אקסים ומושאלים ברסאים

יותר מאיתנו?!?!

אנחנו לוזרים בגלל כל מיני דברים ושילוב של הנהלה רעה שחקנים ומאמן מסוים שאת שמו לא נזכיר.

להם יש כסף וככל שהם משקיעים יותר כסף הם קורסים יותר חזק. אבל אני לא אוביקטיבי.

מה אפשר לעשות, זה המפעל של החלאות.

השער הראשון שלהם מזכיר את השער של בנזמה מול השוער של ליברפול בזמנו. מדהים.

האמת שקשה לי לקבוע מי יותר לוזרים אנחנו או הם, זה מרוץ צמוד

כואב הלב על מסי שקיבל מהם בעיטה בתחת, בכלל כואב לי על האיש שזה מרגיש לי שהוא ממש הולך ונגמר.
העונה הזאת לא תוסיף למורשת האדירה שלו

אין מה להשוות בכלל. תשווה מה PSG עשו מאז 2011 כשקנה אותם השייח ומה אנחנו עשינו מאז. אל תשווה את כל ההסטוריה שלהם ל 5 שנים הכי קשות של ברצלונה. זה לא פייר.
לא רק ש PSG הצליחה להפסיד בליגת האלופות בכל הזדמנות, היא הצליחה להפסיד אליפויות לקבוצות עם עשירית תקציב. לא תחרות של 2 משחקים, אלא של 38 משחקים.

לא הגבתי על תגובה שלך אצלינו כי זה לא המקום אבל האמת, כואב גם לי… מאוד.
גם כשהוריד את ריאל לברכיים בעצמו לא יכולתי לכעוס עליו, תמיד היה במשחק שלו קסם לא מוסבר שפשוט מהפנט אותך.
קשה לראות אותו ככה ופי אלף קשה לראות אותו ככה כשהוא מחוץ לליגה הספרדית. לגמרי הייתי בעדו אחרי המעבר.

אני חושב שאם לאפורטה לא היה מבלבל אותו כל כך עם ההישארות הוא היה מצליח לסגור דיל קצת יותר מוצלח בסיטי. אבל כשהודיעו למסי שאין לו קבוצה חוץ מפריז לאף אחד לא היה כסף לשלם לו.

באסה, הדלת תמיד פתוחה שיחזור. דמבלה עוזב וחסר לנו ווינגר רציני.

לא חושב שהיה לו מקום בסיטי לצערי :confused: (בכושרו הנוכחי ובדיעבד יש לציין)
KDB הוא בעל הבית שם וזה היה יוצר מצב קוטיניו 2.0

לא חושב שהוא היה מצליח שם פחות ממה שהיא מצליח בפריז.

זו רק עוד אחת מההחלטות האומללות של מסי לאורך הקריירה. כנראה שהוא מוקף באנשים שגורמים לו להחליט דברים לא טובים.

אני חושב בכנות שמסי לא יהיה טוב לבארסה מקצועית. כבר שנים העלתי בפני חברים אוהדי ברסה מחשבה של האם מסי טוב לברסה מקצועית או שעדיף לברסה בלעדיו, כי מסי ניוון את היכולות של ברסה כקבוצה והשחקנים סביבו היו מוגבלים ומסורסים. זה התחיל משחקנים באמצע כמו ראקיטיץ’ ואיניסטה שהשפיעו פחות, והמשיך הלאה לניימאר וסוארז שרק חיפשו אותו באמצע וקיבלו פחות כדורים והיכולת של סוארס לפחות דעכה משמעותית.

כאשר מסי נכנס לאמצע הקבוצה כולה מולו מצטופפות, כאשר חטיפה מובילה למצב מסוכן משמעותית. מסי גם לא עוזר בהגנה במשחק עומד וזה בכלל היה גומר את הקשרים. תוסיפו לזה את הסירוס של הקשרים שכל תפקידם היה לתת לו את הכדור, וקיבלתם פריז. זה יכול לעבוד, אבל זה גם יכול להיכשל. כי זה עדיין הכל עליו, הוא הופך להיות המשחק…ואם נרצה או לא נרצה, זה אולי היה מעולה כשמסי היה מתחת לגיל 30 והקבוצות לא היו מוכנות לזה, אבל מסי בן 34 והקבוצות כבר מכירות את האפשרויות שלו. זה פשוט לא נראה טוב. לכן, עם כל האהבה והערצה שלי למסי, והוא השחקן שאני הכי אוהב בעולם ואני גם אקעקע אותו עליי כשיפרוש, הוא השחקן שנתן לי הכי רגעי אושר בעולם, יכול להיות שמקצועית ברסה צריכה להמשיך הלאה ולא לחזור אחורה. אני פשוט לא רואה איך הוא נותן לפדרי גאבי ודה יונג לשחק באמצע, ואיך השלישיה למעלה בעצם תשחק כאשר יש “קיצוני” שלא מתפקד כקיצוני ולא עושה הגנה.

אטלס מחזיק במו ידיו את כדור הארץ. אתם באים לאטלס ואומרים אטלס עזוב, עדיף שכדור הארץ ילמד להחזיק את עצמו. אטלס עוזב. כדור הארץ נופל. רואים… אטלס הרס לנו.

מאמן טוב היה יודע לאזן את התרומה של מסי שלא תבוא על חשבון המשחק הברסאי. מסי נאנס על ידי חבריו להיות תמיד הגו טו גאי.

כדור הארץ נע בהרמוניה מוחלטת סביב השמש.
אטלס מפריע את האיזון של כוח הכבידה.
כדור הארץ סוטה ממסלולו והדברים מתבלגנים.
אטלס עוזב.
כדור הארץ מתמקם מחדש במסלולו ולא מפסיד כבר איזה 8 משחקים רצוף.
ומאז הגעתו של צ׳אבי רק מדריד, קבוצה הרבה יותר ותיקה וחזקה (שהנפילה שלה בחילופי הדורות עוד תגיע, כמובן) לוקחת יותר נקודות נכדור הארץ המתאזן שלנו.

תודה אטלס על שהיית קרן של אור בימים ארוכים של חושך. תודה ששחררת.

בדיוק.
לא יודע אם לצ׳אבי יש את היכולות לעשות את האיזון הזה. למאמנים שלפניו לא הייתה היכולת.

דווקא נראה שצ’אבי מעולה בלאזן דברים. כל כך עצוב איך שסיימנו עם מסי. אני לא מתגבר על זה.

או שהוא כופה את עצמו על המשחק. הוא תמיד רוצה את הכדור, הוא לא מייצר אופציות מסירה טובות יותר. איך שאני רואה את זה, הנוכחות שלו סירסה את השחקנים והציבה את משחק הלחץ וההגנה שלנו במצבים בהם לא יכלו לעמוד. אני גם רואה את זה בפריז.

גם לי יש פנטזיה קלה שצ׳אבי יידע לקחת את מסי ולהשתמש בו בצורה קטלנית. לייצר קבוצה שתוכל לשלוף את מסי כ״אס״ ולפרק את אירופה.

הבעיות בפנטזיה הזו הן שמסי כבר לא צעיר, והוא לא אמור להגיע לכאן בחצי השנה או שנה וחצי (פריז ישחררו?) הקרובות.

ומהעבר האחר, צ׳אבי מסתמן כמאמן מצויין, אבל עדיין מאמן צעיר. אני לא יודע מתי הוא יוכל לקחת קבוצה ולאזן לתוכה שחקן כמו מסי. זה לא דבר פשוט כמו שאנחנו רואים.

חסרונות במשחק של מסי:
הוא לא חלוץ.
הוא לא קיצוני.
הוא לא יכול להיות קשר במערך של שלושה קשרים כי הוא לא עושה הגנה.
על כן, במערך 4:3:3 מסי מפר מדי את האיזון.

במערך 4:4:2 הוא יכול להיות מושלם כי הוא יהיה העושה משחק שמקבל את החופש לעשות מה שבא לו על המגרש. אבל לא אתה, לא אני ולא אף אוהד אחר רוצים לראות את בארסה חוזרת ל 4:4:2. זה לא משחק בארסאי. ובשביל מה? חלומות על אקסית שכבר לא נראית כמו שזכרנו אותה, לא מתנהגת כמו שזכרנו אותה, היא בכלל נשואה פלוס שלושה בימינו…
אם נחזור לאקסית הזו ימחקו הזיכרון הטוב ונהיה בנקודה פחות טובה מהחופש שיש לנו ממנה עכשיו, למצוא אהבה חדשה ולבנות חיים מאוזנים.

אתה רוצה זיכרון ידידי היקר. אבל מסי כבר לא מקיים את הזיכרון הזה שיש לך בראש. זה עצוב, אבל הגיע הזמן שנתבגר. כולנו. וככל שנתבגר מהר יותר כן ייטב.

הקבוצה כבר החלה בתהליך. למזלנו.

