מחזור 5 :: מובכים אצל גרנאדה. עד מתי ארנסטו ואלוורדה?

למה? לא יגיד שציפיתי לכל כך גרוע. אבל העונה הולכת די בכיון השחור שצפיתי.

העונה האחרונה של רייקארד חוזרת. רק שאז לאפורטה היה נשיא. והיום זה ברתומאו שבטח בסוף העונה יביא את אוזביו לברצלונה.

ימים קשים לפנינו. בתקוה שויקטור פונט או בנדיטו יפילו את הנהלת החושך. זה התקווה היחידה שלנו.

דרך אגב , אני עושה עוול לרייקרד, היה מאמן הרבה יותר טוב מהנמלה מבילבאו…

לראות את דה יונג משחק בבארסה הנוכחית זה כמו לעשות קופי פייסט מהעבר אל תוך ההווה. לעזאזל עדיף כבר שהוא ינהל את המשחק של בארסה מאחורי הקווים ועל המגרש, הוא בפער כלכך גדול משאר השחקנים שאני חושש שהוא מתחרט שהגיע מאייאקס אלינו. שם שיחקו כדורגל, אצלנו שום דבר לא מחובר. באמת שאני לא מצליח לראות נגיעה של מאמן, זה נטו תלוי במי שעל המגרש- אם ארתור ובוסי שם, יש מי שיעזור לדה יונג מצד שני ההגנה לא מחוברת במשחק הלחץ ולא מתואמת עם הקישור. בהתקפה? אין רעיונות חדשים, הכל ארעי, כרגיח תלוי ביכולת של השחקנים.

אגב
כמעט שמחתי על התוצאה, שתיהיה קורלציה בין מה שאנחנו רואים לבין התוצאות.

אוהדי בארסה היקרים,
ראשית, לא סוף העולם. תמיד תזכרו איזו מספרת מדוייקת בדלי נותנת היריבה הישירה שלכם במצבים הללו.
שנית, כהדיוט, צופה מן הצד, שאלה רצינית ואם תרצו עמוקה - מה לעזאזל אתם רוצים מארנסטו וואלורדה?
אתם לא חושבים שהבעיה בחומר השחקנים?
שהקבוצה שלכם חיה קיימת ונושמת על ליאו מסי ואדרה טר שטגן ולעיתים בוסקסט?
שאין מספיק שחקני וורלד קלאס?
שאם אתם עולים עם מגן מבטיס, מגן מבנפיקה, בלם בפנסיה ובלם מסביליה בתוספת סרג’י וחלוץ מבארסה ב’ לא יכולים לקרות יותר מדי ניסים?
אני בספק אם דה יונג יהיה אינייסטה כבר העונה, ועושה רושם שראקיטיץ’ עם רגל וחצי ביעד הבא, מנטלית.
אנחנו למדנו בדרך הקשה ב2 פרוייקטי גלאקטיקוס בתחילת ה2000 ובעשור לאחר מכן - קבוצה טובה לא קונים בכסף, ראה ערך דמבלה, קוטיניו, ועכשיו גריזמן.
אני באמת שואל, בתמימות ורצינות אין קץ -
מה לעזאזל אתם רוצים מארנסטו? מה הוא יכול לעשות?

אענה על זה בקצרה -
האם הבעיה בשחקנים? כן. האם הבעיה במאמן? כן. האם הבעיה בהנהלה ובצוות המקצועי? כן.

אם היה ניתן, הייתי מחליף לפחות חצי מהסגל, את המאמן ואת ההנהלה. בהינתן המציאות שאנחנו חיים בה, הפתרון היחיד שאפשרי כרגע הוא החלפת המאמן.

אם תרצה תשובה יותר ארוכה - בשמחה.

הסגל של ברצלונה מעולה. אפשר היה לדייק יותר עם ניימאר במקום גריזמן ובלם אחר במקום אומטיטי (רק כי הסתום הזה לא רוצה לנתח ונראה לא מחוייב כבר).
עם בלם נוסף, זה הסגל הטוב בעולם. פיריפו יהיה אחלה מגן, זה שהוא הגיע מבטיס לא אמור להעיד עליו לרעה. המסכן התרגש וחטף גול על הראש שלו בדקה הראשונה במדי ברצלונה.

בנוגע לוואלורדה - אני לא מבין איך הבנאדם הזה עומד במכבש הלחצים וההאשמות נגדו. ב15 שנים האחרונות שאני זוכר, בארסה מעולם לא פיטרה מאמן, בטח שלא באמצע עונה. גם כשלא הלך, נתנה למאמן לסיים עונה. יכול להיות שברתומאו מתקמצן על פיצויים? אם עמלת סוכן הפילה את עסקת דה ליכט החשובה, אין לדעת…
לדעתי, ברצלונה עכשיו עם 3 משחקי בית מתוך 4 תוכל לצבור נקודות ולתת למסי לחזור לעניינים ולקבל את המושכות והמשבר יישכח - עד שיתפוצץ שוב…

בנוגע למשחק, כל פעם שפאטי קיבל את הכדור משהו טוב קרה. מדהים שעשה הרבה יותר במחצית מגריזמן וסוארס יחד במשחק שלם.
וואלוורדה ניסה לעשות את הטריק שהצליח לו באוססונה. חילוף כפול התקפי, מהפך וחילוף נוסף לאזן את מרכז השדה. הפעם זה לא עבד ובארסה נשארה עם שניים באמצע כל המחצית, איבדה המון כדורים והייתה חשופה למתפרצות שהנגרים מגרנדה בעטו לשמיים. היה עדיף לוותר על גריזמן ולהכניס את ארתור. לפצח את ההגנה דרך הנעת כדור סבלנית לרוחב ה-16 כמו שבארסה הייתה עושה בעבר.

אני דווקא הייתי אופטימי לגבי העונה הזאת.
דה יונג זה תוספת משמעותית, דמבלה בריא זה תוספת משמעותית, נפתרנו משחקנים לא רצוים כמו ראפיניה ודניס, אומטיטי היה אמור להיות בריא, ג’וניור הוא מחליף לגיטימי לאלבה. וריאל התחזקה פחות ונתקעה עם בייל.
יותר מזה, בארסה לא איבדה את זה. הרי במשחקי בית אנחנו נראים טוב, אז השחקנים לא שכחו לשחק. יש פה בעיה מנטאלית , שלא קשורה לנוכחות של מסי. ולזה בראש ובראשונה המאמן צריך למצוא פתרונות.
זה עדיין יכול להצליח לנו העונה, יש סגל מספיק טוב.

בתור צופה מהצד.
אני חושב שיש פה באמת שילוב של מאמן לא מספיק טוב ובניית סגל לא נכונה בכלל.
כמובן שיש אשמה על ואלורדה אך מצד שני אוהדי בארסה צריכים להפנות הרבה חצים גם לכיוון הצוות המקצועי שבחר לשים את כל הקלפים על ניימאר, להראות לדמבלה וראקיטיץ’ את הדרך החוצה ובסוף להשאיר אותם כשחקנים מובילים, לוותר על דה ליכט, לרכוש את גריזמן וכו וכו…
השאלה אם לארנסטו היה בכלל Say לגבי כל ההתנהלות בקיץ (אם לא זו בעיה).

בכל מקרה, הוא צריך להוציא יותר מהקבוצה הזו.

אמממ…מתי בדיוק נפטרנו מאלניה?
חוץ מזה, אומטיטי הוא אחד השחקנים הראשונים שהייתי בועט מהקבוצה, אם לא הראשון שבהם. פוטנציאל גדול? כן. אבל עם הסירוב שלו לעבור את הניתוח שהוא צריך, הוא רק גוזל משאבים מהקבוצה. וזה בערך הדבר הכי חיובי שאני יכול להגיד עליו.

ברור!
אני עדיין דבק בעמדתי, שלוואלוורדה יש חלק גדול באשמה, גדול מאוד, אבל הוא ממש לא האשם היחיד.

שפכנו 400 מיליון בשנתיים על 3 שחקני התקפה, שלא היה שום צורך ב-2 מהם (לפחות לא דחוף, ביחס לעמדות אחרות). גם אם “נפלנו” עם דמבלה מבחינת המשמעת והפציעות, ולא היה ניתן לצפות את זה מראש, גריזמן וקוטיניו הם בזבוז של 250-270 מיליון מיותרים לחלוטין. בכסף הזה יכלת לא להתקמצן על דה ליכט, יכלת להביא עוד קיצוני או שניים, יכלת להביא מגן שמאלי מחליף שיעשה את ההכנה עם הקבוצה (שלא לדבר על זה שזה בכלל היה אמור לקרות עונה קודם, אבל מילא).
בנוסף - ההתמקדות בניימאר, מעבר לכל הטמטום של הבכלל ניסיון להחזיר אותו, פגעה מאוד בקבוצה. שחקנים שנדחפו החוצה ונשארו, ושחקנים שפה שיודעים שאחרי כל מה שניימאר עשה, הנהלת הקבוצה עדיין רוצה להחזיר אותו על הראש שלהם - לא רואה מצב שזה לא פוגע בקבוצה.
ויש עוד המון המון בעיות נוספות בניהול המקצועי, הכלכלי, וההגיוני של המועדון, עוד לפני שהגענו למה שקורה על הדשא.

