מחזור 2 :: חוזרים לקרקע עם תיקו בוולבס (מרסיאל)

ג’יימס בפנים במקום אנדראס. כל השאר כמו בשבוע שעבר, כולל הספסל.

רציתי להגיב ה"מאבק על הליגה האירופאית מתחיל כבר עכשיו", אבל זה משחק שבאמת ומעניין אותי, האם המשחק הקודם באמת מטעה כפי שזה נראה אז או שיש כאן משהו באמת מעניין ?
בשני המקרים זה טוב לאוהדי ליברפול, יונייטד טובה יעשה את הליגה ליותר מעניינת גם עבור הסקאוזרים, ומצד שני יונייטד רעה זה גם טוב…

בינתיים נראה שיונייטד יודעת מה היא רוצה מעצמה, לשם שינוי. אמנם הדרך ליעד ארוכה, אבל לפחות יודעים לאן הולכים. שולטים בכדור, לוחצים גבוה, עושים תנועה בין הקווים והמגנים מסייעים להתקפה.

יש לנו קבוצה למקום רביעי, הבעיה היא שאנחנו מרחק פציעה אחת ממאבקי אינטרטוטו. בלי פוגבה אין לנו קישור, וחלק גדול מהישגי העונה הזו תלוי בו. מה לעשות שהסטטיסטיקה מלמדת שפציעות בלתי נמנעות, ולכן אני לא אופטימי במיוחד בנוגע להישגים, אבל לפחות הכיוון מעודד, כאמור.

אחלה מחצית בינתיים. וולבס נבלמת מהר מאוד אצל ג’יימס, וואן ביסאקה ומגווייר. סוף סוף ז’וטה הארור נחנק.

אתה לא הגזמת כשכתבת לפני יומיים שאתם תלויים בפוגבה, אתם לחלוטין תלויים בפוגבה, הוא זה שקובע את קצב המשחק, הוא זה שמוציא את ההתקפות המסוכנות(המעטות מדי מבחינתכם) הוא זה שמוציא מתפרצות עם כדורים ארוכים.
משחק טקטי ברמה הגבובה ביותר של פוגבה, כמה זמן הוא יכול להמשיך ככה ?
ואני לא מבין למה אתם משלמים חצי ממשכורת של אלכסיס ונותנים אותו לרומא, איך שזה נראה הוא יכול מאוד לעזור לכם, ההתקפה שלכם מוגבלת.

איזה גול יא וולי. אפילו אני לא רציתי שהואר יפסול.
וזה מה שקורה כשלינגארד מפספס כדורים כמו ילד בן 5 ברחבה השנייה.

ההגנה טובה. כאילו יותר טובה ממה שהיה, אבל בכל זאת לוק שואו…

אנחנו הולכים לעונה ארוכה עם הקישור הפנטסטי הזה.

ומי שנכנס להציל אותנו מהספסל זה חואן מאטה, שמרים למייסון גרינווד כשהוא לבד ברחבה ועליו 3 בלמים. שיחזירו את אלכסיס מהר מאיטליה.
לשם השוואה, סיטי מכניסה את גבריאל חסוס, ליברפול את אוריגי, טוטנהאם את לוקאס מורה וארסנל את ניקולאס פפה ו-80 מיליון היורו שעל כתפיו.

חואן מאטה ממזמן לא שייך לרמה הזאת. הייתי רוצה שסולשאר יהיה יוצר הגיוני ויכניס את גרינווד כשיש לו זמן להיכנס למשחק.

ואוו אני חייב להגיד שהסגל שלנו רדוד כמו שלולית בסהרה. אין לנו מה להציע מהספסל , העיקר נפתרים מאלכסיס כאילו הוא הבעיה שלנו , מי צריך אותו שיש לנו את חואן?

חואן מאטה די אומלל. אני לא רואה הרבה הבדל בינו לבין דוד סילבה, מלבד אחד - חואן מאטה נפל על מוריניו, סילבה נפל על פפ. תן היום את מאטה לפפ והוא יראה משמעותי טוב יותר. מאטה של לפני 3 שנים היה נראה כמו שחקן על.

חואן מאטה אף פעם לא היה כזה גדול, והוא בוודאי לא הג׳וקר מהספסל.

מחצית ראשונה טובה, ומחצית שניה פחות טובה. לא התלהבתי יותר מדי בשבוע שעבר, ולא אהיה יותר מדי פסימי היום. ארצה לראות עוד 2-3 משחקים בכדי לגבש דעה לגבי הקבוצה.

