כדורגל ספרדי - שוטף

לא בדיוק
היו שני משחקים, הפך למשחק אחד ועכשיו יהיו שלושה משחקים (שני חצאים וגמר)

מה הקשר? הביקורת היא על העומס, כלומר על מס’ המשחקים לקבוצה. שחקנים לא מתעייפים או נפצעים במשחקים שהם לא משתתפים בהם.

אם כבר מורידים, למה להחזיר את המצב לקדמותו? זה שהעונה המשחק שוחק במרוקו כבר העונה מבחינתי לא נותן לגיטימציה לשום דבר. לטעמי המפעל הזה מיותר לחלוטין, אבל אם כבר עושים אותו שיעשו משחק גמר אחד בלי בלבולי מוח ובלי הארכות מיותרות - תיקו - ישר לפנדלים. אבל על מי אני עובד? הכל בסופו של דבר מסתכם בכסף.

רכש אדיר של בטיס במחיר מציאה (19.5 + משתנים).

עונה שעברה כמעט עבר לליברפול תמורת 65 מיליון יורו, העסקה נפלה אז בבדיקות הרפואיות, שחקן שתפור בול לליגה הספרדית.
סביר להניח שתוך שנתיים הוא כבר לא יהיה בבטיס.

קושר גם אלינו. ממש לא ברור איך הגיע דווקא לשם, על פניו עסקה מעולה לבטיס.

אז איך תוך שנה המחיר ירד מ 65 מיליון ל 20?
ליון התחלקו על הראש? או שהם יודעים עליו משהו שאחרים לא?
או שהרבה כסף עבר מתחת לשולחן? לא ברור לי מדוע ליון ימכרו אותו כל כך בזול.

שנה אחרונה בחוזה והוא מסרב להאריך.

זה לא מסביר ירידה כה דרסטית במחיר. לפני שנה לא ידעו שנשארו לו שנתיים בחוזה והוא לא מאריך? גם בשנה אחרונה לחוזה, שחקן ברמתו צריך לעלות כפליים לפחות.

אם כבר הגעתי הנה:

• אני חושב שג’ובאני לו סלסו היה כל כך טוב, ודי ברור לכם שהוא יעזוב - כך שאני צופה לנביל פקיר השתלבות לא ממש קלה. העונה האחרונה הייתה פחות טובה. כיף לראות את בטיס בכל מקרה ‘מדברת בסכומים כאלה’, בעונה בלי אירופה על הראש היא שוב תוכל להיות קבוצה טובה באמת. בכל מקרה הסיבה שאמשיך לעקוב אחריה - ח-ו-א-ק-י-ן.
  • במצב הנוכחי נראה לי שויסאם בן יידר די מכביד על סביליה כלכלית, רצו להיפטר ממנו והצעות לא באו, סעיף השחרור שלו לא בשמיים. אם בטעות הוא יישאר אז אני חושש שדווקא מואנס דאבור עלול להיפגע.
  • כמה מילים על אתלטיקו: גם אם אוראל דגני וגבריאל תמאש ישחקו שם - יהיה בלתי אפשרי לתת להם גול, נוח להשתלב בקבוצה עם סגנון כזה, ובלי קשר הביאו מחליפים טובים - הופתעתי מאוד לגבי טריפייר דווקא בעוד הרמוסו היה על הכוונת. השאלה הגדולה היא שוב ההתקפה: יותר מדי נופל על כתפיו הצנומות של ז’ואאו פליקס. אנטואן גריזמן היה חצי התקפה. השאלה אם אפשר לבנות בכלל על הברך של דייגו קוסטה. תומא למאר יהיה טוב יותר אחרי עונת התאקלמות רעה אך כלל לא בטוח שמיועד להרכב, והשאלה כמה התקרה שלו גבוהה.
    נזכיר לכם, רק בשנה שעברה אנריקה קרסו אמר: “זה הסגל הטוב של אתלטיקו בכל הזמנים”.

איזה סיפור השער הזה של אדוריץ. בגיל 38, דקה אחרי שנכנס, בנגיעה הראשונה והאחרונה במשחק, בעונתו האחרונה בבילבאו. כאוהד ריאל, חיכיתי כל המשחק שיעלה למגרש. מהחלוצים שעושים גול מכלום. זה פשוט היה חייב להיות ככה.

מה הקטע של אינקי וויליאמס והחוזה ל-9 שנים בבילבאו? יש לזה תקדים? מה החיבור הכל כך עמוק שלו למועדון? מה זה זה?

אולי גילו לו שורשים באסקים.

ועכשיו אמיתי, זה מאוד מתאים למועדון הזה, נראה לי המועדון עם הכי הרבה נשמה בספרד

מה זה ׳אולי׳? בטוח יש לו שורשים, אחרת הוא לא היה משחק במועדון.

נולד בבילבאו אבל בפועל הוריו היגרו מגאנה…

המדיניות שלהם כבר דיי גמישה, אפשר לקרוא פה על כל מיני מקרי קצה:

מסתבר שאפילו סאבוריט ממכבי תל אביב הוא בכלל קטלוני שבגלל עבודתה של אמו עבר לבילבאו בגיל 16 והתחיל לשחק במחלקת הנוער. זה הקשר היחיד שלו ל"באסקיות". וויליאמס לפחות נולד וחי את כל חייו שם, ואפילו מחזיק בשם פרטי באסקי.

פליקס ממשיך

רק אציין שהוא לא הורגש כל המשחק למעט המהלך הזה ועוד איזה שמינית הזדמנות בתחילת המשחק (שנשרק לה נבדל שלא היה).

הוא לא נגע בכדור כל המחצית הראשונה, עשה את הדבר המטורף הזה ואז נפצע והוחלף.

השחקן המצטיין במגרש היה ג’נה דקונאם. איזה בלם אדיר! ממש מוזר שאחרי העונה הקודמת אף קבוצה גדולה לא חטפה אותו.

לא רק שאף קבוצה גדולה לא חטפה אותו, גם לא שמעתי את השם שלו מקושר אפילו למישהי גדולה. יש לו בעיית התנהגות או משהו בסגנון?

שחקן נוסף שאין לי מושג איך נשאר בקבוצה שלו זה צ’וקואזה מויאריאל.

אתמול ז’ואאו פליקס נתן משחק גרוע, 13 מסירות מוצלחות בלבד ב66 דקות. אבל הוא עדיין ילד וזה היה בסך הכל משחק הליגה הראשון שלו במדי הקבוצה, בנוסף לזה שזו תחילת עונה והוא כמו כולם לא בשיאו בשלב הזה.