הקוסם מברזיל: ויניסיוס ג'וניור לא רוצה להיות רוביניו

בדיוק היום חוגג ויניסיוס שנה מאז שהוצג כשחקן ריאל מדריד ב-20 ביולי 2018, לאחר ששילמה עליו 46 מיליון יורו עוד לפני שהיה בן 18. הילד, שהיה מיועד מלכתכילה לשחק בקסטיליה, הפגיז משחק אחר משחק בקבוצה של סנטיאגו סולארי. ז’ולן לופטגי, בראיון ראשון ויחיד מאז שפוטר, הבטיח שרצה לבשל את הברזילאי על אש קטנה ולתת לו לשחק. ב-29 בספטמבר עלה כמחליף בדרבי מול אתלטיקו מדריד לדקות ספורות, אך לא מעבר.

כנראה שהמאמן איחר, סנטיאגו סולארי הגיע, ויניסיוס פתח בהרכב נגד מלייה בגביע ובישל פעמיים, הקבוצה נקלעה למצוקה ולזמן פציעות והילד עם החיוך השובב, השאפתנות והמהירות, השתלט על המקום בהרכב, בעיקר לאחר ששיחק נגד ריאל סוסיאדד בברנבאו. הילד היה משב רוח מרענן, האיר קבוצה שבעה, עייפה ומשעממת, ושיחק בכל המשחקים הגדולים. הוא בישל לקארים בנזמה את שער היתרון נגד אייקס בהולנד, סחט פנדל בדרבי בוונדה מטרופוליטנו ורק דבר אחד היה חסר - הסיומת מול השער. ויניסיוס נפצע בגומלין נגד אייקס, ירד בדמעות ומיעט לשחק עד לסיום העונה בשל פציעות.

נושאים לדיון:

• מה דעתכם על ויניסיוס, האם המצב היה כל כך רע ולכן זכה למחמאות מופרזות, או שבאמת עונת הבכורה שלו עלתה על כל דמיון?
  • בהתחשב ביכולת הכיבושים הדלה שלו, האם הצבתו באגף ימין, ולא בצד שמאל, תפגע ביכולת שלו או דווקא להפך?
  • האם הוא הפייבוריט שלכם לתפוס את העמדה בצד ימין או שמא דווקא מרקו אסנסיו (בהנחה שגארת’ בייל לא פקטור).
  • עד כמה הוא יכול לשפר את יכולת הסיום שלו שבאמת נראית די איומה לשחקן ברמה הזו (ברור שזה עניין של תהליך) והאם הוא יהיה לדעתכם יותר משחקן 12-13-14 בסגל.

וינסיוס היה משב רוח רענן בתוך שרב חם ומדכא.

אני מאוד אוהב את וינסיוס, אני חושב שיש לו יכולות טבעיות שלא היו מביישות אף שחקן התקפה, כמובן שיש בעיה גדולה שהיא הבעיטה עליה הוא חייב לעבוד. למעשה לדעתי התכונה הזו תהיה ההבדל בין שחקן נחמד שנכנס כמחליף בשביל לעשות ברדק כשכולם עייפים לבין שחקן הרכב בלתי ניתן לעצירה. מקווה שעבד חזק בפגרה.

ביכולת הנוכחית של מרקו, אני הייתי מהמר על ויני בצד ימין בתקווה שיצליח לעבור את האדפטציה מצד שמאל וישפר את הרגש בבעיטה ובמסירה.

לא יכול לשכוח איזה כיף ראש הוא עשה לסמדו ופיקה במפגשים מול בארסה.
נקווה לעוד הרבה כאלו, רק שהפעם הכדור יסתיים ברשת:

אני מקווה שהפציעה שעבר לא תעצור את ההתקדמות שלו. ההתקדמות שלו היתה לא אנושית וממשחק למשחק ההתקדמות שלו ניכרה בבירור. לא מעט צעירים לא הצליחו לחזור מפציעות דווקא כשכל העתיד נראה היה ורוד. זה כל מה שעובר לנגד עיני כשאני נזכר בשם שלו.

אם הוא ימשיך את ההתקדמות מאיפה שהוא עצר נזכה בשחקן שנהנה ממנו יותר מעשור.

הופעת הבכורה לויניסיוס בנבחרת הבוגרת הסתיימה בהפסד 1-0 לפרו. ויניסיוס החליף את רישרליסון ברבע שעה האחרונה במצב של 0-0. לבעוט הוא לא מצליח גם בברזיל: