מחזור 9 :: בועטים בדלי ומפסידים את המקום הראשון

בושה וחרפה איך השחקנים נראים על המגרש. איסקו גורם לי להתגעגע לוואסקז, וויניסיוס נראה כמו השחקן ה-12 של היריבה ואודריזולה חור אחד גדול.
יכולת המסירה של כל כל השחקנים פשוט נוראית, אין שום תיאום בשום חלק במגרש, והכדורגל ברמה של ליגה ישראלית אם לא פחות.
חבל שדחו את הקלאסיקו שהיה מזרז את הבעיטה בזידאן מחוץ לקבוצה

החלום שלי זה משחק עם 70% סגל זמין, יש הרגשה שכבר מעל שנתיים אנחנו מחכים שהפצועים יחזרו…

הרכב נוראי של זידאן, אודריאסולה הזה זה פשוט אסון מהלך על שתיים, איסקו נוראי, וניסיוס בחיים לא יהיה שחקן לרמה של ריאל ויוביץ’ בלי פעולה אחת חיובית.

הפסד מעצבן אבל קורה, במיוחד עם כל הפצועים שלנו, עם שניים מתוך הזאר, בייל, קרוס ומודריץ’ אני מאמין שהיינו מנצחים.

השוער שלהם ביזבז לפחות 10 דקות.

בחלון החורף חייבים עוד קשר מרכזי עם יכולות הגנתיות, הייתי הולך בכל הכוח על קאנטה.

רק אני בתחושה שאם אדן בסגל ומשחק במקום יוביץ’ היינו מקבלים גם ממנו משחק חלש?

שחקן של מיורקה בועט בדשא, פאול נגד ויניסיוס.
מיליטאו עם גלישה נקייה לכדור, פאול נגדו.
תופסים לקאסמירו את החולצה מול השופט ומונעים מתפרצת, אין צהוב.
קורעים לברהים את החולצה ברחבה, אין שריקה ואין VAR.
בזבוזי זמן בלי סוף, רק תוספת של 4 דקות.

זה מרגיז יותר מההפסד, כי במילא לא הגיע לנו לנצח. אבל אי אפשר לקבל שיפוט נורמלי?

זה בטח לא משהו אישי ואני עצבני אחושרמוטה מההפסד אבל אחי אתה לא יודע להפסיד. “השוער שלהם ביזבז זמן”, “הסגל”, נו באמת, גם עם מה שיש היינו צריכים לנצח את אחת הקבוצות הגרועות בליגה. פחד אלוהים לפני המשחק באיסטנבול שעלול לגמור לנו את הצ’מפיונס ובין כל הרגעים הגרועים שהיו לנו עם הקבוצה - אני לא “חוויתי” מעולם הדחה בשלב הבתים בליגת האלופות.
זה גם אתה זה שצהלת כאן, נדמה לי “מקום ראשון בלה בלה בלה” כשהקבוצה הזו נתנה שתי מחציות טובות העונה עם כדורגל ברמה גבוהה מאוד. לברצלונה לא היו הפציעות? ממש לא רק מסי.

חאמס שיחק, צמד החלוצים שלנו (למרות שקשה לי להבין את העמידה של בנזמה שפתאום נחוש לשחק ליד השער ודורך ליוביץ’ על הרגליים), מרסלו, שחקנים שכביכול דורשים מקום ב-11 - וחוץ מהמשקוף שיחקנו חרא, גם עוד שלוש שעות לא היינו מבקיעים. אין לנו איכות ואין לנו שקט נפשי, אפילו במצבים הנייחים אנחנו לא כובשים כמו פעם. אודריוסולה היה סביר במחצית הראשונה דווקא וחבל על האדום שלו. איסקו נוראי - חסר קצב משחק ולא עשה כלום, כל שחקן שלנו נותן כל כך מעט. זידאן הכניס את ברהים שיציל את המולדת אבל הוא לא שיחק העונה עד היום.

