מחזור השלמה :: משאילים אוהדים לסיטי עד סוף העונה עם הפסד נוסף בדרבי

אני חושב שהבעיה הכי גדולה של יונייטד היא שהדרך שלה לטופ ארוכה.
אם נסתכל על קבוצות אחרות בצמרת האנגלית אני חושב שיונייטד מחזיקה בהכי מעט שחקנים אשר באמת מתאימים לרמה אליה היא מכוונת.
לטעמי למעט פוגבה ודה חאה אין ליונייטד שחקנים כאלה, אולי ראשפורד, מרסיאל ולוקאקו הלא יציבים ולוק שואו הפציע.
לכו הדרך חזרה לצמרת צריכה לעבור עם הרבה רכישות ופתיחת ארנק רצינית, מעין פרויקט גלאקטיקוס.
כן, זו צריכה להיות שנה אחת עם רכש מאסיבי, אחרת יונייטד לא תצליח לשמור על הכוכבים שכרגע אצלה, הרי ראשפורד ומרסיאל לא ירצו לבזבז את הקריירה שלהם במקום כזה ופוגבה כבר מראה סימני עזיבה.
יונייטד צריכה לשים המון כסף על שחקני הגנה טובים ועל שחקני קישור. ההתקפה אולי לא מתפקדת מי יודע מה, אך אני חושב ששם הפוטנציאל קיים. עם עזרה מקישור אמיתי והגנה שלא תשבור את הקבוצה מנטאלית כל משחק, אז גם ההתקפה תראה טוב יותר.

רכש גלקטיקוס זה בדיוק מה שיונייטד הכי צריכה להיזהר ממנו. זה מה שעשינו בשנים האחרונות וזה לחלוטין לא עובד.

מה שיונייטד צריכה הגנה חדשה קשר ימני איכותי קשר אמצע וחיזוק בצעירים רעבים עם משיכה למועדון. נמאס לי מכל ״אין ליגת האלופות, לא בא״ כל הסאנצזים שמגיעים לפה בסכומי שיא ונותנים תפוקה של גופה מ1920.

המועדון הזה התנהל אינספור שנים במודל מסוים שבו יש את באזבי ופרגי שניהלו את הקבוצה מא׳ עד ת׳ . היום אין מנהלים כאלה ולכן המודל הזה לא עובד. אנחנו עברנו לשיטת ניהול חדשה שנקראת ״דיסנילנד״ ככה המנכל ממתג אותנו וככה אנחנו נראים - לונה פארק של ילדים.
הגיע הזמן לתוכניתו מסודרות, זה יקח זמן אבל החשוב זה שלפחות נהיה בכיוון לעזאזל.

סלח לי אבל איזה פרויקט גלאקטיקוס נעשה אצלכם? פוגבה?
נכון, לא פגעתם ברוב הרכשים האחרונים (לטעמי זה גם קשור לענין שכששאר הקבוצה מסביב כל כך גרועה קשה לשחקן לספק את הסחורה, אך זה סיפור אחר), אבל מה אתה כן רוצה שיקרה?
הכוונה בפרויקט גלאקטיקוס זה לא להביא שחקנים שבעים אלא לפתוח את הארנק. אתם צריכים להביא בלם שיביא לכם את מה שואן דייק הביא לליברפול, צריכים קשר שיביא לכם את מה שקאנטה הביא לצלסי, ומגנים שיביאו לכם את מה שהמגנים הביאו לפפ (ברחו לי השמות שלהם).

נכון, נהיה ריאלים ונבין שלא תקנו עכשיו 7 שחקנים ב100 מיליון כל אחד, אבל אתם צריכים ליצור שלד כלשהו שיכול לרוץ יחד שנים ושכבר עכשיו בטופ העולמי.

וממה השחקנים של יונייטד שבעים? באיזה תארים הם זכו שהם שבעים ממשהו? אולי סאנצ’ז עם הקצת תארים שזכה בבארסה…

אתם יכולים לנסות לקלוע כל פעם בצעיר כשרוני, אבל לטעמי אתם חיים פה על נוסטלגיה מתקופת פרגי. גם פרגי לא היה מצליח לעשות את מה שעשה בתקופתו בזמן הנוכחי בו הכדורגל שואף לשלמות, עליכם גם להתקדם לשם ולשאוף לאותה שלמות. לברבאטובים למיניהם כבר אין מקום במקום אליו יונייטד שואפת להגיע.

