מחזור 33 :: בילבאו מושפלת בברנבאו

נבאס
מרסלו וראן ואייחו דני
קרוס קסמירו לוקה
ואסקז בנזמה אסנסיו

משחק משמים סך הכל.
אפשר לשמוח על זה שסיימנו משחק בלי לספוג.
אפשר לשמוח על בנזמסי.

אפילו בייל יצא עם בישול, עוד קצת וסיימנו.

לא ספגנו, וכבשנו שלושה שערים.

לא ספגנו בעיקר בגלל ואייחו. איניאקי וויליאמס אחד השחקנים הכי מסוכנים בליגה וואייחו חיסל אותו היום. מיקום נהדר, מהירות, ובעיקר אינטנסיביות שממנה עשויים בלמים גדולים. בכל פעם שהוא משחק הרושם שהוא יוצר אצלי הוא שהוא אנדרייטד.

שלישיית הקישור היתה טובה במחצית הראשונה ומצויינת בשניה. קרוס סוף סוף נתן הופעה וורחד קלאס, דווקא אחרי הדיון כאן בפורום האם הוא ברמה של דה בריינה (לא לדעתי בכל אופן). קסמירו היה סביר ומודריץ’ טוב.

אסנסיו לוקח אחריות ובעיקר במחצית השניה עושה סחרחורת ללקווה והמגן הימני. הכניס 4-5 כדורים לגול.
בנזמה הוא ההוכחה שכולנו לא מבינים כדורגל וצריך לסגור את הפורום. 30 שערים העונה. WTF.

ממה שיצא לי לראות: מחצית שנייה שונה לגמריי גם אם זה לא התבטא בהרבה הזדמנויות. השחקנים לחצו קצת יותר ושיחקו בהתלהבות, טוני קרוס השתפר מעט. אני מצפה לראות יותר בלאגן מצד שמאל של מרסלו והגיוון של אסנסיו, עם כל הכבוד לרולטה בתרגיל שהיה כה אופייני למאמן שלו - הוא לא ההרמות האלה מצד שמאל אלא התנועה החכמה לשטח והבעיטות לשער, וחבל. אני לא מבין את הייבוש של גארת’ בייל הרי המטרה היא למכור אותו בכמה לירות.

קארים בנזמה כבש את כל הגולים שלנו בחודש אפריל והגיע ל-30 בכל המסגרות. הוא השחקן היחיד שהגיע לעבודה העונה, ואחריו אפשר לציין את ויניסיוס ילד הפלא, את מרקוס יורנטה שנתן חודשיים טובים ואת סרחיו ראמוס. המספרים האלה לא רעים אבל בעיקר מוכיחים כד כמה החברים שלו בושה וחרפה. כי גם אתלטיק בילבאו היא לא ממש קבוצת צמרת וחלוקת הגולים של בנזמה היא די ברורה - נגד הקבוצות החלשות. הוא לא כבש בקלאסיקוס, לא בגומלין נגד אייקס בברנבאו ולא הייתה לי תחושה שהוא יכול לתת גול במשחק חשוב, גם בימים בהם היה יותר מחצי התקפה שלנו. אני די השלמתי עם זה שהוא יהיה חלוץ החוד גם בעונה הבאה.

בואו נשבור לו עוד אצבעות ונראה מה קורה

מברוק לוואייחו על שלקח את ההזדמנות בשתי ידיים,מי יודע אולי הוא אפילו יהיה כשיר למשחק הבא.
מעניין אותי לאיזה מקומות אסנסיו יוכל להתפתח כשיהיו מסביבו שחקנים שעושים תנועה,לוחצים,ובעיקר יותר חדים ומדויקים,יצר היום כמה מצבים שבקבוצה מתוקנת היו מסתיימים ביותר מבישול אחד.
רק עוד 5 משחקים לסבול את לוקאס ואסקז בקבוצה הזו,תענוג.

מחצית שניה טובה מאוד לאסנסיו, אוהב אותו מאוד ולא רוצה לאבד אותו, עדיין מאמין בפוטנציאל שלו.
בראהים השאיר טעם של עוד בדקות הבודדות ששיחק העונה, השאלה לקבוצת לה ליגה בהחלט תוכל לעזור.
מרסלו מאוד מאוד לא חד, לא יודע אם אני סומך עליו כמגן פותח בשנה הבאה עם כל האהבה.
ואסקז (שגם אליו יש לי אהבה) לדעתי עשה את שלו בקבוצה וניתן להיפרד בקיץ לטובת רענון, הפוטנציאל (הדי מוגבל) כבר מיצה את עצמו ואני חושב שהגיע הזמן לנסות את אודגארד בעמדה הזו כמחליף.

לוקאס ואסקס הוא מסוג השחקנים שבעוד 5 שנים שיעלה ל10 דקות אחרונות אצל ג’ירונה השדרנים ידברו על איך הוא הדרדר מריאל לשם. One trick pony מהגדולים שראיתי, כבר חצי עונה הוא לא עושה כלום חוץ מלרוץ במעגלים.

