כדורגל ספרדי - שוטף

מרגיש קצת כמו טרחן קשיש, אבל פתחו ת’רד לנבחרת הספרדית כמו שיש לארגנטינאים כאן. כי הת’רד הנוכחי מפספס קצת ממטרתו.

האגדה של אדוריץ ממשיכה:

NEW CONTRACT: Aritz Aduriz has signed a new one year deal to 30 June 2019. Release clause €40m. pic.twitter.com/xQYfSZlplV

— Athletic Club UK (@AthleticClubUK) November 15, 2017

תזכורת: הוא בן 36. תופעה מדהימה.

הדרבי הראשון במטרופוליטאנו, דברי האוהדים:

להיות אוהד אתלטי זר, זה לא כמו להיות אוהד אתלטי ספרדי.
טורס סיפר שכשהיה ילד בבית הספר, הוא היה היחיד בכיתה שאוהד את אתלטי, ואני מדמיין את זה קורה כמעט עם כולם שמה, ואם מוסיפים לזה שאהדת אתלטי זה משהו שיורשים, אז מבינים מאיפה באה השנאה העזה (אך בריאה) לקבוצה האחרת ממדריד ולכל מה שהיא מייצגת. זה משהו שעובר בדם, משהוא שמרגישים בכל תא בגוף. זר לא יבין.

במקרה שלנו, אוהדי אתלטי הזרים, זה קצת שונה. אני למשל לא ידעתי שבמדריד יש קבוצה אחרת בהתחלה, כי המשחק הראשון שראיתי היה הפסד מול ברסה, ודווקא אותה תפסתי כאויב שלנו.
אנחנו גדלים כשמסביבנו יש אוהדי יונייטד, ליברפול, ברסה, יובה, ריאל ואפילו ארסנל אלוהים ישמור.

אבל את הרגשות העזים כלפי ריאל מפתחים כשמתבגרים, ורואים כמה הערכים שונים, ההבדל התהומי במספר התארים וכן, גם יותר מעשור שלם של הפסדים משפילים מול הקבוצה שאף פעם לא הצלחנו באמת לשבור, ותמיד נותנת לנו הרגשה שהקרבות בנינו זה כמו דוד מול גולית.

למרות הכל, בשנים האחרונות האמנתי בכל לבי שנסיים מעליהם בליגה, או שנעיף אותם מהאלופות ונזכה בגביע על הפרצוף שלהם, האמנתי לחלוטין, אבל באותו הזמן פשוט ידעתי שזה לא יקרה. הרי ברגע האמת הם ווינרים ואנחנו לוזרים.
ידעתי שאיכשהו נפסיד בשנייה האחרונה, שאיכשהו נחמיץ שערים בטוחים.
אפילו בדרבי האחרון בקלדרון, הלוזריות שלנו הייתה חזקה מכל דבר אחר כשנבהלנו מיתרון 2-0 והרשנו לבנזמה להוציא מעצמו את המסי הרדום שתמיד רצה להתפרץ החוצה, מה שהפתיע אפילו את בנזמה עצמו.
ראו בבירור שהיה בהלם ממה שקרה.

אז זהו, זו המהות שלנו. להאמין ולהאמין בצורה נאיבית, גם אחרי עשור של הפסדים, שאוטוטו מנצחים אותם וזוכים בטרבל, להאמין שנעיף אותם מהאלופות גם אחרי ההפסדים הכואבים בארבע העונות האחרונות, ועכשיו להאמין שנהרוס להם את חלום האליפות כשננצח אותם בדרבי הראשון בבית החדש גם אחרי שהביסו אותנו בדרבי האחרון בבית הקודם.

למרות העונש, למרות הכושר המזעזע, למרות גריזמן, למרות הגעגועים לבית הקודם. להאמין אבל לדעת כמה זה הולך להיות קשה

AUPA ATLETI!!!

סאביץ נראה לי בלם לא לרמה ולא בפעם הראשונה.
משהו במיקום, דיוק במסירות, הרחקות לא לעניין, החוליה החלשה בהגנה של אתלטיקו.

היה נראה בחילוף של גריזמן שצולו בורח עד לקצה השני של התחום שלו כדי לא לפגוש אותו ורץ בחזרה כשקוריאה ירד כדי ללחוץ לו יד.

