שחקנינו בנבחרות: קיץ 2024 עם יורו וקופה

ראיתי אותו העונה כמה וכמה פעמים במסגרת ה"מעבר" שלי לצפיה בליגה הגרמנית. בהחלט שחקן טוב, אבל אם אם הייתי אומר לך במהלך העונה, לפני שהוא קושר לברצלונה ולפני היורו, לתת לי רשימה של 20 שחקני ההתקפה הטובים בעולם, היית מזכיר אותו ברשימה הזאת? אני בספק.

רודרי זו ליגה אחרת. זה שחקן טופ 2 בעמדה שלו שאני ראיתי, לדעתי. גם בטורניר הזה רודרי היה מדהים. לדעתי בלי רודרי ספרד הייתה נראית בדיוק כמו יתר הנבחרות, אבל השליטה של רודרי במשחק הביאה את סיטי לנבחרת ספרד.

אתה כל הזמן מזכיר את הבארסה.
גם את ניקו לא הייתי מזכיר ב 20 השחקנים הטובים בעולם. תאכלס, חוץ מרודרי ואולי לאמין את אף אחד.
כל הכבוד למאמן שהוציא את המיטב מכל אחד, בניגוד לסאותגייט או דשאן.

בסדר אבל ההשוואה היא לרודרי, זה התחיל מהציטוט הזה.

זה משפט לא נכון לדעתי. רודרי היה ענק גם בטורניר הזה. יש עכשיו לא מעט קריאות לתת לו את כדור הזהב אחרי הטורניר שלו. אם רודרי היה משחק בלייפציג, היית עכשיו רואה מלחמת מחירים בין ריאל סיטי יונייטד פסז ובאיירן עליו. הוא פשוט הכי טוב שאפשר למצוא בעמדה שלו.

אני נוטה להסכים. רודרי מדהים. יותר טוב מבוסקטס או צ’אבי אלונסו? לא. אבל הקש"א הכי טוב בעולם כרגע בהפרש- כן.

אולמו מצויין, אבל אני יכול לחשוב על לא מעט שחקנים יותר טובים ממנו בעמדה שלו.

רודרי היה ענק וגם אולמו היה ענק, ועוד כמה ספרדים.
השאלה מי יותר ענק.

דימה שיש לך שתי שחקנים טובים שקשה להחליט מי יותר טוב, אז תשאל את עצמך, נגיד אני מוציא את אולמו מהנבחרת או רודרי , איזה העדרות של שחקן היתה מורגשת יותר? אולמו או רודרי.

אני לא יודע.
בלי קשר אחורי כמו רודרי לא היו מגיעים רחוק, וגם בלי השערים של אולמו לא היו מגיעים רחוק.
וזה לא שערים שכל אחד היה כובש.

אולמו, חד משמעית, שחקן שמביא גולים זה תמיד השחקן הכי חשוב, במיוחד שהוא עושה זאת מהקישור.
ספרד הסתדרה טוב מאוד בלי רודרי במחצית השנייה מול אנגליה.

כמובן שרודרי שחקן יותר טוב, אין כרגע קשר אחורי טוב ממנו ויש חא מעט קשרים התקפיים יותר טובים מאולמו, אבל ביורו הזה אולמו היה שחקן יותר חשוב לספרד מרודרי, אני אף אטען שאולמו הוא השחקן הכי חשוב של ספרד ביורו.
מצד שני, אם אני בונה קבוצה אז לוקח את רודרי בלי לחשוב פעמיים ולא חושב אפילו על אולמו.

אני נתקל לא מעט בטענה הזאת, ואני מתלבט עם עצמי מה היה גורם לי לחשוב אחרת. בוסקטס היה יוצא דופן בעמדה שלו, אבל רודרי גם מחזיק בסט יכולות שפחות היו לבוסקטס. קשה לי להגיד שרודרי בהכרח פחות טוב ממנו או מאלונסו, או לפחות שההשוואה לא תהיה יותר סבירה בהמשך הקריירה שלו. הנקודה שלי שהפער לא בהכרח כזה רחוק.

איזה יכולות יש לרודרי שלו היו לפריים בוסקטס?
אני לא מכיר כאלו.

גולים ובאופן כללי איום מחוץ לרחבה?