השחקנים עצמם לא נקיים. גם אם נתעלם מ"שמועות" על הגב שהם נתנו לארנסטו בסוף העונה הקודמת (וגם אם לא נתנו, מישהו באמת חושב שאם מסי ושות’ היו רוצים שוואלוורדה יעזוב, זה לא היה קורה?), ומ"שמועות" על החלק של כמה מהם בנסיונות החזרתו של ניימאר, בכל מחיר, עדיין החלק שלהם בכל 90 דקות על הדשא ראוי להערכה מיוחדת. גם אם אין מאמן על הקווים, וגם אם יש כזה שאומר לך לעשות ההיפך לחלוטין מכל מה שהגיוני, יש לא מעט שחקנים שפשוט לא איתנו. אני לא מדבר על מקצועית, אני לא מדבר על עמידה נכונה על הדשא. אני מדבר על מנטלית בלבד. אמרתי ואומר שוב: משחקנים בדרג הזה, עם ניסיון כזה, ועם יכולות כאלו - אני מצפה להרבה יותר. גם בלי קשר לזהות המאמן.

כל זה - ולא התחלתי אפילו עם ארנסטו ואלוורדה. כמה מילה יש לו בבחירת הסגל, מבחינת רכש ועזיבות? כנראה שאין. אני מנקה אותו מזה. הבעיה היא בשאר.

לא מבין מה הסתירה בין האחריות של ההנהלה שחקנים ולמאמן. זה שיש לנו חרא הנהלה, אנחנו שנים כותבים את זה פה וזה שאבידל כשל בקיץ הזה זה די ברור. אבל מה זה הופך את ואלורדה לאיזה קורבן? הוא אשם. והוא הראשון שצריך לשלם את המחיר. בעיני זה חרפה שהיום הוא עדיין מאמן.

אייל אמר את כל מה שאני חושב , נדרג סולם אשמה:

1. ברתומאו
  2. אבידל והצוות המקצועי (אוהב אותו נורא, אבל אי אפשר להתכחש לאחריות שלו במחדל של ניימאר והקיץ שעברנו)
    3.מאמן
    4.שחקנים

סגל שלנו לא מושלם והיה צריך להתחזק, אבל אין שום הצדקה לקבוצה שמצליחה בקושי לשחרר בבעיטה אחת למסגרת במשחק חוץ וזה לא חד פעמי…

דרך אגב, בשלב הזה, כל ניסיון להגן על ואלורדה נראה לי באופן ברור ניסיון להטריל אותנו.

בצל כל הניתוחים הטקטיים וההשערות למינהם… מי לעזאזל פנוי להחליף את וורד? ברצינות אבל…

אז צא מהסרט הזה.
יש פה אנשים שקטלו את זידאן בימים שריאל הייתה הקבוצה הטובה באירופה, אוהדים מגיבים המון מהרגש ותמיד יש מקום לספק. תוסיף לזה שיש פה אוהדים של הקבוצה היריבה שרואים אתכם שמים חמישייה לולנסיה עם ילד בן 16 רץ העל הקוויםואז מנסים להבין על מה התלונות.
שים לב שככל שאתם תקצינו את התגובות שלכם על המאמן (לא שלא מגיע לו…) ככה יבואו יותר תגובות מהצד השני כי זה הטבע של דיונים.

מוריניו? :wink:
היו פה כל כך הרבה דיונים בנושא שמספיק ללכת חודש אחורה ויש תשובות מפורטות וכתובות בצורה מעולה על למה ומי ומתי ואיך בכל הנושא של ואלוורדה…

לא צריך לחפש רחוק. מספיק לראות את המאמן שמאמן את ברצלונה ב. יותר נוראי מהמשחק הנוכחי שלנו לא יכול להיות.

היתי נותן לפימיינטה סיכוי עד סוף השנה. ובקיץ אם זה לא עובד, אז לחפש מאמן רציני. גם קיקה סאטיין חופשי.

אבל מאמן חדש בשבילי זה תרופה זמנית, עד שלא יתבצע ניקוי אורות מלא בסגל השחקנים וההנהלה. לא יהיה באמת תיקון.

