מחזור 7 : רוצים לחזור לנצח בבית מול ארסנל

United: De Gea; Tuanzebe, Lindelof, Maguire, Young ©; McTominay, Pogba; Pereira, Lingard, James; Rashford.

Substitutes: Romero, Rojo, Williams, Fred, Mata, Matic, Greenwood.

סולשיאר עם עוד הרכב גרוע , כרגיל אין צד ימין ( המגנים נופלים אצלנו כמו זבובים - ביסאקה מצטרף למועדון הפצועים ) ולינגארד מספר 10 אז אין לנו מישהו שיצור.
היחיד שיכול לתת גול נמצא על הספסל, לפחות מאטה על הספסל.

יצאנו בזול. יונייטד בשפל הגדול ביותר שלה מאז תקופת מוייס המוצלחת. סולשאר בניהול משחק רע, ושוב אני לא יכול להפיל עליו את יונייטד, הקבוצה גמורה לגמרי.

פוגבה במשחק די טוב יחסית לסטנדרטים הנמוכים שהוא הרגיל אותנו, אבל בכל זאת זה לא זה.

באופן כללי שחקנים חלשים מאוד סגל של קבוצת מרכז טבלה, לדעתי נסיים במקומות 10-14 וזה לגמרי יהיה ראוי יחסית אלינו.

הלאה לתיקו/הפסד לאלקמאר.

לא המשחק הכי גרוע שלנו, אבל בוודאי לא מספיק טוב. פוגבה לא עודה את ההבדל, ואני לא חושב שיש לנו צורך בו. לינגארד גרוע מתחילת העונה. ג׳ימס פעיל והוא מנקודות האור היחידות עד כה העונה.

7 משחקים עד כה: 9 נקודות ו-9 שערי זכות. המשמעות: 5 שערי זכות ב-6 המחזורים מאז צ׳לסי. לפי קצב צבירת הנקודות הזה, נסיים עם 50 נקודות העונה… אולי 60. קבוצת מרכז טבלה לכל דבר!

קבוצה שפשוט לא מסוגלת לכבוש יותר משער במשחק לא יכולה לצפות לכלום, עם כל הכבוד לשיפור בהגנה.
פוגבה וראשפורד לא נראים בכלל כשירים לגמרי מרסיאל פצוע ונשארנו עם פריירה ולינגארד החלביים וג’יימס שלא יכול לעשות הכל לבד (למה כל פעם כשהוא חותך לקו ומעביר רוחב הרחבה ריקה??).

לפחות מקטומיניי משאיר קצת חשק לראות אותנו משחקים, איזה שחקן יונייטד של פעם.

הסטטיסטיקה של סולשיאר לא מזהירה כרגע וכל הפרשנים נהנים להיכנס בו אבל הקבוצה עדיין נראית הרבה יותר מחוייבת מאשר בימי מוריניו עם 11 קונוסים על המגרש. צריכים נואשות יותר מחץ, אבל זו לפחות בעיה שלאורך זמן ניתן יהיה לפתור עם חיזוק להתקפה וסגל יותר מתואם.

איזו טעות מטומטמת של טואנזבה. לינדלוף היה באותו מצב בדיוק עשר שניות קודם, וטואנזבה לא מסר לו כי זה מסוכן. בסוף לא מצא פתרון טוב יותר, ומסר כשהיה עליו ועל לינדלוף את הכי הרבה לחץ. כל משחק אנחנו מאבדים נקודות בגלל טעויות אינדיבדואליות של ליצנים בהגנה. איזה שיפור ואיזה נעליים.

אתה צודק, זה תמיד השחקן האידיוט התורן שבגללו נזרוק נקודות לפח. אבל ראית את אובמינג? באיזה קלות הוא סיים את המהלך ? אתה יכול לדמיין את ראשפורד מצליח לסיים בכזה קלאס ?

כשאני מסתכל אחורה על חלון העברות האחרון, אני מרוצה מהשחקנים שהגיעו, אבל איזה אומץ היה להם בהנהלה לצאת לעונה חמושים בסגל כל כך קצר שרובו בכלל ילדים? היו צריכים לפחות עוד שלושה שחקנים להרכב הראשון כדי שנוכל להעמיד קבוצת כדורגל בוגרת. זה בלתי נתפס עד כמה יונייטד נפלה שאשכרה זה מתקבל על הדעת להיכנס לעונה עם סגל כזה. מאז שאני זוכר את יונייטד מכת הפציעות במועדון זה חלק נכבד ממנו, כאילו שיש תפקיד שמישהו שמאייש שהמטרה שלו זה לגבות את מכסת הפצועים הקבועה, ובכל זאת לא מתבצע רכש, מסתמכים על המזל ומקבלים בוקס לפנים.

עכשיו עם הפנים להפסד מול אלקמאר

ראשפורד היה בועט בשמאל ומחליק, כנראה. אולה ממשיך לדבר על היציבות בהגנה וזה משגע אותי. זה שלא מגיעים מולנו להרבה מצבים זה נחמד לסטטיסטיקה, אבל מבחינת תוצאות אנחנו באותו מקום בדיוק כמו בשנה שעברה. דה חאה, לינדלוף ושואו ממשיכים לחרבן לנו משחקים, ואתמול הצטרף אליהם טואנזבה. מה זה עוזר לי שמגיעים מולנו רק לשני מצבים במשחק, אם שניהם נגמרים ברשת ובצד השני אנחנו אימפוטנטים באופן פתטי?