ויניסיוס היה הבולט בקבוצה אבל הוא כל כך גרוע בבעיטה לשער וגם הפס האחרון לא טוב, הוא עובר את המגן כאילו כלום וכבר נכנס לרחבה לעמדה קורצת אבל זה אף פעם לא מצליח, חבל, כמה אפשר לסלוח על זה.
ההפסד הזה, הראשון העונה בליגה, עזבו שהוא חושף שוב את הבלוף - זה הגיע בתזמון הכי גרוע שיש, נו באמת. ואם הזאר שנמצא ב-30% יכולת מאז שהגיע הוא כביכול ‘הסיבה’ - המצב חרבנא. אנחנו אפסים.

לא השיפוט,
לא הסגל,
ובטח לא היהירות והשחצנות של זידאן,
המנטרה היחידה שצריכה להוביל אותנו במהלך העונה הזו היא - ‘מה שהיה הוא שיהיה’.
כל עוד השינויים הרדיקליים הם על הספסל, כל עוד מסתמכים על שחקן VOLTA כמו ויניסיוס, כל עוד הדם הוא אותו דם והאווירה היא אותה אווירה, מה שהיה הוא שיהיה.
נא לא לצפות לניצחון משכנע, או לניצחון בכלל, באיסטנבול.

לפני שנדבר עלינו קצת שיחרור קיטור:

כמה שהכדורגל ענף מיושן וטיפש. 30 שנה לקח להכניס טכנולוגיה שיש בענפים אחרים וגם אז לא יודעים להשתמש בה. הענף היחיד שבזבוזי זמן והתחזויות הן חלק כל כך מהותי בו.

כנראה שיש בספרד בית חרושת לשופטים דבילים. כאילו כל שבוע נתקלים ביצור חדש במדים האלה. במחצית הראשונה נשרק נבדל סופר גבולי של קסאמירו שהיה חייב להיבדק ב-VAR. אם זה לא נבדל זה פנדל. על הפנדל על בראהים אין מילים.
מאיורקה ביזבזה זמן מהדקה הראשונה. שחקנים נופלים על כלום, שחקן מדדה 5 מטר מחוץ למגרש לתוך המגרש רק כדי ליפול בתוכו. כל בעיטת שוער וכל קרן לקחו חצי שעה. מה יוצא מכל זה? 0 דקות תוספת זמן במחצית הראשונה ו-4 דקות במחצית השנייה שחצי מהן כמעט הלכו על התחזות ברחבה. מה עם צהוב לריינה על בזבוזי זמן אתם שואלים? לפחות שאת החוקים הקיימים יישמו.

כמובן שהשיפוט לא מנקה אף אחד מאשמה ואנחנו גרועים כהרגלנו בקודש, אז לעניינינו:

• בבקשה, אם זה לא מספיק קשה לכם, תעברו את ה-10 דקות הראשונות בשלום. אין לנו כרגע שום יכולות לבצע קמבאקים, כל משחק שנפתח בצורה כזאת הוא משחק מת.
  • מסוג ההפסדים שכל הבעיות שלנו צפות בהם. אין שיטת משחק לחזור אליה כדי להרגיע את העניינים. אין גם מומנטום של הרכב מסוים כי כל רבע שעה יש פצוע חדש. אין כוכבים שיסחבו במצבים כאלה, רק הרבה שחקנים בינוניים מדי או צעירים מדי.
  • כששחקן מעלים את המגן שלו ודוהר לרחבה, זה בדרך כלל גורם לך לעבור מתנוחה נוחה על הספה לכוננות וציפייה. כשוינסיוס עושה את זה אני רק מחכה לעצבים שהוא יביא לי הפעם. לא רק שהוא לא יודע לשחרר מסירה נורמלית, זו נראית פעולה כל כך לא טיבעית בשבילו והוא עושה אותה בכל כך חוסר חשק.
  • הצהוב השני לאודריוסולה זו תאונה שאתה רואה מקילומטרים, צועק “לא לא!” אבל לשווא. קצת שכל ילד.
  • אלוהים יודע מתי תהיה הפעם הבאה שנראה את המקום הראשון. לפחות בלון ה"קבוצה היחידה שלא הפסידה בליגה" פוצץ.