מבחינתי, צריך להביא “גרזן” . כל שחקן שחשוב שברצלונה זה מועדון של “אמיגוס” או תחנת מעבר לקראת הקרירה של אחרי הכדורגל (בטניס) צריך לסיים את הסיפור שלו.

פיקה אומטיטי ראקיטיץ סוארס וידאל וכנראה גם דמבלה שנה הבאה לא צריכים להיות שחקני ברצלונה.

אלבה וסרגי רוברטו באזהרה.

אני מצטער, אבל האשם הראשון הוא וואלוורדה.

אני הראשון לתקוף את ברתומיאו בכל הזדמנות, הייתי הראשון לצאת נגד גריזמן, הראשון לגנות את הויתור על דה ליכט ואני בספק אם תמצאו פה בפורום מילה טובה שלי על ההנהלה שלנו.

ועדיין עם כל הבעיות, יש לנו עדיין קבוצה שביום נתון יכולה לנצח 5-2 את רומא או 3-0 את ליברפול.

אני לא מבין איך בכלל אפשר לדבר על מישהו אחר כרגע חוץ מוואלורדה. יש לנו קבוצה שעם קישור של דה יונג בוסקטס וארתור יכולה לשלוט בכל משחק מול כל קבוצה בכל מגרש, אולי למעט סיטי באנגליה, והמטומטם עולה עם ראקיטיץ’ ורוברטו. יש לנו את מסי ואת טר שטגן בשער, איזו קבוצה יכולה פאקינג לחלום על השחקן הכי טוב בהיסטוריה מקדימה ועל השוער הכי טוב בעולם בין הקורות? אז בו-הו, הסגל לא מושלם. אם המאמן שלנו כל כך זוועת עולם שהוא צריך את השחקן הכי טוב בעולם בכל עמדה כדי להצליח לנצח את פאקינג גראנדה, אז זה אומר הכל.

וואלורדה הוכיח שזה גדול עליו. ואולי הדבר שאומר עליו הכי הרבה זה העובדה שהוא כל כך עלוב, כך שהוא לא מוכן לקחת אחריות ולהתפטר. מאמן אחר עם מעט גאווה היה שם את המפתחות ואומר אני מצטער, אבל אני לא יכול להוביל את הקבוצה הזאת. הגישה העלובה הזאת של הבן אדם זה בדיוק מה שהוביל אותנו לכשלונות בשנתיים איתו, ומה שימשיך לגרום לנו למפחי נפש בהמשך.

על זה לחלוטין צריך לתקוף את ברתומיאו. כשכל העולם הבין שברצלונה צריכה להתמקד בחלון ההעברות במאמן, ברתומיאו החליט להחריב לנו את העונה הנוכחית. למצוא מאמן באמצע עונה זה דבר לא פשוט. זה או להרוס לקבוצה אחרת עונה (ולקל מאמן שאני אישית לא אוהב את ההחלטה שלו לעזוב את קבוצתו הנוכחית באמצע) או להסתפק בבררה שקיים כרגע בשוק המאמנים הפנויים.

לא שאני בא לעקוץ, אבל אני כן קצת :wink:
לא פתחתם עם הקישור הזה נגד דורטמונד?

חשוב להגיד, זה לא ש100% מהאשמה היא על וואלורדה. רחוק מכך. מאוד.

הסיבה שאני רוצה את המאמן הזה במקום אחר היא הגישה שלו. שחקנים מרגישים בנוח תחתיו. המקום שלהם מובטח. חדר ההלבשה מלא באגו והוא לא עושה שום דבר כדי להלחם בזה.

אני מניח שכולם מודעים לתצוגה של סיטי אתמול. מה מה ברנרדו סילבה אמר אתמול אחרי המשחק?
״לשחק תחת פפ זה מתיש, הוא דורש המון ולא מוותר״

משהו מרגיש משהו דומה לזה מהמאמן שלנו? לא קרוב אפילו.

תבואו מול ליברפול ונראה לכם מאיפה משתין השליטה במגרש, אפילו פפ עם הסיטי שלו לא מנסה לשלוט מול ליברפול.

אני מרגיש כמו תוכי. ניהול רכש וסגל מזעזע של ההנהלה, אימון וניהול משחק ביזיוני של הבאסקי.

גריזמן שוב לא מצא את עצמו (ושוב בצדק, בפעם המאה, הוא לא ווינגר!!! הלוואי והייתי יכול לדחוף את המסר הזה לגרון של ברטו וואלוורדה) סימני הגיל ניכרים על פיקה ואני אמרתי (כבר בשנה שעברה כשהוא קיבל הרבה שבח) בעבר כמה פעמים שלנגלה יכול להיות אחלה בברצלונה, כבלם שלישי, והוא לצערי פשוט לא ברמה. אגב, אתמול היה משחק קלאסי לבלם שלישי אז זה לא באמת תירוץ מספק ליכולת שלו, שהייתה רעה מאוד. כאמור, שוב בריפיט - דה ליכט = בכיה לדורות.