ולנסיה ממשיכה לזכות בכל הכותרות ובמארקה תהו למה שולנסיה לא תחלום על זכייה באליפות כמו אתלטיקו ב-2013/14?|עוד מוקדם לחשוב…

ובינתיים: במארקה ממשיכים עם בחירת ה-11 הגדולים בכל הזמנים והפעם: ויאריאל. כל אוהד של הצוללת יוכל להתגעגע לאותם שמות כאשר השריד היחיד מהקבוצה הנוכחית הוא הקפטן ברונו במרכז השדה. המאמן כמובן הוא מנואל פלגריני שהוביל אותה למקום השני ב-2007/08 וחצי גמר הצ’מפיונס ב-2005/06. שימו לב לקישור: הקפטן והלב מרקוס סנה, הפליימקר האהוב ריקלמה ובחוד ההתקפה פורלאן וג’וזפה רוסי, למרות כל הפציעות - מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים עם 82 שערים. גם סאנטי קאסורלה בפנים כמובן. פפה ריינה הוא האיש בין הקורות. בהגנה, ארובאנרה, מוסאקיו, גודין הסלע ההגנתי וקאפדוויליה. לברונו וסנה, במרכז השדה, יש 800 משחקים יחד!

תהו או הביעו משאלה?

:wink:

זה מה שכתבתי בפורום של ברצלונה:

אמזון ופייסבוק לפי הדיוחים כל אחד בנפרד במשא ומתן על זכויות טלויזיה על הליגה לשנים 2018-2022.

https://twitter.com/G14_en/status/932659502779977730

https://www.elconfidencial.com/empresas/2017-11-20/amazon-y-facebook-pujaran-por-comprar-el-futbol-espanol-para-darlo-en-su-television-premium_1478920/

אדוארדו בריסו מאמן סביליה סובל מסרטן. עצוב

אדוראדו בריסו עבר ניתוח בהצלחה. מועד משך ההחלמה ינתן בימים הקרובים. רק בריאות , מישהו פה מבין בסוג הסרטן הזה ויכול לתת הערכה ?

https://twitter.com/SevillaFC_ENG/status/935626864676278275

צחוקים על חשבון הבאסקיות בגביע המלך:

• ליידה הקטלונית מהליגה השלישית הפסידה בבית לסוסיאדד במשחק הראשון, ופיגרה 2-0 באנואטה אתמול. היא גם בכושר הכי גרוע שלה מזה שני עשורים - חמישה משחקים בלי להבקיע שער ושישה בלי ניצחון. איכשהו היא הבקיעה שלושה שערים במחצית השניה ועלתה לשמינית הגמר. חואנמי לא מבין את עניין שערי החוץ ושואל את קנאלס איזו קבוצה עולה.

• פורמנטרה מהאיים הבלאריים (מאיורקה, איביזה…) הדיחה את בילבאו בדקה 96, למרות שהשופט הוסיף רק שלוש דקות תוספת זמן:

מישהו הספיד את הליגה הספרדית בגלל הפדיחות שאתלטיק בילבאו עושה באירופה, בליגה ובגביע?

תרשו לי: קצת נוסטלגיה:: המארקה מעלה מידי כמה ערבים את ‘11 הגדולים’ ביותר של קבוצות הליגה. עדיין לא הגענו לדובדבן שבקצפת, אבל זה מתקרב. הנה כמה קבוצות מרגשות:

מאלגה

גולשי המארקה הרכיבו את הקבוצה המנצחת בהתבססות טוטאלית על הקבוצה שעשתה היסטוריה והגיעה עד למקום הרביעי ב-11/12 וכעבור שנה הייתה רחוקה טעות שיפוט ענקית ודקות ספורות מהעפלה לחצי גמר ליגת האלופות. המאמן הוא כמובן מנואל פלגריני ושימו לב לשותפו של ואן-ניסטלרוי לחוד - קוראים לו דאריו סילבה, הנציג היחיד מבין שחקני העבר. הוא כבש 36 שערי ליגה במאלגה בין 1999 עד 2003 והיה שחקן בולט. את השמות אתם מכירים - מווליגטון ודמיקליס בהגנה כשאליסאו נדחף לעמדת המגן השמאלי, טולאלן ואיסקו בקישור וגם רוד למרות ההרפתקאה הקצרה בקבוצה. המקופח הגדול: קאטניה! 49 שערי ליגה בשנתיים! גם חואקין לא בהרכב.