וזה בדיוק אחת הסיבות למה מסי היה צריך לעזוב. אני כותב את זה בחיבה מאוד גדולה אליך, אבל הגיע הזמן שתלמדו להיפרד.

אתה אוהב את מסי נורא אבל שואף ללכוד אותו במין מלכודת דבש, להיות בקבוצה שכבר לא יכולה לספק את התחורתיות שהוא צריך להיות בה. כמה שנים יש לו? אתה באמת רוצה לראות אותו רץ בליגה האירופאית? נלחם על המקום הרביעי? מתחרבש במשחקים מול חטפה ואוססונה? אתה לא רוצה לראות אותו שמח לקראת הסוף?

פאקינג סטינג שר את זה פעם. אם אתם אוהבים מישהו תלמדו לשחרר אותו. די כבר.

עצוב לי איך שזה נגמר אצלנו, בלי ספק, כישלון ומשהו שהיה צריך להסתיים בצורה אחרת. הוא היה צריך להפרד בצורה הרבה יותר מכובדת ואני אוהב אותו וזה אחת הסיבות שאני רוצה לשחרר אותו. אני רוצה שיזכה שוב בתארים. לצערי הוא לא בחר בקבוצה המתאימה לזה והוא משלם מחיר מאוד כבד על זה

העזיבה של מסי כואבת לכולנו פה, אבל זה פשוט משהו שהיה חייב לקרות . בשבילו ובשבילנו.

בטווח הקצר, בסיטאוציה שהייתה, יכול להיות שטוב שמסי עזב כדי להכריח את המועדון ואת השחקנים ללמוד איך לא להיות תלויים בו לחלוטין. אחרי כל זה, עדיין לא בטוח שעכשיו, אם הוא יחזור בקיץ נגיד, זה לא יהיה דבר טוב.

בכללי, זה שהייתה לנו שורה של מאמנים מזעזעים שלא ידעו לעשות הרבה חוץ מלתת למסי את המפתחות ולאחל לו בהצלחה זה לא אומר שהקבוצה הייתה מתפתחת ככה אם היו מאמנים נורמליים (והנהלה נורמלית שבונה את הסגל כמו שצריך). ואז גם לא היה צורך שהוא יעזוב כדי לתקן את המצב.

מסי בשנים האחרונות אצלנו היה במאבק מתמיד: מצד אחד בניסיון לא לכפות את עצמו על המשחק ומצד שני ההכרח להיות המושיע. למסי לא הייתה קבוצה כדי שהוא יוכל להרשות לעצמו לא לכפות את עצמו. ובכלל כשאני חושב עליו כשחקן לאורך הקריירה במסגרת הקבוצה והנבחרת זה המוטיב הכי משמעותי ומורכב בקריירה שלו. איך לא לכפות את עצמך כשכופים עליך להיות האחד והיחיד. ומה קורה כשאתה לא כופה את עצמך על המגרש (תמיד זה נגמר במפח נפש)

מוש סלח לי אבל לא קונה את השטויות שסטינג פולט. אני אוהב את אשתי אז שתלך? משחקן בית נפרדים רק כשהוא פורש (מעבר ליבשת שהיא לא אירופה מבחינתי נחשב כפרישה).

ברור שלא, אבל שלא שמח לאישתך והיא סובלת מהנישואים (חס וחלילה לא אישי נגדך מאחל לך עושר ואושר עם אישתך ושתי הילדות המקסימות שלך) והיא כבר רוצה לעזוב. אז תלמד לשחרר .*

מסי לא היה שמח אצלנו לקראת הסוף , הוא סבל ואפילו שנה לפני התחנן לברתומאו שהוא רוצה לעזוב. אז אני שואל במצב הזה , שלכולנו ברור שבמצב שברתומאו הוריש ללאפורטה מסי לא היה יכול להיות שמח. אני שואל שוב, לא כדאי לנו לשחרר אותו?

אפשר לכעוס על הדרך שלאפורטה נפרד ממסי, לצערי אני מודה שהיום אני יותר מתמיד בטוח, שהוא שיקר לכולנו. וגם להבין שמסי צריך להיות בקבוצה בריאה וחזקה יותר.

וזה בלי לדבר על המצב שמסי בגאונות שלו הסתיר את כל המחדלים של הקבוצה. ברתומאו רוסל קומאן וואלורדה רכבו עליו כדי לקבל קרדיט שאף פעם לא הגיע להם.

• זה תיאורטי מקווה שאתה מבין את מה שאני מנסה לכתוב, אולי בחרתי דוגמה לא טובה חחח