קצת אופטימיות - נראה שמגוויר ו-וואן ביסקה היו רכש מעולה(טפו טפו). ג׳ימס לגמרי מפוזר, עם טכניקה מאוד מוגבלת, בכל פעם שהכדור אצלו זה נראה לא יציב, אבל יש לו כמה פעולות טובות מאוד במשחק וההשקעה שלו מפצה מאוד על שאר החסרונות , סהכ רכש טוב בהתחשב בסכום ששולם עליו, עם תקווה לשיפור בגלל גילו הצעיר.

היה לנו רכש דליל מאוד הקיץ, אבל לפחות נראה שאפשר לסמן וי על שלושתם. זה עדיף מרכש מאסיבי שממנו אף שחקן לא משתלב - האמת שחוץ ממרסיאל אני לא חושב שהיה לנו רכש אחד ראוי בעידן פוסט פרגוסון. מעדיף רכש מצומצם ונכון מאשר הדיסנילנד של אד. מה שכן אני לא יודע איך אנחנו הולכים לרוץ עם הקישור הזה עונה שלמה, מקטומיניי היה במשחק זוועתי בעיניי הוא לא תרם כלום.

רכש לעמדת הקשרים ותהיה לנו קבוצה ראויה מאוד. עד כה אני מרוצה מסולשאר, מרגיש לי שיש כאן מישהו שמבין שזאת עבודה בשלבים , והולך בדרך הנכונה (הלוואי)!

הדבר החיובי היחיד שוודוורד עשה בגזרת הכדורגל היה להטיל וטו בפני מוריניו על מכירת מרסיאל. איך הנוכל הזה לקח לנו את ההווה ורצה לקחת גם את העתיד.

מוריניו בנה פה קבוצה של גמלים, הוא הלך על קבוצה סופר איטית וכביכול פיזית. בלתי נתפס איך כל שחקן שהוא הביא היה כל כך גרוע פה. יקח לסולשאר זמן לבנות פה קבוצה, אבל אני אשמח אם רק יהיה פה כיוון.

לגבי מוריניו, לא רואה אותו חוזר לאמן ברמות הגבוהות, אני לא יודע מה קרה לו, אבל הוא איבד את זה לחלוטין.

מוריניו שקיבל קבוצה מקרטעת וזכה בעונה הראשונה בגביע ובגביע אירופאי והבטיח צ’מפיונס ליג ? ובעונה השנייה סיים במקום השני אחרי הסיטי עם עונה היסטורית ושוב שיחק בצ’מפיונס ? הוא המאמן המצליח ביותר ביונייטד שאחרי פרגוסון.

מאוד לא.
מקום שני -19 נקודות מהאלופה, כדורגל זוועתי. בוא נדבר על התארים , ליגה אירופית (נחמד אבל בכל זאת אפילו ארסנל הייתה בגמר) וגביע הליגה (חחחחחחחחח) זה לא תואר. בשלב הבא נתחיל לספור לו את התארים ״מגן הקהילה״ והאצטדיון הטוב באנגליה, חאלס עם השקר הזה. מוריניו נהנה מליגה שהייתה בשפל. שורה תחתונה בוא לא עשה כלום , רוב הרכש היה שלו וזה היה רכש כושל ללא עוררין.
מנצ’סטר יונייטד בתקופה של אחרי פרגוסון היא קבוצה שלא רק באשמת המאמנים שלה , היא קבוצה שלא עשתה מילימטר בכיוון החיובי, מוריניו לא קידם אותנו לשום מקום, ומדובר במאמן שקיבל גיבוי כלכלי רציני מאוד, הוא בחר להביא בולי עץ וחרסינות (לוקאקו, באיי, מאטיץ)

בחרסיניאדה של באיי לא הייתי מאשים את מוריניו. באיי הסתמן בהתחלה כרכש מבריק, והיה כיוון מצוין מבחינתנו - בלם, חזק, מהיר, נוח עם הכדור, צעיר ורגע לפני פריצה. חבל רק שזו הייתה יותר פריצת דיסק מאשר משהו שקשור לכדורגל.