רודרי הרבה יותר אתלטי ופיזי מבוסקטס. בוסקטס לעומת זאת לא היה צריך את היכולות הללו מכיוון שהוא קרא את המשחק 5 מהלכים קדימה.
רודרי קורא רק 2 קדימה.

עוד יתרונות שיש לרודרי על בוסקטס זה שהוא הרבה יותר ורסטילי ונייד ממנו. הוא תוקף, הוא יותר אגרסיבי ומתאים למשחק המודרני. בכל מקרה הפערים מאוד קטנים ביניהם לדעתי.

את רודרי אפשר ללחוץ מה שמחייב הרבה פעמים את ברנרדו סילבה לרדת ולהניע את הכדור במקומו, את בוסקטס אי אפשר היה ללחוץ.

מעיזים להשוות את רודרי לבוסקטס מאותה סיבה שפעם חשבו שחאמס הוא אחד השחקנים הטובים בעולם, טורניר מוצלח במשחק הכדורגל הנחות הידוע ככדורגל נבחרות.

לא בגלל הטורניר הזה, אלא בעקבות היכולת שלו בסיטי. הטורניר הזה הוא רק בונוס שמראה את העקביות ביכולת שלו (בניגוד ליתר הכוכבים של סיטי שהסריחו את הדשא אחד אחד).

לא רק בגלל הטורניר הזה אבל מצד שני רק בעקבות הטורניר הזה התחילו להזכיר אותו בנשימה אחת עם גאון כדורגל כמו בוסקטס.

לא, ממש לא, אני הזכרתי אותו באותה נשימה עם בוסקטס ואני מחזיק בדעה שהוא בליגה הזאת הרבה לפני הטורניר הזה. הוא פשוט חיית טרף בעיניי, מה אני אגיד לך.

זה ששמים את רודרי ובוסקטס באותה שורה זה מראה כמה בוסי היה אנדרייטד.

זה עצוב.

מילא אוהדי מדריד, אבל לראות פה אוהדי ברצלונה. עזבו עדיף שאני ישתוק…

נ.ב רודרי שחקן מצוין. פשוט לא כל שחקן טוב בדורו (איך שטיטי ניסח את זה) צריכים לדחוף לרשימה של הגדולים.

כמו שספרד הנוכחית היא לא ספרד האגדית של מונדיאל והיורו. זה לא מוריד מספרד הנוכחית. פשוט טיפה פורפורציות.

רק רוצה להגיד שחאמס היה שחקן מצוין, בעונת 2015 היה פנטסטי וגם ב2017 אפילו כשהיה שחקן ספסל
אולי לא היה טופ 10 אבל בהחלט מבחינת יכולת או כישרון טופ 30 (ב2015)

הבעיה שלו היתה שהעמדה שלו בדיוק נמחקה מהכדורגל, וביחד עם זה לא היתה לו מספיק מהירות כדי לשחק באגף בשלישיה קידמית ולא מחויבות הגנתית מספיקה כדי לשחק בשלישיית קישור
תוסיף לזה מאמנים שלא ספרו אותו

אבל ההייפ לא היה סביב המונדיאל בלבד, עונה אחרי זה הוא נתן יכולת ומספרים מטורפים

משה רק להזכיר לך שכשאתם ירדתם פה על בוסקטס ודרשתם שיעזוב אני הייתי זה שאמר שאתם עוד תתגעגעו אליו. בתגובה שביט המליץ לי לקנות משקפיים.

בוסקטס היה ענק, מה לעשות שרודרי הגיע לרמה הזאת.

אתה מוציא דברים מהקשרם, אף אחד לא ירד על בוסקטס. אני חשבתי שבוסקטס היה צריך לעזוב ואני עדיין מחזיק בדעה הזו.

בוסקטס הזדקן החזיק במשכורת יקרה ולא יכל יותר להחזיק בהרכב הראשון. זה לא אנטי בוסקטס. זה המציאות.

אני תמיד כתבתי שאם בוסקטס היה מסכים לרדת בשכר ובדקות הייתי רוצה שהוא ישאר.

הוא לא רצה ובצדק מבחינתו.

המחדל הוא לא בעזיבה של בוסי אלא באי הבאה או אי תכנון של המחליף שלו.