בטיס

שילוב נהדר בין שחקנים מהעבר הרחוק יותר לבין תקופת הביניים. המאמן הוא סרה פררה כמובן שהוביל את בטיס לראשונה בתולדותיה למקום הרביעי ולשלב הבתים בליגת האלופות, והוא אימן שם שנתיים בין 2004 ל-2006. בשער הוא פארטס הוותיק שדווקא שיחק בסביליה. מרקוס אסונסאו הברזילאי, חואקין שרוצה להיות שיאן ההופעות והבלם והקפטן דאז חואניטו - הם חלק מהקבוצה ההיא. אלפונסו שהפגיז בשנים מוקדמות יותר חולק את חוד ההתקפה יחד עם רובן קסטרו מלך שערי בטיס בכל הזמנים, ובקישור שימו לב גם לקארדנוסה - 11 עונות וגביע היסטורי, ואדו. על הספסל, בין היתר החלוץ ריקרדו אוליביירה. את דנילסון לא תמצאו שם.

סלטה ויגו

ואלרי קארפין ומוסטובי שהיו מאלה ששיגעו את הליגה בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 - נמצאים בחלק הקדמי יחד עם יאגו אספס. בשער נמצא קניזארס שרבים לא זוכרים ששיחק בקבוצה(בגיל 23 ספג רק 30 שערים בטבילת האש שלו!). הוגו מאיו שנמצא בסלטה מאז 2009 הוא מהנציגים הבודדים של הקבוצה הנוכחית. שימו לב למיצ’ל סאלגדו באגף ימין, ביכולת מעולה לפני שעבר לריאל מדריד, בזמן שקלוד מקאללה חסר וגם חיים רביבו.את מאזיניו אתם זוכרים? המאמן הוא כמובן אדוארדו סריסו שנבחר גם לתפקיד הבלם. על הספסל: חיים רביבו, קלוד מקאללה, סילביניו, פינטו ונוליטו.

סופר-דפור!

אפשר רק להתגעגע לשמות הגדולים שתראו בתמונה למעלה בהרכב. כשבספסל נוכל למצוא את ריבאלדו, פיצ’יצ’י דייגו טריסטן ופיליפה לואיס - אפשר להבין באיזו קבוצה אדירה מדובר. המאמן הנבחר הוא לא אירורטה כי אם ארנסיטו איגליסאס. בין הקורות נמצא מולינה ששירת את המועדון נאמנה לפרק זמן רב. דיוקיץ’ ונאיבט במרכז ההגנה ובצד ימין מנואל פאבלו הוותיק וקאפדויליה שהיה חלק מהקבוצה הגדולה של חצי גמר הצ’מפיונס - בצד שמאל. מאורו סילבה, דג’למיניה, מכוכבי האליפות, יחד עם פראן וגם הפליימקר הכל-יכול חואן קרלוס ואלרון - בחוליית הקישור. בחוד: בבטו, מלך שערי הקבוצה בכל הזמנים ורוי מקאיי שהיה שותף לאליפות ואחרי עונה גדולה ב-2002/03 נמכר לבאיירן מינכן.

לי לא ברור איפה דייגו טריסטאן ואלברטו לוקה :slight_smile:

דאריו סילבה איבד לפני כמה שנים את רגלו בתאונה, סיפור עצוב.

איגלסיאס וייאנואבה העניק על זה פנדל:

יקבל אות הצטינות מהתאחדות .

https://twitter.com/__Twister___/status/936311084054728705

בבטיס חסרים לי פינידי והכובע.

הכדורגל הספרדי זה אורגזמה. וואו, איזה ערב. אז אספניול אמנם מדיחה את טנריפה שלא היתה רחוקה להביך אותם, ועוד קופחה קשות עם הפנדל, אבל המשחק המרכזי שאני צפיתי כהפתעה בטוחה - קאדיס מתגברת על הפסד ביתי 2-1 מול בטיס ומכה אותה שוק על ירך עם 5-3 בבניטו וייאמרין.

אמרתי את זה הרבה, אני אומר את זה תמיד - זה מה שמייחד את הכדורגל הספרדי: הוא לא כדורגל של כוכבים (למרות בארסה וריאל, אני מדבר על השאר), הוא כדורגל של כדורגל. קאדיס, מהליגה השנייה, באה למגרש של קבוצת צמרת מהליגה הראשונה ולא מפחדת לשחק מולה בגובה העיניים.

אחרי ששתי קבוצות ליגה שלישית העיפו קבוצות שמשחקות באירופה, עוד אחת סיימה בתיקו מכובד בברנבאו, שתי קבוצות ליגה שנייה בנוסף, אני מרשה לעצמי להתלהב גם מהכדורגל שז’ירונה מציגה, עם סגל שמורכב ברובו משחקנים ששיחקו איתה בליגה השנייה, ובאופן כללי - זה הכדורגל הספרדי. כמה איכות, כמה.