מוריניו הביא בהתחלה אלמנט מאוד חשוב והוא הווינריות שנעלמה כליל בתקופת מויס. פתאום התחלנו לנצח אחרי פיגורים, פתאום חזרו גולים בדקה 90. אבל הכל היה נראה מקרי. כדורגל של יוסטון אבל בלי הארדן. אין תכנית קבוצתית, אין שיטה, אין אימון. מבחינת הנאה מהכדורגל זו הייתה תקופה מאוד מתסכלת. הזכייה באירופית הייתה מתוקה אך קשה להתעלם מזה שניצחנו בגמר את אייאקס, ותראו איפה הם ואיפה אנחנו. הדרך לגמר הייתה די קלילה, בלי שום יריבה רצינית, כך שעם כמה שהתואר היה חשוב למועדון, והוא בהחלט היה, קשה להציג אותו כהישג יוצא דופן. שנה קודם, לדוגמא, ואן חאל עף לליברפול, שהגיעה בעצמה לגמר. תנו לו את אנדרלכט במקום, וגם הוא עובר.

בסוף התוצאות לא היו המדד העיקרי עבור אף מאמן. ואן חאל זכה בגביע, תואר חשוב מאוד, אבל הכדורגל שלו גרם לאנשים להירדם ביציע. מוריניו זכה בתארים פחות חשובים (וגם הגיע לגמר הגביע, להגנתו), אבל הכדורגל שלו גרם לאנשים לגרד את הראש ולהגיד וואט דה פאק כל שבוע מחדש. אתה מצפה ממאמן להציג משנה כלשהי ולקדם את הקבוצה עם הזמן. עם מוריניו לא היה לא זה ולא זה.

4 נקודות מול וולבס בחוץ וצ’לסי? מודה שאני חותם.
אנחנו לא במירוץ לאליפות ולטופ 4 4/6 נגד הקבוצות האלה זה סבבה לגמרי, בטח כשהיכולת היתה סבירה פלוס. ההגנה נראית יציבה, יש לקבוצה תכנית משחק סדורה והשחקנים יודעים מה הם צריכים לעשות. כבר לא רואים קרוסים חסרי תוחלת לראשפורד ברחבה כששני תרנים מהצד השני עושים עליו צל. בוודאי שיש מה לשפר והרבה, אבל גם ככל שהרכב ירוץ ביחד נראה יותר תיאום ותיאום הוא סופר קריטי לשבור הגנות צפופות.
פתיחת עונה לא פשוטה, אבל עכשיו יש משחקים מול פאלאס וסאות’המפטון נקווה לנצחונות משכנעים שיראו שיש כיוון לעונה.

כל האמור לעיל עדיין לא מהווה (ולא יודע אם משהו מהווה) הסבר לשאלה איך עדיין ג’ון מוס שופט בפרמיירליג.

אתה יכול להגיד לי בלב שלם שבאיי היה מצויין ?
זה השחקן הכי טיפש שראיתי (טוב נו אחרי רוחו).
הוא אימפולסיבי ועושה שטויות שלא מתאימות לרמות האלה. תאכלס כל מדיניות הרכש שלנו עד לעונה הנוכחית היא מביכה.

מוריניו לא החזיר לנו את הווינריות, הוא לא יצב את הספינה ולא עשה שום דבר מועיל , סתם עוד מאמן שביזבז כסף ולא קידם אותנו לשום מקום. הצורה שבה שיחקנו מול קבוצות טופ 6 היא תעודת עניות למועדון הזה. אגב , כושר גופני זה עניין בסיסי באימון שחקנים מקצוענים, איך ייתכן ש3 עונות השחקנים שלנו בעלי כושר גופני של חובבנים שמשחקים בשישי בצהריים ?

בהתחלה באיי היה בסדר גמור. אני אומר שהכיוון של הרכש היה טוב, ואני מניח שכשראו טעויות שעשה הניחו שעם השקעה והכוונה ממאמן כמו מוריניו, יהיה אפשר לתקן את הבעיות. בסוף התגלה שהבחור דפוק לגמרי, גם כשהוא לא פצוע. אני חושב שאלמלא הפציעות יכול להיות שהיה מצליח להסתדר קצת, אבל כשאתה לא משחק אף פעם קשה להשתפר. בכל אופן לא מאשים בזה את מוריניו או את ההנהלה.

בשורה תחתונה את הקדנציה של מוריניו פה הייתה כישלון כמו שרבים צפו (אני דווקא האמנתי שיצליח) , הוא בנה פה קבוצה איטית עצלנית ולא טכנית בעליל. את השחקן הטכני ביותר שלנו הוא רצה להעיף, אני לא יודע מה השתבש אצלן במוח, אבל הוא איבד את זה לחלוטין. מוזר להגיד את זה אבל מוריניו לא שייך לרמות הגבוהות בכדורגל האירופי ולא סתם הוא כרגע בחופשה