סלח לי אבל ההצהרה שפרגי לא היה עושה את מה שעשה בתקופה הזאת היא שטות. פרגי היה בתקופות לא פחות תחרותיות עם שחקנים לא פחות גדולים (מי שזוכר את צ’לסי של דרוגבה למפארד טרי אסיין).

יונייטד של פרגי החזיקה שחקנים ענקים בשיאם, בשונה מיונייטד של היום. אותה יונייטד של 2009 מפרקת לסיטי את הצורה ברוורס (גם לליברפול) פאקינג רונאלדו רוני טבז וידיץ פרדיננד אברה סקולס גיגס , כולם בשיא , ככל הנראה בין הקבוצות הגדולות בהיסטוריה, סיטי של היום לא יכולה להיות האפסנאים של הקבוצה הזאת.

די מריה פוגבה פלקאו סאנצז כולם כשלו פה כישלון מר, לא משהו שאפשר לחלוק עליו ממש כישלון חרוץ.

יונייטד היא קבוצה עצלנית, עובדת הכי מעט על המגרש מכל שאר הקבוצות. אני יכול להבין שלשחקנים אין כישרון אבל אני לא יכול לקבל שחקנים בלי בושה. הגיע הזמן לעשות חשבון נפש ולעשות את הרכש הנכון ולעטוף אותו בצעירים שרוצים את התפקיד, ולא רק את הצ’ק. הגיע הזמן להעסיק כדורגלנים ולא אנשים שמקדמים את קו האופנה שלהם על התחת שלנו.

אגב ברבאטוב הוא אחד השחקנים שפחות זכורים לטובה אצלנו, היום בטח היה נחשב פה כוכב על.

נצטרך שלא להסכים.
אגב אותה קבוצה שאתה מדבר עליה שיחקה שנה (או שנתיים) יחד מבין כל ה20 שנים של פרגי. זו לאו דווקא דוגמה מייצגת.
אולי הבעיה היא שאתם מביאים רכש אחד ומצפים ממנו לעשות קסמים, גם מסי לא היה זוכה באליפות עם יונייטד של השנה. להפיל הכל על די מריה ופוגבה זה ילדותי, תפילו זאת על ההגנה בדיחה שיש לכם, על הקישור הלא קיים, ועל ההתקפה מלאת הפוטנציאל וחסרת המיצוי

אני מפיל על די מאריה ופוגבה ?
אני אומר שזה לא הרכש שאנחנו צריכים לעשות, שמות גדולים בכסף גדול הם לא הפתרון.

לא דוגמא מייצגת ? טוב אז נלך אחורה, תחליף כל שם שאתה רוצה מהשחקנים שציינתי ותראה שתמיד היו שמות גדולים ביונייטד. פרגי כמעט תמיד החזיק סגל על, הוא לא הוציא מים מהסלע כמו שנהוג לחשוב. לקראת סוף הקריירה הוא שיחק עם קבוצה פחות איכותית ועדיין הרבה יותר חזקה מכל יונייטד לאחר מכן. (רוני ואן פרסי נאני קאריק - נכנסים לסגל הנוכחי עם רגל אחת)

יונייטד אם לא תתחיל להתנהל נכון, תמשיך להחתים שמות כדי לקדם את המותג (פוגבה) ותישאר עם 0 איכות בדיוק כמו עכשיו.

או שאולי במקום להחתים שם אחד היא צריכה להחתים 3? גם אם לא שמות שנחשבים להכי טובים בעמדתם?
קבוצה לא הופכת לגדולה בין רגע, אז או שתהיה דרך (כמו טוטנהאם למשל, מה שלא קורה ביונייטד חסרת המחשבה קדימה) או שיפתחו את הארנק.

אני לא רואה את יונייטד חוזרת בשנתיים הבאות לטופ האירופי בלי השקעה כלכלית גדולה, בטח כשעכשיו יש 2 קבוצות על בליגה. הרי בסופו של דבר המטרה היא אליפות ולא מקום באלופות.