באופן כללי, הפסד אחד בתשעה מחזורים זה לא נורא. במיוחד כשכל שאר הקבוצות כבר הפסידו וכמעט כולן יותר מפעם אחת.
כפי שהעניינים נראים כרגע, הקבוצה הטובה ביותר בליגה (בפער) ומי שצריכה לזכות באליפות זו ברצלונה. הבדלי האיכויות בקישור ובהתקפה פשוט גדולים מידי. היו לה משחקים שהיא פתחה חרא ועמדה בפני הפסד, אבל האיכות שלה מטה את הכף חזרה אליהם.

היום אפשר לתרץ שנראנו חרא בגלל חוסר מזל עם הפציעות בקישור (וגם קאסמירו המסכן. בדקות האחרונות הוא נראה מסטול מהתחת, עשה המון שטויות) ובגלל הצוות המסייע האומלל של בנזמה. יוביץ’ בלי ביטחון וויניסיוס שמבחינתי יכול לחזור לברזיל. אי אפשר לשחק עם שחקן שלא יודע למסור.

אבל שוב, זה לא כזה משנה. אנחנו קבוצה בינונית ולא יציבה עם שחקנים שפותחים משחק בשכונתיות וזורקים, שוער שסופג 100% מהבעיטות שהולכות למסגרת וקישור מאוד מאוד דליל.
כרגע אנחנו קילומטר מתחת לברצלונה מבחינה איכותית ואנחנו צריכים להיות מאוד שמחים שאחרי רבע עונה הפער רק נקודה ושדחו את הקלאסיקו. מזל גדול.

כמעט אף הכנסת כדור לרחבה לא הצליחה. היה את הכדור הארוך של חאמס שהסתיים עם משקוף של בנזמה וזהו פחות או יותר.
זה מראה יותר על בעיה טקטית בעמידה של השחקנים מאשר על יכולת המסירה שלהם.
ויניסיוס שנה שעברה היה בין מובילי הבישולים שלנו, הוא חייב להשתפר אבל זה לא שהוא לא מסוגל לתת פס.

מה יהיה עם האגו של ראמוס? למה הוא ממשיך לקחת בעיטות חופשיות כשיש 3 בועטים יותר טובים ממנו על המגרש.

מאמן שעולה עם שני מגנים התקפיים, קשר אחורי אחד עם שני פליימייקרים לידו, שני חלוצים ושחקן אגף אחד די מזמין הפסד.

רק חאמס היום בועט טוב ממנו והכדור החופשי המדובר היה לרגל ימין. ובכללי הבועטים העדיפים עליו הם קרוס (ימין), בייל וחאמס (שמאל).

מקבוצה שמשחקת עם 2 מגנים התקפיים, 2 פליימייקרים, ו3 שחקני התקפה אני מצפה להגיע ליותר ממצב אחד (שאגב גם הוא די מפעולות אישיות של שחקנים) מול קבוצה מקום 18.
כן, למשחק התקפי יש חסרונות, אך גם יתרונות. איפה ההתקפה? דווקא מהתפתחות המשחק זידאן בהחלט פתח בהרכב נכון סך הכל. החילוף היחיד שהייתי מבצע הוא וולוורדה במקום איסקו, וגם זה לא בגלל התאמה אלא כי האורוגוואי טוב ממנו ואיתו היינו מצליחים ליצור משחק לחץ כלשהו.
מצד שני, מבין את זידאן שנתן לאורוגוואי מנוחה אחרי כל משחקי הנבחרות. במיוחד כשהוא בשחקן היחיד שיכול להחליף את קאסמירו (כשקרוס יחזור, כמובן שלא סומך עליו לצד איסקו וחאמס).

עם כל השמועות על אריקסן, להחתים ויפה שעה אחת קודם, אם אפשר לתת את איסקו כחלק מטרייד אז בהחלט יום שמח.

מה זה לא יודע להפסיד ? הפסד ראשון אחרי 8 משחקים בלי הפסד ! הפסד מתסכל אבל סביר, לא צריך להיכנס לדיכאון מיותר.
אתלטיקו מדריד “המדהימה” שהכתרתם כמלכת הבירה החדשה מאחורינו בטבלה.

נכון, ואני עדיין אופטימי, סה"כ המצב טוב, נקודה מהמקום הראשון אחרי 9 משחקים, זה נראה כאילו אתה זה שחיכית להפסד הראשון כדי להודיע לנו שצדקת על מה שאתה כותב עוד מתחילת האימונים העונה.
כן גם לברצלונה היו פצועים אבל לא ברמה הזאת שאין קישור ואין התקפה, היו להם פצועים בהתקפה אבל הקישור שלהם היה כמעט תמיד זמין, אבל גם כשהם היו פצועים הם הפסידו נקודות.

שוב, הפסד מעצבן ומיותר אבל הפסד שקרה לנו בעבר ויקרה בעתיד(גם לברצלונה), בנתיים זה משחק 1 מ-9 ואי אפשר לקחת דווקא אותו ולטעון שהוא המייצג, לטעון שזה המשחק שמראה את ריאל מדריד האמיתית ולהתעלם משאר המשחקים מתחילת העונה.

וכן, השוער שלהם ביזבז לפחות 10 דקות בכדורי השוער, זה לא תירוץ, זאת עובדה שההתאחדות הספרדית צריכה להתחיל לטפל בא, לא יכול להיות שאני מחכה ויושב לצפות במשחק ומתוך 90 דקות משחקים אולי 25 דקות.

גם אם מפסידים באיסטנבול(סיכוי נמוך לדעתי) עדיין יהיה לנו 80% סיכויים לעבור שלב, לא צריך להיכנס ללחץ מיותר.

כל שחקני הסגל, זידאן, המעסה, האפסנאי ופרז בועטים חופשיות יותר טוב מראמוס.

לברצלונה יש קשרים, אבל אין לה קישור. אני מרגיש ש’טובה’ זו מילה קצת מטעה, אני חושב שיותר נכון לכתוב שברצלונה פחות גרועה, כרגע. כבר שנתיים שהמשחק בין בארסה לריאל הוא לא מי יותר טובה אלא מי יותר גרועה, וכרגע ריאל שוב מובילה, אבל העונה עוד ארוכה, ובארסה פח. היא בלוף, ורואים את זה בליגת האלופות נגד כל קבוצה בינונית פלוס.

בקיצור, שלא תחשבו פה שתקחו את הכתר בקלות עונה שנייה ברציפות. תסמכו על ואלוורדה שייתן פייט.

סוף העונה בפורום ברצלונה: “בארסה אולי אלופה, אבל אין לה אליפות”.

אתם ממש מתפתחים עם השירה שם, מעניין מה תוציאו על גריזמן בקרוב.

אנחנו נכתוב שבתחרות של מי קבוצה יותר גרועה אתם מתעקשים להיות יותר גרועים מאיתנו (פשוט מתעקשים).

זה לא אות כבוד לברצלונה. בסה"כ זידאן היה שחקן אדיר אבל בתור מאמן הוא ואלורדה בלי שיער.

לא חושב שיש בעיה בטענה שיש שחקנים מסוימים שאינדיבידואלית הם מצוינים אבל שבפועל לא ממשים את את הפוטנציאל שלהם במלואו בגלל יתר הקבוצה\המאמן\היעדר שיטה. גריזמן הוא אגב דוגמא מצוינת - שחקן נפלא שלא מוצא את עצמו בברצלונה בגלל השיטה.

ברצלונה לא נראתה גרועה בשנה שעברה. ריאל כן.
בארסה הפסידה בצדק לקבוצה עדיפה בצ’מפיונס, אבל דרסה את הליגה ונראתה טוב רוב העונה.
ריאל הייתה זוועה כל השנה, ועפה מהצ’מפיונס מול קבוצה שהייתה אמורה לעבור.
השנה ריאל נראית אותה זוועה, ובארסה נראית לפעמים גרוע ולפעמים טוב, ובמגמת שיפור.
לריאל יש בעיות בכל העמדות - שוער, הגנה, קישור, התקפה. לנו יש בעיה בהגנה, אבל קישור מתפקד ובהתקפה אנחנו משתפרים יחד עם הכושר של מסי.
ולגבי הצעירים - אני רואה את פאטי\פרז לעומת ויניסיוס\רודריגו\יוביץ’ ומגחך.

