוא בעצמו הבין שזהו נגמר. צאבי רצה לתת לו עוד.

שוב, מחדל הגדול היה שבמשך שנים לא תיכננו אפילו מחליף לעמדה שלו, ועדיין לא הביאו מחליף.

זה מחדל עצום . וטיטי כמובן צודק, אני הייתי מאוד שמח אם היו מביאים לו עוד קשר ושהוא היה הופך להיות המנטור שלו. אבל זה לא קרה.

שחקנים גדולים ככל שהיו מאבדים מכושרם זה עצוב ונורא. אנחנו רואים את זה עכשיו על מסי. זה המציאות, אני גם כמו שאתם מבינים מאוד מגונן על המסורת של בוסי. בשנים האחרונות שלו הוא קיבל המון ביקורת מכל מיני חרא של אוהדים, ולא רציתי שהוא ישאר ויספוג את זה. זה גם אחת הסיבות.

פספסתי שאמרת שפך מנוע בהקשר של צ’אבי. בכל מקרה הנקודה זהה. הוא עדיין היה שחקן מספיק טוב לשחק בהרכב של כל קבוצה בעולם גם כשהוא ירד משיאו בגיל 33-34.

שאתה טוען שלהחליף דורות זה חלק מהכדורגל ואז אתה הולך וקונה את לבנדובסקי שנמצא פחות או יותר באותו שכבת גיל שלו. זה פשוט לא עובד.

טוב זה כבר פרשנות, עד כמה שאני זוכר הוא הרגיש פגוע מהתקשורת ואהדי ברצלונה. אבל אני לא הולך להתווכח על זה כי אין לי דרך להוכיח את הדברים שלי.

הנקודה שלי, אם נסכם את העניין, גם בגילאי ה30+ בוסקטס היה קשר אחורי טופ של הטופ.

כבר אחת בלילה, לילה טוב חברים.

אני לא מנהל את ברצלונה.

לבה הוא לא קשר אחורי ולא מחזיק את המשחק של ברצלונה. ודרך אגב, גם שאתה מנסה להצעיר קבוצה זה לא סותר שאתה צריך כמה שחקנים ותיקים יחד איתם.

אני חשבתי בזמנו שהרכש של לבה הוא נכון. מודה וכתבתי את זה פה, טעיתי (יותר בגלל עניין כספי מאשר מקצועי). אם תשמעו שמשה מפ"ת הופך להיות מנהל הרכש של ברצלונה, אני מאשר לכם לצאת להפגין נגד זה.

אתה כמובן צודק, אבל לא מצדיקים עוולה בעוולה.

הוא עדיין שחקן מדהים הוא מודל לחיקוי, שהוא ירד משיאו, מה לעשות, להמשיך ולתת לו עוד עונות לשחק עוד 90 דקות זה לא היה נגמר טוב.

מקבל.
אבל מבחינתי לפחות זה בונוס, ומשהו שיותר מאפיין קשרי 50-50. זה לא משהו שהייתי מצפה מהפיבוט שלי, ולא על זה הייתי שופט אותו.

כולם שכחו אבל רודרי הוחלף במחצית בגמר במצב של 0-0 וספרד בסוף ניצחה 2-1,הסתדרו בלעדיו מעולה. גם את המשחק הגרוע שלו בברנבאו ב 3-3 שוכחים לו,לא זוכר כבר כמה איבודי כדור ספרתי לו במשחק ההוא.

הוא קשר אחורי מדהים והכי טוב בעולם היום בפער,אבל אני לוקח את בוסקטס/אלונסו על פניו בכל יום בשבוע.