ושאני אבין טוב יותר, מה ההצעה שלך?

יונייטד לא תחזור לטופ ב5 שנים הקרובות. יונייטד עשתה את כל הטעויות האפשריות מ2013 ועקום הלמידה שלהם הוא קו ישר קבוע. זאת קבוצה שמנוהלת ע״י בנקאי פנטזיונר תלוש מהמציאות. יונייטד פוסט פרגי היא לא קבוצת כדורגל, היא מותג לקידום אינטרסים של הבעלים והשחקנים.

ההצעה שלי היא היא קודם כל לקבל את זה שאנחנו לא הולכים להתמודד על באליפות בשנים הקרובות, להפנים את זה ולהתחיל לפעול בצורה רגועה יותר עם תוכניות. ראשית להשקיע בנוער ולהתחיל לקדם שחקנים משם, לקנות חכם ולא לשבור שיאי העברה על כל פוגבה/די מריה/סאנצז. אפשר לעשות רכש גם בסכומים הרבה פחות גבוהים , הדרך היא לבנות מערך סקאוטינג שמזהה כישרונות לפני שכל אירופה רודפת אחריהם. יונייטד כבר שנים לא מצליחה להעלות בחכה שחקנים שהפכו למובילים באירופה. להפסיק לרכוש שחקנים רק כי אפשר לרכוש אותם בלי שום מחשבה על התפקוד שלהם (סאנצז) לרכוש שחקנים עם המנטליות הנכונה (לא פוגבה או די מאריה). הגיע הזמן למצוא מנהיג על המגרש ולתת לו להיות הבוס.

בין אם נרכוש שמות גדולים או שחקני נוער, אשלי יאנג ג’ונס סמולינג לא יכולים יותר להיות בהגנה שלנו. בלתי אפשרי להמשיך לשחק בלי קשר ימני זה כבר הפך לפשע (כמה מטומטמים המאמנים שהיו פה לפני , שהם אשכרה הזניחו את צד ימין והחלישו אותנו עד כדי כך. תדמיינו את סיטי משחקת רק עם ברנרדו סילבה, ובלי קשר שמאלי , הם יחלשו בצורה משמעותית).

אני מקווה לרכש מאוד מאוד מסויים עם מחשבה במקום דיסנילנד וודוורד סטייל.

אגב צריכים/חייבים להיפטר מ לינגארד רוחו מאטה יאנג ושאר המעאפנים האלה שלא קשורים לקבוצה שאליה אנחנו אמורים לשאוף.

מסכים עם הרבב ממה שרשמת.

אוף טופיק, די מריה בהחלט הרגיש לי כשחקן עם אופי מתאים. בריאל הוא עבד מאוד קשה ורץ בלי הפסקה וממש לא שיחק ככוכב. פשוט השתן עלה לו לראש, לא משהו שהיה קל לזהות לפני.

חשבת אולי שזה בעקבות העובדה שיונייטד קבוצה חלשה שקשה להצליח בה? סיכוי טוב מאוד שראשפורד ומרסיאל במקום אחר היו כוכבי על.

בכל אופן מסכים עם שאר מה שרשמת, רק שלטעמי זה לא צריך לסתור הבאת קראקים מוכחים שיביאו אפקט מיידי וישארו שנים, הכוונה לא לכוכב מזדקן כמו סאנצ’ז אלא לשחקנים בגילאי העד 25. בסופו של דבר כדי להביא שחקנים כן צריך להשאיר את הקבוצה תחרותית, אחרת שחקנים לא ירצו להגיע אליכן ויראו בכם תחנת מעבר למועדון גדול, וזה אולי הדבר ממנו אתם הכי צריכים להמנע

לגבי ראשפורד ומרסיאל אני לא בטוח. ראשפורד עובד קשה על המגרש אבל טיפש גמור בכל מה שקשור לכדורגל, מרסיאל עצלן וזה הופך להיות מטריד.

לוקאקו הוא דוגמא לשחק שסובל מחולשת הקבוצה ובקבוצה אחרת הוא יכבוש שערים כמו מכונה.