ריאל השנה לא הביסה אף קבוצה. 4-2 מול גראנדה זה השיא שלה. וחטפה 3-0 מ PSG ללא הכוכבים שלה.
בארסה השנה כבר הביסה את אייבר, סביליה, בטיס, ולנסיה. לפעמים גם נראית גרוע, אבל זה לא קבוע כמו אצל ריאל.

אתם צריכים להבין את המגבלה שלנו: מסי עדיין בהרכב. קשה לקבל משהו חוץ מהשגת כל התארים וכדורגל מושלם.

דרסה את הליגה? כנראה שאנחנו רואים קבוצה שונה. ברצלונה קרטעה לאליפות על רקע עונה חלשה באופן היסטורי בספרדית, ובפרט על רקע ריאל מדריד חלשה באופן חריג. ליברפול כמובן עדיפה בהרבה על ברצלונה, אבל רומא לא בדיוק אימפרית כדורגל בימינו. הקבוצה התחזקה מאז בקישור, אבל נחלשה בהגנה ובאספקטים אחרים.

אוהד ברצלונה שלא חושב שברצלונה גרועה? אני הוזה? איפה החמור הלבן?
זה הטרנד החדש (גם אצל החברים אוהדי ברצלונה שלי). להגיד שברצלונה גרועה.
עוד לא ראיתי קבוצה גרועה שמבקיעה שלישיות-רביעיות-חמישיות, ולוקחת שלוש אליפויות רצוף.
אז כן, לא מדובר בקבוצה הגאונית של פפ שהייתה מבקיעה בכל רגע שמתחשק לה, ומסיימת משחק תוך 25 דקות.
אבל להגיד שברצלונה גרועה… נו באמת. תעשו לי טובה.

טיטי אני חושב שאתה אופטימי מדי.
לא יודע אם להגיד שהמשחק אתמול זה ה-משחק ה-מייצג של ר.מדריד 19/20, אבל זה ללא ספק קרוב יותר לזה מאשר המשחק מול סביליה לדוגמא. אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את המשחקים ששיחקנו בהם טוב, ויישארו אצבעות פנויות. ועוד לא היה לנו משחק אחד טוב של 90 דקות. אחד. המקסימום זה מחצית.

אגב שימו לב למשהו מעניין, שזה בעצם המשך ישיר לעונה שעברה, אנחנו לא מפסיקים לפשל מול קבוצות קיקיוניות.
אם נגד סביליה ואתלטיקו שיחקנו טוב, אז אנחנו נבעט בדלי נגד מאיורקה, צסקא, קלאב ברוז והרשימה עוד ארוכה ומכובדת, של קבוצות שמנצחות אותנו לראשונה אחרי X שנים. מחכה לפוסט מרגש של סרחיו ראמוס באינסטגרם.

כפי שטענתי כבר פעמים רבות - הבעיה היא לא במציאות אלא בדברים שקשה לכם לקבל. לבארסה יש בעיות אבל להגיד שאין לה קישור, ועוד בהקשר של ריאל מדריד הנוכחית, זה חוסר פרופורציה משווע שמרוקן את השפה העברית מתוכן (כנ"ל להגיד שבארסה של ואלוורדה היא קבוצה “גרועה”).

בפועל מעטות הבעיות בסגל שלכם שלא יהפכו לזניחות ברגע שמסי יחזור ל-100% ולרובן קוראים ג’רארד פיקה. רוב הדברים שאוהדים נוהגים לזהות כטביעת אצבע של מאמן הם עניין של כימיה בין השחקנים אחרי ריצה לאורך זמן (ע"ע קרוס-קסמירו-מודריץ’ המהוללים), והקישור שלכם נראה בסדר גמור למרות שהוא חדש יחסית.