אני מאשים את המאמנים. עזבו את קיקה סטיין (בטיס, למרות הקריסה בחודש האחרון), פבלו מצ’ין (ז’ירונה) ואלברו סרברה (קאדיס) שמוכיחים כמה שכל יש בספרד, תראו מאמנים שלמדו כדורגל בספרד, החל מפפ גוארדיולה, דרך מאוריסיו פוצ’טינו, מאוריסיו פלגרינו ועוד ועוד ועוד.

ההפתעה הגיעה מכיוון קאדיס שאחרי שנכנעה 2:1 בבית, הביסה 5:3 את בטיס במשחק החוץ! “זה יום גדול שחייבים ליהנות ממנו כמה שאפשר”, אמר המאמן המנצח אלבארו קארברה. שימו לב לדבר המדהים: בטיס לא לקחה את ההובלה ולו פעם אחת! באראל העלה אותה ליתרון בדקה השלישית ובדקה ה-18 כשרומל עשה 2:1 - הגיעה התוצאה שתיקח את המשחק להארכה. קאדיס הובילה 3:2, 4:2 ובסוף ניצחה 5:3.

פיצול האישיות של בטיס. “אני לא מרגיש שהמעמד שלי בסכנה”, אמר קיקה סטיין מאמן בטיס לאחר ההדחה המביכה בגביע נגד קאדיס, אבל בקבוצה התאכזבו קשות. “במשחק גומלין בבית, נגד יריבה מהליגה השנייה - אסור שזה יקרה לנו”, אמר טאיו המאוכזב. מעבר לכך, אין ספק שבטיס שהייתה מההפתעות הנעימות של העונה בתחילתה - פשוט מתרסקת. היא לא ניצחה בליגה במשך חודש שלם והיא סופגת בכמויות. החמישייה אמש לא הייתה התצוגה המביכה הראשונה העונה בחלק האחורי. היא ספגה מאניטה נגד אייבר(5:0), הפסידה 6:3 לולנסיה וסיימה ב-4:4 נגד ריאל סוסיאדד. הדבר המדהים הוא שדווקא בטיס היא זו שעצרה את רצף 73 המשחקים הרצופים בהם ריאל מדריד כבשה כששמרה על שער נקי בברנבאו וניצחה 1:0 היסטורי. בטיס ספגה 33 שערים ב-15 משחקים בכל המסגרות - 2.2 שערים למשחק, וזה המון!

אמנם הפסד הבכורה העונה בליגה הוא אולי לא הטיימינג הטוב ביותר להתראיין ובכל-זאת, מרסליניו מסכם כמה חודשים נהדרים בולנסיה בראיון נרחב לרדיו מארקה:

“זה תמיד קשה לי אחרי משחקים ובטח אחרי הפסד, נרדמתי רק ב-3:30 בבוקר והתעוררתי כמה פעמים. השחקנים התלוננו על המגרש אבל גם אם אני מסכים איתם - אי-אפשר שמצב הדשא יהווה תירוץ לאיבוד הנקודות ולהפסיד, אנחנו חייבים לדעת להסתדר. הליגה מצידה צריכה לעשות מאמצים שהדשא יהיה טוב יותר ושישקו אותו. אנחנו נברך את חטאפה”.
“אני מבין את הגל הגדול של הדיבורים על החלטות השיפוט במשחק בין ולנסיה לברצלונה, כמובן שהטכנולוגיה תעזור לצמצם את הטעויות במעמדים האלה.אני ראיתי שהיה גול אבל הפרספקטיבה שלי הייתה אידיאלית, הרבה יותר מהשופט”.