לגבי ג’וניור, הוא אכן היה דיי מזעזע, אבל זה מובן לפחות חלקית מבחינתי בהינתן וזה המשחק הראשון שלו בהרכב ובהינתן ויש מאמן רע מאוד שאני בטוח שלא סייע לו להתאקלם או נתן לו יותר מידי הסברים טקטיים. היה נחמד נגיד לראות אותו מקבל קצת דקות במקום אלבה לקראת סוף המשחקים האחרונים אבל מילא. ההחלטה להעיף אותו מהמגרש במחצית בשביל… סמדו בצד שמאל היא לא ממש פרודוקטיבית - זה לא שיפור משמעותי בשטח וברור שזה מאוד יפגע בביטחון ובהתאקלמות של השחקן. מצד אחד ברור שהייתי מעדיף את גרימאלדו או את לוקה דין לצד אלבה בצד שמאל, מצד שני לא נראה לי שנסתם הגולל לגביו, אם כי יש סיכוי שזה המצב מבחינת ואלוורדה ושהוא ייכנס לפריזר.

לאוהדי ריאל מדריד השונים: ואלוורדה הוא לא שטן עם קרניים, יש עוד בעיות חוץ ממנו במועדון (במיוחד בהנהלה) ואני לא חושב שאף אחד באמת כתב פה שאך ורק וואלוורדה הוא הבעיה, אבל אין ספק שהוא חלק עצום מהבעיה. אתם יכולים להפסיק להגיע לפה אחרי משחקים רעים של בארסה כדי לכתוב ואריאציות של: “אנחנו לא מבינים על מה אתם מתלוננים, ואלוורדה הוא אחלה, הוא לא הבעיה ואתם סתם בכיינים”. בין אם זו הטרלה, כפי שחלק טענו פה, או לא, המסר הזה שלכם עבר, ואני חושב שיש איתו חוסר הסכמה גורפת בפורום הזה, תתקדמו.

לגבי ליברפול, אני חושב שהיא קבוצת על מדהימה ונפלאה, אבל לטעמי לפחות, החוליה הכי חלשה שלה היא הקישור (אני לא רומז שהוא רע כן? הקבוצה ככלל נפלאה). האם נצליח לשלוט בקישור עם המאמן הנוכחי מול ליברפול? יש לי ספק, במנותק מזה שברוב המשחקים הנתונים היא תפרק, בצדק, לקבוצה הנוכחית בברצלונה את הצורה. עם זאת, עם מאמן נורמלי, אני עומד בדעתי ומסכים עם אחרים שקישור הנוכחי, מאומן כמו שצריך, של בוסקטס דה יונג וארתור טוב יותר מקישור של קייטה, פאביניו ויינאלדום\הנדסון\ מילנר, כבודם במקומם מונח. אם, כמו שרבים פה מקווים, נקבל הנהלה נורמלית ומאמן טוב בשלב מסויים, נוכל לבחון את זה, כרגע זה בגדר ספקולציה ולא ממש רלוונטי.

אגב, בעוד שייתר הקבוצה נראתה רע, הקישור נראה בסדר גמור נגד דורטמונד, וזה למרות המאמן.

באמת שאני לא מבין את הטרוניות פה על לנגלה. הבעיה לא בו, הבעיה בנו שניפחנו אותו מעבר לכל פורפורציה. אין לי טענות אליו, עושה את המקס, הוא בלם שלישי ולא יותר מזה.

בכלל יש כרגע 3 בלמים בסגל. אחד בחופשה ובתיכנון של טניס וקבוצת כדורגל שהוא קנה. שלישי מוחרם, ומי שנותר ברשימה זה בלם סבבה אבל לא אחד שעליו צריך לבנות עליו את ההגנה. לנגלה שהגיע נועד להיות הבלם השלישי, מין בלם לרוטציות. ואז אומטיטי החליט להיות פנסיונר בגיל 20 פלוס. והוא מצא את עצמו בלם ליד פיקה.

דרך אגב. שימו ליד לנגלה בלם אחראי אחד שישחק לצידו, מגן אחד שמבין שהוא צריך להשאר בהגנה בזמן שהמגן השני למעלה. ואתם תראו איך ההגנה מתיצבת.