אתה ממעיט בערכו, או שיישאר אצלנו לנצח, או שיסתובב בקבוצות צמרת דרג ב׳ עד סוף הקריירה.

הבעיה זה לא לוקאס אלא שאר הקבוצה.
בניגוד לאסנסיו בייל ושות’, לוקאס לא הגיע בתור שחקן הרכב אלא בתור שחקן סגל וסוג של מחליף רביעי אם לא יותר. אני לא מצפה ממנו להרבה. ההצבה שלו בהרכב היא תעודת עניות לשאר השחקנים שמהם אני כן מצפה לדברים

בכל הכנות, אני לא רואה מה יש לו לתרום בסיבליה, ולנסיה או סוסיאדד. יש להם מספיק שחקנים שרצים על הקו ומעיפים כדורים לרחבה. מה שכן, לחטאפה הוא יושב בול.

אפשר להפסיק עם תחרות הקטילות על שחקן שברור לכולם הג"ג שלו?
שחקן גדול הוא לא, שחקן טוב הוא כן. לא להרכב הראשון, בהחלט סביר בתור מחליף.
הוא עשה מספיק בריאל מדריד בשביל לא להתייחס אליו כמשומר.

גם בתור מחליף הוא לא מספיק, אולי מחליף שני. רוב התרומה שלו באה לידי ביטוי בחצי השני של 15/16 ועד 16/17, מאז אי אפשר לצפות בו משחק.
מעבר לזה שהעונה הוא על גבול שחקן ההרכב.

חוץ מזה, צריך מישהו להוציא עליו עצבים… בנזמה לא נותן לי מספיק סיבות לאחרונה

מאז אי אפשר לצפות בכל הקבוצה משחקת. זה אותו דיון כמו עם קרוס - וכמו שכתבו פה הוא שחקן משלים ולהפיל עליו הכל יהיה מאד לא הוגן. תעודת עניות לבייל שזידאן מעדיף אותו על פניו, לואסקס בטח שאין על מה להתנצל.

לא הפלתי עליו את התיק בשום שלב. מבחינה אינדוודאלית אין לי תלונות אליו, הוא נותן 100 אחוז, בניגוד להרבה שחקנים (ושוב, לדעתי, ביניהם קרוס).
זה לא נוגד את זה שהוא לא מתאים להיות שחקן הרכב, או משהו קרוב לזה, אצלנו או בקבוצה גדולה אחרת.
או את זה שעם עוד שנה שלו על תקן כמעט-שחקן-הרכב יימסו לי העיניים.

את בייל אגב אני זורק הרבה לפני ואסקס. ההחמצה שלו אתמול הטריפה אותי, אתה עולה מהספסל דקה 70 וזה מה שאתה עושה בהזדמנות היחידה שלך במשחק?

לא המשכתי את הדיון קרוס-דה בריינה שלנו כי מעבר לכך שהרגשתי שהוא הגיע למבוי סתום הנקודה של שנינו די דומה, אבל אוסיף שזה שהקבוצה נראית על הפרצוף כבר שנתיים זו גם אשמת השחקנים. אי אפשר לפטור אותם מאשמה כי כולם גרועים. יש לך ספק שעם האזרד בהרכב במקום ואסקס אנחנו במצב, הרבה, הרבה יותר טוב?

מישהו טען אחרת?
זה פשוט שלפני שאאשים את השחקן שהגיע על תקן מחליף שלישי אני אאשים את הסופרסטאר שהגיע בסכום שיא ולא עושה שום דבר.
אף.אחד לא רוצה לראות את ואסקז בהרכב הפותח, אבל יציאה מההרכב יכולה להיות על ידי כניסה של הזארד ולא רק מכירה שלו

חשוב לקרוא את כל התגובה לפני שמגיבים… ושוב, אשמה של אחד לא פוטרת את השני.
אני לא רוצה לראות את ואסקס במשחקים שלא בגביע המלך. זה שהוא נותן 100 אחוז פוטר אותו מתלונות על השקעה לא על יכולת. אם בנזמה היה משחק ככה לא היית מאשים אותו?

העניין שאני מנסה להעביר זה שאני לא שופט אותם באותה צורה. ברור שאת ואסקז אני רוצה לראות רק במשחקים משניים כדי לתת מנוחה.
העניין הוא כזה, יש לך מחליף רביעי טוב יותר כרגע? לי אין. כשיגיע אחד אשמח לראות את ואסקז הולך, עד אז אני באמת חושב שהוא מחליף יותר מבסדר גמור וכיף לי לראות שחקן בית שמשקיע ונלחם כל משחק.

אני מקווה שעונה הבאה מעליו בהיררכיה יהיו הזארד, קראק נוסף, ויניסיוס, אסנסיו ואולי גם עוד צעיר שיגיע

מה קשור מחליף רביעי כרגע? כרגע ואסקס שחקן הרכב לכל דבר. בקיץ הוא לא יהיה. בכל מקרה זכותך לחשוב שהוא מחליף סביר, אני לא חושב ככה. פשוט מאוד