העונה של ולנסיה. “הרבה יותר ממה שציפינו, אם היו אומרים לנו שבמחזור ה-14 זה יהיה המצב שלנו אז ברור שהיינו חותמים על זה. התוצאות הן פרי של עבודה קשה, אנחנו גאים בקבוצה”. המאמן הוסיף שמעולם לא ראה אוויר נהדרת כמו במאסטייה במשחק בין ולנסיה לבארסה.
השינויים. “ניתחנו לעומק את מה שקרה בעונות האחרונות וחיפשנו סיבות לכשלונות, ברור שולנסיה לא הייתה היכן שהיא צריכה להיות. שינינו מעט מהדינמיקה והזהות. יש לנו אווירה חדשה וחיובית בחדר ההלבשה”.
אליפות? “אסור להיות באופוריה. יש קבוצות חזקות מאוד וזו רק ההתחלה, אנחנו מסתכלים רק למשחק הבא. אם נמשיך להציג את המספרים כמו עכשיו אז נהיה במאבק עד הסוף, זה כן. צריך לזכור שסביליה פתחה חזק מאוד את העונה שעברה וסיימה הרחק מהמוליכות”.
חיזוק בחורף. “יש עוד חודש, כאשר החלון ייפתח נראה מה הכי חיובי לקבוצה. אבל השחקנים האלה הביאו אותנו עד לכאן ויש לנו קבוצה טובה, מגיעה להם הערכה”.
ולנסיה החדשה. “קשיחות, עבודה קשה, קבוצתיות. כמובן שגם כל המעטפת שהיא לא מקצועית בהכרח - ההנהלה, המנהל הספורטיבי. יש לנו שקט לעבוד”.

מרסליניו הודה שולנסיה תבצע רוטציות בגביע, היא לא יכולה להמשיך בקצב המשחקים המטורף הזה נכון לסגל השחקנים הנוכחי, אבל ברור שהגביע הוא יעד.

"דיברתי עם לים במטרה להשאיר את גדס אבל זה לא רק בידיים שלנו. יש לו איכות יוצאת דופן והוא מתאים לסגנון המשחק שלנו. לגבי זאזא - יכולנו להחתים חלוץ אחר בקיץ אבל האמנו בו והוא מחזיר על האמון. המאמן סירב להתייחס לשחקנים שלא נמצאים כמו נגרדו, סנדרו או מרקוס יורנטה עליו אמר שהוא אופצייה.

במארקה העלו כתבת מגזין מרגשת על ייראי אלברס הבלם של אתלטיק בילבאו תחת הכותרת - ‘כרוניקה של חיים במאבק’. ייראי סומן מגיל צעיר כהבטחה גדולה באתלטיק בילבאו. חיכה עד ספטמבר 2015, אחרי גיל 20 - להופעת הבכורה שלו בקבוצה. לצד עלייה מטאורית בקריירת המשחק שלו - התגלה גידול באשכים. בדצמבר 2016 אותר גילוי באשכים וייראי יצא למלחמה הקשה ביותר בחייו. המאמן שלו, ארנסטו ואלוורדה, היה הראשון שידע על כך מבין אנשי אתלטיק בילבאו והם חיכו עם זה עד שסיפרו לחברים. בערב חג המולד יצאה הקבוצה במסיבת עיתונאים אותה אף-אחד לא רצה לעשות, עם בשורות שאף-אחד לא רצה לשמוע, ומילים שהיה קשה שלא לבכות מהן. ב-19 בינואר הוא חזר מבית החולים וכעבור שלושה שבועות החל לחזור למגרשים לאט-לאט. הוא ערך את הקאמבק במשחק מרגש בקאמפ-נואו שם היה מצויין. בילבאו מיהרה לחדש את חוזהו עד 2022 והכל היה נראה ורוד.
עד ששוב הגיעו תוצאות בדיקות של הכימותרפיה וייראי נופה מסגל נבחרת ספרד הצעירה ולא השתתף באליפות אירופה. שחקני בילבאו גילחו את הראש כאות הזדהות והעבירו לו סרטון תמיכה מרגש. “תודה לכולם על התמיכה - תירגעו - אני עומד לנצח בקרב הזה”, אמר במסר למעריצים ברשתות החברתיות. התהליך היה קשה. השעות האינסופיות במרפאה, העייפות, הבחילה וכל ההשפעות של הכימותרפיה. אובדן שיער והחיוורון גרמו לו לעצב. הפעם ייראי דיבר יותר עם הסובבים איתו, הוא היה מוכן למלחמה אחרי שכבר התנסה בה, וניצח.

ב -27 בנובמבר 2017, לאחר חודשיים של שיקום, הצוות הרפואי של בילבאו הודיע שהוא חוזר שוב. ייראי שתמיד הביט על הסאן-ממס מחלון מרפאת הזורוזאורה - חוזר להריח את הדשא. הארייה הלוחם. בספרד התרגשו כאשר ייראי שלח ברכת החלמה מהירה למאמן סביליה אדוארדו בריסו. בחג המולד של שנת 2016, דפק סרטן על דלתו. בשנה החדשה ייראי התרפא לחלוטין וכל הדברים הטובים מגיעים. המתנה הראשונה, הכדורגל והחיים.

סביליה פיטרה את אדוארדו בריסו בעקבות שרשרת ההפסדים.