אם מוריניו היה משבח את הסטטיסטיקה המפגרת הזו הוא היה מקבל אש מכל כיוון. אם רוחו היה מוסר כמו אידיוט במקום טואנזבה היו קוראים להשלכתו בחינם ולאלתר. ושלא אתחיל בכלל לדבר על ג’סי לינגארד. אנשים אצלנו מקבלים הנחות בהגזמה כי הם “משלנו”. צריכים להכיר בכך שלמרות הסגל המעפן (רוחו המגן השמאלי הכי טוב בסגל גם אם הוא לא יודע אנגלית), אין לנו שום שיטה ניכרת לעין, ושחקנים מבוזבזים בעמדות לא להם (פוגבה קשר אחורי, לינגארד שחקן כדורגל).

אני מסכים איתך. טוואנזבה במשחקים הראשונים שלו בקבוצה , הוא צעיר ולכן מקובל עליי טעות מהסוג הזה, הוא בכלל בלם לא ?

יש לנו שחקנים כמו לינגארד פריירה מאטיץ מאטה שהם לא קשורים לתחום (הכי מפחיד זה שלינגררד הוא הכי פחות נורא מביניהם), הקבוצה הזאת לא יודעת לשחק כדורגל בחצי המגרש של היריבה, מזעזעת אותי המחשבה שאנחנו לא מכניסים יותר משער אחד בליגה מאז צ’לסי ?

אני יודע שמרסיאל לא יהיה זה שיביא את השינוי אבל הוא בהחלט השחקן היחיד שיודע לכבוש אצלנו.

כן, בלם. למה הוא משחק מגן שמאלי ולא רוחו? ואשלי יאנג, שגדל על אגף שמאל, משחק בימין? שוב, כי שחקנים מאולצים בעמדות הלא טבעיות שלהם. אז אפשר להתפאר בזה שטואנזבה עצר את פפה, שאיבד 17 כדורים. אבל טואנזבה גם פספס את פפה, שבעט לשמיים פעמיים ממצבים די נוחים. אני נוטה לחשוב שהצרפתי פשוט תפס יום נאחס בלי קשר למי שהיה מולו.

מרסיאל יעשה שינוי, כי הוא קליני פי מאה מראשפורד. את הכדור שפוגבה נתן לראשפורד ונגמר ברדרלה ברגל שמאל אחרי החלקה, מרסיאל לפחות בועט כמו בן אדם, גם אם לא כובש. אנדראס צריך לשחק אצלנו כמו בקהאם - רוץ על הקו ותרים. הבעיה שאצל בקהאם חיכו ברחבה יורק וקול, ואצל אנדראס מחכה ראשפורד, שלא כבש שער נגיחה מילדים ב’, לבדו מול 3-4 שחקני הגנה. אנחנו בדיחה עלובה מבחינה התקפית.

אפשר להתנחם בכך שאנחנו הקבוצה היחידה שיכולה להעלים את מסי. זה כמובן בתנאי שישחק אצלנו, אבל עדיף להסתכל על חצי הכוס המלאה.

המועדון חייב להתפורר פעם אחת כמו שצריך כדי שהדברים ישתנו, העונה זאת העונה שבה זה קורה

Mark my words

ואיזה מסכנים האוהדים…

מצד אחד אני אומר לעצמי רחמים על סולשיאר כשהוא צריך להחזיק בסגל שחקנים כמו יאנג, מאטיץ’ לינגארד ומאטה - חלקם מאחורי השיא, לשאר פשוט לא יהיה שיא וגם אין את היכולת לשחק בהרכב שני של קבוצת צמרת.

מצד שני, הוא עושה טעויות קריטיות שגומרות כל סיכוי למומנטום חיובי: זה מתחיל מבחירת הרכב שגויה - אני לא זוכר הרכב העונה שהיה בגדר הסביר, כמה אפשר לנסות את פריירה כקיצוני ימני ואת לינגארד מספר 10.
כל הזמן הוא מברבר לנו על כמה פוגבה שחקן חשוב לקבוצה ובמקום לתת לו את המקום הנוח לו וכזה שאולי יתן לנו קצת הזדמנויות רחמנא ליצלן הוא ממשיך לתקוע אותו 50-50 ( ועוד את מי הוא בחר לשם, השחקן הכי לא אחראי וחולמני שיש בסגל הזה ).
זה ממשיך בניהול משחק מזוויע , איחורים מוגזמים בחילופים עד גול של היריבה או ניצחון בשיניים ( לא מאמין עדיין שהוצאנו משהו מול לסטר אחרי החמישיה שדפקו לניוקאסל ).
זה נגמר בזה שעדיין אין לנו צורת משחק התקפית, משחק הלחץ לא יציב וכל קבוצה שתבוא לשחק בונקר מולנו תצא עם נקודה ומעלה.

ומה הדבר הכי נורא בכל זה ?
שאנחנו האוהדים מבינים דברים שכל צוות האימון לא מבין.

מה מועיל פוגבה מאחור ? לעשות הגנה הוא לא יודע, לנהל משחק הוא לא יודע, למה לא לשחק איתו קדימה שיחלק מסירות על ה16 ? למה לתת את המשימה הזאת לינגארד ?

לינגארד כ50 50 עדיף על פוגבה.